Results

Competition: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup

Event: INOV8 cup - E2 (16.10.2016)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    M -10      M -10 R    W -10      W -10 R    N          K3        

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 21:39
2 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 22:19 + 0:40
3 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 23:02 + 1:23
4 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 27:54 + 6:15
5 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 31:04 + 9:25
6 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 32:14 + 10:35

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Valik SCM 20:54
2 Simon Lukasak SCM 21:09 + 0:15
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 22:59 + 2:05
4 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 23:10 + 2:16
5 Adam Stabl SCM 23:39 + 2:45
6 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 30:09 + 9:15
7 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 31:22 + 10:28
8 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 32:02 + 11:08
9 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 33:22 + 12:28
10 Nicolas Šuška SPE0202 Klub OB Sokol Pezinok 36:35 + 15:41
11 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 38:29 + 17:35
12 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 41:34 + 20:40
13 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 42:17 + 21:23
14 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 43:00 + 22:06
15 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 53:17 + 32:23
16 Matej Fischer SPE0309 Klub OB Sokol Pezinok 56:21 + 35:27
Michal Sláma TKE0304 Klub OB ATU Košice DISK
M.S. Ondrej Václavík ZMT9801 Klub OB Martin 48:47

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 27:20
2 Matej Cidorík PEZ0001 Klub OB AŠK Pezinok 30:03 + 2:43
3 Martin Safar SCM 30:55 + 3:35
4 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 31:57 + 4:37
5 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 32:29 + 5:09
6 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 33:19 + 5:59
7 Jiri Kostka SCM 34:23 + 7:03
8 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 39:58 + 12:38
9 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 40:01 + 12:41
10 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 40:08 + 12:48
11 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 41:42 + 14:22
12 Pavol Kebis SPE0003 Klub OB Sokol Pezinok 42:07 + 14:47
13 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 44:03 + 16:43
14 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 44:07 + 16:47
15 Matej Pätoprstý SPE0001 Klub OB Sokol Pezinok 51:12 + 23:52
16 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 55:52 + 28:32
17 Jakub Schenk RBA0001 TJ Rapid Bratislava 57:15 + 29:55
18 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 74:21 + 47:01

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Dekrét EBB9902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 24:03
2 Ondrej Sramek SCM 24:56 + 0:53
3 Jonas Müller SCM 25:54 + 1:51
4 Vit Horcicka SCM 27:45 + 3:42
5 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 27:58 + 3:55
6 Matej Matousek SCM 31:17 + 7:14
7 Ondrej Vystavel SCM 31:19 + 7:16
8 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 31:37 + 7:34
9 Tomas Valik SCM 32:50 + 8:47
10 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 35:55 + 11:52
11 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 37:31 + 13:28
12 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 41:27 + 17:24
13 Šimon Dudra KYS9801 Klub OB Kysak 41:55 + 17:52
14 Josef Chaloupka SCM 43:58 + 19:55
15 Alexandra Hojková SPE9951 Klub OB Sokol Pezinok 84:58 + 60:55
Samuel Rybár RBA9801 TJ Rapid Bratislava DISK
Mikulas Jirka SCM DISK

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 34:44
2 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 38:16 + 3:32

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 39:44
2 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 43:36 + 3:52
3 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 46:23 + 6:39
4 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 53:15 + 13:31
5 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 57:06 + 17:22
6 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 57:27 + 17:43
7 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 64:51 + 25:07
8 Ondrej Dolezel SCM 68:50 + 29:06
9 Roman Kučera TKE8301 Klub OB ATU Košice 81:41 + 41:57
10 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 85:42 + 45:58
Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Kvaka KYS Klub OB Kysak 31:01
2 Jacek Galla AZY 32:14 + 1:13
3 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 33:16 + 2:15
4 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 35:29 + 4:28
5 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 36:23 + 5:22
6 Matúš Porubčan KYS Klub OB Kysak 36:59 + 5:58
7 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 37:47 + 6:46
8 Jozef Wallner BBA6812 KOBRA Bratislava 39:24 + 8:23
9 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 40:17 + 9:16
10 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 40:26 + 9:25
11 Pavol Poláček SPE8401 Klub OB Sokol Pezinok 41:51 + 10:50
12 Jan Ritter AZY 49:07 + 18:06
13 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 52:23 + 21:22
14 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:03 + 23:02
15 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 55:57 + 24:56
16 Peter Vríčan NER 55:59 + 24:58
17 Stanislaw Ritter AZY 57:52 + 26:51

