Ranking results

Competition: Tatry orienteering 2019

Event: Tatry orienteering - E3 (06.07.2019)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 55- A    W 60- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 32:34 800

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 24:34 800
2 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 30:49 + 6:15 596
3 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 45:38 + 21:04 114

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 33:03 800
2 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 34:13 + 1:10 772
3 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 34:26 + 1:23 767
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 35:18 + 2:15 746
5 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 42:47 + 9:44 564
6 Matej Budisky VZA0304 Slávia Žilinská univerzita 46:28 + 13:25 475
7 Vratko Pravňan VZA0303 Slávia Žilinská univerzita 69:09 + 36:06 0
Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 36:50 800
2 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 65:39 + 28:49 174

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 45:23 800

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 35:44 1000
2 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 39:46 + 4:02 887
3 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 43:53 + 8:09 772
4 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 46:34 + 10:50 697
5 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 46:49 + 11:05 690
6 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 61:38 + 25:54 275
7 Martin Poklop VZA8801 Slávia Žilinská univerzita 63:11 + 27:27 232

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 37:34 700
2 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 41:53 + 4:19 620
3 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 42:05 + 4:31 616
4 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 47:47 + 10:13 510
5 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 53:31 + 15:57 403

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 29:43 500
2 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 30:17 + 0:34 490
3 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:38 + 5:55 400
4 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 44:31 + 14:48 251

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 43:15 800
2 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 43:24 + 0:09 797
3 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 49:13 + 5:58 690

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 59:58 800
2 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 77:08 + 17:10 571

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 68:08 800

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 35:23 800
2 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:58 + 0:35 787
3 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 36:19 + 0:56 779
4 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 41:54 + 6:31 653
5 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 50:27 + 15:04 459
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 52:13 + 16:50 419

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 37:07 800
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 38:12 + 1:05 777
3 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 42:39 + 5:32 681
4 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 44:39 + 7:32 638
5 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 46:28 + 9:21 598
6 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 46:40 + 9:33 594
7 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 52:00 + 14:53 479

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 42:20 800
2 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 47:15 + 4:55 707
3 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 53:26 + 11:06 590

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 42:29 800
2 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 47:47 + 5:18 700
Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin DISK 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 37:01 800

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 39:14 800
2 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:50 + 4:36 706
3 Martina Buršíková RBA0652 TJ Rapid Bratislava 45:52 + 6:38 665

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 37:19 800
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 39:47 + 2:28 747
3 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 50:19 + 13:00 521
4 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 57:43 + 20:24 363

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 42:22 800
2 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 42:58 + 0:36 789

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 53:40 800

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 46:41 1000

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 43:49 700
2 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 58:01 + 14:12 473
3 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 64:01 + 20:12 377
4 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 78:13 + 34:24 150

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 41:58 800
2 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 49:54 + 7:56 649

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 45:02 800
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 50:37 + 5:35 701

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 46:08 800
2 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 48:47 + 2:39 754
3 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:56 + 11:48 595
4 Svelana Puls RBA7251 TJ Rapid Bratislava 107:11 + 61:03 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 55:43 800
2 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 74:02 + 18:19 537

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 55:45 800
2 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 71:33 + 15:48 573