Results

Competition: Tatry-O

Event: Tatry-O - E3 (07.07.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    M -10 C    M -10 R    W -10 C    W -10 R    N          K3         W 65- A    W -20 A    M 21- D    Open S     Open L    

M -12 A 2.31 km, 7 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Štěpánek 468731 17:11
2 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 24:41 + 7:30
3 Jonas Ptacek 460707 24:49 + 7:38
4 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 24:54 + 7:43
5 Francis Vimba 478556 27:07 + 9:56
6 Dimitar Dimitrov 468992 28:40 + 11:29
7 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 28:52 + 11:41
8 Lucas Tăma? 469773 28:57 + 11:46
9 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 29:20 + 12:09
10 Eliáš Kosák 471649 29:32 + 12:21
11 Altar Ilgaz Tuzcuogullary 480668 29:33 + 12:22
12 Alex Farenfield 30:18 + 13:07
13 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 30:52 + 13:41
14 Jonas Knaup 466169 32:12 + 15:01
15 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 58:16 + 41:05
Vítek Novák 454274 DISK

M -14 A 2.57 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tobias Pekárek 465769 29:26
2 Matyáš Bartaloš 456154 35:30 + 6:04
3 Vojtech Rozek 459728 36:40 + 7:14
4 Mykhailo Tatarnikov 476670 40:17 + 10:51
5 Máté Apró 46:50 + 17:24
6 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 47:40 + 18:14
7 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 51:54 + 22:28
8 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 53:11 + 23:45
9 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 54:33 + 25:07
10 Volodymyr Yatsenko 476671 60:43 + 31:17
11 Jakub Mozolík SPE0502 Klub OB Sokol Pezinok 66:52 + 37:26
12 Jakub Dvořák 448164 70:58 + 41:32
13 Bozhidar Penchev 468994 75:07 + 45:41
Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok DNF

M -16 A 3.69 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Šimša 455210 35:14
2 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 37:54 + 2:40
3 Vojtěch Rusin 467020 41:46 + 6:32
4 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 43:34 + 8:20
5 Illia Nagorniy 476678 47:13 + 11:59
6 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 47:15 + 12:01
7 Jakub Novák 454284 49:16 + 14:02
8 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 49:23 + 14:09
9 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 51:24 + 16:10
10 Illia Mashkov 476668 63:39 + 28:25
11 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 75:02 + 39:48
12 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 76:31 + 41:17
13 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 109:27 + 74:13

M -18 A 3.89 km, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 42:42
2 Václav Roudný 467016 46:22 + 3:40
3 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 46:45 + 4:03
4 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 49:34 + 6:52
5 Matěj Karásek 469063 51:22 + 8:40
6 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 52:52 + 10:10
7 Tomas Milan 470888 53:22 + 10:40
8 Přemysl Novák 471859 62:53 + 20:11
9 Dávid Márk Máriás 468941 67:20 + 24:38
10 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 76:03 + 33:21
11 Šimon Semiginovský 469067 93:23 + 50:41
Martin Bican 475184 DISK
Tomáš Zalaba 452909 DISK

M -20 A 4.06 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oleg Leniuk 476673 40:22
2 Kristaps Bruners 468109 45:32 + 5:10
3 Viacheslav Matiash 476669 53:15 + 12:53
4 Petr Bečvář 475175 55:28 + 15:06
5 Nikita Anopko 476676 59:35 + 19:13
6 Lukáš Macko 474045 76:39 + 36:17

M 21- E 5.64 km, 16 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 41:20
2 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 43:23 + 2:03
3 Jan Vlažný 481267 43:35 + 2:15
4 Jakob Pauser 479431 44:15 + 2:55
5 Radek Nozka 469248 44:49 + 3:29
6 Tomáš Landovský 475231 46:00 + 4:40
7 Jan Rusin 467019 46:10 + 4:50
8 David Procházka 474368 46:53 + 5:33
9 Tintar Mihai Andrei 475160 46:58 + 5:38
10 Jakub Landovský 475236 48:55 + 7:35
11 Zdeněk Slezák 473694 50:05 + 8:45
12 Martin Roudný 467014 51:17 + 9:57
13 Jan Benes 450839 51:18 + 9:58
14 Jiří Nečas 474757 51:59 + 10:39
15 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 53:22 + 12:02
16 Matěj Kamenický 453241 53:43 + 12:23
17 Tobias Kamenicky 460478 53:44 + 12:24
18 Daniel Fehervari 55:42 + 14:22
19 Viktoras Staišiunas 469005 55:51 + 14:31
20 Jan Čermák 475189 56:53 + 15:33
21 Vojtěch Illner 479311 58:20 + 17:00
22 Jeronym Kamenicky 460476 58:21 + 17:01
23 Filip Wolf 466753 61:26 + 20:06
24 Tomáš Kos 453250 63:23 + 22:03
25 Andreas Grote 479854 67:06 + 25:46
26 Jaromir Svihovsky 461645 67:09 + 25:49
27 Tomas Redlich 461573 67:59 + 26:39
28 Karol Galicz 444477 69:12 + 27:52
29 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 70:58 + 29:38
30 Felix Hartlieb 478685 72:36 + 31:16
31 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 86:01 + 44:41
32 Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice 99:35 + 58:15
33 Thomas Polster 478933 112:04 + 70:44