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 55:59
2 Michal Antol TKE Klub OB ATU Košice 64:46 + 8:47
3 Juraj Pavlov MKE ŠZTJ METROPOL Košice 70:47 + 14:48
4 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 94:13 + 38:14

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 39:03
2 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 45:37 + 6:34
3 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 46:40 + 7:37
4 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 48:38 + 9:35
5 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 53:39 + 14:36
6 Antonin Marek SCM 59:33 + 20:30
7 Jozef Kudla SKS8001 Športový klub Sandberg 75:17 + 36:14
8 Tomáš Hajduch TKE8001 Klub OB ATU Košice 78:51 + 39:48
9 Jiri Silnousek SCM 82:40 + 43:37
10 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 101:00 + 61:57

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 37:17
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 39:48 + 2:31
3 Peter Barcik OBO 47:06 + 9:49
4 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 49:31 + 12:14
5 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 59:41 + 22:24

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 39:04
2 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 52:13 + 13:09
3 Peter Borčin BOR 54:03 + 14:59
4 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 54:21 + 15:17
5 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 57:25 + 18:21
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 64:08 + 25:04
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 77:33 + 38:29

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andreas Huber HAM 41:11
2 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 46:52 + 5:41
3 Frode Hjorth HAM 48:14 + 7:03
4 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 50:07 + 8:56
5 Ole Bang HAM 51:11 + 10:00
6 Arne Arnesen HAM 52:21 + 11:10
7 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 53:00 + 11:49
8 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 61:58 + 20:47
9 Martin Václavík ZMT6404 Klub OB Martin 62:22 + 21:11
10 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 62:40 + 21:29
11 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 63:23 + 22:12
12 Pavol Bednár EBB6101 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 63:35 + 22:24
13 Harald Volden HAM 68:22 + 27:11
14 Tore Jorgensen HAM 69:19 + 28:08
15 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 74:06 + 32:55
16 Emil Kukurugya SKS6601 Športový klub Sandberg 90:02 + 48:51
Erik Neby HAM DISK
Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica DISK
Helge Ryen HAM DISK

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 42:02
2 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 42:43 + 0:41
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 44:19 + 2:17
4 Milan Mitelman VZA Slávia Žilinská univerzita 46:39 + 4:37
5 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:06 + 6:04
6 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 51:03 + 9:01
7 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 52:24 + 10:22
8 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 53:19 + 11:17
9 Václav Petr OST 53:44 + 11:42
10 Stanislav Stančík MZV5801 TJ Mladosť Domino Zvolen 62:35 + 20:33
11 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 64:21 + 22:19
12 Stanislav Gajdoš KYS6103 Klub OB Kysak 65:48 + 23:46
Trond Tommervold HAM DISK

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Vladislav Piják SPE5201 Klub OB Sokol Pezinok 33:42
2 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 33:50 + 0:08
3 Jan Tursky VZA Slávia Žilinská univerzita 36:51 + 3:09
4 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 39:03 + 5:21
5 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 39:31 + 5:49
6 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 39:37 + 5:55
7 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 49:18 + 15:36
8 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 54:40 + 20:58
Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin DISK

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Sikora BOV4802 54:08

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Mráz KYS Klub OB Kysak 69:38
2 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 74:21 + 4:43

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 20:04
2 Ivonka Rohaľová SKS Športový klub Sandberg 20:23 + 0:19
3 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 21:16 + 1:12
4 Martinka Vorlíčková SKS Športový klub Sandberg 22:05 + 2:01
5 Sofia Sekaninová MKE ŠZTJ METROPOL Košice 25:48 + 5:44

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 35:17
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 36:00 + 0:43
3 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 40:33 + 5:16
4 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 42:23 + 7:06
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 57:31 + 22:14

