Results

Competition: 1. - 2. kolo OR Východ

Event: 1. kolo OR Východ (11.03.2023)

03V     06Z     HBB     KYS     SSN     TKE    

Categories

M 10       M 14       M 18       M 19       M 35       M 45       M 55       M 65       W 10       W 14       W 18       W 19       W 35       W 45       W 55       RD         N          K         

M 10 1.78 km / 30 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Šašinka TKE1301 Klub OB ATU Košice 25:12
Leonard Macinský TKE1901 Klub OB ATU Košice DNS
Kvaka Janko ml. DNS

M 14 2.82 km / 100 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice 39:53

M 18 5.55 km / 170 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 66:26
Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak DNS

M 19 6.97 km / 220 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 39:27
2 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 43:22 + 3:55
3 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 50:29 + 11:02
4 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 50:34 + 11:07
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 51:24 + 11:57
6 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 54:16 + 14:49
7 Kaprál Matúš - nebudem si meniť čip TKE8804 Klub OB ATU Košice 79:43 + 40:16
Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice DNS

M 35 5.55 km / 170 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Fazekaš Pavol 74:12
2 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 98:06 + 23:54

M 45 5.03 km / 150 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 39:21
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 43:31 + 4:10
3 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 44:18 + 4:57
4 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:30 + 5:09
5 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 49:02 + 9:41
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 52:25 + 13:04
7 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 75:48 + 36:27

M 55 4.48 km / 130 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 35:28
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 38:59 + 3:31
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 49:33 + 14:05
4 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 54:45 + 19:17
5 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 55:18 + 19:50
6 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 56:22 + 20:54
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 57:28 + 22:00
8 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 58:36 + 23:08

M 65 2.82 km / 100 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 29:49
2 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 36:49 + 7:00
Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice DNS

W 10 1.78 km / 30 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Halásová TKE1351 Klub OB ATU Košice 19:55

W 14 2.63 km / 90 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Šoltésová SSN0951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 60:17
2 Sabolová Miriam 62:18 + 2:01

W 18 5.03 km / 150 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Barbora Franková KYS08AB Klub OB Kysak DNS

W 19 5.55 km / 170 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 38:03
2 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 43:32 + 5:29
3 Natália Leitnerová TKE8851 Klub OB ATU Košice 44:28 + 6:25
4 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 46:32 + 8:29
5 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 53:45 + 15:42
6 Ivana Ďurčová TKE9256 Klub OB ATU Košice 64:59 + 26:56

W 35 5.03 km / 150 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martina Szentkeresztyová SSN7951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 127:41

W 45 4.48 km / 130 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:39
2 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 53:45 + 14:06
3 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 57:51 + 18:12
4 Šašinka Zuzana 82:45 + 43:06
5 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 84:15 + 44:36
6 Dana Barčová SSN7152 KOB Čingov Spišská Nová Ves 92:17 + 52:38

W 55 2.82 km / 100 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 26:00
2 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 32:43 + 6:43
3 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 34:04 + 8:04
4 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 35:18 + 9:18
5 Eva Nemkyová 03V66AA Klub OB Metropol Košice 36:15 + 10:15
6 Helena Athanasová TKE5951 Klub OB ATU Košice 38:23 + 12:23
7 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 40:20 + 14:20
Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice DNS

RD 1.78 km / 30 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Fazekaš Daniel 18:30
2 Mária Sabolová 06Z74AA záhrada pohybu 23:38 + 5:08
3 Sabolová Sofia 29:05 + 10:35
Fazekaš Theodor DNS
Sabolová Sára DNS
Varga Tomáš DNS
Zdichavský Natan DNS
Babilonská Ema DNS

N 2.14 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Lacková Lucia DNS
Niemec Milan DNS
Sabolová Mária DNS
Varga Matúš DNS
Babilonská Petronela DNS

K 2.63 km / 90 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice 36:53
2 Jergušová Anamaria 82:51 + 45:58
Zakršmidová Barbora DNS