Results

Competition: Slovak Karst Cup, INOV8 cup

Event: Slovak Karst Cup - E3 (25.08.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- C    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 45- B    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    M 75- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 21- BR   W 21- C    W 35- A    W 35- B    W 40- A    W 45- A    W 45- B    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    M -10      M -10 R    W -10      W -10 R    N          K         

M -12 A 1.85 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Sergiu Dumitrean 14:06
2 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 14:07 + 0:01
3 Ivan Mayboroda 14:11 + 0:05
4 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 14:43 + 0:37
5 Ondřej Stach 14:57 + 0:51
6 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 14:58 + 0:52
7 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 15:46 + 1:40
8 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 16:28 + 2:22
9 Valery Kandibey 16:48 + 2:42
10 Stanislav Rachůnek 17:49 + 3:43
11 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 18:28 + 4:22
12 Rudolf Richter ADA0601 19:07 + 5:01
13 Yevgen Nogin 19:49 + 5:43
14 Arthur Naumko 26:57 + 12:51
M.S. Ivan Baskakov 0:00
M.S. Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 0:00

M -14 A 2.19 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 14:40
2 Štěpán Waldhauser 14:50 + 0:10
3 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 14:55 + 0:15
4 Jan Antonowicz 04I05AA (CZE) SK SKI-OB Šternberk 14:57 + 0:17
5 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 15:02 + 0:22
6 Matěj Vítek SJI0500 15:43 + 1:03
7 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 16:18 + 1:38
8 Jakub Byrtus 03W05AA (CZE) TJ TŽ Třinec 16:30 + 1:50
9 Timothy Mayboroda 17:12 + 2:32
10 Ondřej Valenta 17:30 + 2:50
11 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:39 + 2:59
12 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:59 + 3:19
13 Alexander Bugayov 18:42 + 4:02
14 Timothy Medunitsa 21:51 + 7:11
15 Damian Kirschner 03W05AC (CZE) TJ TŽ Třinec 21:54 + 7:14
16 Mykhailo Krasnianskyi 22:02 + 7:22
17 Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 23:15 + 8:35
18 Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok 23:16 + 8:36
19 Michael Cieslar 03W05AB (CZE) TJ TŽ Třinec 33:47 + 19:07
Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

M -16 A 2.86 km / 75 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 16:03
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 17:19 + 1:16
3 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 17:39 + 1:36
4 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 17:41 + 1:38
5 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 17:47 + 1:44
6 Matouš Vlastník 17:50 + 1:47
7 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 18:08 + 2:05
8 Marek Bialožyt TRI0301 18:15 + 2:12
9 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 18:49 + 2:46
10 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 20:34 + 4:31
11 Radomír Mielec 22:53 + 6:50
12 Tomáš Vébr 03H02AA (CZE) OB Havířov 24:16 + 8:13
13 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 28:34 + 12:31
14 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 29:18 + 13:15
M.S. Sopková Víznerová 84:26

M -18 A 3.08 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 15:19
2 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 15:23 + 0:04
3 Jonáš Gottstein 15:52 + 0:33
4 Jakub Bílý 03F01AA (CZE) TJ Lokomotiva Teplice 16:07 + 0:48
5 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 16:56 + 1:37
6 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 17:26 + 2:07
7 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 19:14 + 3:55
8 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 19:19 + 4:00
9 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 20:04 + 4:45
10 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 20:29 + 5:10
11 Tomáš Vavřík 20:43 + 5:24
12 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 23:10 + 7:51
13 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 32:08 + 16:49
M.S. Matej Návesňák 0:00

M -20 A 3.26 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matěj Hrouda 19:34
2 Vít Ježek 20:35 + 1:01
3 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 21:22 + 1:48
4 Šimon Vlastník 24:51 + 5:17

