Results

Competition: Local orienteering and competition

Event: Local orienteering and competition - E1 (22.04.2017)

Categories

M -12      M -14      M -18      M 19-      M 35-      M 45-      M 55-      M 65-      W -12      W -14      W -18      W 19-      W 35-      W 45-      W 55-      N          K3        

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 29:46
2 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 30:41 + 0:55
3 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 34:56 + 5:10

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 19:58
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 21:47 + 1:49
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 25:05 + 5:07
4 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 60:10 + 40:12

M -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jónás Ferenc 30:34
2 Szabó Marcell 30:35 + 0:01
3 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 47:48 + 17:14

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Glončák FBA7901 ŠK Farmaceut Bratislava 46:28
2 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 49:08 + 2:40
3 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 51:19 + 4:51
4 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 56:04 + 9:36
5 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 65:57 + 19:29
6 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 71:29 + 25:01
7 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 82:06 + 35:38
8 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 89:35 + 43:07
9 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 103:26 + 56:58
10 Vríčan Peter 106:29 + 60:01
11 Michal Antol TKE8504 Klub OB ATU Košice 115:32 + 69:04
12 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 133:38 + 87:10

M 35-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 59:27

M 45-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Gera Tibor 36:16
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 39:24 + 3:08
3 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 43:11 + 6:55
4 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 53:46 + 17:30
5 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 59:21 + 23:05

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Szabó László 40:26
2 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 49:11 + 8:45
3 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 50:04 + 9:38

M 65-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Mráz Jaroslav DNS

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Breinerová Michaela 135:36

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 41:17
Sekaninová Sofia DISK
Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice DNS

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Szokol Kamilla 27:48
2 Vajda Luca 41:44 + 13:56
3 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 53:41 + 25:53

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Antónia Lamiová TKE9753 Klub OB ATU Košice 48:58
2 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 53:01 + 4:03
3 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 57:10 + 8:12
4 Jana Šefarová TKE8951 Klub OB ATU Košice 60:32 + 11:34
5 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 144:35 + 95:37

W 35-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Breinerová Martina 57:38
2 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 69:45 + 12:07

W 45-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 36:41
2 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 52:53 + 16:12
3 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 74:39 + 37:58
4 Šofranková Mária TKE6351 Klub OB ATU Košice 121:29 + 84:48
Kováčová Mária DNF

W 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Helena Athanasová TKE5951 Klub OB ATU Košice 55:44
2 Maľarová Angela TKE5751 Klub OB ATU Košice 68:50 + 13:06

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Perátová KYS0251 Klub OB Kysak 65:59
2 Tučeková Jaroslava 80:34 + 14:35

K3

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 31:50
2 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 34:33 + 2:43
3 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 38:35 + 6:45
4 Breiner Daniel 52:30 + 20:40