Results

Competition: The winter-series

Event: The winter-series - E1 (25.02.2017)

Categories

A          B          C          D         

A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 23:47
2 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 26:14 + 2:27
3 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 26:49 + 3:02
4 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 27:28 + 3:41
5 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 27:30 + 3:43
6 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 27:54 + 4:07
7 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 28:26 + 4:39
8 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 30:12 + 6:25
9 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 30:26 + 6:39
10 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 30:48 + 7:01
11 Velgos Martin TKE7201 Klub OB ATU Košice 31:42 + 7:55
12 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 31:46 + 7:59
13 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 33:35 + 9:48
14 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 34:23 + 10:36
15 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 34:25 + 10:38
16 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 35:05 + 11:18
17 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 35:44 + 11:57
18 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 37:27 + 13:40
19 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 38:56 + 15:09
20 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 39:48 + 16:01
21 Antol Michal 43:32 + 19:45
M.S. Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 25:09

B

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 21:07
2 Šimon Dudra KYS9801 Klub OB Kysak 23:01 + 1:54
3 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 23:06 + 1:59
4 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 23:16 + 2:09
5 Pavela st. Ľudovít 25:35 + 4:28
6 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 26:00 + 4:53
7 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 26:23 + 5:16
8 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 26:32 + 5:25
9 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 27:30 + 6:23
10 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 29:53 + 8:46
11 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 31:21 + 10:14
12 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 31:32 + 10:25
13 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 33:15 + 12:08
14 Krajňák Ľubomír 34:14 + 13:07
15 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 35:08 + 14:01
16 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 40:51 + 19:44
17 Franko Martin 41:25 + 20:18
18 Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice 44:39 + 23:32

C

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 24:48
2 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 25:43 + 0:55
3 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 26:23 + 1:35
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 29:19 + 4:31
5 Velgosová Oksana TKE7351 Klub OB ATU Košice 30:06 + 5:18
6 Sekaninová Sofia 31:25 + 6:37
7 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 31:34 + 6:46
8 Kováčová Mária 33:27 + 8:39
9 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 36:29 + 11:41
10 Pavelová Annamária 40:00 + 15:12
11 Pavelová Júlia 40:53 + 16:05

D

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hujdušová Bianka 17:33
2 Hujduš Maťo 18:03 + 0:30
3 Rusnáková Daniela 20:42 + 3:09
4 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 22:10 + 4:37
5 Takáč Filip 25:46 + 8:13
6 Pavela Ľudovít ml. 29:59 + 12:26
7 Takáčová Eliška 31:39 + 14:06
8 Chovanová Viki 45:36 + 28:03