M 21- E 3.64 km / 110 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 17:29
2 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 17:49 + 0:20
3 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 18:14 + 0:45
4 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:34 + 1:05
5 Vít Bravený 19:07 + 1:38
6 Anatoly Zelenin 19:25 + 1:56
7 Jaromír Mielec 20:03 + 2:34
8 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 20:10 + 2:41
9 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:28 + 2:59
9 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 20:28 + 2:59
11 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:46 + 3:17
12 Tamás Bogos 21:25 + 3:56
13 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 21:31 + 4:02
14 Ferenc Mihályi 21:41 + 4:12
15 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:43 + 4:14
16 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 22:23 + 4:54
17 Szabolcs Bojtor 24:17 + 6:48
18 Imre Boros 31:39 + 14:10
M.S. Dariusz Sokalski 0:00
M.S. Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 0:00

M 21- B 3.26 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Mižúr FBA9401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:29
2 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 20:02 + 0:33
3 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 20:46 + 1:17
4 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 20:53 + 1:24
5 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 20:57 + 1:28
6 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 21:00 + 1:31
7 Teodor Takáč HBB9601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:03 + 1:34
8 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 21:31 + 2:02
8 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 21:31 + 2:02
10 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 21:44 + 2:15
11 Roman Koucký 04T63AA (CZE) Ekonom Praha 22:18 + 2:49
12 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 22:20 + 2:51
13 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 22:47 + 3:18
14 Andrey Alyoshin 23:50 + 4:21
15 Miroslav Korecký 24:05 + 4:36
16 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 25:11 + 5:42
16 Róbert Kopasz 25:11 + 5:42
18 Peter Sági 01W76AA (HUN) MAFC / Budapest 26:41 + 7:12
19 Martin Koucký 27:41 + 8:12
20 Jakub Hulec KSH8401 28:04 + 8:35
21 Farkas György 37:29 + 18:00

M 21- C 2.28 km / 55 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Petr Andrš 04E84AA (CZE) OB TJ Sokol Žamberk 16:19
2 Michal Antol TKE8504 Klub OB ATU Košice 18:32 + 2:13
3 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 19:26 + 3:07
4 Marek Hrašna 19:44 + 3:25
5 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 20:09 + 3:50
6 Emese SZABO 21:26 + 5:07
7 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 24:58 + 8:39
8 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 35:21 + 19:02

M 35- A 3.26 km / 100 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Vítek 04V72AA (CZE) OK Jihlava 17:29
2 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:12 + 0:43
3 Vitaliy Kandibey 20:01 + 2:32
4 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 23:43 + 6:14
5 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 24:53 + 7:24
6 Peter Szakal 27:52 + 10:23
7 Gábor Venczel 28:00 + 10:31
8 Jan Videcky 66:21 + 48:52
Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra DISK
M.S. Grzegorz Loniewski 0:00
M.S. Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 0:00

M 40- A 3.08 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dénes Zoltán 17:58
2 Viktor Nagy 18:02 + 0:04
3 Csaba Baksa 20:33 + 2:35
4 Petr Byrtus 03W77AA (CZE) TJ TŽ Třinec 20:44 + 2:46
5 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:57 + 3:59
6 Martin Feřt 04J77AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 22:15 + 4:17
7 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 22:51 + 4:53
8 János Mráz 23:09 + 5:11
9 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 23:40 + 5:42
10 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 24:22 + 6:24
11 Skaidrius Juška 24:30 + 6:32
12 Ivan Kuzevič TKE7803 Klub OB ATU Košice 24:50 + 6:52
13 Håkan Andersson 25:37 + 7:39
14 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 26:21 + 8:23
15 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 26:50 + 8:52
16 Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak 29:32 + 11:34
17 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 34:20 + 16:22
Alexey Mayboroda DISK
M.S. Andriy Pilguy 0:00

