Results

Competition: Slovak ranking event

Event: Slovak ranking event - E2 (26.06.2022)

01C     15O     BBA     EBB     FBA     HBB     RBA     SKS     SPE     TKE     VBA     VZA     ZMT    

Categories

M -10      M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    MW-R       K3         N          W -10      W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -10 Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 29:14
2 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:12 + 2:58

M -12 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 19:07
2 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 19:52 + 0:45
3 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 29:27 + 10:20
4 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 36:05 + 16:58

M -14 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 34:29
2 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 40:43 + 6:14
3 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 43:00 + 8:31
4 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 47:51 + 13:22

M -16 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 68:18
2 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 94:52 + 26:34
3 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 112:37 + 44:19
4 Michal Domonkoš SKS0704 Športový klub Sandberg 116:01 + 47:43
5 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 118:34 + 50:16
6 Peter Juhas ZMT0701 Klub OB Martin 181:24 + 113:06

M -18 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 68:28
2 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 102:04 + 33:36

M -20 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 72:46
2 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 86:53 + 14:07
3 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 88:12 + 15:26
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 92:53 + 20:07
5 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 99:42 + 26:56
Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice DISK

M 21- E Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 97:45
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 103:16 + 5:31
3 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 132:50 + 35:05
4 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 133:05 + 35:20

M 21- B Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 104:17
2 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 117:08 + 12:51

M 21- D Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Vladyslav Myrets SKS8902 Športový klub Sandberg DISK

M 35- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 84:00
2 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 91:59 + 7:59

M 40- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 72:22
2 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 79:48 + 7:26
3 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 79:50 + 7:28
4 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 84:20 + 11:58
5 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 86:29 + 14:07
6 Ivan Syrový SPE8101 Klub OB Sokol Pezinok 89:44 + 17:22
7 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 93:06 + 20:44
8 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 131:22 + 59:00

M 45- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 66:37
2 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 73:03 + 6:26
3 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 85:09 + 18:32
4 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 89:40 + 23:03
5 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 90:56 + 24:19
6 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 106:58 + 40:21
7 Miroslav Stupavský 01C76AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 108:07 + 41:30
8 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 110:35 + 43:58
9 Jozef Dorozlo SPE7507 Klub OB Sokol Pezinok 121:16 + 54:39

M 50- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 66:05
2 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 84:50 + 18:45

M 55- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamás Mohácsy FBA6401 ŠK Farmaceut Bratislava 64:01
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 73:11 + 9:10
3 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 77:02 + 13:01
4 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 116:07 + 52:06

M 60- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 46:33
2 Mojmir Stastny 01C59AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 60:35 + 14:02
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 62:28 + 15:55
4 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 66:10 + 19:37

M 65- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 44:24
2 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 45:50 + 1:26
3 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 51:08 + 6:44
4 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 73:57 + 29:33
5 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 76:38 + 32:14
6 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 80:28 + 36:04

M 70- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Vladislav Piják SPE52AA Klub OB Sokol Pezinok 47:25
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 54:56 + 7:31
Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava DISK

MW-R Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anička Syrová SPE1559 Klub OB Sokol Pezinok 35:07
2 Veronika Šipošová SPE Klub OB Sokol Pezinok 35:15 + 0:08
3 Tomi Gibala 01C14AE Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 36:14 + 1:07
4 Mila Juhasová ZMT Klub OB Martin 57:24 + 22:17
5 Marta Viola Lago VBA17AA ŠK VAZKA Bratislava 59:41 + 24:34

K3 Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrea Papugová VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 35:48
2 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 48:03 + 12:15
3 Edita Máčajová SKS75AB Športový klub Sandberg 57:20 + 21:32
4 Michaela Syrová SPE7951 Klub OB Sokol Pezinok 61:27 + 25:39
5 Jana Dienová 15O86AA TK Sliač 67:38 + 31:50

N Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslava Babíková VZA Slávia Žilinská univerzita 34:35
2 Diana Stupavská 01C04AC Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 60:29 + 25:54

W -10 Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barbora Kocúrová FBA1251 ŠK Farmaceut Bratislava 19:13

W -12 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 24:01
Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava DISK

W -14 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 40:47
2 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 45:23 + 4:36
3 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 49:29 + 8:42
4 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 50:31 + 9:44
5 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 96:49 + 56:02

W -16 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 48:46
2 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 68:02 + 19:16

W -18 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 40:05
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 52:19 + 12:14
3 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 59:31 + 19:26
4 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 64:30 + 24:25
5 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 82:16 + 42:11

W -20 A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 117:18

W 21- E Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 68:54
2 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 69:00 + 0:06
3 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 78:59 + 10:05
4 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 130:37 + 61:43

W 21- B Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 76:01
2 Ivana Ďurčová TKE9256 Klub OB ATU Košice 103:48 + 27:47
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 117:20 + 41:19
Natália Iriasová TKE9257 Klub OB ATU Košice DISK

W 35- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 85:59
2 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 97:00 + 11:01
3 Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 103:25 + 17:26

W 40- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 41:48
2 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 60:29 + 18:41
3 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 61:05 + 19:17
4 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 87:13 + 45:25

W 45- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 51:07
2 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 51:42 + 0:35
3 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 87:26 + 36:19
4 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 90:26 + 39:19
5 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 103:50 + 52:43

W 50- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 49:39
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 65:40 + 16:01
3 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 87:16 + 37:37

W 60- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 46:31
2 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 73:56 + 27:25

W 65- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 55:35
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 59:36 + 4:01
3 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 92:04 + 36:29
M.S. Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 54:29

W 70- A Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 49:19
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 53:21 + 4:02
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 71:16 + 21:57