Ranking results

Competition: Slovak championships - Night Orienteering

Event: Slovak championships - Night Orienteering - E1 (21.09.2018)

Categories

M -16 E    M -18 E    M -20 E    M 21- E    M 35- E    M 40- E    M 45- E    M 50- E    M 55- E    M 60- E    M 65- E    W -16 E    W -18 E    W 21- E    W 35- E    W 40- E    W 45- E    W 55- E    W 65- E   
M -12      M -14      M 70-      W -14      W 60-     

M -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 47:51 1100
2 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 54:31 + 6:40 947
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 57:56 + 10:05 868
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 61:15 + 13:24 792
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 65:00 + 17:09 706
6 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 66:30 + 18:39 671
7 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 70:12 + 22:21 586
8 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 71:39 + 23:48 553
9 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 73:47 + 25:56 504
10 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 76:43 + 28:52 436
11 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 88:52 + 41:01 157
Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice DISK 0

M -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 41:30 1100
2 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 45:49 + 4:19 986
3 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 46:13 + 4:43 975
4 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 47:08 + 5:38 951
5 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 49:15 + 7:45 895
6 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 68:50 + 27:20 376
7 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 72:43 + 31:13 273
8 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 75:03 + 33:33 211

M -20 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 40:50 1100
2 Jakub Dekrét EBB9902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 47:40 + 6:50 916
3 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 68:41 + 27:51 350

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 52:05 1100
2 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 57:50 + 5:45 979
3 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 58:51 + 6:46 957
4 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 59:53 + 7:48 935
5 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 65:18 + 13:13 821
6 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 69:39 + 17:34 729
7 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 71:36 + 19:31 688
8 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 72:00 + 19:55 679
9 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 75:36 + 23:31 603
10 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 105:29 + 53:24 0
11 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 119:50 + 67:45 0

M 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 72:01 1100
2 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 72:09 + 0:08 1098
3 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 72:54 + 0:53 1087

M 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Král VZA6801 Slávia Žilinská univerzita 80:19 1100
2 Dušan Hrnčiar FBA7703 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 86:25 + 6:06 1016
3 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 86:25 + 6:06 1016

M 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 63:40 1100
2 Juraj Petrinec BBA6403 KOBRA Bratislava 66:41 + 3:01 1048
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 74:50 + 11:10 907

M 50- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 46:46 1100
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 69:57 + 23:11 555
3 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 76:37 + 29:51 398
4 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 93:30 + 46:44 1
5 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 100:04 + 53:18 0

M 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 56:47 1100
2 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 66:12 + 9:25 918
3 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 76:51 + 20:04 711
4 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 77:23 + 20:36 701
5 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 89:33 + 32:46 465
6 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 92:06 + 35:19 416
7 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 95:17 + 38:30 354
Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNF 0

M 60- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 53:55 1100
2 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 88:24 + 34:29 396

M 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 40:53 1100
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 63:08 + 22:15 501
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DNF 0

W -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 42:10 1100
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 59:11 + 17:01 656
3 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 69:03 + 26:53 399
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 70:38 + 28:28 357
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 75:12 + 33:02 238
6 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 76:10 + 34:00 213
7 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 78:20 + 36:10 157
8 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 78:40 + 36:30 148
Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Anamária Šutková SKS0552 Športový klub Sandberg DNF 0

W -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 65:49 1100
2 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 69:36 + 3:47 1037
3 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 86:39 + 20:50 752
4 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 108:59 + 43:10 379
Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava DISK 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 53:26 1100
2 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 69:35 + 16:09 768
3 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 71:32 + 18:06 727
4 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 170:24 + 116:58 0

W 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 97:04 1100
2 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 100:05 + 3:01 1066

W 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 72:06 1100
2 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 81:57 + 9:51 950
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 99:34 + 27:28 681

W 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 46:51 1100
2 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 55:59 + 9:08 886
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 63:54 + 17:03 700

W 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 46:37 1100
2 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 50:06 + 3:29 1018
3 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 68:31 + 21:54 583

W 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 62:43 1100

M -12 *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice DISK 0

M -14 *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 71:39 800
2 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 76:43 + 5:04 743
3 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 88:52 + 17:13 608
Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice DISK 0

M 70- *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 40:53 1100
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DNF 0

W -14 *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 59:11 800
2 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 78:20 + 19:09 541
Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Anamária Šutková SKS0552 Športový klub Sandberg DNF 0

W 60- *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 68:31 1100