Results

Competition: Tatry-O

Event: Tatry-O - E4 (08.07.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    M -10 C    M -10 R    W -10 C    W -10 R    N          K3         W 65- A    W -20 A    M 21- D    Open S     Open L    

M -12 A 2.81 km, 10 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Štěpánek 468731 28:18
2 Jonas Ptacek 460707 29:42 + 1:24
3 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 31:06 + 2:48
4 Francis Vimba 478556 33:41 + 5:23
5 Jonas Knaup 466169 33:45 + 5:27
6 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 34:39 + 6:21
7 Dimitar Dimitrov 468992 38:06 + 9:48
8 Lucas Tăma? 469773 39:52 + 11:34
9 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 42:26 + 14:08
10 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 42:31 + 14:13
11 Altar Ilgaz Tuzcuogullary 480668 43:08 + 14:50
12 Alex Farenfield 52:32 + 24:14
13 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 60:00 + 31:42
14 Vítek Novák 454274 65:15 + 36:57
Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava DNF

M -14 A 4.64 km, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tobias Pekárek 465769 60:29
2 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 64:21 + 3:52
3 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 68:47 + 8:18
4 Mykhailo Tatarnikov 476670 70:40 + 10:11
5 Vojtech Rozek 459728 71:54 + 11:25
6 Matyáš Bartaloš 456154 74:15 + 13:46
7 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 80:21 + 19:52
8 Volodymyr Yatsenko 476671 82:58 + 22:29
9 Jakub Dvořák 448164 84:20 + 23:51
10 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 88:33 + 28:04
11 Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok 97:03 + 36:34
Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Jakub Mozolík SPE0502 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Bozhidar Penchev 468994 DISK
Máté Apró DISK

M -16 A 5.60 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Šimša 455210 48:59
2 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 50:35 + 1:36
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 52:44 + 3:45
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 53:43 + 4:44
5 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 56:37 + 7:38
6 Illia Nagorniy 476678 56:49 + 7:50
7 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 57:44 + 8:45
8 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 58:28 + 9:29
9 Jakub Novák 454284 64:36 + 15:37
10 Vojtěch Rusin 467020 67:34 + 18:35
11 Illia Mashkov 476668 69:09 + 20:10
12 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 107:08 + 58:09
13 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 142:26 + 93:27

M -18 A 6.18 km, 20 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Václav Roudný 467016 58:40
2 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 58:44 + 0:04
3 Tomáš Zalaba 452909 62:47 + 4:07
4 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 63:22 + 4:42
5 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 66:32 + 7:52
6 Tomas Milan 470888 68:37 + 9:57
7 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 75:02 + 16:22
8 Šimon Semiginovský 469067 79:30 + 20:50
9 Přemysl Novák 471859 83:19 + 24:39
10 Matěj Karásek 469063 86:11 + 27:31
11 Dávid Márk Máriás 468941 88:38 + 29:58
Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M -20 A 6.99 km, 24 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Nikita Anopko 476676 63:31
2 Viacheslav Matiash 476669 66:36 + 3:05
3 Oleg Leniuk 476673 68:58 + 5:27
4 Lasse Klovstad 460705 75:13 + 11:42
5 Kristaps Bruners 468109 80:46 + 17:15
6 Petr Bečvář 475175 111:17 + 47:46
7 Lukáš Macko 474045 142:04 + 78:33

M 21- E 9.05 km, 25 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radek Nozka 469248 62:53
2 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 63:04 + 0:11
3 Matěj Kamenický 453241 64:03 + 1:10
4 Jeronym Kamenicky 460476 64:59 + 2:06
5 David Procházka 474368 66:29 + 3:36
6 Jakob Pauser 479431 68:14 + 5:21
7 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 71:40 + 8:47
8 Jan Vlažný 481267 72:04 + 9:11
9 Martin Roudný 467014 72:13 + 9:20
10 Tomáš Kos 453250 72:27 + 9:34
11 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 77:56 + 15:03
12 Jan Čermák 475189 78:11 + 15:18
13 Jaromir Svihovsky 461645 78:26 + 15:33
14 Jan Benes 450839 78:39 + 15:46
15 Filip Wolf 466753 79:01 + 16:08
16 Jiří Nečas 474757 79:57 + 17:04
17 Viktoras Staišiunas 469005 80:57 + 18:04
18 Tomas Redlich 461573 85:44 + 22:51
19 Jakub Landovský 475236 89:30 + 26:37
20 Tomáš Landovský 475231 89:34 + 26:41
21 Jan Rusin 467019 92:26 + 29:33
22 Tobias Kamenicky 460478 93:39 + 30:46
23 Vojtěch Illner 479311 97:20 + 34:27
24 Andreas Grote 479854 101:35 + 38:42
25 Karol Galicz 444477 107:05 + 44:12
26 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 108:34 + 45:41
27 Felix Hartlieb 478685 109:36 + 46:43
28 Thomas Polster 478933 135:19 + 72:26
Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice DISK
Tintar Mihai Andrei 475160 DNF