M 45- A 3.01 km / 95 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Nándor Borbás 18:53
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 20:18 + 1:25
3 Mykhaylo Gutak 20:28 + 1:35
4 Laurence Townley 21:10 + 2:17
5 Abrahám Hofhanzl RUZ7300 21:35 + 2:42
6 Michal Zejdlik 21:47 + 2:54
7 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 22:02 + 3:09
8 Zdeněk Vlastník 22:47 + 3:54
9 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 22:52 + 3:59
10 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 23:13 + 4:20
11 Luboš Semík 23:25 + 4:32
12 Zdeněk Ježek 24:25 + 5:32
13 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 24:40 + 5:47
14 Jaromír Mielec 24:51 + 5:58
15 Milan Svěchota 25:25 + 6:32
16 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 25:49 + 6:56
17 Attila Bader 26:06 + 7:13
18 Tomáš Podivínský 01F72AA (CZE) OK Sparta Praha 26:12 + 7:19
19 Robert Laznicka 28:21 + 9:28
20 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 30:38 + 11:45
21 Honza Holec 31:13 + 12:20
22 Juraj Vajduliak 01C61AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 32:01 + 13:08
23 René Vavřík 32:30 + 13:37
24 Martin Waldhauser 32:51 + 13:58
25 Peter Borčin 02U70AA nereg. Klub OB BOR Topoľčianky 34:00 + 15:07
26 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 34:53 + 16:00
27 Michal Patassi FBA6901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:02 + 17:09
Marek Turanský 01V72AA Continental Sportclub Zvolen DISK
M.S. Samu Marton 0:00

M 45- B 2.01 km / 65 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Kunz 15:23
2 Dan Hošťálek KRN6808 15:49 + 0:26
3 Gabor Acs 05B71AA (HUN) ZTC 16:53 + 1:30
4 János Kovács 18:23 + 3:00
5 Dušan Hýbl JPV7202 19:01 + 3:38
6 Milan Sudovský CNR6902 ŠK Cart print Nitra 19:46 + 4:23
7 Pavel Řezáč 04J69AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 19:49 + 4:26
8 Richard Lehocký 29:31 + 14:08
9 Radoslav Medzihradský 38:12 + 22:49
M.S. Radek Vébr 03H71AA (CZE) OB Havířov 0:00

M 50- A 2.86 km / 75 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Zelenin 20:08
2 József Varga 21:24 + 1:16
3 Stanislav Rachůnek 04V68AA (CZE) OK Jihlava 21:36 + 1:28
4 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 23:13 + 3:05
5 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 23:19 + 3:11
6 Jerzy Antonowicz 04I68AA (CZE) SK SKI-OB Šternberk 24:33 + 4:25
7 József Török 24:34 + 4:26
8 Jaro Halač 04Q67AA (CZE) Outdoor PRG 26:49 + 6:41
9 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 27:07 + 6:59
10 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 28:59 + 8:51
11 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 29:42 + 9:34
12 Oleg Postelniak 04W64AA (UKR) OK Orientir Sumy 31:35 + 11:27
13 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 33:33 + 13:25
Petr Bílý LTP6805 DISK
Tamás dr. Mohácsy DISK

M 55- A 2.50 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 16:08
2 Oleksandr Palahniuk 16:40 + 0:32
3 Ladislav Lužný 03H60AA (CZE) OB Havířov 16:56 + 0:48
4 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 17:12 + 1:04
5 Ján Košut 02K63AA ROB klub KYSUCA n.o. 18:25 + 2:17
6 Jaroslav Zeman 18:35 + 2:27
7 Petr Kaňák 18:43 + 2:35
8 Ferenc Szlatényi 18:47 + 2:39
9 Miroslav Chmelař 04R62AA (CZE) SK Prostějov 19:09 + 3:01
10 Vytautas Bikelis 20:28 + 4:20
11 Andras Zempleni 04K60AA (HUN) MOM Budapest 20:32 + 4:24
11 Molnár Tibor 20:32 + 4:24
13 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 21:07 + 4:59
14 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 21:57 + 5:49
15 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 22:10 + 6:02
16 Volodymyr Kudrin 22:26 + 6:18
17 Vitalii Petrov 22:48 + 6:40
18 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 22:50 + 6:42
19 Georg Pregartner 24:00 + 7:52
20 Karel Kovar 24:17 + 8:09
21 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 24:57 + 8:49
22 Aleš Petráček 25:14 + 9:06
23 Jaroslav Hubáček 27:30 + 11:22
24 Milan Borovička 03P61AA (CZE) VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha 37:30 + 21:22
25 Gheorghe Nicu 46:51 + 30:43
Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava DISK
Jaroslav Argaláš 03W18AA (CZE) TJ TŽ Třinec DISK
M.S. Algimantas Rudis 0:00
M.S. Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 0:00
M.S. Svatopluk Galík 0:00

