Results

Competition: Local orienteering and competition sprint

Event: Local orienteering and competition sprint - E1 (26.03.2017)

Categories

M -10      M -12      M -14      M -16      M -18      M 19-      M 40-      M 55-      W -10      W -12      W -14      W -16      W -18      W 19-      W 40-      W 55-      Open       RD         N         

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Brňák SKS07AA Športový klub Sandberg 10:03
2 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 11:06 + 1:03
3 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 11:22 + 1:19
4 Valach Eli SPE0704 Klub OB Sokol Pezinok 11:26 + 1:23
5 Ján Dokupil SKS08AA Športový klub Sandberg 11:40 + 1:37
6 Hujsa Janko 27:17 + 17:14
Hujsa Danko DISK
Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 7:40
2 Karol Paluska FBA0601 ŠK Farmaceut Bratislava 8:47 + 1:07
3 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 9:47 + 2:07
4 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 10:02 + 2:22
5 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 11:13 + 3:33
6 Daniel Dokupil SKS05AB Športový klub Sandberg 11:15 + 3:35
7 Tomáš Syrový SPE06AC Klub OB Sokol Pezinok 14:55 + 7:15

M -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 11:10
2 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 11:38 + 0:28
3 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 12:11 + 1:01
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 13:11 + 2:01
5 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 14:33 + 3:23
6 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 14:36 + 3:26
7 Matej Fischer SPE0309 Klub OB Sokol Pezinok 15:40 + 4:30
8 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 16:15 + 5:05
9 Samuel Dokupil SKS03AA Športový klub Sandberg 17:40 + 6:30
10 Oliver Gross SKS04AA Športový klub Sandberg 43:34 + 32:24
Hummel Jakub RBA0302 TJ Rapid Bratislava DISK
Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg DNS

M -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 13:56
1 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 13:56 + 0:00
3 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 15:07 + 1:11
4 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 18:35 + 4:39
5 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 19:34 + 5:38
6 Nicolas Šuška SPE0202 Klub OB Sokol Pezinok 24:38 + 10:42
7 Matej Navrátil VBA0201 ŠK VAZKA Bratislava 27:53 + 13:57
Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 27:12
2 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 39:38 + 12:26

M 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 16:42
2 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 17:16 + 0:34
3 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 17:30 + 0:48
4 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 17:37 + 0:55
5 Yoann Garde VBA8401 ŠK VAZKA Bratislava 17:38 + 0:56
6 Matúš Trnovec VBA8801 ŠK VAZKA Bratislava 18:02 + 1:20
7 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 18:30 + 1:48
8 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 19:04 + 2:22
9 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 19:09 + 2:27
10 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 19:11 + 2:29
11 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 19:36 + 2:54
12 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:44 + 3:02
13 Barcik Peter 19:58 + 3:16
13 Matej Cidorík PEZ0001 Klub OB AŠK Pezinok 19:58 + 3:16
15 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 20:44 + 4:02
16 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 20:59 + 4:17
17 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 21:19 + 4:37
18 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 21:37 + 4:55
19 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 21:38 + 4:56
20 Christián Heffner SPE9801 Klub OB Sokol Pezinok 21:53 + 5:11
21 Jozef Wallner BBA6812 KOBRA Bratislava 22:10 + 5:28
22 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 22:29 + 5:47
23 Peter Fraňo SPE7101 Klub OB Sokol Pezinok 22:46 + 6:04
24 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 23:33 + 6:51
25 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 23:41 + 6:59
26 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 24:30 + 7:48
27 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 24:47 + 8:05
28 Jakub Schenk RBA0001 TJ Rapid Bratislava 26:04 + 9:22
29 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 27:33 + 10:51
30 Vaňo Marek 28:32 + 11:50
31 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 30:30 + 13:48
32 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 31:45 + 15:03
33 Rastislav Mikluš FBA7702 ŠK Farmaceut Bratislava 33:53 + 17:11
Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice DNS
Tomkovič Viktor DNS

