Results

Competition: Slovak championship Ski Orienteering - middle

Event: Slovak championship Ski Orienteering - middle - E1 (04.02.2017)

Categories

M -17      M -20      M 21-      M 40-      M 50-      W -20      W 21-      W 40-      W 50-     

M -17

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 39:39
2 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 40:07 + 0:28
3 Matej Navrátil VBA0201 ŠK VAZKA Bratislava 44:02 + 4:23
4 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 48:20 + 8:41

M -20

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 31:46
2 Šimon Dudra KYS9801 Klub OB Kysak 39:26 + 7:40
3 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 75:07 + 43:21
Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok DISK

M 21-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Dekrét EBB9902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 36:37
2 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 42:43 + 6:06
3 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 42:49 + 6:12
4 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 43:43 + 7:06
5 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 45:53 + 9:16
6 Radovan Marton KYS7802 Klub OB Kysak 46:36 + 9:59
7 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 48:45 + 12:08
8 Matthias Poell OLW 49:32 + 12:55
9 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 55:57 + 19:20
Vít Pospísil BBA KOBRA Bratislava DISK
M.S. Lukás Cintula NER 56:25

M 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 31:54
2 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 33:40 + 1:46
3 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 39:34 + 7:40
4 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 46:18 + 14:24
5 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 50:53 + 18:59
Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg DISK

M 50-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 37:33
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 40:00 + 2:27
3 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 40:14 + 2:41
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 42:02 + 4:29
5 Juraj Petrinec BBA6403 KOBRA Bratislava 43:39 + 6:06
6 Vladimír Grauzel FBA5101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 44:27 + 6:54
7 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 53:49 + 16:16
8 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 61:57 + 24:24

W -20

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 47:57
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 49:30 + 1:33
3 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 51:00 + 3:03

W 21-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 37:53
2 Hana Garde VBA8455 ŠK VAZKA Bratislava 40:47 + 2:54
3 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 66:39 + 28:46
4 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 79:52 + 41:59

W 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 65:49
Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava DISK

W 50-