Ranking results

Competition: Slovak Karst Cup

Event: Slovak Karst Cup - E2 (30.07.2022)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W 65- A    W 70- A    M 21- D   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Knutelský VZA1001 Slávia Žilinská univerzita 40:31 900
2 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 71:59 + 31:28 201

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 62:31 900
2 Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg 63:08 + 0:37 891
3 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 91:24 + 28:53 484
4 Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice 94:43 + 32:12 436
5 Miroslav Steiner TKE0903 Klub OB ATU Košice 102:24 + 39:53 326
Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 26:25 900
2 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 30:16 + 3:51 769
3 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 43:26 + 17:01 320
4 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 63:36 + 37:11 0
5 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 65:34 + 39:09 0
Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 39:30 900
2 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 42:37 + 3:07 829
3 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 44:08 + 4:38 794
4 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 53:23 + 13:53 584
Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg DISK 0
Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 37:57 900
2 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 42:28 + 4:31 793
3 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 49:27 + 11:30 627
4 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 50:02 + 12:05 613
5 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 52:52 + 14:55 546

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 39:10 1100
2 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 40:56 + 1:46 1050
3 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 42:56 + 3:46 994
4 Peter Glončák FBA7901 ŠK Farmaceut Bratislava 44:09 + 4:59 960
5 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 49:06 + 9:56 821
6 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 49:17 + 10:07 816
7 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 53:05 + 13:55 709
8 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 56:16 + 17:06 620

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 41:34 800
2 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 42:06 + 0:32 790
3 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 42:50 + 1:16 776
4 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 48:25 + 6:51 668
5 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 48:26 + 6:52 668
6 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 48:39 + 7:05 664
7 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 52:46 + 11:12 584
8 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 53:33 + 11:59 569
9 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 58:52 + 17:18 467
10 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 60:48 + 19:14 430
11 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 61:33 + 19:59 415
12 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 69:43 + 28:09 258
13 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 76:04 + 34:30 136
14 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 100:20 + 58:46 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 45:52 900
2 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 46:48 + 0:56 882
3 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 52:44 + 6:52 765
4 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 58:13 + 12:21 658
5 Martin Macháček VIA8201 Viatoris 58:27 + 12:35 653
6 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 58:31 + 12:39 652
7 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 80:41 + 34:49 217

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 45:56 900
2 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:52 + 2:56 843
3 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:34 + 8:38 731
4 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 57:32 + 11:36 673
5 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 59:53 + 13:57 627
6 Radovan Marton KYS7802 Klub OB Kysak 61:21 + 15:25 598
7 Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 61:49 + 15:53 589
8 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 63:47 + 17:51 550
9 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 64:52 + 18:56 529
10 Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg 102:05 + 56:09 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 44:25 900
2 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 46:45 + 2:20 853
3 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:31 + 3:06 837
4 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 48:16 + 3:51 822
5 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 48:53 + 4:28 809
6 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 61:48 + 17:23 548
7 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 66:56 + 22:31 444
Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg DISK 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 41:17 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 45:40 + 4:23 804
3 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 47:16 + 5:59 770
4 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 59:22 + 18:05 506
5 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 64:06 + 22:49 403
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 74:18 + 33:01 180

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 43:48 900
2 Ján Košut TKE6303 Klub OB ATU Košice 48:45 + 4:57 798
3 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:45 + 13:57 613
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 62:46 + 18:58 510
Tamás Mohácsy FBA6401 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0
Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg DISK 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 42:31 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:11 + 1:40 865
3 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 45:34 + 3:03 835
4 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:14 + 5:43 779
5 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 51:58 + 9:27 700
6 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 52:42 + 10:11 684
7 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 54:49 + 12:18 640
8 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 66:20 + 23:49 396
9 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 69:18 + 26:47 333
10 Ján Mazúr RBA5804 TJ Rapid Bratislava 79:48 + 37:17 111
11 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 81:00 + 38:29 85
12 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 85:33 + 43:02 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lea Knutelská VZA1251 Slávia Žilinská univerzita 45:10 900
2 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 47:34 + 2:24 852
3 Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava 62:52 + 17:42 547
4 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 68:49 + 23:39 429

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 31:19 900
2 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 33:56 + 2:37 825
3 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 43:18 + 11:59 556
4 Petra Nina Macháčková VIA0951 Viatoris 62:45 + 31:26 0
5 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 84:45 + 53:26 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 31:33 900
2 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 33:50 + 2:17 835
3 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 77:39 + 46:06 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:46 900
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 40:42 + 1:56 855
3 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 46:39 + 7:53 717
4 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 55:22 + 16:36 515
5 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 61:35 + 22:49 370
6 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 66:00 + 27:14 268
7 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 95:00 + 56:14 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 35:44 1100
2 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:58 + 1:14 1062
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 39:19 + 3:35 990
4 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 39:59 + 4:15 969
5 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 42:19 + 6:35 897
6 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 44:05 + 8:21 843
7 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 47:55 + 12:11 725
8 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 79:33 + 43:49 0

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 38:09 800
2 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 40:57 + 2:48 741
3 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 44:10 + 6:01 674
4 Andrea Papugová VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 44:16 + 6:07 672
5 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 62:48 + 24:39 283
6 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 67:30 + 29:21 185
7 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 68:45 + 30:36 158
8 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 68:58 + 30:49 154
9 Ela Vojtková RBA0254 TJ Rapid Bratislava 69:36 + 31:27 140
10 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 83:27 + 45:18 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 49:38 900
2 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 55:45 + 6:07 789
3 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 57:41 + 8:03 754
4 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 73:20 + 23:42 470
5 Zuzana Kapinusová SSN8352 KOB Čingov Spišská Nová Ves 76:49 + 27:11 407
6 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 81:29 + 31:51 322
7 Natália Macháčková VIA8551 Viatoris 115:11 + 65:33 0
Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 50:45 900

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 47:32 900
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:54 + 1:22 874
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 57:53 + 10:21 704
4 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 58:17 + 10:45 696
5 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 62:16 + 14:44 621
6 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 66:57 + 19:25 532
7 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 85:11 + 37:39 187

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 52:31 900
2 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 57:46 + 5:15 810
Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin DISK 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 49:50 900
2 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 55:03 + 5:13 806
3 Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice 73:26 + 23:36 474

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 56:49 900
2 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 60:38 + 3:49 840
Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 35:11 900
2 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 50:17 + 15:06 514

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 59:59 900
2 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 62:01 + 2:02 869
3 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 63:51 + 3:52 842
4 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 77:17 + 17:18 640
István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice DISK 0

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 46:28 900
2 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 66:12 + 19:44 518
3 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 72:55 + 26:27 388
4 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 105:29 + 59:01 0

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 86:21 900

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:00 600
2 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 57:56 + 5:56 532
3 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 64:15 + 12:15 459
4 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 74:10 + 22:10 344