Results

Competition: Local orienteering and competition Valentínsky Sporko

Event: Local orienteering and competition Valentínsky Sporko - E1 (11.02.2017)

Categories

M -10      M -12      M -14      M -16      M -18      M 19-      M 40-      M 55-      N          Open       RD         W -10      W -12      W -14      W -16      W -18      W 19-      W 40-      W 55-     

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Brňák 7:54
2 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 10:55 + 3:01
3 Maroš Golian FBA0702 ŠK Farmaceut Bratislava 11:23 + 3:29
4 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 12:35 + 4:41
5 Janko Dokupil 13:00 + 5:06
6 Gregor Ondra SPE Klub OB Sokol Pezinok 13:23 + 5:29
7 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 14:25 + 6:31
8 Matej Knapčok SPE Klub OB Sokol Pezinok 29:06 + 21:12

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 19:33
2 Daniel Dokupil SKS0503 Športový klub Sandberg 29:32 + 9:59
3 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 29:56 + 10:23
4 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 30:59 + 11:26
5 Karol Paluska FBA0601 ŠK Farmaceut Bratislava 35:09 + 15:36
6 Tristan Sýkora FBA0602 ŠK Farmaceut Bratislava 36:07 + 16:34
7 Tomáš Syrový SPE Klub OB Sokol Pezinok 41:35 + 22:02
8 Adam Novosad FBA0506 ŠK Farmaceut Bratislava 59:20 + 39:47
9 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 59:47 + 40:14
Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava DNF

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 21:32
2 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 24:21 + 2:49
3 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 25:00 + 3:28
4 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 25:03 + 3:31
5 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 27:12 + 5:40
6 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 40:59 + 19:27
7 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 43:11 + 21:39

M -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 24:32
2 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 25:45 + 1:13
3 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 28:43 + 4:11
4 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 34:48 + 10:16
5 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 37:03 + 12:31
Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava DISK

M -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Kebis SPE0003 Klub OB Sokol Pezinok 31:37
2 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 34:42 + 3:05
3 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 52:12 + 20:35

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 28:42
2 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 32:59 + 4:17
3 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 33:20 + 4:38
4 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 34:47 + 6:05
5 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 35:33 + 6:51
6 Dominik Lapornik 36:34 + 7:52
7 Medard Féder Nml. 37:27 + 8:45
8 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 38:04 + 9:22
9 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 38:22 + 9:40
10 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:27 + 10:45
11 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 40:36 + 11:54
12 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 41:12 + 12:30
13 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 41:45 + 13:03
14 Guenther Kroupa 42:27 + 13:45
15 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 43:17 + 14:35
16 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 45:12 + 16:30
17 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 45:23 + 16:41
18 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 45:50 + 17:08
19 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 47:05 + 18:23
20 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 49:04 + 20:22
21 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 50:36 + 21:54
22 Michal Spišiak FBA7902 ŠK Farmaceut Bratislava 54:33 + 25:51
23 Martin Bejdák RBA9605 TJ Rapid Bratislava 54:48 + 26:06
24 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 55:46 + 27:04
25 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 58:42 + 30:00
26 ml Jozef Fekiač 62:31 + 33:49
27 Ondrej Duraj 68:36 + 39:54

M 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 29:03
2 Péter Spakovszky 32:07 + 3:04
3 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 33:12 + 4:09
4 Rastislav Dokupil SKS7401 Športový klub Sandberg 34:00 + 4:57
5 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 34:14 + 5:11
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 38:03 + 9:00
7 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 38:34 + 9:31
8 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 41:09 + 12:06
9 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 41:27 + 12:24
10 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 42:44 + 13:41
11 Štefan Brňák 42:54 + 13:51
12 Emil Kukurugya 43:51 + 14:48
13 Ladislav Kasza FBA7102 ŠK Farmaceut Bratislava 44:56 + 15:53
14 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 48:44 + 19:41
15 Jozef Paluska FBA7401 ŠK Farmaceut Bratislava 50:17 + 21:14
16 Roman Kučera PEZ6401 Klub OB AŠK Pezinok 65:06 + 36:03
Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 36:05
2 Vlado Piják 36:37 + 0:32
3 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 40:33 + 4:28
4 st Jozef Fekiač 40:50 + 4:45
5 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 43:23 + 7:18
6 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 47:00 + 10:55
7 Viktor Pavelek 52:35 + 16:30

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Lehen 30:05
2 Ema Haršányová 31:43 + 1:38
3 Matúš Klein 33:28 + 3:23
4 František Ondra SPE Klub OB Sokol Pezinok 34:38 + 4:33
5 Zuzana Miklošová SPE Klub OB Sokol Pezinok 42:29 + 12:24
6 Andrej Mališ 50:17 + 20:12