M 21- B 4.14 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Jirka 469293 43:44
2 Tomas Prochazka 466867 45:36 + 1:52
3 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 45:58 + 2:14
4 Jan Panovec 475115 46:46 + 3:02
5 Edvinas Staišiunas 469007 48:52 + 5:08
6 Jakub Jirka 468911 56:28 + 12:44
7 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 57:32 + 13:48
8 Michal Šrubař ASU8606 58:15 + 14:31
9 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 58:55 + 15:11
10 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 60:16 + 16:32
11 Marek Uhlíř 479891 61:33 + 17:49
12 Jakub Šimon 456410 62:57 + 19:13
13 Jakub Lesák 441894 63:04 + 19:20
14 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 64:12 + 20:28
15 Bence Dániel Máriás 468940 64:46 + 21:02
16 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 69:09 + 25:25
17 Jan Urban 466680 70:05 + 26:21
18 Martin Koci 469817 74:11 + 30:27
19 Jan Zelinka 453251 77:47 + 34:03
20 Radim Perknovský 472326 78:49 + 35:05
21 Neno Iliev 468993 79:45 + 36:01
22 Jan Jergus 479437 84:18 + 40:34
23 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 92:08 + 48:24
24 Levi Pagaime 474002 98:31 + 54:47

M 35- A 4.14 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martins Vimba 478557 40:41
2 Tomáš Slováček 465772 41:11 + 0:30
3 Evžen Pekárek 465768 41:47 + 1:06
4 Martin Štěpánek 468732 42:55 + 2:14
5 Tomáš Podmolík 471843 44:52 + 4:11
6 Ondrej Ptacek 460708 47:11 + 6:30
7 Pavel Milan 450225 48:47 + 8:06
8 Petr Strejcek 469683 53:01 + 12:20
9 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 56:27 + 15:46
10 Petr Lepšík 458134 56:43 + 16:02
11 Jakub Mašláň 465763 57:07 + 16:26
12 Lukáš Šmahel 473965 67:24 + 26:43
13 András Kéki 466323 70:05 + 29:24
14 Jan Boudny 473693 75:47 + 35:06
15 Tomáš Bartaloš 456155 76:02 + 35:21
16 Filip Křížek 460920 90:58 + 50:17

M 40- A 3.89 km, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martins Godins 479956 37:32
2 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 42:21 + 4:49
3 David Rozek 459727 47:18 + 9:46
4 Georg Wittberger 452524 50:59 + 13:27
5 Jan Knaup 466167 54:18 + 16:46
6 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 55:14 + 17:42
7 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 57:24 + 19:52
8 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 60:30 + 22:58
9 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 75:17 + 37:45

M 45- A 3.69 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Relu Tăma? 469772 31:05
2 Jan Horký 476255 33:39 + 2:34
3 Martin Kunz 448245 52:41 + 21:36
4 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 53:04 + 21:59
5 Petr Kunz 448246 54:04 + 22:59
6 Antonín Šubrt 467418 56:52 + 25:47
7 Jaromir Simsa 455206 57:00 + 25:55
8 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 89:44 + 58:39
9 Peter Borčin 471781 101:48 + 70:43
10 Miloš Dvořák 448165 129:46 + 98:41
Rostislav Staněk 454851 DISK
Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita DNF

M 50- A 3.35 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 45:43
2 Milan Novotný 473970 46:59 + 1:16
3 Pavel Ptáček 448168 56:11 + 10:28
4 Gabor Pataki 480566 60:44 + 15:01
5 Igor Melichar 468926 66:00 + 20:17
6 Zhivko Dimitrov 468976 68:21 + 22:38
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 73:40 + 27:57
8 Tomáš Procházka 466869 74:27 + 28:44
9 Pavel Hanuš 465256 74:42 + 28:59
10 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 75:09 + 29:26
11 Honza Holec 472111 84:09 + 38:26
12 Oleksandr Usenko 478680 92:12 + 46:29
Ronald Poulissen 480653 DISK

