Results

Competition: Local orienteering and competition

Event: Local orienteering and competition - E1 (09.10.2016)

Categories

RD         W -10      W -14      W -18      W 19-      W 45-      W 55-      M -10      M -12      M -14      M -18      M 19-      M 35-      M 45-      M 55-      K3         N         

RD

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Gajdoš Pavol 23:20
2 Pavelová Anna 37:28 + 14:08
3 Franková Barborka 38:50 + 15:30

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavelová Júlia 23:10

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 45:42
2 Velgosová Miroslava TKE0351 Klub OB ATU Košice 58:09 + 12:27
3 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 63:35 + 17:53

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 43:36
2 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 52:45 + 9:09
3 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 95:05 + 51:29
Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice DISK

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 44:20
2 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 45:31 + 1:11
3 Dominika Franková KYS9553 Klub OB Kysak 62:50 + 18:30

W 45-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 46:25
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 52:25 + 6:00
3 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 54:16 + 7:51
4 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 66:47 + 20:22

W 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Angela Maľarová TKE5751 Klub OB ATU Košice 57:07

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 30:13
2 Pavela Ľudovít ml. 31:05 + 0:52

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 20:50
2 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 37:36 + 16:46

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 32:30
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 38:26 + 5:56
3 Vaľa Martin 57:57 + 25:27
4 Michal Sláma TKE0304 Klub OB ATU Košice 61:49 + 29:19

M -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 46:16
2 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 49:53 + 3:37
Štefan Mihalič TKE0002 Klub OB ATU Košice DNS

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 42:51
2 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 53:37 + 10:46
3 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 54:21 + 11:30
4 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 59:12 + 16:21
Peter Krnáč VIA7701 Viatoris DISK

M 35-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 44:50
2 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 46:59 + 2:09
3 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 51:45 + 6:55
4 Radovan Marton KYS7802 Klub OB Kysak 61:11 + 16:21
5 Hajduch Tomáš 70:04 + 25:14

M 45-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Sláma Peter 46:16
2 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 50:16 + 4:00
3 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 51:30 + 5:14
4 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 80:20 + 34:04

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kuchta Ján 42:04
2 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 48:00 + 5:56
3 Martin Jarný KYS6104 Klub OB Kysak 49:08 + 7:04
4 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 51:12 + 9:08
5 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 60:33 + 18:29

K3

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Velgos Martin 42:51
2 Velgosová Oksana 50:00 + 7:09
3 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 52:51 + 10:00
4 Pavlov Juraj 53:16 + 10:25
5 Pavela Ľudovít 54:57 + 12:06
6 Franko Martin 55:42 + 12:51
7 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 130:24 + 87:33
8 Šofranková Maja 130:31 + 87:40

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Sleziaková Zuzana 31:37
2 Krajňák Ľubomír 161:42 + 130:05
Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak DNS