Registrácia do systému

Registrácia do Informačného Systému SZOŠ je možná pre všetkých, ktorí nie sú členmi niektorého z klubov oficiálne registrovaných v SZOŠ. Pokiaľ ste členom niektorého z klubov patriacich do SZOŠ, obráťte sa so žiadosťou o vytvorenie konta na svojho vedúceho klubu.

Registráciu je možné vykonať kliknutím na tlačidlo registrovať na vrchu stránky. Následne je potrebné vyplniť údaje v registračnom formulári (povinné sú všetky údaje, okrem SportIdentu):

Pri výbere klubu najskôr vyberte krajinu, na čo sa v poli názov klubu zobrazia všetky už existujúce kluby v danej krajine (mimo oficiálne registrovaných v SZOŠ). Môžete si vybrať jeden z týchto klubov (ak chcete vstúpiť do niektorého z nich), alebo si vytvoriť vlastný klub kliknutím na „vytvorte ho tu“. V tomto formulári zadáte krajinu a názov klubu, pričom následne budete presmerovaní späť do hlavného formulára a svoj nový vytvorený klub budete môcť nastaviť.

Dátum narodenia je požadovaný kvôli možnosti prihlasovania do jednotlivých kategórií, pretože niektoré kategórie majú vekové obmedzenie. V časti informácie o účte zadajte svoje prihlasovacie meno a emailovú adresu (nebudú zverejnené). Prihlásiť sa budete môcť jedným z týchto údajov.

Po odoslaní formulára obdržíte email, v ktorom je potrebné kliknúť na odkaz pre aktiváciu vytvoreného účtu. Po kliknutí na tento odkaz budete presmerovaný do IS, kde je potrebné si nastaviť heslo pre prístup k tomuto účtu. Pokiaľ si heslo nenastavíte, nebudete sa môcť neskôr prihlásiť (bez toho, aby ste si museli obnoviť heslo).

Ak ste sa registrovali do existujúceho klubu, nemáte administračné práva daného klubu a je potrebné požiadať vedúceho daného klubu o prípadné oprávnenia. Každý klub neregistrovaný v SZOŠ však má prednastavené, že jeho pretekári sa môžu prihlasovať na preteky aj samostatne, takže v prípade, ak vedúci klubu toto oprávnenie nezmení, budete sa môcť v rámci tohto klubu prihlasovať na preteky aj sami.

Ak ste sa registrovali do nového klubu, získali ste automaticky administračné práva k danému klubu. Môžete tak vykonávať všetky činnosti súvisiace s klubom - úprava údajov klubu, pridávanie a správa členov, prihlasovanie na preteky a podobne.