Ranking results

Competition: Tatry orienteering 2019

Event: Tatry orienteering - E2 (05.07.2019)

Categories

M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 55- A    W 60- A   

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 24:51 800
2 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 38:17 + 13:26 368
3 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 38:51 + 14:00 349

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 31:26 800
2 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 33:16 + 1:50 753
3 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 38:32 + 7:06 619
4 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 39:47 + 8:21 587
5 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 40:32 + 9:06 568
6 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 49:30 + 18:04 340
7 Vratko Pravňan VZA0303 Slávia Žilinská univerzita 62:49 + 31:23 1
8 Matej Budisky VZA0304 Slávia Žilinská univerzita 67:53 + 36:27 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 35:31 800
2 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 45:55 + 10:24 566

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 48:34 800

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 38:24 1000
2 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:24 + 10:00 740
3 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 52:03 + 13:39 645
4 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 52:20 + 13:56 637
5 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 53:51 + 15:27 598
6 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 61:15 + 22:51 405
7 Martin Poklop VZA8801 Slávia Žilinská univerzita 67:08 + 28:44 252

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 37:10 700
2 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 40:12 + 3:02 643
3 Karol Hierweg BBA9201 KOBRA Bratislava 44:03 + 6:53 570
4 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 45:44 + 8:34 539
5 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 49:58 + 12:48 459
6 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:19 + 15:09 415

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 30:34 500
2 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 33:02 + 2:28 460
3 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 61:44 + 31:10 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 50:08 800
2 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 77:05 + 26:57 370

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:34 800

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 113:59 800

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 43:03 800
2 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 45:55 + 2:52 747
3 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 46:53 + 3:50 729
4 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 47:08 + 4:05 724
5 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 55:04 + 12:01 577
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 63:34 + 20:31 419

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 38:53 800
2 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:51 + 4:58 698
3 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 44:11 + 5:18 691
4 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 45:08 + 6:15 671
5 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 59:50 + 20:57 369
6 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 71:30 + 32:37 129
Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 45:10 800
2 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 46:47 + 1:37 771
3 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 54:34 + 9:24 634

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 51:41 800
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 60:15 + 8:34 667

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 32:04 800

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 36:57 800
2 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 49:46 + 12:49 523
3 Martina Buršíková RBA0652 TJ Rapid Bratislava 56:21 + 19:24 380

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 35:43 800
2 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 51:39 + 15:56 443
3 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 59:08 + 23:25 276
4 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 102:36 + 66:53 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 44:12 800
2 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 71:30 + 27:18 306

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 49:31 800

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 76:19 1000

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 48:46 700
2 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 54:47 + 6:01 614
3 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 57:35 + 8:49 573
4 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 62:48 + 14:02 499

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 50:39 800
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 55:58 + 5:19 716

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 53:10 800
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 73:03 + 19:53 501

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 48:22 800
2 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 49:58 + 1:36 774
3 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 101:12 + 52:50 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 57:45 800
2 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 103:36 + 45:51 165

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 53:03 800
2 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 66:39 + 13:36 595