Results

Competition: Spoznaj svoj les

Event: Spoznaj svoj les - E1 (01.06.2019)

Categories

M -12      M -14      M -16      M 40-      M 55-      W -12      W -14      W -16      W -18      W 40-      W 55-      W -10      N          M -10      M 19-      W 19-      MW-R       Open      

M -12 1.40 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 16:58
2 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 18:04 + 1:06
3 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 18:58 + 2:00
4 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 20:51 + 3:53
5 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 22:31 + 5:33
6 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 25:00 + 8:02
7 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 27:28 + 10:30
8 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 29:40 + 12:42
9 Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg 32:51 + 15:53
10 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 39:53 + 22:55
11 Patrik Gross SKS0803 Športový klub Sandberg 42:47 + 25:49
12 Michal Domonkoš SKS Športový klub Sandberg 46:32 + 29:34
13 Andrej Gábriš 48:29 + 31:31
M.S. Alex Sutka 1 28:22

M -14 1.60 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Daniel Dokupil SKS0502 Športový klub Sandberg 26:06
2 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 26:52 + 0:46
3 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 36:48 + 10:42
4 Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 43:58 + 17:52
5 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 51:14 + 25:08
Adam Novosad FBA0506 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

M -16 2.80 km / 180 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 32:00
2 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 32:17 + 0:17
3 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 35:42 + 3:42
4 Samuel Dokupil SKS0304 Športový klub Sandberg 38:31 + 6:31
5 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 40:25 + 8:25
6 Filip Prutkay SKS0403 Športový klub Sandberg 49:21 + 17:21
7 Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok 71:49 + 39:49
Adam Paško RBA0301 TJ Rapid Bratislava DISK

M 40- 4.40 km / 280 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 61:31
2 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 67:09 + 5:38
3 Michal Bartak 01M78AA Sokol Pezinok 68:22 + 6:51
4 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 76:20 + 14:49
5 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 82:29 + 20:58
6 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 88:25 + 26:54
7 Marek Sedliak 106:46 + 45:15
8 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 107:36 + 46:05
9 Marko Paško RBA7001 TJ Rapid Bratislava 115:15 + 53:44
10 Tibor Novosad FBA7103 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 123:22 + 61:51
11 Michal Patassi FBA6901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 127:42 + 66:11
Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava DISK
Ivan Butaš SPE7201 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M 55- 2.50 km / 150 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 43:03
2 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 51:05 + 8:02
3 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 60:29 + 17:26
4 Vladimír Grauzel FBA5101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 72:01 + 28:58
5 Roman Kučera PEZ6401 Klub OB AŠK Pezinok 72:33 + 29:30
6 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 115:08 + 72:05

W -12 1.40 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 21:56
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 23:05 + 1:09
3 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 23:22 + 1:26
4 Adela Rohaľová SKS0852 Športový klub Sandberg 30:58 + 9:02
Radka Rončkevičová DISK
Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg DISK
Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg DNF

W -14 1.60 km / 120 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 23:14
2 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 33:07 + 9:53
3 Anamária Šutková SKS0552 Športový klub Sandberg 35:00 + 11:46
4 Hana Eliášová RBA0651 TJ Rapid Bratislava 42:58 + 19:44
5 Patrícia Patassiová FBA0554 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 44:52 + 21:38
6 Martina Buršíková RBA0652 TJ Rapid Bratislava 54:34 + 31:20
7 Paulína Žilincová SKS0651 Športový klub Sandberg 59:04 + 35:50

W -16 2.10 km / 170 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 31:41
2 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 36:00 + 4:19
3 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 39:57 + 8:16
4 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 40:13 + 8:32
5 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 41:49 + 10:08
6 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 59:53 + 28:12

W -18 2.80 km / 180 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:03
2 Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg 63:29 + 22:26
3 Hana Vikárová RBA TJ Rapid Bratislava 132:15 + 91:12

W 40- 2.50 km / 150 m

W 55- 2.10 km / 150 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 51:34
2 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 52:27 + 0:53
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 68:30 + 16:56
4 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 77:54 + 26:20

W -10 1.30 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 29:39
2 Zina Máčajová SKS0954 Športový klub Sandberg 30:16 + 0:37
3 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 51:29 + 21:50

N 3.10 km / 125 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Stupavský 31:20
2 Miriam Buršíková 31:50 + 0:30
3 Jakub Fábric 31:59 + 0:39
4 Matej Sedliak 32:58 + 1:38
5 Jakub Kulík 34:27 + 3:07
5 Ján Dolnák 34:27 + 3:07
7 Eliška Fedorová SPE0752 Klub OB Sokol Pezinok 38:06 + 6:46
8 Matej Gadomský 40:42 + 9:22
9 Diana Stupavská 42:40 + 11:20
10 Alexandra Fábricová 43:26 + 12:06
11 Pavol Rybár ml. 46:06 + 14:46
12 Zaria a Mily Kissovci 48:22 + 17:02
13 Andrej Rybár 51:39 + 20:19
14 Alžbeta Lovásová 55:33 + 24:13
15 Richard Urban 55:39 + 24:19
16 Martin Lovás 56:35 + 25:15
17 Zuzana Lacová 61:22 + 30:02
18 Ernest Beinrohr 62:40 + 31:20
19 Ingrid Valachová SPE6752 Klub OB Sokol Pezinok 68:34 + 37:14
20 Michaela Žilincová SKS Športový klub Sandberg 71:11 + 39:51
21 Katarína Miklovičová 87:32 + 56:12
22 Darka Štefanko 110:33 + 79:13
23 Ján Štefanko 110:43 + 79:23

