Results

Competition: Local orienteering and competition

Event: Local orienteering and competition - E1 (06.01.2017)

Categories

M -10      M -12      M -14      M -16      M -18      M 19-      M 40-      M 55-      W -10      W -12      W -14      W -16      W -18      W 19-      W 40-      W 55-      N          Open       RD        

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Brnák SKS Športový klub Sandberg 16:59
2 Maroš Golian FBA0702 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:46 + 0:47
3 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 22:12 + 5:13
4 Matej Knapcok SPE Klub OB Sokol Pezinok 25:17 + 8:18
5 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 26:02 + 9:03
6 Eli Valach SPE Klub OB Sokol Pezinok 29:49 + 12:50

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:01
2 Michal Zednícek SPE Klub OB Sokol Pezinok 27:08 + 10:07
3 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 43:57 + 26:56

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 29:10
2 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 30:06 + 0:56
3 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 32:51 + 3:41
4 Tomás Zednícek SPE Klub OB Sokol Pezinok 52:38 + 23:28
Andrej Hojko SPE0404 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 30:09
2 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 34:48 + 4:39
3 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 41:09 + 11:00
4 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 45:44 + 15:35

M -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 33:11
2 Matej Cidorík PEZ0001 Klub OB AŠK Pezinok 33:35 + 0:24
3 Palo ml. SPE Klub OB Sokol Pezinok 41:44 + 8:33
4 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 49:41 + 16:30

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 23:34
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 26:18 + 2:44
3 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 27:38 + 4:04
4 Medard Nml. PEZ Klub OB AŠK Pezinok 27:42 + 4:08
4 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 27:42 + 4:08
6 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 28:20 + 4:46
7 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 29:30 + 5:56
8 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 31:48 + 8:14
9 Dominik Lapornik HSG 33:06 + 9:32
10 Michal Kovác OUT 34:20 + 10:46
11 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 35:06 + 11:32
12 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 36:05 + 12:31
13 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 36:19 + 12:45
14 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 37:36 + 14:02
15 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 37:40 + 14:06
16 Hubert Ingr HBB8503 ŠK HADVEO Banská Bystrica 37:42 + 14:08
17 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 38:45 + 15:11
18 Alexander Volkov VZA Slávia Žilinská univerzita 40:34 + 17:00
19 Samuel Rybár RBA9801 TJ Rapid Bratislava 41:14 + 17:40
20 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 43:11 + 19:37
21 Jakub Schenk RBA0001 TJ Rapid Bratislava 45:08 + 21:34
22 Juraj Opršal VBA8301 ŠK VAZKA Bratislava 46:52 + 23:18
23 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 47:03 + 23:29
24 Jozef Kudla SKS Športový klub Sandberg 49:20 + 25:46
25 Ľuboš Ančic VBA8101 ŠK VAZKA Bratislava 51:59 + 28:25
26 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 52:01 + 28:27
27 Jozef ml VBA ŠK VAZKA Bratislava 57:25 + 33:51
28 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 73:41 + 50:07
Jozef Cierny OUT DISK

M 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 25:22
2 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 27:24 + 2:02
3 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 29:57 + 4:35
4 Mojmir Stastny NER 32:56 + 7:34
5 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 35:26 + 10:04
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 37:13 + 11:51
7 Stefan Brnák SKS Športový klub Sandberg 38:41 + 13:19
8 Emil Kukurugya SKS Športový klub Sandberg 39:12 + 13:50
9 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 40:05 + 14:43
10 Peter Hojko SPE7001 Klub OB Sokol Pezinok 41:31 + 16:09
11 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 45:40 + 20:18
12 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 47:19 + 21:57
13 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 49:58 + 24:36

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 28:03
2 Ludo Smelík RBA TJ Rapid Bratislava 29:21 + 1:18
3 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 30:43 + 2:40
4 Jozef st VBA ŠK VAZKA Bratislava 31:57 + 3:54
5 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 32:23 + 4:20
5 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 32:23 + 4:20
7 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 32:56 + 4:53
8 Vendel Smahovsky NER 38:32 + 10:29
9 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:38 + 13:35
10 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:23 + 20:20
11 Dezider Baran FBA4501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:54 + 20:51

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucka Vorlícková SKS Športový klub Sandberg 18:54
2 Dianka Brnáková SKS Športový klub Sandberg 19:33 + 0:39
3 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 30:20 + 11:26