M 60- A 2.01 km / 65 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 14:50
2 Sandor Balla 04O54AA (HUN) HSE 15:07 + 0:17
3 Zdenek Jakobi 03H57AB (CZE) OB Havířov 15:14 + 0:24
4 István Bokros 15:27 + 0:37
5 Josef Juřeník, Ing. 02E52AA (CZE) SKOB Ostrava 15:37 + 0:47
6 Miroslav Bialožyt TRI5701 15:49 + 0:59
7 Pavel Běhoun 03X57AA (CZE) OK99 Hradec Králové 16:21 + 1:31
8 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 16:42 + 1:52
9 Mircea Pop 16:56 + 2:06
10 Mihály Fehér 16:58 + 2:08
11 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 18:01 + 3:11
12 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 19:05 + 4:15
13 Vidimantas Arasimavicius 19:54 + 5:04
14 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:55 + 5:05
15 Evžen Kostka 22:30 + 7:40
16 Miklós Kéki 23:10 + 8:20
17 Jiri Pech 25:28 + 10:38
18 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 28:05 + 13:15
19 Vaclav Potesil 28:34 + 13:44
M.S. Jurgis Karnavicius 0:00
M.S. Kestutis Abramikas 0:00
M.S. Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 0:00

M 65- A 1.99 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mykola Bozhko 04N49AA (UKR) O-club Kyiv 12:23
2 Bernardas Eimaitis 14:27 + 2:04
3 Petr Karmazín 04J49AB (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 14:48 + 2:25
4 Kostas Dūda 15:11 + 2:48
5 Vlastimil Hanzl 15:27 + 3:04
6 Tadeusz Wolejszo 15:29 + 3:06
7 Jiri Gurka 15:47 + 3:24
8 František Peterka 15:54 + 3:31
9 Ondrej Herdegen 17:25 + 5:02
10 Miroslav Horáček 04J50AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 17:35 + 5:12
11 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 18:27 + 6:04
12 Oldřich Pilc 18:36 + 6:13
13 Gabor Molnar 04O50AA (HUN) HSE 19:10 + 6:47
14 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 19:50 + 7:27
15 Bill Griffiths 01O50AA (GBR) EBOR 19:55 + 7:32
16 István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice 21:08 + 8:45
17 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 23:22 + 10:59
18 Petr Beranek 05F49AA (CZE) SEMAFOR 26:03 + 13:40
19 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 27:51 + 15:28
M.S. Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 0:00

M 70- A 1.83 km / 55 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oldřich Vlach 03Y44AA (CZE) Baník Ostrava 15:55
2 Jaromír Buriánek 01F47AA (CZE) OK Sparta Praha 16:19 + 0:24
3 Miroslav Sikora 16:51 + 0:56
4 Pavel Kříž 01A48AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 17:25 + 1:30
5 Antonín Peška 05J48AA (CZE) HLV 17:34 + 1:39
6 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 17:52 + 1:57
7 Vidimantas Bumelis 18:18 + 2:23
8 Béla Komár 04S45AA (HUN) HER 18:50 + 2:55
9 Miloš Novák 01F46AA (CZE) OK Sparta Praha 19:18 + 3:23
10 Péter Gombkötő Dr. 19:41 + 3:46
11 Ivan Lux 22:18 + 6:23
12 Stanislav Nosál 01K46AA (CZE) Lokomotíva Beroun 24:17 + 8:22
13 Miloš Fiala KSH4801 27:27 + 11:32
Dezider Baran FBA4501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK
M.S. Pavol Mišík 0:00
M.S. Rimantas Cicenas 0:00

