Ranking results

Competition: Tatry orienteering 2019

Event: Tatry orienteering - E1 (04.07.2019)

Categories

M -14 A    M -16 A    M -18 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 55- A    W 60- A   

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 78:45 800
2 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 105:52 + 27:07 525
3 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 121:10 + 42:25 369

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 65:08 800
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 65:53 + 0:45 791
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 68:48 + 3:40 755
4 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 81:11 + 16:03 603

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 115:41 800
Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin DISK 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Poklop VZA8801 Slávia Žilinská univerzita 96:41 1000
2 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 102:03 + 5:22 944
3 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 113:38 + 16:57 825
4 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 129:17 + 32:36 663
5 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 138:53 + 42:12 564
6 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 141:14 + 44:33 539
Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg DISK 0

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 84:21 700
2 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 90:52 + 6:31 646
3 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 91:23 + 7:02 642
4 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 113:26 + 29:05 459

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 71:54 500
2 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 72:41 + 0:47 495
3 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 96:38 + 24:44 328

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 101:30 800
2 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 103:04 + 1:34 788

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 156:24 800

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 80:52 800
2 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 80:59 + 0:07 799
3 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 84:33 + 3:41 764
4 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 93:39 + 12:47 674
5 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 99:40 + 18:48 614
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 141:50 + 60:58 197

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 86:18 800
2 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 95:49 + 9:31 712
3 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 102:01 + 15:43 654
4 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 130:01 + 43:43 395
Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNF 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 108:17 800
2 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 112:43 + 4:26 767
3 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 138:10 + 29:53 579

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 74:11 800
2 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 82:35 + 8:24 709

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 51:27 800

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 85:12 800
Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 85:55 800
2 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 86:15 + 0:20 797
3 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 112:24 + 26:29 553
4 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 117:46 + 31:51 503

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 93:59 800

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 149:56 800

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 102:45 1000

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 77:27 700
2 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 95:11 + 17:44 540
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 109:20 + 31:53 412
4 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 147:19 + 69:52 69

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 81:38 800
2 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 117:56 + 36:18 444

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 102:44 800
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 112:14 + 9:30 726

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 111:58 800
2 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 146:43 + 34:45 552
Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves DISK 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 78:34 800

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 107:46 800
2 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 112:14 + 4:28 767