Ranking results

Competition: Slovak Karst Cup, INOV8 cup

Event: Slovak Karst Cup - E4 (26.08.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- C    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 45- B    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 21- C    W 35- A    W 35- B    W 40- A    W 45- A    W 45- B    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:06 900
2 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 22:55 + 2:49 774
3 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 26:11 + 6:05 628
4 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 26:59 + 6:53 592
5 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 43:28 + 23:22 0
6 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 43:36 + 23:30 0
Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava DNF 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 29:11 900
2 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 33:15 + 4:04 775
3 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 37:39 + 8:28 639
4 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 38:03 + 8:52 627
5 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:17 + 12:06 527
6 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:28 + 19:17 305
7 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 51:35 + 22:24 209
Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK 0
Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 40:35 900
2 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 49:28 + 8:53 703
3 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 49:30 + 8:55 702
4 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 50:28 + 9:53 681
5 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 53:17 + 12:42 618
6 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 54:06 + 13:31 600
7 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 57:17 + 16:42 530
8 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 68:27 + 27:52 282
9 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 90:59 + 50:24 0
10 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 95:11 + 54:36 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 53:37 900
2 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 58:45 + 5:08 814
3 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 61:08 + 7:31 774
4 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 62:12 + 8:35 756
5 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 63:22 + 9:45 736
6 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 67:44 + 14:07 663
7 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 83:35 + 29:58 397
8 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 132:14 + 78:37 0
Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 76:28 900

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 57:39 1000
2 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 71:18 + 13:39 763
3 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 72:20 + 14:41 745
4 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 74:12 + 16:33 713
5 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 75:05 + 17:26 698
6 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 75:19 + 17:40 694
7 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 82:06 + 24:27 576
8 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 106:41 + 49:02 149

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 61:34 800
2 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 62:04 + 0:30 794
3 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 63:22 + 1:48 777
4 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 66:14 + 4:40 739
5 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 69:08 + 7:34 702
6 Šimon Mižúr FBA9401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 69:27 + 7:53 698
7 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 69:39 + 8:05 695
8 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 72:16 + 10:42 661
9 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 74:31 + 12:57 632
10 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 79:17 + 17:43 570
11 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 85:22 + 23:48 491
12 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 86:54 + 25:20 471

M 21- C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 62:54 600
2 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 78:54 + 16:00 447
3 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 102:06 + 39:12 226

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 58:44 900
2 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 68:57 + 10:13 743
3 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 74:54 + 16:10 652
4 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 75:38 + 16:54 641
5 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 76:01 + 17:17 635

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 87:14 900
2 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 93:21 + 6:07 837
3 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 102:36 + 15:22 741
4 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 110:51 + 23:37 656
5 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 118:03 + 30:49 582
6 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 125:58 + 38:44 500

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 58:03 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 59:11 + 1:08 882
3 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 64:19 + 6:16 803
4 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 77:35 + 19:32 597
5 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 78:18 + 20:15 586
6 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 87:53 + 29:50 437
7 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 90:27 + 32:24 398
8 Michal Patassi FBA6901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 93:37 + 35:34 349

M 45- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Sudovský CNR6902 ŠK Cart print Nitra 65:24 700

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 59:27 900
2 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 60:02 + 0:35 891
3 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 76:27 + 17:00 643
4 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 79:31 + 20:04 596
5 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 83:30 + 24:03 536
6 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 114:48 + 55:21 62

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 53:43 900
2 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 53:51 + 0:08 898
3 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 56:28 + 2:45 854
4 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 58:26 + 4:43 821
5 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 62:22 + 8:39 755
6 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 65:58 + 12:15 695
7 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 79:13 + 25:30 473
8 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 107:38 + 53:55 0
Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava DISK 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 44:16 900
2 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 55:48 + 11:32 666
3 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 61:46 + 17:30 544
4 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 108:40 + 64:24 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 61:42 900
2 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 68:40 + 6:58 798
3 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 69:50 + 8:08 781
4 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 75:35 + 13:53 697
István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice DISK 0

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 35:23 900

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 26:18 900
2 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 33:46 + 7:28 644
3 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 34:18 + 8:00 626

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 33:40 900
2 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 37:43 + 4:03 792
3 Linda Legáthová SPE0552 Klub OB Sokol Pezinok 39:52 + 6:12 734
4 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 42:43 + 9:03 658
5 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 44:12 + 10:32 618
6 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 45:03 + 11:23 596
7 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 46:57 + 13:17 545
8 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 47:22 + 13:42 534
9 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 51:15 + 17:35 430
10 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 53:52 + 20:12 360
11 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 57:03 + 23:23 275
12 Patrícia Patassiová FBA0554 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 59:54 + 26:14 199
13 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 61:08 + 27:28 166
14 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 97:49 + 64:09 0
Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice DISK 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 29:43 900
2 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:32 + 9:49 603
3 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 39:43 + 10:00 597
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 43:04 + 13:21 496
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 45:43 + 16:00 415
6 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 48:12 + 18:29 340
7 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 52:32 + 22:49 209
8 Ema Honzírková SKS0351 Športový klub Sandberg 53:16 + 23:33 187
9 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 61:42 + 31:59 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 45:00 900
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 66:13 + 21:13 476
3 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 74:19 + 29:19 314
4 Veronika Jánošová SKS0151 Športový klub Sandberg 91:40 + 46:40 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 65:59 1000
2 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 67:58 + 1:59 970
3 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 68:36 + 2:37 960
4 Katarína Hrašnová SPE9351 Klub OB Sokol Pezinok 77:46 + 11:47 821
5 Vanda Hošeková VZA9651 Slávia Žilinská univerzita 78:24 + 12:25 812
6 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 85:03 + 19:04 711
7 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 85:08 + 19:09 710
8 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 87:00 + 21:01 681

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 49:19 800
2 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 60:33 + 11:14 618
3 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 62:07 + 12:48 592
4 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 97:06 + 47:47 25

W 21- C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Terézia Kopčíková SPE9255 Klub OB Sokol Pezinok 49:13 600
2 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 53:09 + 3:56 552

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 56:33 900
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 61:44 + 5:11 818
3 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 85:17 + 28:44 443

W 35- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 64:37 700

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 56:13 900
2 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 61:53 + 5:40 809
3 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 74:50 + 18:37 602
4 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 77:41 + 21:28 556
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 88:50 + 32:37 378
6 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 92:34 + 36:21 318
7 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 99:55 + 43:42 200
8 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 106:35 + 50:22 94

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 53:53 900
2 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 75:06 + 21:13 546
3 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 75:50 + 21:57 533
4 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 78:05 + 24:12 496
Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK 0

W 45- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dana Barčová SSN7152 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:41 700

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 52:39 900
2 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 72:37 + 19:58 559

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 28:11 900
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 34:31 + 6:20 698
3 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:05 + 20:54 233

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 42:35 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 59:32 + 16:57 542
3 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 63:36 + 21:01 456
4 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 67:24 + 24:49 375

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 37:34 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 43:27 + 5:53 759