Results

Competition: 1. - 2. kolo OR Východ

Event: 1. kolo OR Východ (24.03.2018)

Categories

K          N          RD         M -10      M -12      M -14      M -18      M 19-      M 35-      M 45-      M 55-      M 65-      W -12      W -14      W -18      W 19-      W 45-      W 55-     

K 3.01 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 38:07
2 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 39:58 + 1:51
3 Ľudovít Pavela KYS75AA Klub OB Kysak 43:49 + 5:42

N 1.90 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Annamária Pavelová KYS80AA Klub OB Kysak 27:55
2 Farkaš Ladislav 29:55 + 2:00
3 Kovács Réka 30:51 + 2:56
4 Šefara Tomáš 38:09 + 10:14
5 Jana Cabanová TKE0052 Klub OB ATU Košice 40:18 + 12:23
6 Pistráková Alex 76:35 + 48:40

RD 1.33 km / 30 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Pavelová KYS10AA Klub OB Kysak 13:57
2 Šefara Matúš 18:00 + 4:03

M -10 1.33 km / 30 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Legath Tomáš 14:44
2 Ľudovít Pavela KYS08AA Klub OB Kysak 20:29 + 5:45

M -12 1.90 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 19:16
2 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 20:38 + 1:22
3 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 25:38 + 6:22

M -14 3.48 km / 105 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Legath Gabriel 101:01
2 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 104:53 + 3:52

M -18 4.35 km / 190 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Daniel Breiner DISK
Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice DNS
Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice DNS

M 19- 5.12 km / 230 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 34:01
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 34:34 + 0:33
3 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 37:21 + 3:20
4 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 42:53 + 8:52
5 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 43:45 + 9:44
6 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 47:44 + 13:43
7 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 58:38 + 24:37
Michal Lami TKE8601 Klub OB ATU Košice DISK
Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice DNS
Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice DNS

M 35- 4.35 km / 190 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Tomáš Hajduch TKE8003 Klub OB ATU Košice DNS

M 45- 3.81 km / 140 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:14
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 43:16 + 0:02
3 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:59 + 1:45
4 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 48:32 + 5:18
5 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 49:06 + 5:52
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 59:07 + 15:53
7 Marian Kuzmiak 119:13 + 75:59
Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice DNS

M 55- 3.48 km / 105 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 50:15
2 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 56:10 + 5:55
3 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 63:59 + 13:44
4 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 84:31 + 34:16

M 65- 3.01 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 60:48

W -12 1.90 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Júlia Pavelová KYS06AA Klub OB Kysak DNS

W -14 3.01 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 61:35
2 Michaela Breinerová 82:52 + 21:17
Sofia Sekaninová DNS

W -18 3.81 km / 140 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 57:04
Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice DNS

W 19- 4.35 km / 190 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 46:19
2 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 49:18 + 2:59
3 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 49:39 + 3:20
4 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 50:22 + 4:03
5 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 50:35 + 4:16
6 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 56:16 + 9:57
7 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 57:38 + 11:19
8 Antónia Lamiová TKE9753 Klub OB ATU Košice 59:43 + 13:24
9 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 64:58 + 18:39
Nicole Lipková TKE9454 Klub OB ATU Košice DISK
Jana Šefarová TKE8951 Klub OB ATU Košice DNS

W 45- 3.48 km / 105 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 54:08
2 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 56:17 + 2:09
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 59:59 + 5:51
4 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 70:14 + 16:06
5 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 74:22 + 20:14
6 Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice 80:50 + 26:42
7 Miroslava Holéczyová 01L73AA ATU Kosice 91:04 + 36:56
Mária Kováčová DISK
Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak DISK
Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice DNF

W 55- 3.01 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 50:47
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 62:42 + 11:55
3 Helena Athanasová TKE5951 Klub OB ATU Košice 70:19 + 19:32