M 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 20:32
2 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 21:17 + 0:45
3 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 22:27 + 1:55
4 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 22:34 + 2:02
5 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 23:28 + 2:56
6 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 23:40 + 3:08
7 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 26:32 + 6:00
8 Ivan Butaš SPE7201 Klub OB Sokol Pezinok 26:43 + 6:11
9 Peter Hojko SPE7001 Klub OB Sokol Pezinok 26:49 + 6:17
9 Jozef Paluska FBA7401 ŠK Farmaceut Bratislava 26:49 + 6:17
11 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 27:01 + 6:29
12 Vladimír Piják SPE5201 Klub OB Sokol Pezinok 27:15 + 6:43
13 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 30:04 + 9:32
14 Ladislav Kasza FBA7102 ŠK Farmaceut Bratislava 30:18 + 9:46
15 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 30:48 + 10:16
16 Borčin Peter EY989949 30:59 + 10:27
17 Patassi Michal 32:58 + 12:26
18 Roman Kučera PEZ6401 Klub OB AŠK Pezinok 37:43 + 17:11
Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava DNS

M 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 14:55
2 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 16:45 + 1:50
3 Gawel Jiri 16:49 + 1:54
3 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 16:49 + 1:54
5 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 17:16 + 2:21
6 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 17:23 + 2:28
7 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 18:27 + 3:32
8 Vladimír Grauzel FBA5101 ŠK Farmaceut Bratislava 19:16 + 4:21
9 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 23:30 + 8:35
10 Medard Féder PEZ5001 Klub OB AŠK Pezinok 27:14 + 12:19
11 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 33:10 + 18:15

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 10:35
2 Diana Brňáková SKS09AC Športový klub Sandberg 11:08 + 0:33
3 Adela Rohaľová SKS08AC Športový klub Sandberg 13:07 + 2:32
4 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 16:24 + 5:49
5 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 16:25 + 5:50
Lucia Vorlíčková SKS80AA Športový klub Sandberg DNS

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 10:03
2 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 13:08 + 3:05
Paulína Žilincová SKS06AB Športový klub Sandberg DNS

W -14

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 13:39
2 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 13:55 + 0:16
3 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 15:57 + 2:18
4 Alžbeta Kopčíková SPE0453 Klub OB Sokol Pezinok 16:06 + 2:27
5 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 16:33 + 2:54
6 Ivona Rohaľová SKS04AB Športový klub Sandberg 16:35 + 2:56
7 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 17:11 + 3:32
8 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 17:29 + 3:50
9 Katarína Mravíková SKS04AC Športový klub Sandberg 18:16 + 4:37
10 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 18:57 + 5:18
11 Klára Fedorová SPE04AC Klub OB Sokol Pezinok 19:42 + 6:03
12 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 19:56 + 6:17

W -16

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Jánošová SKS01AA Športový klub Sandberg 16:20
2 Katarína Palusková FBA0251 ŠK Farmaceut Bratislava 17:21 + 1:01
3 Patassiová Michaela 18:37 + 2:17
4 Alžbeta Dubovská PEZ0151 Klub OB AŠK Pezinok 18:39 + 2:19

W -18

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 19:45
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 20:30 + 0:45
Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava DNS

W 19-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 18:16
2 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 20:02 + 1:46
3 Hana Garde VBA8455 ŠK VAZKA Bratislava 20:09 + 1:53
4 Barcíková Renáta 20:52 + 2:36
5 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 20:56 + 2:40
6 Jana Styková FBA8051 ŠK Farmaceut Bratislava 21:13 + 2:57
7 Lucia Matejíčková RBA9851 TJ Rapid Bratislava 21:17 + 3:01
8 Miriam Cidoríková PEZ9951 Klub OB AŠK Pezinok 21:33 + 3:17
9 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 21:36 + 3:20
10 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 23:02 + 4:46
11 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 25:16 + 7:00
12 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 25:55 + 7:39
13 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 26:34 + 8:18
14 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 26:53 + 8:37
Ivana Bartalosová SKS78AA Športový klub Sandberg DNS
Magdaléna Hrabošová FBA0052 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