M -10 1.30 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maximilián Slatinsky 01C08AD Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 22:56
2 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 23:53 + 0:57
3 Peter Kotuliak FBA1003 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 27:29 + 4:33
Alex Luis Šutka SKS0901 Športový klub Sandberg DISK

M 19- 5.40 km / 280 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 53:12
2 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 55:06 + 1:54
3 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 59:29 + 6:17
4 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 65:11 + 11:59
5 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 67:58 + 14:46
6 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 71:46 + 18:34
7 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 72:46 + 19:34
8 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 79:15 + 26:03
9 Stubna Michael RBA TJ Rapid Bratislava 92:27 + 39:15
10 Michal Formanek VBA ŠK VAZKA Bratislava 104:47 + 51:35
11 Pavel Petrovič 116:38 + 63:26
12 Tomáš Charvát SPE8502 Klub OB Sokol Pezinok 137:39 + 84:27
13 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 148:30 + 95:18
14 Pavol Rybár st. 154:40 + 101:28

W 19- 4.40 km / 280 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 66:15
2 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 68:41 + 2:26
3 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 91:27 + 25:12
4 Simone Skrúcaná VBA9151 ŠK VAZKA Bratislava 99:32 + 33:17
5 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 120:39 + 54:24
6 Tereza Michalová 134:06 + 67:51
Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok DNF

MW-R 2.00 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Syrová SPE1251 Klub OB Sokol Pezinok 17:24
2 Michal Šipoš 17:52 + 0:28
3 Paulínka Martišová 20:03 + 2:39
4 Matúš Antal 21:06 + 3:42
5 Jakub Stankovič 22:08 + 4:44
6 Andrej Dolnák 24:01 + 6:37
7 Linda Lohnertová 24:21 + 6:57
8 Žofia Fedorová SPE1551 Klub OB Sokol Pezinok 25:42 + 8:18
9 Juraj Ihring 27:01 + 9:37
10 Martin Marian Jánoš SKS1002 Športový klub Sandberg 27:11 + 9:47
11 Alex Slatinsky 28:14 + 10:50
12 Alexandra Sedliaková 31:08 + 13:44
13 Lukáš Dávidík 31:47 + 14:23
14 Ninka Kalmárová 32:11 + 14:47
15 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 32:59 + 15:35
16 Dominika Siekelová 35:49 + 18:25
17 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 37:06 + 19:42
18 Barborka Hradilková 38:43 + 21:19
19 Hana Máčajová SKS1153 Športový klub Sandberg 39:48 + 22:24
20 Ema Kulíková 40:28 + 23:04
21 Lea Illéšová 41:31 + 24:07
22 Laura a Oliver Kissovci 41:47 + 24:23
23 Žofka Michalová 42:12 + 24:48
24 Jakub Dolný 45:50 + 28:26
25 Lukas Bajarunas 48:04 + 30:40
26 Linduška Hradilková 49:26 + 32:02
27 Miško Bróska 51:18 + 33:54
28 Lia Semizorová 52:27 + 35:03
28 Veronika Šipošová 52:27 + 35:03
30 Fedor Ihring 52:28 + 35:04
31 Elenka Šabová 52:30 + 35:06
32 Bibiana Krátka 56:11 + 38:47
33 Dominik Čambálik 59:28 + 42:04
34 Jakub Maník 61:26 + 44:02
35 Liliana Huba 63:02 + 45:38
36 Leonard Huba 63:03 + 45:39
37 Jasmínka Willems 67:52 + 50:28
38 Lucia Rončkevičová 69:35 + 52:11
39 Lukáš Rončkevič 69:40 + 52:16
40 Amélia Pataši 73:40 + 56:16
41 Pascal Mazúr 77:21 + 59:57
42 Zuzana Máčajová SKS Športový klub Sandberg 80:38 + 63:14
43 Hugo Hoger 83:46 + 66:22
43 Katarína Hogerová 83:46 + 66:22
Saška Vargová DNF
Stelka Vargová DNF

Open 2.10 km / 170 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Lohnert 01C78AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 43:40
2 Michal Šelc 01C88AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 46:12 + 2:32
3 Matus Stankovic 01C84AE Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 53:10 + 9:30
4 Marian Vörös 54:24 + 10:44
5 Ján Buršík 01C68AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 62:27 + 18:47
6 René Vrábeľ 01C77AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 68:04 + 24:24
7 Zuzana Miklošová SPE7652 Klub OB Sokol Pezinok 74:07 + 30:27
8 Ondrej Bartalos SKS0305 Športový klub Sandberg 77:56 + 34:16
9 Marianna Patassiová FBA7351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 84:30 + 40:50
10 Lenka Slaná SKS17AD Športový klub Sandberg 85:14 + 41:34
11 Oliver Gross SKS0404 Športový klub Sandberg 91:36 + 47:56
Ján Babela DISK
Lukáš Lovás IBA0101 TJ Ioan 1209 DISK