Open

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľudovít Štiglic 32:03
2 Tomáš Charvát SPE Klub OB Sokol Pezinok 34:18 + 2:15
3 René Vrábeľ 35:10 + 3:07
4 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 36:10 + 4:07
5 Martin Németh FBA7802 ŠK Farmaceut Bratislava 38:59 + 6:56
6 Marián Mališ 39:17 + 7:14
7 Monika Fintorová SPE Klub OB Sokol Pezinok 44:04 + 12:01
8 Lenka Paulová SPE8852 Klub OB Sokol Pezinok 47:11 + 15:08
9 Natália Sulanová SPE Klub OB Sokol Pezinok 51:11 + 19:08
10 Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava 51:19 + 19:16
11 Gábor Álló 52:08 + 20:05
12 Brano Slezak 53:07 + 21:04
13 Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava 55:17 + 23:14
14 Barbora Chorvátová SPE9052 Klub OB Sokol Pezinok 62:20 + 30:17
15 Tomáš Benko 63:00 + 30:57
16 Martin Zúbek FBA7706 ŠK Farmaceut Bratislava 68:56 + 36:53

RD

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katka Spišiaková 8:49
2 Teo Martin Németh FBA1005 ŠK Farmaceut Bratislava 10:15 + 1:26
3 Emka Grosova Slovakia 10:19 + 1:30
4 Hanka Zúbeková FBA1151 ŠK Farmaceut Bratislava 12:11 + 3:22
5 Teodorka Mravíková 13:41 + 4:52
6 Martinko Jánoš 13:55 + 5:06
7 Emka Jonášová 14:15 + 5:26
8 Miško Spišiak 15:13 + 6:24
9 Stanislava Chmelíková 16:25 + 7:36
10 Lucia Lanátorová 16:38 + 7:49
11 Princesses Álló-Spakovszky 16:43 + 7:54
12 Miroslava Ženišová 16:48 + 7:59
13 Samko Máj 17:48 + 8:59
14 Lenka Chrenková 18:01 + 9:12
15 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 19:04 + 10:15
16 Sára Borská FBA0951 ŠK Farmaceut Bratislava 20:35 + 11:46
17 Zora Slezáková 20:38 + 11:49
18 Andrej Havlík SPE Klub OB Sokol Pezinok 21:03 + 12:14
19 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 23:04 + 14:15
20 Lucia Kováčová 23:05 + 14:16
21 Natália Styková FBA1051 ŠK Farmaceut Bratislava 24:33 + 15:44
22 Nina Slezáková 25:34 + 16:45
23 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 30:05 + 21:16

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dianka Brňáková 10:13
2 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 11:15 + 1:02
Adelka Rohaľová DNF

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 29:17
2 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 31:00 + 1:43
3 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 38:03 + 8:46

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 24:40
2 Alžbeta Kopčíková SPE0453 Klub OB Sokol Pezinok 30:54 + 6:14
3 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 33:21 + 8:41
4 Ivonka Rohaľová 38:06 + 13:26
5 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 45:57 + 21:17
6 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 47:14 + 22:34
7 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 58:29 + 33:49
8 Katka Mravíková 59:45 + 35:05
9 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 71:04 + 46:24

W -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Jánošová 30:35
2 Michaela Patassiová FBA01AA ŠK Farmaceut Bratislava 48:14 + 17:39
3 Klára Kapustová SPE0253 Klub OB Sokol Pezinok 48:39 + 18:04
4 Natália Gabašová 68:24 + 37:49
5 Monika Kotmanová 70:13 + 39:38

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 27:44
2 Magdaléna Hrabošová FBA0052 ŠK Farmaceut Bratislava 40:00 + 12:16
3 Tereza Števičová 49:02 + 21:18
4 Barbora Kaššáková 50:03 + 22:19

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 29:09
2 Jana Styková FBA8051 ŠK Farmaceut Bratislava 34:27 + 5:18
3 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 34:46 + 5:37
4 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 35:58 + 6:49
4 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 35:58 + 6:49
6 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:32 + 9:23
7 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 39:55 + 10:46
8 Simone Skrúcaná VBA9151 ŠK VAZKA Bratislava 40:39 + 11:30
9 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 43:33 + 14:24
10 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 43:51 + 14:42
11 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 46:11 + 17:02
12 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 46:21 + 17:12
13 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 46:39 + 17:30
14 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 53:17 + 24:08
15 Tereza Schenková RBA9751 TJ Rapid Bratislava 53:28 + 24:19
16 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 54:20 + 25:11
17 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:29 + 25:20
18 Vladimira Kutajova 68:18 + 39:09
Kathrin Kollndorfer DNF

W 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 35:29
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 40:41 + 5:12
3 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 42:26 + 6:57
4 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 42:37 + 7:08
5 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 44:34 + 9:05
6 Katarína Baľová 45:36 + 10:07
7 Martina Brňáková 52:15 + 16:46
8 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 54:21 + 18:52
9 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 56:57 + 21:28
10 Petra Rebrová FBA7252 ŠK Farmaceut Bratislava 60:12 + 24:43
11 Iveta Paulová SPE6751 Klub OB Sokol Pezinok 62:11 + 26:42
12 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 64:09 + 28:40
13 Mária Mlynáriková VBA7151 ŠK VAZKA Bratislava 67:29 + 32:00
Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava DISK

W 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 35:19
2 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 45:17 + 9:58
3 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 48:41 + 13:22
4 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 57:30 + 22:11
5 Eva Králová VBA4751 ŠK VAZKA Bratislava 60:45 + 25:26
6 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 70:35 + 35:16