M 55- A 3.03 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 35:06
2 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 36:08 + 1:02
3 Serhii Strielkov 473731 36:24 + 1:18
4 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 37:19 + 2:13
5 Radan Kamenicky 460477 37:43 + 2:37
6 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 38:15 + 3:09
7 Grigor Costan 469775 40:58 + 5:52
8 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 42:01 + 6:55
9 Igor Kozlov 478679 43:06 + 8:00
10 Mirek Novotný 466866 43:41 + 8:35
11 Kjell Westin 463913 45:06 + 10:00
12 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 45:25 + 10:19
13 Helge Magnus Erdal 442410 46:48 + 11:42
14 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 49:21 + 14:15
15 Paul Corrodi 468232 50:35 + 15:29
16 Vaclav Roudny 467013 58:15 + 23:09
17 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 66:04 + 30:58
18 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 72:21 + 37:15
Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak DISK

M 60- A 2.98 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Raimondas Paknys 479329 37:36
2 Gottfried Lang 466371 38:06 + 0:30
3 Rudolf Slováček 466033 40:00 + 2:24
4 Vladimir Jaros 468878 41:33 + 3:57
5 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 43:47 + 6:11
6 Miklós Kéki 466324 46:09 + 8:33
7 Zbynek Krejcik 455675 56:46 + 19:10
8 Jiri Pech 473885 57:30 + 19:54
Pavel Jahn 455673 DISK

W -12 A 2.31 km, 7 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucie Dvořáková 448166 42:15

W -14 A 2.57 km, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 32:12
2 Pavla Simsova 455209 33:15 + 1:03
3 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 34:13 + 2:01
4 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 36:45 + 4:33
5 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 39:42 + 7:30
6 Radka Staňková 454854 39:56 + 7:44
7 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 41:52 + 9:40
8 Aysa Asya Tuzcuogullary 480667 42:09 + 9:57
9 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 46:14 + 14:02
10 Marie Křížková 460919 46:18 + 14:06
11 Emilija Staišiunaite 469006 46:34 + 14:22
12 Vyara Ilieva 468981 62:38 + 30:26
13 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 88:03 + 55:51

W -16 A 3.26 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristine Brunere 468108 31:59
2 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 58:33 + 26:34
3 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 62:41 + 30:42
4 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 63:07 + 31:08
5 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 63:34 + 31:35
6 Pataki Virag Lara 480568 66:14 + 34:15
7 Markéta Bečvářová 475176 71:27 + 39:28
Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

W -18 A 3.40 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Elizabete Vimba 478555 50:40
2 Rozárka Vejražková 469689 62:52 + 12:12
3 Tereza Kosová 64:30 + 13:50
4 Kateřina Karbusová 475186 66:28 + 15:48
5 Barbora Simsova 455207 71:28 + 20:48
6 Monika Lambeva 468982 75:30 + 24:50
7 Markéta Staňková 454853 90:00 + 39:20
8 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 97:32 + 46:52
9 Gabriela Winzigová 475188 98:28 + 47:48
Barbora Matějková 469693 DISK
Dominika Kahudová 479496 DNF
Tereza Houserová 475185 DNF

W 21- E 4.06 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Karolína Šiková 453244 42:42
2 Klára Procházková 474367 43:00 + 0:18
3 Gabriela Hiršová 466750 45:03 + 2:21
4 Martina Tichovska 468734 46:02 + 3:20
5 Lucie Benesova 450840 46:45 + 4:03
6 Petra Aschermannová 475230 47:32 + 4:50
7 Nikola Kochova 473692 48:24 + 5:42
8 Tereza Odehnalová 466752 51:00 + 8:18
9 Réka Dalida Pataki 480567 52:57 + 10:15
10 Tereza Novakova 469247 55:05 + 12:23
11 Klára Žaloudková 453252 57:03 + 14:21
12 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 61:37 + 18:55
13 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 66:09 + 23:27
14 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 72:11 + 29:29
15 Emilie Westin 463912 76:28 + 33:46
16 Kjersti Westin 463914 92:50 + 50:08
Svitlana Kobets 476677 DISK