M 75- A 1.78 km / 50 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Havlík SJC3601 15:59
2 Alois Láznička 17:27 + 1:28
3 Gytis Juška 17:34 + 1:35
4 Zdeněk Úlehla 21:23 + 5:24
5 Karel Beneš 03H42AA (CZE) OB Havířov 21:40 + 5:41
6 František Novotný 31:04 + 15:05
7 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 32:45 + 16:46
M.S. Jan Mikulecky 03X38AA (CZE) OK99 Hradec Králové 0:00

W -12 A 1.85 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 13:41
2 Hana Vítková SJI0750 15:09 + 1:28
3 Andreea Kato 15:51 + 2:10
4 Otilia Neuschli 16:52 + 3:11
5 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:59 + 3:18
6 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 17:46 + 4:05
7 Anna Pilguy 18:59 + 5:18
8 Eliška Waldhauserová 19:31 + 5:50
9 Lisa Bugayova 19:44 + 6:03
10 Mara Codreanu Pustai 22:05 + 8:24
Štěpánka Hofhanzlová RUZ0650 DISK

W -14 A 2.07 km / 45 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 14:22
2 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 15:26 + 1:04
3 Klára Adámková 16:23 + 2:01
4 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 16:50 + 2:28
5 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 17:28 + 3:06
6 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 17:45 + 3:23
7 Eva Kalashnik 17:59 + 3:37
8 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 18:12 + 3:50
9 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:15 + 3:53
10 Darya Berezhnaya 18:19 + 3:57
11 Petra Bruková 03W04AA (CZE) TJ TŽ Třinec 18:26 + 4:04
12 Diana Machulina 19:18 + 4:56
13 Patrícia Patassiová FBA0554 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:30 + 5:08
14 Vendula Janovská 19:57 + 5:35
15 Ágota Borbás 20:08 + 5:46
16 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 20:56 + 6:34
17 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 21:34 + 7:12
18 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 21:39 + 7:17
19 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 22:21 + 7:59
20 Linda Legáthová SPE0552 Klub OB Sokol Pezinok 22:35 + 8:13
21 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 23:22 + 9:00
22 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 30:31 + 16:09
23 Valery Mishukova 43:28 + 29:06
Julia Klymenko DISK

W -16 A 2.19 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lilla Zempléni 14:12
2 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 14:44 + 0:32
3 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 15:32 + 1:20
4 Antonie Pitrmucová 15:53 + 1:41
5 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:37 + 2:25
6 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 17:11 + 2:59
7 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 17:22 + 3:10
8 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 19:36 + 5:24
9 Julie Richterová ADA0351 19:39 + 5:27
10 Ema Honzírková SKS0351 Športový klub Sandberg 21:17 + 7:05
11 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 21:22 + 7:10
12 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 21:31 + 7:19
13 Eliska Zejdlikova 24:48 + 10:36
M.S. Noa Brabbing 0:00

W -18 A 2.36 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 15:08
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 16:52 + 1:44
3 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 18:21 + 3:13
4 Veronika Jánošová SKS0151 Športový klub Sandberg 18:24 + 3:16
5 Ioana Pop 19:09 + 4:01
6 Zita Borbás 19:42 + 4:34
7 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 20:33 + 5:25

W 21- E 3.08 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ekaterina Vlasova 17:37
2 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 17:44 + 0:07
3 Olena Postelniak 18:49 + 1:12
4 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 18:50 + 1:13
5 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 19:08 + 1:31
6 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:15 + 1:38
7 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 19:49 + 2:12
8 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 20:06 + 2:29
9 Vanda Hošeková VZA9651 Slávia Žilinská univerzita 20:48 + 3:11
10 Katarína Hrašnová SPE9351 Klub OB Sokol Pezinok 20:56 + 3:19
11 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 21:00 + 3:23
12 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 21:48 + 4:11
13 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 21:59 + 4:22
14 Pavla Hulcova 04G77AA (CZE) KSH 22:27 + 4:50
15 Kinga Górska 04Z89AA (POL) UMKS Orkan Ostróda 23:27 + 5:50
16 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 23:42 + 6:05

