Results

Competition: 1. - 2. kolo OR Východ

Event: 2. kolo OR Východ (25.03.2018)

Categories

K          N          RD         M -10      M -12      M -14      M -18      M 19-      M 35-      M 45-      M 55-      M 65-      W -12      W -14      W -18      W 19-      W 45-      W 55-     

K 3.64 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 29:42
2 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 40:00 + 10:18
3 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 43:53 + 14:11
4 Nicole Lipková TKE9454 Klub OB ATU Košice 54:04 + 24:22
5 Ľudovít Pavela KYS75AA Klub OB Kysak 67:20 + 37:38
6 Daniel Breiner 74:05 + 44:23

N 2.41 km / 110 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šefara Tomáš 47:53
2 Annamária Pavelová KYS80AA Klub OB Kysak 51:39 + 3:46
3 Jana Cabanová TKE0052 Klub OB ATU Košice 53:59 + 6:06
Farkaš Ladislav DNS
Kovács Réka DNS

RD 2.24 km / 75 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šefara Matúš 24:32
2 Anna Pavelová KYS10AA Klub OB Kysak 25:01 + 0:29

M -10 2.24 km / 75 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Legath Tomáš 36:04
2 Ľudovít Pavela KYS08AA Klub OB Kysak 65:45 + 29:41
Šefara Matúš DNS

M -12 2.41 km / 110 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 27:00
2 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 28:52 + 1:52
3 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 43:55 + 16:55

M -14 4.01 km / 170 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 87:58
Legath Gabriel DNS

M -18 5.24 km / 230 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice DNS
Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice DNS

M 19- 6.66 km / 280 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 44:38
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 44:45 + 0:07
3 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 54:33 + 9:55
4 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 54:49 + 10:11
5 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 57:20 + 12:42
6 Michal Lami TKE8601 Klub OB ATU Košice 66:46 + 22:08
7 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 68:24 + 23:46
8 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 74:50 + 30:12
Michal Antol TKE8504 Klub OB ATU Košice DNS
Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice DNS
Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak DNS
Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice DNS

M 35- 5.24 km / 230 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Tomáš Hajduch TKE8003 Klub OB ATU Košice DNS

M 45- 4.68 km / 160 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 37:14
2 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 42:35 + 5:21
3 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:38 + 7:24
4 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 47:04 + 9:50
5 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 50:39 + 13:25
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 56:33 + 19:19
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 65:28 + 28:14
8 Marian Kuzmiak 101:05 + 63:51
Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves DISK

M 55- 4.01 km / 170 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 49:26
2 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 59:21 + 9:55
3 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 62:43 + 13:17
Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak DISK

M 65- 3.64 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 64:01

W -12 2.41 km / 110 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Júlia Pavelová KYS06AA Klub OB Kysak DNS

W -14 3.64 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 55:33
Michaela Breinerová DNS
Sofia Sekaninová DNS

W -18 4.68 km / 160 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 56:01
Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice DNS

W 19- 5.24 km / 230 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 50:53
2 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 57:41 + 6:48
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 58:06 + 7:13
4 Antónia Lamiová TKE9753 Klub OB ATU Košice 59:15 + 8:22
5 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 59:45 + 8:52
6 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 62:47 + 11:54
7 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 63:38 + 12:45
8 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 68:49 + 17:56
9 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 70:42 + 19:49
10 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 112:27 + 61:34
Jana Šefarová TKE8951 Klub OB ATU Košice DNS

W 45- 4.01 km / 170 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:14
2 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 54:35 + 2:21
3 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 80:29 + 28:15
4 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 81:51 + 29:37
5 Mária Kováčová 109:28 + 57:14
6 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 164:16 + 112:02
Miroslava Holéczyová 01L73AA ATU Kosice DNF
Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice DNF
Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice DNS
Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak DNS

W 55- 3.64 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 50:45
Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice DNS
Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice DNS