Results

Competition: Objav svoj les, 6. kolo OR Západ

Event: Objav svoj les, 6. kolo OR Západ - E1 (28.05.2023)

BBA     FBA     IBA     MTL     PEZ     RBA     SKS     SPE     SSN     TKE     TNR     VBA     VZA    

Categories

M 10       M 12       M 14       M 16       M 18       M 19       M 40       M 55       MWR        Open       W 10       W 12       W 14       W 16       W 18       W 19       W 40       W 55       N         

M 10 1.90 km / 65 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Gibala Tomi 29:57
2 Samuel Schabjuk SPE1306 Klub OB Sokol Pezinok 35:20 + 5:23
3 Ján Kovačič SPE1601 Klub OB Sokol Pezinok 67:20 + 37:23
Peter Sumega SPE1303 Klub OB Sokol Pezinok MP

M 12 2.30 km / 120 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maslík Kubko 46:56
2 Sebastián Brezovský SPE1206 Klub OB Sokol Pezinok 48:54 + 1:58
3 Jakub Dolný SPE1204 Klub OB Sokol Pezinok 53:07 + 6:11
4 Alan Sýkora FBA1202 ŠK Farmaceut Bratislava 57:14 + 10:18
5 Jakub Eliáš RBA1202 TJ Rapid Bratislava 80:57 + 34:01
Matej Eliáš RBA1201 TJ Rapid Bratislava MP

M 14 3.10 km / 135 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 29:04
2 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 35:43 + 6:39
3 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 39:42 + 10:38
4 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 41:38 + 12:34
5 Juraj Oravec SPE1003 Klub OB Sokol Pezinok 46:51 + 17:47
6 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 60:39 + 31:35

M 16 4.50 km / 225 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 46:09
2 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 69:57 + 23:48
3 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 82:32 + 36:23
Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg MP

M 18 5.20 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 83:07

M 19 6.30 km / 275 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 60:31
2 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 61:32 + 1:01
3 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 61:41 + 1:10
4 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 63:54 + 3:23
5 Semenov Nikolai 68:46 + 8:15
6 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 71:24 + 10:53
7 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 71:25 + 10:54
8 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 72:21 + 11:50
9 Prusák Michal 97:40 + 37:09
10 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 101:36 + 41:05
11 Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava 126:19 + 65:48
Vladyslav Myrets SKS8902 Športový klub Sandberg MP

M 40 5.20 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Bednárik TNR7201 ŠK Triturus Nitra 59:13
2 Bálint Vojto 67:54 + 8:41
3 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 69:53 + 10:40
4 Lukoťka Robert 70:22 + 11:09
5 Jánoška Július IBA83AA TJ Ioan 1209 74:26 + 15:13
6 Jozef Dorozlo SPE7302 Klub OB Sokol Pezinok 78:46 + 19:33
7 Mikluš Rastislav 81:32 + 22:19
8 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 86:10 + 26:57
9 Dolný Juraj 89:29 + 30:16
10 Sýkora Andrej 102:20 + 43:07
Stupavský Miroslav MP
Martiš Samuel MP

M 55 3.80 km / 210 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mojmír Šťastný BBA5901 KOBRA Bratislava 47:03
2 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 47:06 + 0:03
3 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 49:51 + 2:48
4 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 60:42 + 13:39
5 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 64:14 + 17:11
6 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 65:05 + 18:02
7 Švejda Antonín 68:04 + 21:01
8 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 69:00 + 21:57
9 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 71:30 + 24:27
10 Ján Buršík RBA6801 TJ Rapid Bratislava 83:45 + 36:42
11 Roman Kučera PEZ6401 Klub OB AŠK Pezinok 85:12 + 38:09
12 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 87:30 + 40:27

MWR 1.80 km / 50 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jánošková Katarína IBA13AA TJ Ioan 1209 17:25
2 Jánoška Július IBA15AA TJ Ioan 1209 19:48 + 2:23
3 Anna Syrová SPE1551 Klub OB Sokol Pezinok 20:01 + 2:36
4 Hanka Kovačičová SPE Klub OB Sokol Pezinok 21:22 + 3:57
5 Danil Myrets SKS1602 Športový klub Sandberg 22:07 + 4:42
6 Styk Tomáš 23:18 + 5:53
7 Karolínka Škovierová PEZ20AA Klub OB AŠK Pezinok 26:11 + 8:46
8 Zuzana Drenčáková TKE1551 Klub OB ATU Košice 28:17 + 10:52
9 Samuel Fumač MTL1601 Move&Think 28:38 + 11:13
10 Nela Drenčáková TKE1352 Klub OB ATU Košice 31:12 + 13:47
11 Matias Schabjuk SPE1701 Klub OB Sokol Pezinok 32:39 + 15:14
12 Sumegová Alexandra 33:21 + 15:56
13 Marián Jalšovský MTL1501 Move&Think 33:58 + 16:33
14 Ondrej Mazák SKS1601 Športový klub Sandberg 35:07 + 17:42
15 Gibala Krištof 35:29 + 18:04
16 Anna Mazáková SKS1451 Športový klub Sandberg 37:52 + 20:27
17 Flassiková Silvia RBAXXXX TJ Rapid Bratislava 38:17 + 20:52
18 Daniel Ančic VBA17AC ŠK VAZKA Bratislava 38:28 + 21:03
19 Szlováková Karolína 39:51 + 22:26
20 Šelc Alexander 40:35 + 23:10
21 Zuzana Máčajová SKS1551 Športový klub Sandberg 44:03 + 26:38
22 Lukoťková Zina 44:11 + 26:46
23 Onderčinová Lenka 45:35 + 28:10
24 Karolína Aľušíková MTL1551 Move&Think 47:51 + 30:26
25 Ján Klučinec MTL1502 Move&Think 51:43 + 34:18
26 Královič Richard 51:53 + 34:28
27 Královič Artur 51:57 + 34:32
Terézia Klučincová MTL1851 Move&Think MP