W 21- B 2.28 km / 55 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barbara Császár 17:41
2 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 18:03 + 0:22
3 Lenka Kovarova 18:16 + 0:35
4 Réka Dénes 19:15 + 1:34
5 Agnieszka Kocińska 19:46 + 2:05
6 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 22:27 + 4:46
7 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 24:16 + 6:35
8 Krisztina Dénes 24:59 + 7:18
Michaela Zurynková DISK
Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava DISK
M.S. Orsolya Dénes 0:00

W 21- BR 2.23 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Gornicka-Antonowicz 04I68AB (CZE) SK SKI-OB Šternberk 15:51
2 Lenka Korecká 17:46 + 1:55
3 Jana Bohunská 05C86AA (CZE) KOS TJ Lokomotiva Krnov 19:54 + 4:03
4 Jana Zurynková 22:40 + 6:49
5 Nataša Richterová 05O74AA (CZE) OOB Spartak Adamov 23:28 + 7:37
6 Maria Pop 25:55 + 10:04

W 21- C 2.07 km / 45 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lenka Kmentová 04E85AA (CZE) OB TJ Sokol Žamberk 19:30
2 Terézia Kopčíková SPE9255 Klub OB Sokol Pezinok 20:47 + 1:17
3 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 21:14 + 1:44
M.S. Emilia Romanowicz 0:00

W 35- A 2.36 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:10
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 18:31 + 0:21
3 Borbála Józsa 20:20 + 2:10
4 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 20:46 + 2:36
M.S. Marta Trojecka 05A83AA (POL) OK! Sport 0:00

W 35- B 2.19 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lenka Vítková SJI7852 19:11
2 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 24:11 + 5:00
3 Lucia Hendrichovská 24:16 + 5:05
4 Katalin Bartók 26:08 + 6:57

W 40- A 2.01 km / 65 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Renáta Barcíková 02Q67AA BK Sliač 15:28
2 Lucie Vlastníková 15:58 + 0:30
3 Anikó Rostás 16:34 + 1:06
4 Romana Ježková 16:51 + 1:23
5 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 18:00 + 2:32
6 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 18:26 + 2:58
7 Irena Waldhauserová 18:51 + 3:23
8 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:18 + 3:50
9 Ágnes Gábor 19:19 + 3:51
10 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:00 + 5:32
11 Bettina Házy- Csuka 22:06 + 6:38
12 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 22:13 + 6:45
13 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 23:34 + 8:06
14 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 25:46 + 10:18
15 Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava 31:19 + 15:51
16 Iveta Hýblová JPV7474 32:29 + 17:01
17 Oľga Kardossová 79:56 + 64:28
Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava DISK
M.S. Anat Meir 0:00

W 45- A 2.23 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavla Sedlářová 19:45
2 Jekaterina Zelenin 20:09 + 0:24
3 Tatyana Yavdoschuk 21:01 + 1:16
4 Iva Pechova 21:35 + 1:50
5 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 21:37 + 1:52
6 Šárka Kašparová 21:58 + 2:13
7 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 22:04 + 2:19
8 Csilla Hajas 24:05 + 4:20
9 Jana Kostková 24:09 + 4:24
10 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:38 + 4:53
11 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 24:44 + 4:59
12 Iva Semíková 25:12 + 5:27
13 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 26:14 + 6:29
14 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 26:34 + 6:49
15 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 32:39 + 12:54

W 45- B 1.99 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivana Kunzová 19:06
2 Elena Mielcová 20:36 + 1:30
3 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 21:25 + 2:19
4 Markéta Rachůnková 21:28 + 2:22
5 Marianna Patassiová FBA7351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:12 + 3:06
6 Dana Barčová SSN7152 KOB Čingov Spišská Nová Ves 23:21 + 4:15
7 Janka Pajgerová 29:24 + 10:18
8 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 33:42 + 14:36
9 Zuzana Suszter 41:27 + 22:21