M 21- B 5.19 km, 16 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Šrubař ASU8606 39:31
2 Edvinas Staišiunas 469007 40:20 + 0:49
3 Radim Perknovský 472326 44:02 + 4:31
4 Jakub Jirka 468911 45:49 + 6:18
5 Jan Panovec 475115 46:44 + 7:13
6 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 48:02 + 8:31
7 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 50:34 + 11:03
8 Marek Uhlíř 479891 51:54 + 12:23
9 Michal Jirka 469293 52:13 + 12:42
10 Bence Dániel Máriás 468940 55:00 + 15:29
11 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 55:10 + 15:39
12 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 55:17 + 15:46
13 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 55:53 + 16:22
14 Martin Koci 469817 56:11 + 16:40
15 Jan Urban 466680 56:49 + 17:18
16 Neno Iliev 468993 57:53 + 18:22
17 Jan Zelinka 453251 58:21 + 18:50
18 Jakub Lesák 441894 58:46 + 19:15
19 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 61:23 + 21:52
20 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 62:11 + 22:40
21 Levi Pagaime 474002 63:14 + 23:43
22 Jakub Šimon 456410 63:50 + 24:19
23 Jan Jergus 479437 76:24 + 36:53
24 Lukáš Krejčí 480708 100:56 + 61:25

M 35- A 6.99 km, 24 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Slováček 465772 59:44
2 Evžen Pekárek 465768 62:30 + 2:46
3 Ondrej Ptacek 460708 64:08 + 4:24
4 Martin Štěpánek 468732 64:38 + 4:54
5 Martins Vimba 478557 67:47 + 8:03
6 Jan Boudny 473693 70:49 + 11:05
7 Tomáš Podmolík 471843 71:12 + 11:28
8 Petr Strejcek 469683 72:43 + 12:59
9 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 73:16 + 13:32
10 Pavel Milan 450225 76:03 + 16:19
11 Tomáš Bartaloš 456155 78:46 + 19:02
12 Petr Lepšík 458134 79:47 + 20:03
13 Filip Křížek 460920 84:20 + 24:36
14 Lukáš Šmahel 473965 85:59 + 26:15
15 András Kéki 466323 87:33 + 27:49
16 Jakub Mašláň 465763 90:57 + 31:13

M 40- A 6.18 km, 20 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martins Godins 479956 58:59
2 David Rozek 459727 65:54 + 6:55
3 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 71:04 + 12:05
4 Georg Wittberger 452524 85:13 + 26:14
5 Jan Knaup 466167 88:26 + 29:27
6 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 106:40 + 47:41
7 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 115:02 + 56:03
8 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 177:19 + 118:20
Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak DISK

M 45- A 5.60 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Horký 476255 60:13
2 Martin Kunz 448245 62:59 + 2:46
3 Relu Tăma? 469772 66:21 + 6:08
4 Petr Kunz 448246 66:39 + 6:26
5 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 67:47 + 7:34
6 Antonín Šubrt 467418 67:49 + 7:36
7 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 87:58 + 27:45
8 Peter Borčin 471781 96:12 + 35:59
9 Rostislav Staněk 454851 96:25 + 36:12
10 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 100:07 + 39:54
11 Miloš Dvořák 448165 108:41 + 48:28

M 50- A 5.19 km, 16 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 43:39
2 Gabor Pataki 480566 44:43 + 1:04
3 Milan Novotný 473970 50:07 + 6:28
4 Pavel Ptáček 448168 50:16 + 6:37
5 Igor Melichar 468926 59:43 + 16:04
6 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 64:17 + 20:38
7 Tomáš Procházka 466869 71:50 + 28:11
8 Oleksandr Usenko 478680 78:38 + 34:59
9 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 80:17 + 36:38
10 Pavel Hanuš 465256 83:49 + 40:10
11 Zhivko Dimitrov 468976 84:06 + 40:27
12 Ronald Poulissen 480653 96:12 + 52:33
Honza Holec 472111 DISK