W 40-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 18:11
2 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 19:15 + 1:04
3 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 20:03 + 1:52
4 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 20:47 + 2:36
5 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 21:36 + 3:25
6 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 21:38 + 3:27
7 Klangová Bohumila VBA7651 ŠK VAZKA Bratislava 27:06 + 8:55
8 Iveta Paulová SPE6751 Klub OB Sokol Pezinok 29:44 + 11:33
9 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 31:55 + 13:44

W 55-

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 18:09
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 23:46 + 5:37
3 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 24:59 + 6:50
4 Eva Králová VBA4751 ŠK VAZKA Bratislava 26:10 + 8:01
5 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 28:40 + 10:31
Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava DNS

Open

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 20:22
2 Vrábeľ René 20:24 + 0:02
3 Martin Németh FBA7802 ŠK Farmaceut Bratislava 21:32 + 1:10
4 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 22:25 + 2:03
5 Mališ Marián 22:48 + 2:26
6 Altmann Florian 23:55 + 3:33
7 Kutišová Silvia SPE Klub OB Sokol Pezinok 24:41 + 4:19
8 Patassiová Marianna FBA7351 ŠK Farmaceut Bratislava 24:44 + 4:22
9 Kutajova Vladimira 25:26 + 5:04
10 Agnesa Miklušová FBA7852 ŠK Farmaceut Bratislava 25:40 + 5:18
11 Ježíková Ľubka SPE Klub OB Sokol Pezinok 27:56 + 7:34
12 Lenka Paulová SPE8852 Klub OB Sokol Pezinok 28:29 + 8:07
13 Benko Tomáš 29:23 + 9:01
14 Barbora Chorvátová SPE9052 Klub OB Sokol Pezinok 30:26 + 10:04
15 Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava 32:00 + 11:38
16 Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava 32:31 + 12:09
17 Rigasová Monika 33:12 + 12:50
18 Sulanová Natália SPE Klub OB Sokol Pezinok 34:20 + 13:58
Callo Ivan DISK
Mertan Jakub DNS

RD

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Weiler Adam 8:55
2 Teo Martin Németh FBA1005 ŠK Farmaceut Bratislava 10:04 + 1:09
3 Kováčová Lucia 12:23 + 3:28
4 Vaňo Matúš 12:32 + 3:37
5 Jánoš Martinko 12:59 + 4:04
6 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 13:28 + 4:33
7 Samuel Butaš SPE09AA Klub OB Sokol Pezinok 13:37 + 4:42
8 Kurz Maxi 15:33 + 6:38
9 Teodorka Mravíková SKS07AC Športový klub Sandberg 15:58 + 7:03
10 Andrej Havlík SPE09AB Klub OB Sokol Pezinok 16:22 + 7:27
11 Natália Styková FBA1051 ŠK Farmaceut Bratislava 16:40 + 7:45
12 Ema Jonášová SKS09AA Športový klub Sandberg 16:54 + 7:59
13 Gross Patrik 16:55 + 8:00
14 Ženišová Miroslava 19:43 + 10:48
15 Macháčková Anna 20:31 + 11:36
16 Hujsa Stanko 21:54 + 12:59
17 Rybár Adamko 23:19 + 14:24
18 Callo Kristína 24:58 + 16:03
19 Simona Miklušová FBA0752 ŠK Farmaceut Bratislava 57:45 + 48:50
Kurz Mia DISK
Jakub Hrnčiar FBA1001 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miklošová Zuzana SPE Klub OB Sokol Pezinok 12:24
2 Mališ Andrej 14:33 + 2:09
3 Lovás Lukáš 14:59 + 2:35
4 Valachová Ingrid SPE Klub OB Sokol Pezinok 15:49 + 3:25
5 Lovásová Alžbeta 15:59 + 3:35
6 Rybárová Zuzana 16:57 + 4:33
7 Vanova Andrea 18:04 + 5:40