W 50- A 1.99 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dagmar Hubáčková 13:20
2 Sylva Vričanová 03H67AA (CZE) OB Havířov 14:57 + 1:37
3 Ivana Koucká 16:19 + 2:59
4 Gabriela Argalášová 03W18AB (CZE) TJ TŽ Třinec 16:44 + 3:24
5 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 16:52 + 3:32
6 Gabriella Györffy 17:37 + 4:17
7 Jitka Fajkusová JPV6773 17:41 + 4:21
8 Svatava Hanzlova 03H66AA (CZE) OB Havířov 18:42 + 5:22
9 Simona Štorková JPV6556 19:35 + 6:15
10 Mária Kováčová 22:26 + 9:06
11 Svetlana Postelniak 25:33 + 12:13
12 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 25:48 + 12:28
13 Dóra Teo 28:54 + 15:34
14 Brigitte Maget 29:17 + 15:57
M.S. Cservény Judit 0:00

W 55- A 1.83 km / 55 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katalin Kármán 13:42
2 Ildikó Mátyás 14:47 + 1:05
3 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 15:29 + 1:47
4 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 15:39 + 1:57
5 Jiřina Běhounová 03X56AA (CZE) OK99 Hradec Králové 16:09 + 2:27
6 Pavla Bialožytová TRI6350 17:22 + 3:40
7 Vladimira Potesilova 17:28 + 3:46
8 Liudmyla Rudych 18:55 + 5:13
9 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 19:17 + 5:35
10 Alexandra Bravena 19:34 + 5:52
11 Eva Honkyšová JPV6350 19:52 + 6:10
12 Alena Kovarova 20:27 + 6:45
13 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:56 + 8:14
M.S. Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 0:00

W 60- A 1.83 km / 55 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tetyana Bozhko 04N57AA (UKR) O-club Kyiv 15:50
2 Gabriella Jenovari 04O57AA (HUN) HSE 16:14 + 0:24
3 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 18:21 + 2:31
4 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 22:29 + 6:39
5 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:42 + 6:52
6 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 23:41 + 7:51
M.S. Zuzana Špaldonová 0:00

W 65- A 1.78 km / 50 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Egle Krasuckiene 17:19
2 Ivana Úlehlová 19:41 + 2:22
3 Jiřina Nováková 03U49AA (CZE) Slovan Praha 20:33 + 3:14
4 Zdenka Křížová 01A50AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 21:15 + 3:56
5 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 21:16 + 3:57
6 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 21:37 + 4:18
7 Márta Lovász 23:56 + 6:37
8 Maria Fischer 01Z52AA (HUN) TIPO Orienteering Club 27:26 + 10:07
9 Ivana Volencová 05P52AA (CZE) TJ Jiskra Otrokovice 30:15 + 12:56
Ivana Karmazínová 04J51AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI DISK
M.S. Stanislava Horáčková 04J49AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 0:00

W 70- A 1.78 km / 50 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Skaidra Bumeliene 20:12
2 Ildi Komár 04S48AA (HUN) HER 21:01 + 0:49
3 Marie Sikorova 22:53 + 2:41
4 Liliia Pokh 27:16 + 7:04

M -10 1.37 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Samuel Bobovský SPE0803 Klub OB Sokol Pezinok 12:42
2 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 12:47 + 0:05
3 Antonín Hofhanzl RUZ0902 13:26 + 0:44
4 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 13:30 + 0:48
5 Matúš Vaňo 01C08AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 13:42 + 1:00
6 Daniel Codreanu Pustai 14:48 + 2:06
7 Šimon Timko 16:48 + 4:06
8 János Dávid Mráz 18:54 + 6:12
9 Lukáš Bruk 03W18AC (CZE) TJ TŽ Třinec 22:55 + 10:13
10 Tomáš Bruk 3W18AD 26:05 + 13:23
Tamás Házy DISK
M.S. Anat Meir 0:00