M 55- A 4.32 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kjell Westin 463913 41:10
2 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 42:52 + 1:42
3 Radan Kamenicky 460477 43:26 + 2:16
4 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:56 + 2:46
5 Serhii Strielkov 473731 44:36 + 3:26
6 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 47:58 + 6:48
7 Grigor Costan 469775 48:31 + 7:21
8 Mirek Novotný 466866 48:56 + 7:46
9 Vaclav Roudny 467013 49:39 + 8:29
10 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 50:23 + 9:13
11 Igor Kozlov 478679 53:46 + 12:36
12 Kjetil Klovstad 460609 55:47 + 14:37
13 Paul Corrodi 468232 57:00 + 15:50
14 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 64:59 + 23:49
15 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 70:10 + 29:00
16 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 70:24 + 29:14
17 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 78:27 + 37:17
Helge Magnus Erdal 442410 DISK

M 60- A 3.75 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rudolf Slováček 466033 47:02
2 Raimondas Paknys 479329 49:58 + 2:56
3 Zbynek Krejcik 455675 56:45 + 9:43
4 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 60:42 + 13:40
5 Jiri Pech 473885 65:29 + 18:27
6 Pavel Jahn 455673 66:05 + 19:03
7 Gottfried Lang 466371 68:24 + 21:22
8 Miklós Kéki 466324 69:18 + 22:16
9 Vladimir Jaros 468878 73:01 + 25:59

W -12 A 2.81 km, 10 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucie Dvořáková 448166 56:13

W -14 A 3.60 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radka Staňková 454854 41:54
2 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 53:12 + 11:18
3 Emilija Staišiunaite 469006 60:39 + 18:45
4 Pavla Simsova 455209 61:03 + 19:09
5 Marie Křížková 460919 62:23 + 20:29
6 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 62:46 + 20:52
7 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 67:06 + 25:12
8 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 67:41 + 25:47
9 Vyara Ilieva 468981 71:22 + 29:28
10 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 72:16 + 30:22
11 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 88:29 + 46:35
12 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 90:47 + 48:53
13 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 110:15 + 68:21
Aysa Asya Tuzcuogullary 480667 DNF

W -16 A 4.71 km, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristine Brunere 468108 52:13
2 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 71:46 + 19:33
3 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 75:45 + 23:32
4 Pataki Virag Lara 480568 81:57 + 29:44
5 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 98:57 + 46:44
6 Markéta Bečvářová 475176 109:35 + 57:22
7 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 135:12 + 82:59
Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok DISK

W -18 A 4.91 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rozárka Vejražková 469689 44:52
2 Kateřina Karbusová 475186 48:55 + 4:03
3 Monika Lambeva 468982 49:38 + 4:46
4 Tereza Kosová 52:30 + 7:38
5 Barbora Matějková 469693 56:05 + 11:13
6 Elizabete Vimba 478555 56:18 + 11:26
7 Markéta Staňková 454853 62:51 + 17:59
8 Barbora Simsova 455207 72:50 + 27:58
9 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 73:02 + 28:10
Tereza Houserová 475185 DNF
Gabriela Winzigová 475188 DNF
Dominika Kahudová 479496 DNF

W 21- E 6.57 km, 19 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Karolína Šiková 453244 58:41
2 Tereza Odehnalová 466752 60:28 + 1:47
3 Lucie Benesova 450840 62:25 + 3:44
4 Martina Tichovska 468734 64:05 + 5:24
5 Petra Aschermannová 475230 65:58 + 7:17
6 Gabriela Hiršová 466750 70:20 + 11:39
7 Réka Dalida Pataki 480567 72:25 + 13:44
8 Klára Procházková 474367 72:30 + 13:49
9 Klára Žaloudková 453252 79:25 + 20:44
10 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 84:18 + 25:37
11 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 84:57 + 26:16
12 Barbora Svobodová 480706 85:56 + 27:15
13 Kjersti Westin 463914 89:27 + 30:46
14 Emilie Westin 463912 95:58 + 37:17
15 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 96:51 + 38:10
Svitlana Kobets 476677 DNF

W 21- B 4.71 km, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Markéta Uhnavá 474971 52:06
2 Soňa Beržinská 466681 52:20 + 0:14
3 Štěpánka Kosová 474365 53:44 + 1:38
4 Zuzana Klimplová 472598 54:46 + 2:40
5 Eva Svihovska 461643 56:03 + 3:57
6 Klara Zeman 468881 66:24 + 14:18
7 Nicole Lipková TKE9453 Klub OB ATU Košice 67:34 + 15:28
8 Eva Lepšíková 458401 68:35 + 16:29
9 Kamila Mesiarkinová ASU8282 72:00 + 19:54
10 Simona Zavadilová 473229 76:14 + 24:08
11 Alise Klovstad 460704 77:56 + 25:50
12 Michaela Procházková 466868 79:18 + 27:12
13 Malena Hesping 478686 85:07 + 33:01
14 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 87:19 + 35:13
15 Anna Smolová 465762 88:43 + 36:37
Petra Jirková 468912 DNF

