Results

Competition: Local orienteering and competition night Orienteering

Event: Local orienteering and competition night Orienteering - E1 (17.02.2017)

Categories

M -12      M -14      M -16      M 19-      M 40-      M 55-      W -12      W -14      W -16      W -18      W 19-     

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Zritkaveselí 11:20
1 Filip Bukovac 11:20 + 0:00
3 Tomáš Kasza 15:59 + 4:39
4 Tomáš Syrovy 29:38 + 18:18
5 Eli Valach 33:04 + 21:44
6 Daniel Ondovcik 33:21 + 22:01
7 Tristan Sýkora 41:12 + 29:52
Adam Novosad DNS

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Miklos 19:47
2 Nicholas Ditri 29:51 + 10:04

M -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matej Urban 30:48
2 Matus Topor 36:47 + 5:59

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marian Dávidík 44:28
2 Filip Kubina 48:22 + 3:54
2 Ondrej Piják 48:22 + 3:54
4 Medard Feder nml. 48:27 + 3:59
5 Radoslav Jonáš 54:07 + 9:39
6 Matus Simo 64:07 + 19:39
7 Dominic Ditri 64:10 + 19:42
8 Emil Haas 77:48 + 33:20
9 Marek Urban 90:15 + 45:47
10 Michal Tomasovic 103:17 + 58:49
11 Jozef Cierny 116:26 + 71:58
12 Ludovít Štiglic 121:31 + 77:03
Peter Vorlícek DISK
Tomáš Benko DNS
Christian Heffner DNS
Michal Pavelek DNS

M 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marián Mikluš 45:06
2 Martin Borský 59:21 + 14:15
Roman Kucera DISK
Tibor Novosad DISK
Ladislav Kasza DNS

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 František Priesol 43:20

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rebecca Herna 15:41

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Nina Kutisova 14:29
2 Eva Ondovcikova 14:30 + 0:01

W -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Klara Kapustova 31:08
2 Patasi 54:41 + 23:33
Ida Herna DISK

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dorota Šmelíková 31:11
1 Tamara Miklušová 31:11 + 0:00

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Ondovcikova 68:10
2 Barbora Vorlícková 68:31 + 0:21
3 Daniela Ondovcikova 79:37 + 11:27
Monika Molnárová DNF
Katarína Kotrlová DNS