Results

Competition: Katarínsky orienťák

Event: Katarínsky orienťák (25.11.2023)

01C     17Q     21Y     KYS     SSN     TKE    

Categories

A          B          C          D         

A 3.13 km Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 31:22
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 35:18 + 3:56
3 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 37:24 + 6:02
4 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 41:02 + 9:40
5 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 45:50 + 14:28
6 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 56:54 + 25:32
7 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:54 + 26:32
8 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 58:17 + 26:55
9 Miroslav Olejár 17Q84AA FK Kysak 60:23 + 29:01
10 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 63:46 + 32:24
11 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 69:19 + 37:57
12 Zuzana Kapinusová SSN8352 KOB Čingov Spišská Nová Ves 73:56 + 42:34

B 2.56 km Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 37:42
2 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 49:29 + 11:47
3 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 51:00 + 13:18
4 Zuzana Šašinka TKE7753 Klub OB ATU Košice 52:22 + 14:40
5 Natália Leitnerová TKE8851 Klub OB ATU Košice 52:44 + 15:02
6 Radovan Marton KYS7802 Klub OB Kysak 54:48 + 17:06
7 Šimon Majerníček TKE0701 Klub OB ATU Košice 55:27 + 17:45
8 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 55:58 + 18:16
9 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 56:39 + 18:57
10 Stanislav Gajdoš KYS6103 Klub OB Kysak 57:48 + 20:06
11 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 57:50 + 20:08
12 Daniela Jesenská 63:54 + 26:12
13 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 66:03 + 28:21
14 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 67:55 + 30:13

C 1.59 km Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Fazekaš Theodor 30:39
2 Fazekaš Danniell 30:40 + 0:01
3 Jakub Šašinka TKE1301 Klub OB ATU Košice 35:22 + 4:43
4 Kostia Panchokha 21Y05AA (UKR) Chernihiv 44:38 + 13:59
5 Viktor Frischer 47:13 + 16:34
6 Martina Szentkeresztyová SSN7951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 50:24 + 19:45
Tomáš Hrašok 01C88BB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos MP

D 1.03 km Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Emilián Frischer TKE1101 Klub OB ATU Košice 10:48
2 Richard Kapinus SSN1301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 17:45 + 6:57
3 Michal Kapinus 18:20 + 7:32
4 Michal Szentkereszty SSN1501 KOB Čingov Spišská Nová Ves 19:54 + 9:06
5 Janko ml. Kvaka 21:55 + 11:07
6 Ivanková Nadia 30:16 + 19:28
7 Anna Lamiová 33:59 + 23:11
8 Leonard Macinský TKE1901 Klub OB ATU Košice 44:57 + 34:09
9 Krajčík Joachim 68:29 + 57:41
Kujž Andreas MP
Legathová Lea MP
Okrajková Stela MP
Halásová Tamarka MP
Koščák Ján MP