W 35- A 4.91 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Pekárková 465770 44:55
2 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 50:11 + 5:16
3 Veronika Ptackova 460710 51:15 + 6:20
4 Jana Monro 469058 52:00 + 7:05
5 Věra Slováčková 465773 57:31 + 12:36
6 Jana Bartalošová 456156 57:48 + 12:53
7 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 65:47 + 20:52
8 Elena Dimirtova 468975 66:37 + 21:42
9 Petra Huszár 467889 73:49 + 28:54
10 Ľubomíra Ježíková SPE83AA Klub OB Sokol Pezinok 79:37 + 34:42
11 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 97:21 + 52:26

W 40- A 4.32 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zanda Abzalone 468107 38:32
2 Petra Novotná 473969 38:36 + 0:04
3 Petra Rozkova 459729 41:25 + 2:53
4 Virág Benedek 467888 42:20 + 3:48
5 Lenka Kamenicka 460474 43:55 + 5:23
6 Ivana Knaupova 466170 44:50 + 6:18
7 Jana Simsova 455208 46:08 + 7:36
8 Ieva Godina 479955 47:09 + 8:37
9 Olga Chubarkova 466229 51:11 + 12:39
10 Eva Haberkorne-Vimba 478554 51:40 + 13:08
11 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 55:32 + 17:00
12 Jindriska Milanova 450226 57:46 + 19:14
13 Mátyásné Paskuj 468944 70:16 + 31:44
14 Alena Nováková 454275 73:26 + 34:54
15 Zdeňka Kubečková 468925 77:29 + 38:57
16 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 113:54 + 75:22

W 45- A 3.75 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Horčičková 469059 39:41
2 Dagmar Podmolíková 471844 41:52 + 2:11
3 Marie Dulovcová 450597 42:26 + 2:45
4 Marcela Stankova 454852 47:47 + 8:06
5 Šárka Kašparová 472096 53:14 + 13:33
6 Ivana Landovská 475238 55:23 + 15:42
7 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 59:36 + 19:55
8 Maria Manova 479707 63:47 + 24:06
9 Soňa Horká 476252 64:41 + 25:00
10 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 67:30 + 27:49
11 Ivana Kunzová 450984 69:57 + 30:16
12 Iva Pechova 473886 75:15 + 35:34
Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita DISK
Lenka Westin 463915 DNF

W 50- A 3.75 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Roudná 467012 55:08
2 Martina Zalabová 452910 56:53 + 1:45
3 Dagmar Nozkova 469249 63:35 + 8:27
4 Hilde Kl?vstad 460610 65:06 + 9:58
5 Ágnes Lukácsi 479799 67:33 + 12:25
6 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 154:33 + 99:25

W 55- A 3.19 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Heidy Corrodi 468231 43:07
2 Monika Krejcikova 455676 49:10 + 6:03
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 50:02 + 6:55
4 Jitka Hanušová 465257 50:51 + 7:44
5 Vladislava Troupová 450599 51:39 + 8:32
6 Darja Kovaříčková 450598 54:29 + 11:22
7 Rusalina Stefanova 468984 57:48 + 14:41
8 Luise Oswald 473740 63:33 + 20:26
9 Cvetanka Dobreva 468980 64:31 + 21:24
10 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 71:56 + 28:49
11 Iva Hrabicová 468204 74:58 + 31:51

M 65- A 3.19 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 40:36
2 Václav Farář 466864 41:45 + 1:09
3 Stanislav Novotný 468196 48:28 + 7:52
4 Břetislav Ševčík 468200 51:29 + 10:53
5 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 52:13 + 11:37
6 Dobri Dobrev 468979 64:52 + 24:16
Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice DISK

W 60- A 3.19 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Helena Jahnova 455674 44:12
2 Anna Stackeova 455679 56:33 + 12:21
3 Jiřina Novotná 466865 59:30 + 15:18
4 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 69:11 + 24:59

