Ranking results

Competition: Slovak ranking event

Event: Slovak ranking event - E1 (25.06.2022)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 28:30 900
2 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 30:23 + 1:53 841
3 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 40:29 + 11:59 522
4 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 42:23 + 13:53 462
5 Richard Kanávor FBA1006 ŠK Farmaceut Bratislava 48:03 + 19:33 283
6 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 51:45 + 23:15 166

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:37 900
2 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 28:38 + 2:01 832
3 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 40:02 + 13:25 446
4 Matúš Velán SPE0806 Klub OB Sokol Pezinok 48:43 + 22:06 153
Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg DISK 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 41:35 900
2 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 44:53 + 3:18 829
3 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 70:40 + 29:05 271
4 Michal Domonkoš SKS0704 Športový klub Sandberg 71:25 + 29:50 254
5 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 73:48 + 32:13 203
6 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 79:04 + 37:29 89
7 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 92:09 + 50:34 0
8 Peter Juhas ZMT0701 Klub OB Martin 125:40 + 84:05 0
Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 47:26 900
2 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 60:05 + 12:39 660
3 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 89:29 + 42:03 102

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 36:41 900
2 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 38:30 + 1:49 855
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 40:30 + 3:49 806
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 41:02 + 4:21 793
5 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 45:33 + 8:52 682
6 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 46:41 + 10:00 655

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 49:56 1100
2 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 59:11 + 9:15 896
3 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 59:52 + 9:56 881
4 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 71:55 + 21:59 616

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 48:51 800
2 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 63:32 + 14:41 560
3 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 65:18 + 16:27 531

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Vladyslav Myrets SKS8902 Športový klub Sandberg 102:43 600

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 43:00 900
2 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 49:05 + 6:05 773
3 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 64:14 + 21:14 456
4 Pavol Poláček SPE8401 Klub OB Sokol Pezinok 71:15 + 28:15 309

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 41:14 900
2 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 42:41 + 1:27 868
3 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 43:40 + 2:26 847
4 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 52:08 + 10:54 662
5 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 56:13 + 14:59 573
6 Ivan Syrový SPE8101 Klub OB Sokol Pezinok 59:06 + 17:52 510
7 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 82:26 + 41:12 1
8 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 93:31 + 52:17 0
Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg DISK 0
Peter Bohuš FBA7904 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 42:27 900
2 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:26 + 5:59 773
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 51:31 + 9:04 708
4 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 53:56 + 11:29 657
5 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 54:18 + 11:51 649
6 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 63:14 + 20:47 459
7 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 81:54 + 39:27 64

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 46:35 900
2 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 57:50 + 11:15 683

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamás Mohácsy FBA6401 ŠK Farmaceut Bratislava 48:22 900
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 51:32 + 3:10 841
3 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 65:06 + 16:44 589
4 Roman Kučera PEZ6401 Klub OB AŠK Pezinok 98:14 + 49:52 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 51:19 900
2 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 67:30 + 16:11 616

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 33:14 900
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 36:25 + 3:11 814
3 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 42:33 + 9:19 648
4 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 52:07 + 18:53 389
5 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 62:07 + 28:53 118
Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice DISK 0

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 31:16 900
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 38:31 + 7:15 691
3 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 65:37 + 34:21 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 35:23 900
2 Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava 38:27 + 3:04 822
Juliana Szlováková FBA1053 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 21:39 900
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 27:16 + 5:37 667
3 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 35:33 + 13:54 322
4 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 78:23 + 56:44 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 28:58 900
2 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 40:19 + 11:21 547

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:26 900
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 41:59 + 5:33 763
3 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 47:05 + 10:39 637
4 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 63:03 + 26:37 242
5 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 69:07 + 32:41 93
6 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 69:07 + 32:41 93
7 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 71:18 + 34:52 39
Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 80:55 900

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 55:03 1100
2 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 57:53 + 2:50 1043
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 58:42 + 3:39 1027
4 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 65:27 + 10:24 892
5 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 80:24 + 25:21 593

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 51:14 800
2 Ivana Ďurčová TKE9256 Klub OB ATU Košice 53:01 + 1:47 772
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 66:36 + 15:22 560
4 Natália Iriasová TKE9257 Klub OB ATU Košice 105:01 + 53:47 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 45:51 900
2 Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 61:36 + 15:45 591
3 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 72:52 + 27:01 370

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 43:32 900
2 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 61:47 + 18:15 523
3 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 64:51 + 21:19 459

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 49:57 900
2 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 55:54 + 5:57 793
3 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 69:34 + 19:37 547
4 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 81:05 + 31:08 339
5 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 95:18 + 45:21 83

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 64:43 900
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 70:30 + 5:47 820
3 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 86:32 + 21:49 597
4 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 116:57 + 52:14 174

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 51:02 900

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 57:38 900

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 38:53 900
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 40:53 + 2:00 854
3 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 69:15 + 30:22 197

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 45:04 900
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 47:16 + 2:12 856