W 21- B 3.55 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Markéta Uhnavá 474971 46:45
2 Zuzana Klimplová 472598 47:47 + 1:02
3 Simona Zavadilová 473229 48:15 + 1:30
4 Štěpánka Kosová 474365 49:59 + 3:14
5 Eva Lepšíková 458401 50:07 + 3:22
6 Soňa Beržinská 466681 50:51 + 4:06
7 Michaela Procházková 466868 58:22 + 11:37
8 Eva Svihovska 461643 61:00 + 14:15
9 Nicole Lipková TKE9453 Klub OB ATU Košice 75:29 + 28:44
10 Petra Jirková 468912 77:58 + 31:13
11 Kamila Mesiarkinová ASU8282 84:20 + 37:35
12 Anna Smolová 465762 85:18 + 38:33
13 Klara Zeman 468881 88:45 + 42:00
14 Malena Hesping 478686 99:13 + 52:28
15 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 102:46 + 56:01

W 35- A 3.69 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Ptackova 460710 44:25
2 Eva Pekárková 465770 48:26 + 4:01
3 Jana Monro 469058 57:05 + 12:40
4 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 57:32 + 13:07
5 Věra Slováčková 465773 62:23 + 17:58
6 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 64:38 + 20:13
7 Elena Dimirtova 468975 66:22 + 21:57
8 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 89:01 + 44:36
9 Jana Bartalošová 456156 89:57 + 45:32
10 Petra Huszár 467889 103:03 + 58:38
11 Ľubomíra Ježíková SPE83AA Klub OB Sokol Pezinok 107:56 + 63:31
Hana Mašláňová 465766 DISK

W 40- A 3.40 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zanda Abzalone 468107 39:49
2 Ivana Knaupova 466170 45:57 + 6:08
3 Petra Rozkova 459729 47:06 + 7:17
4 Petra Novotná 473969 48:53 + 9:04
5 Jindriska Milanova 450226 50:05 + 10:16
6 Lenka Kamenicka 460474 50:52 + 11:03
7 Virág Benedek 467888 52:00 + 12:11
8 Ieva Godina 479955 53:50 + 14:01
9 Jana Simsova 455208 62:43 + 22:54
10 Eva Haberkorne-Vimba 478554 65:08 + 25:19
11 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 68:01 + 28:12
12 Olga Chubarkova 466229 76:46 + 36:57
13 Mátyásné Paskuj 468944 94:14 + 54:25
14 Alena Nováková 454275 103:30 + 63:41
15 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 120:36 + 80:47
Zdeňka Kubečková 468925 DISK

W 45- A 3.26 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dagmar Podmolíková 471844 36:28
2 Eva Horčičková 469059 39:57 + 3:29
3 Šárka Kašparová 472096 42:23 + 5:55
4 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 44:31 + 8:03
5 Marcela Stankova 454852 46:49 + 10:21
6 Marie Dulovcová 450597 52:39 + 16:11
7 Ivana Landovská 475238 61:14 + 24:46
8 Lenka Westin 463915 62:07 + 25:39
9 Iva Pechova 473886 64:26 + 27:58
10 Ivana Kunzová 450984 69:34 + 33:06
11 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 71:51 + 35:23
12 Maria Manova 479707 74:08 + 37:40
13 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 77:50 + 41:22
14 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 100:11 + 63:43
Soňa Horká 476252 DISK
Alena Rusinova 467174 DISK

W 50- A 2.98 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 55:55
2 Dagmar Nozkova 469249 57:35 + 1:40
3 Eva Roudná 467012 63:44 + 7:49
4 Martina Zalabová 452910 84:22 + 28:27
5 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 101:02 + 45:07
Ágnes Lukácsi 479799 DISK

W 55- A 2.65 km, 10 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 48:48
2 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 55:05 + 6:17
3 Monika Krejcikova 455676 57:40 + 8:52
4 Heidy Corrodi 468231 59:20 + 10:32
5 Vladislava Troupová 450599 59:36 + 10:48
6 Luise Oswald 473740 61:39 + 12:51
7 Cvetanka Dobreva 468980 61:51 + 13:03
8 Iva Hrabicová 468204 63:14 + 14:26
9 Darja Kovaříčková 450598 65:59 + 17:11
10 Jitka Hanušová 465257 74:09 + 25:21
Rusalina Stefanova 468984 DISK

M 65- A 2.98 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 37:45
2 Václav Farář 466864 43:34 + 5:49
3 Stanislav Novotný 468196 44:45 + 7:00
4 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 53:28 + 15:43
5 Břetislav Ševčík 468200 55:10 + 17:25
6 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 61:23 + 23:38
7 Dobri Dobrev 468979 61:55 + 24:10

W 60- A 2.65 km, 10 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Helena Jahnova 455674 46:55
2 Anna Stackeova 455679 53:31 + 6:36
3 Jiřina Novotná 466865 57:31 + 10:36
4 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 69:54 + 22:59