M 70- A 2.56 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mykola Sonin 473730 39:48
2 Mincho Minev 468983 40:18 + 0:30
3 Robert Benedek 473736 41:42 + 1:54
4 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 42:57 + 3:09
5 Wilhelm Grabenhofer 473737 43:54 + 4:06
6 András Zánkay 481065 48:40 + 8:52
7 Josef Graf 473738 52:10 + 12:22
8 Gerfried Hoch 466370 61:30 + 21:42
Josef Kaspar 472932 DISK

M -10 C 1.92 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ondřej Slováček 465771 23:21
2 David Pekárek 465767 26:34 + 3:13
3 Ondřej Štěpánek 468733 28:56 + 5:35
4 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 30:43 + 7:22
5 Tadeáš Šmahel 475187 36:44 + 13:23
6 Ivo Křížek 460917 37:24 + 14:03

M -10 R 1.92 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Vilém Křížek 31:59
2 Michal Novák 454273 32:10 + 0:11
3 Zhivomir Dimitrov 468977 33:54 + 1:55
4 Radek Kučerka 466143 35:36 + 3:37
5 Lukáš Dávidík BBA14AA KOBRA Bratislava 40:37 + 8:38
6 Prokop Mašláň 465764 41:24 + 9:25
7 Peter Babiak 471734 44:15 + 12:16
8 Adam Pikulík 480661 49:12 + 17:13
9 Jakub Smola 465774 50:39 + 18:40
10 Csongor Bereczky 480551 51:00 + 19:01
11 Sándor Brüller 480553 51:13 + 19:14
Anna Mazáková 468024 DISK

W -10 C 1.92 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Mašláňová 465765 24:35
2 Tereza Ester Kamenicka 460475 25:07 + 0:32
3 Jana Knaup 466168 27:19 + 2:44
4 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 28:23 + 3:48
5 Julie Ptackova 460709 28:30 + 3:55
6 Nela Vlková 465777 38:28 + 13:53
7 Michaela Marková 103:11 + 78:36

W -10 R 1.92 km, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tatiana Marková 34:06
2 Adéla Kučerková 466144 38:15 + 4:09
3 Annabel Zeman 468880 38:29 + 4:23
4 Katerina Redlichova 461574 38:50 + 4:44
5 Eli Dimitrova 468978 42:52 + 8:46
6 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 48:25 + 14:19
7 Gabriela Jergus 479442 52:25 + 18:19
8 Dóra Berecky 480550 57:36 + 23:30
9 Csilla Brüller 480552 74:06 + 40:00
10 Zuzana Šimonová 456411 84:13 + 50:07

N 2.30 km, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oleg Rosiar 35:01
2 Marjo Poulissen 480654 45:30 + 10:29
3 Dávid Cisár 47:16 + 12:15
4 Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg 48:36 + 13:35
5 Jakub Vlk 465775 64:29 + 29:28
6 Diana Conceiç?o 474006 71:42 + 36:41

K3 3.59 km, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Štefan Mihalič TKE0002 Klub OB ATU Košice 46:49
2 Oleksandr Serhieiev 473729 67:55 + 21:06
3 Dmytro Kulikov 473728 73:08 + 26:19
4 Sergii Kryvoruchko 473727 74:24 + 27:35
5 Petr Vlk 465776 90:50 + 44:01
6 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 109:25 + 62:36
7 Matej Trepáč VZA9604 Slávia Žilinská univerzita 114:24 + 67:35
8 Katarina Miklovicova 118:41 + 71:52
Terézia Kopčíková SPE9255 Klub OB Sokol Pezinok DISK

W 65- A 2.56 km, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 52:34
2 Ludmila Novotná 468195 56:03 + 3:29
3 Jarmila Lohrová 466510 58:56 + 6:22

W -20 A 4.91 km, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Klára Odehnalová 466751 54:30
2 Aneta Nechutová 467916 58:01 + 3:31
3 Ivana Boková 441905 81:58 + 27:28

M 21- D 4.12 km, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomas Kavan 464048 50:02
2 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 52:22 + 2:20
3 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 52:28 + 2:26
4 Jiří Šafek 474983 55:32 + 5:30
5 Jan Karlik 464050 66:04 + 16:02
6 Mátyás Paskuj 468943 69:46 + 19:44
7 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 87:03 + 37:01

Open S 2.95 km, 8 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Farenfield 38:52
2 Ermina Farenfield 43:21 + 4:29
3 Robert Monro 469060 61:11 + 22:19
4 Tereza Fialová 474758 70:33 + 31:41

Open L 6.24 km, 17 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Kaplan 453249 93:21
2 Jan Rusin 467173 98:19 + 4:58
3 Ján Mazák 467237 111:06 + 17:45
Jozef Kvasničák 469089 DNF