Open 4.30 km / 225 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Wallner BBA6812 KOBRA Bratislava 52:07
2 Viktor Tomkovič SKS8903 Športový klub Sandberg 57:32 + 5:25
3 Miroslava Babkova FBA7553 ŠK Farmaceut Bratislava 71:01 + 18:54
4 Veronika Koľveková VBA9351 ŠK VAZKA Bratislava 75:32 + 23:25
5 Pavol Kovačič SPE8201 Klub OB Sokol Pezinok 77:16 + 25:09
6 Marián Mališ IBA6901 TJ Ioan 1209 89:11 + 37:04
7 Kutišová Silvia SPE7352 Klub OB Sokol Pezinok 98:55 + 46:48
8 Michaela Syrová SPE7951 Klub OB Sokol Pezinok 100:05 + 47:58
9 Miklušová Agnesa 107:21 + 55:14
10 Varga Jaro 115:43 + 63:36
Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava MP
Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava MP

W 10 1.90 km / 65 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Lachká SPE1451 Klub OB Sokol Pezinok 44:58
2 Dorota Lachká SPE1452 Klub OB Sokol Pezinok 48:43 + 3:45
3 Alžbeta Kucháriková SPE1353 Klub OB Sokol Pezinok 60:27 + 15:29

W 12 2.30 km / 120 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Máčajová SKS1153 Športový klub Sandberg 37:09
2 Barbora Kocúrová FBA1251 ŠK Farmaceut Bratislava 44:46 + 7:37
3 Hanka Fraňová SPE1354 Klub OB Sokol Pezinok 66:03 + 28:54
Mendan Viktória MP

W 14 2.60 km / 115 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 32:51
2 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 34:49 + 1:58
3 Zina Máčajová SKS0954 Športový klub Sandberg 38:02 + 5:11
4 Maria Dubynets SKS0955 Športový klub Sandberg 39:40 + 6:49
5 Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava 64:17 + 31:26
6 Juliana Szlováková FBA1053 ŠK Farmaceut Bratislava 80:40 + 47:49
Gustafikova Daniela DNF
Horská Lucia DNF

W 16 3.10 km / 135 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 38:55
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 53:22 + 14:27
3 Rohaľová Adela SKS08 Športový klub Sandberg 70:25 + 31:30
Miklušová Simona MP

W 18 4.50 km / 225 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 80:52

W 19 5.20 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 48:03
2 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 49:35 + 1:32
3 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 55:18 + 7:15
4 Styková Jana 59:07 + 11:04
5 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 59:29 + 11:26
6 Stanislava Ančicová VBA8454 ŠK VAZKA Bratislava 61:32 + 13:29
7 Zora Flassiková RBA8056 TJ Rapid Bratislava 72:07 + 24:04
8 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 82:09 + 34:06
Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok MP
Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok MP

W 40 4.10 km / 210 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 46:23
2 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 58:03 + 11:40
3 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 59:08 + 12:45
4 Bálintová Janka 60:59 + 14:36
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 64:40 + 18:17
6 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 64:58 + 18:35
7 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 66:41 + 20:18
Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava MP

W 55 3.10 km / 170 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 45:21
2 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 61:07 + 15:46
3 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 68:18 + 22:57
4 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 77:10 + 31:49
5 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 123:18 + 77:57

N 2.30 km / 120 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mikluš Daniel 45:27
2 Mikluš Andrej 46:25 + 0:58
3 Mária Fumačová MTL9151 Move&Think 52:49 + 7:22
4 Pavúkovci L+P 63:55 + 18:28
5 Vnuk Miroslav 71:54 + 26:27
6 Jurčík Juraj 77:53 + 32:26
7 Gibalová Katarína 82:07 + 36:40
8 Kralovičová Lenka 89:07 + 43:40
9 Dolná Ľudmila 117:48 + 72:21
Alena Bálintová VZA0753 Slávia Žilinská univerzita DNF
Kuchtová Daniela DNF