M 70- A 2.50 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 33:34
2 Josef Graf 473738 41:49 + 8:15
3 Wilhelm Grabenhofer 473737 42:25 + 8:51
4 Mincho Minev 468983 45:00 + 11:26
5 Robert Benedek 473736 49:12 + 15:38
6 Mykola Sonin 473730 50:00 + 16:26
7 András Zánkay 481065 51:21 + 17:47
8 Gerfried Hoch 466370 62:14 + 28:40
9 Josef Kaspar 472932 66:22 + 32:48

M -10 C 1.81 km, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ondřej Štěpánek 468733 11:54
2 David Pekárek 465767 14:12 + 2:18
3 Ivo Křížek 460917 15:24 + 3:30
4 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 16:05 + 4:11
5 Tadeáš Šmahel 475187 22:40 + 10:46
6 Ondřej Slováček 465771 22:59 + 11:05

M -10 R 1.81 km, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radek Kučerka 466143 19:39
2 Vilém Křížek 19:59 + 0:20
3 Michal Novák 454273 24:29 + 4:50
4 Lukáš Dávidík BBA14AA KOBRA Bratislava 26:18 + 6:39
5 Zhivomir Dimitrov 468977 26:36 + 6:57
6 Peter Babiak 471734 28:01 + 8:22
7 Prokop Mašláň 465764 30:45 + 11:06
8 Adam Pikulík 480661 38:44 + 19:05
9 Jakub Smola 465774 39:47 + 20:08
10 Anna Mazáková 468024 54:59 + 35:20

W -10 C 1.81 km, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Knaup 466168 14:00
2 Julie Ptackova 460709 18:06 + 4:06
3 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 18:28 + 4:28
4 Tereza Ester Kamenicka 460475 20:07 + 6:07
5 Ema Mašláňová 465765 20:39 + 6:39
6 Nela Vlková 465777 22:54 + 8:54
7 Michaela Marková 41:32 + 27:32

W -10 R 1.81 km, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katerina Redlichova 461574 21:42
2 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 21:57 + 0:15
3 Tatiana Marková 22:43 + 1:01
4 Annabel Zeman 468880 25:05 + 3:23
5 Adéla Kučerková 466144 26:40 + 4:58
6 Zuzana Šimonová 456411 33:41 + 11:59
7 Gabriela Jergus 479442 35:44 + 14:02
8 Eli Dimitrova 468978 36:03 + 14:21

N 1.91 km, 7 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dávid Cisár 21:24
2 Oleg Rosiar 25:47 + 4:23
3 Andrea Porubská TNR7651 ŠK Triturus Nitra 27:41 + 6:17
4 Marjo Poulissen 480654 28:44 + 7:20
5 Katarína Perátová KYS0251 Klub OB Kysak 39:06 + 17:42
6 Jakub Vlk 465775 41:30 + 20:06
7 Diana Conceiç?o 474006 51:58 + 30:34
Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg DISK

K3 3.55 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matúš Porubčan KYS89AA Klub OB Kysak 51:26
2 Štefan Mihalič TKE0002 Klub OB ATU Košice 53:35 + 2:09
3 Dmytro Kulikov 473728 60:35 + 9:09
4 Sergii Kryvoruchko 473727 76:48 + 25:22
5 Oleksandr Serhieiev 473729 81:09 + 29:43
6 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 83:44 + 32:18
7 Matej Trepáč VZA9604 Slávia Žilinská univerzita 97:35 + 46:09
8 Petr Vlk 465776 100:12 + 48:46
Terézia Kopčíková SPE9255 Klub OB Sokol Pezinok DISK

W 65- A 2.50 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 49:27
2 Ludmila Novotná 468195 71:07 + 21:40
3 Jarmila Lohrová 466510 73:01 + 23:34

W -20 A 3.69 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Klára Odehnalová 466751 51:23
2 Aneta Nechutová 467916 62:46 + 11:23
3 Ivana Boková 441905 76:03 + 24:40

M 21- D 3.55 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 49:28
2 Tomas Kavan 464048 63:43 + 14:15
3 Jiří Šafek 474983 79:19 + 29:51
4 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 81:22 + 31:54
5 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 89:38 + 40:10
6 Jan Karlik 464050 91:51 + 42:23
7 Mátyás Paskuj 468943 134:25 + 84:57

Open S 2.50 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Robert Monro 469060 30:07
2 Martin Farenfield 36:15 + 6:08
3 Ermina Farenfield 54:53 + 24:46
4 Tereza Fialová 474758 57:04 + 26:57

Open L 4.14 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Kaplan 453249 63:41
2 Jan Rusin 467173 71:54 + 8:13
3 Ján Mazák 467237 105:10 + 41:29