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martinka Vorlícková SKS Športový klub Sandberg 21:40
2 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:43 + 1:03
3 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 22:58 + 1:18
4 Petra Kurucová SPE0651 Klub OB Sokol Pezinok 31:18 + 9:38

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 46:39
2 Katka Mravíková SKS Športový klub Sandberg 50:43 + 4:04
3 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 58:33 + 11:54

W -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Jánosová SKS Športový klub Sandberg 34:08
2 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 42:31 + 8:23

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 30:30
2 Alexandra Hojková SPE9951 Klub OB Sokol Pezinok 39:13 + 8:43

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 32:47
2 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 34:06 + 1:19
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 45:10 + 12:23
4 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 46:29 + 13:42
5 Stanislava Ančicová VBA8454 ŠK VAZKA Bratislava 47:29 + 14:42
6 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 50:12 + 17:25
7 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 51:10 + 18:23
8 Kathrin Kollndorfer HSG 52:56 + 20:09
9 Tatiana Bednáriková SSN KOB Čingov Spišská Nová Ves 54:23 + 21:36
10 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 58:21 + 25:34
11 Simone Skrucana NER 60:34 + 27:47
M.S. Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 39:53

W 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 26:03
2 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 29:11 + 3:08
3 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 31:04 + 5:01
4 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 33:29 + 7:26
5 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 34:45 + 8:42
6 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:48 + 10:45
7 Petra Rebrová FBA7252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:49 + 10:46
8 Martina Brnáková SKS Športový klub Sandberg 37:25 + 11:22
9 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 37:39 + 11:36
10 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 37:59 + 11:56
11 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 38:40 + 12:37
12 Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava 48:25 + 22:22
13 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 50:57 + 24:54

W 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maya Karovic SPE Klub OB Sokol Pezinok 21:04
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 27:26 + 6:22
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 35:15 + 14:11
4 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 37:39 + 16:35
5 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:54 + 18:50

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomás Benko NER 15:53
2 Martin Knapcok SPE Klub OB Sokol Pezinok 23:50 + 7:57
3 Monika Fintorová SPE Klub OB Sokol Pezinok 25:10 + 9:17
4 Miska Zednícková SPE Klub OB Sokol Pezinok 27:14 + 11:21
5 Ingrid Valachová SPE Klub OB Sokol Pezinok 37:28 + 21:35
Katarína Poláková TRX DISK

Open

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Magdaléna Hrabošová FBA0052 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 28:27
2 Jakub Mertan ZSO 29:02 + 0:35
3 Marek Vano NER 33:20 + 4:53
4 Marián Malis I12 34:44 + 6:17
5 Tomás Charvát SPE Klub OB Sokol Pezinok 35:20 + 6:53
6 René Vrábel NER 35:31 + 7:04
7 Katarína Sýkorová FBA8253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:10 + 7:43
8 Michelle Skrucana NER 36:56 + 8:29
9 Tibor Novosad FBA7103 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 37:47 + 9:20
10 Ida Herna FBA7253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 40:47 + 12:20
11 Simon Brunovsky TRX 41:07 + 12:40
12 Vladimír Valach SPE Klub OB Sokol Pezinok 47:11 + 18:44
13 Karolína Takáčová PEZ9851 Klub OB AŠK Pezinok 48:38 + 20:11
14 Dusan Francu NER 51:41 + 23:14
15 Silvia Kutisová SPE Klub OB Sokol Pezinok 53:41 + 25:14
16 Jozef Brunovsky TRX 54:26 + 25:59
17 Martin Orsag NER 55:19 + 26:52

RD

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martinko János ZSO 21:15
2 Maja Volkova VZA Slávia Žilinská univerzita 21:44 + 0:29
3 Samuel Butas SPE Klub OB Sokol Pezinok 23:51 + 2:36
4 Lucia Kovácová VBA ŠK VAZKA Bratislava 28:13 + 6:58
5 Matús Zednícek SPE Klub OB Sokol Pezinok 29:03 + 7:48
6 Teodorka Mravíková SKS Športový klub Sandberg 29:08 + 7:53
7 Emka Jonásová SKS Športový klub Sandberg 29:18 + 8:03
8 Anicka Machácková ZSO 29:51 + 8:36