M -10 R 1.37 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Riško Kurimský 10:58
2 Miroslav Patassi FBA0903 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 14:41 + 3:43
3 Ondrej Trgiňa 14:45 + 3:47
4 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 15:29 + 4:31
5 Martin Marian Jánoš SKS1002 Športový klub Sandberg 15:41 + 4:43
6 Lukáš Bukovác FBA1002 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:42 + 5:44
7 Peter Kotuliak FBA1003 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:50 + 6:52
8 Adam Pikulík 01C10AD Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 18:09 + 7:11
9 Kájík Hulec KSH1301 30:22 + 19:24
10 František Hulec KSH1101 145:16 + 134:18
M.S. Eva Valentíková 0:00

W -10 1.37 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eliška Hýblová JPV0952 11:56
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 12:15 + 0:19
3 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 12:22 + 0:26
4 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 13:18 + 1:22
5 Anežka Feřtová 04J08AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 14:58 + 3:02
6 Maria Kandibey 15:10 + 3:14
7 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 23:24 + 11:28

W -10 R 1.37 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Pavelová KYS10AA Klub OB Kysak 13:32
2 Eliška Feřtová 04J10AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 13:35 + 0:03
3 Eva Korecká 14:20 + 0:48
4 Nikolett Házy 15:28 + 1:56
5 Sára Borská FBA0951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:54 + 2:22
6 Johanna Ács 16:05 + 2:33
7 Tamara Bretzová 16:29 + 2:57
8 Nela Bobovská SPE1351 Klub OB Sokol Pezinok 18:42 + 5:10
9 Paulína Šoltésová 21:49 + 8:17
10 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 22:07 + 8:35
11 Lili Baksa 23:39 + 10:07
12 Rita Sági 25:15 + 11:43
13 Anna Timková 27:15 + 13:43

N 1.85 km / 40 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 12:02
2 Tomáš Tvrdý SKS0201 Športový klub Sandberg 13:03 + 1:01
3 Simona Ceranová KYS93AA Klub OB Kysak 20:51 + 8:49
4 Annamária Pavelová KYS80AA Klub OB Kysak 21:18 + 9:16
5 Kristina Nánási 22:03 + 10:01
6 Jitka Zejdlikova 22:05 + 10:03
7 Vladimír Bobovský SPE75AA Klub OB Sokol Pezinok 23:17 + 11:15
8 Bibiána Perátová KYS97AA Klub OB Kysak 23:31 + 11:29
9 Katarína Perátová KYS0251 Klub OB Kysak 29:12 + 17:10
10 Miroslava Dubová 30:40 + 18:38
11 Jaroslava Tučeková 30:51 + 18:49
12 Jakub Forgáč 38:08 + 26:06
13 Rudolf Richter ADA5113 47:39 + 35:37
M.S. Bara Koucká 0:00
M.S. Oleg Rosiar 0:00

K 1.99 km / 60 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Štefan Mihalič TKE0002 Klub OB ATU Košice 10:51
2 Peter Porubský TNR0001 ŠK Triturus Nitra 14:21 + 3:30
3 Marek Vaňo 01C79AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 16:28 + 5:37
4 Jitka Feřtová 04J78AA (CZE) Slavia Liberec orienteering - VLI 16:31 + 5:40
5 Rostislav Štípek 16:35 + 5:44
6 David Kirschner 03W75AA (CZE) TJ TŽ Třinec 19:56 + 9:05
7 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:14 + 9:23
8 Tibor Novosad FBA7103 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:04 + 10:13
9 Monika Barčová SSN9952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 21:15 + 10:24
10 Miroslav Bruk 03W61AA (CZE) TJ TŽ Třinec 22:57 + 12:06
11 šárka Vébrová 03H70AA (CZE) OB Havířov 23:44 + 12:53
12 Martin Čamák 25:09 + 14:18
13 Hana Svěchotová 27:55 + 17:04
14 Iveta Vavříková 29:51 + 19:00
15 Ida Herna FBA7253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 35:36 + 24:45
M.S. Dávid Peregi 0:00