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Markova SCM 27:33
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 29:06 + 1:33
3 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 30:30 + 2:57
4 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 36:35 + 9:02
5 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 37:31 + 9:58
6 Sarka Plhalova SCM 38:03 + 10:30
7 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 38:44 + 11:11
8 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 43:10 + 15:37
9 Alžbeta Kubenová RBA0151 TJ Rapid Bratislava 47:30 + 19:57
10 Veronika Jánošová SKS Športový klub Sandberg 54:55 + 27:22
11 Martina Václavíková ZMT0151 Klub OB Martin 57:09 + 29:36

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Janosikova SCM 28:05
2 Lucia Matejíčková RBA9851 TJ Rapid Bratislava 35:26 + 7:21
3 Zofia Galla AZY 38:43 + 10:38
4 Klara Cechova SCM 40:04 + 11:59
5 Martina Šelingová VZA9852 Slávia Žilinská univerzita 44:33 + 16:28
6 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 91:01 + 62:56

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 35:28
2 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 37:27 + 1:59
3 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 37:51 + 2:23
4 Jana Kršiaková TKE8951 Klub OB ATU Košice 40:22 + 4:54
5 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 40:44 + 5:16
6 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 40:55 + 5:27
7 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 43:39 + 8:11
8 Hana Horvatova SCM 44:05 + 8:37
9 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 45:49 + 10:21
10 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 64:20 + 28:52

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 40:45
2 Katarzyna Galla HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:20 + 1:35
3 Dominika Franková KYS9553 Klub OB Kysak 43:08 + 2:23
4 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 46:36 + 5:51
5 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 49:32 + 8:47
Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava DISK

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 53:33
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 61:19 + 7:46
3 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 65:37 + 12:04
4 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 65:44 + 12:11
5 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 73:59 + 20:26

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 44:04
2 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 52:50 + 8:46
3 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 53:07 + 9:03
4 Renata Barcikova OBO 59:24 + 15:20

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristyna Skyvova SCM 44:53
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:38 + 3:45
3 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:39 + 3:46
4 Jana Kostkova SCM 51:32 + 6:39
5 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 55:58 + 11:05
6 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 60:35 + 15:42
7 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 69:59 + 25:06
8 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 73:32 + 28:39
9 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 76:36 + 31:43
10 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 85:28 + 40:35

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 34:35
2 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:31 + 1:56
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 40:21 + 5:46
4 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 42:45 + 8:10
5 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 51:16 + 16:41
6 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 84:40 + 50:05
Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice DISK

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 40:47
2 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 43:03 + 2:16
3 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 47:25 + 6:38
4 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 59:10 + 18:23
Barbara Galla AZY DISK

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 53:48

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 37:43

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 23:47
2 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 24:17 + 0:30
3 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 24:43 + 0:56
4 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 29:28 + 5:41

M -10 R

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Milan Trenčan HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:09
2 Jelisej Kuzmin HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:05 + 1:56
3 Daniel Jadroň HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 25:52 + 3:43
4 Matej Trenčan HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 34:48 + 12:39
5 Dávid Jadroň HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:06 + 15:57

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 31:18

W -10 R

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:25
2 Alexandra Chudá HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 25:18 + 0:53

N

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Kováč TKE Klub OB ATU Košice 20:31
2 Ľubomír Krajňák KYS Klub OB Kysak 22:31 + 2:00
3 Ľudmila Sokolová KYS Klub OB Kysak 30:01 + 9:30
4 Vladimira Kutajova VZA Slávia Žilinská univerzita 35:02 + 14:31
5 Barbora Chorvátová SPE9052 Klub OB Sokol Pezinok 49:03 + 28:32

K3

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Velgos TKE Klub OB ATU Košice 56:31
2 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 62:21 + 5:50
3 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 64:34 + 8:03
4 Andrea Hríbiková HBB8452 ŠK HADVEO Banská Bystrica 66:58 + 10:27
5 Martin Franko KYS Klub OB Kysak 119:08 + 62:37
6 Ján Pompura TBB7101 ŠK Terezka Banská Bystrica 119:27 + 62:56
Mária Kováčová MKE ŠZTJ METROPOL Košice DISK