Ranking results

Competition: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup

Event: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup - E2 (18.06.2017)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    M 21- D   
W 65-     

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 20:46 900
2 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 23:06 + 2:20 799
3 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 23:50 + 3:04 767
4 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 25:22 + 4:36 701
5 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 26:57 + 6:11 632
6 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 28:22 + 7:36 571
7 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 28:24 + 7:38 569
8 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 32:20 + 11:34 399
9 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 39:38 + 18:52 82
10 Tristan Sýkora FBA0602 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 42:23 + 21:37 0
11 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:35 + 28:49 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 27:16 900
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 31:21 + 4:05 765
3 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 32:55 + 5:39 714
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 34:20 + 7:04 667
5 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 37:46 + 10:30 553
6 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 41:50 + 14:34 419
7 Stanislav Kuník SPE0305 Klub OB Sokol Pezinok 46:12 + 18:56 275

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 40:29 900
2 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 45:19 + 4:50 793
3 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 53:33 + 13:04 610
4 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 64:33 + 24:04 365
5 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 67:00 + 26:31 310
6 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 69:44 + 29:15 250
7 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 83:45 + 43:16 0
Matej Navrátil VBA0201 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 65:36 900
2 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 71:02 + 5:26 825
3 Branislav Kuník SPE9901 Klub OB Sokol Pezinok 74:37 + 9:01 776
4 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 122:38 + 57:02 118

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 75:31 900

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 74:18 1000
2 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 77:42 + 3:24 954
3 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 84:53 + 10:35 858
4 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 86:25 + 12:07 837
5 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 86:32 + 12:14 835
6 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 104:54 + 30:36 588
7 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 107:24 + 33:06 555
8 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 110:16 + 35:58 516
9 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 111:01 + 36:43 506
10 Dušan Furucz FBA7101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 119:40 + 45:22 389

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 73:37 800
2 Jozef Wallner BBA6812 KOBRA Bratislava 74:22 + 0:45 792
3 Pavol Poláček SPE8401 Klub OB Sokol Pezinok 81:54 + 8:17 710
4 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 84:09 + 10:32 686
5 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 89:31 + 15:54 627
6 Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice 95:04 + 21:27 567
7 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 112:48 + 39:11 374
Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 96:23 900
2 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 101:39 + 5:16 851
3 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 104:58 + 8:35 820

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 59:56 900
2 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 70:22 + 10:26 743
3 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 86:14 + 26:18 505
4 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 88:31 + 28:35 471
5 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 91:44 + 31:48 422
6 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 102:26 + 42:30 262

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 54:56 900
2 Juraj Petrinec BBA6403 KOBRA Bratislava 66:01 + 11:05 718
3 Peter Hojko SPE7001 Klub OB Sokol Pezinok 83:56 + 29:00 425
4 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 100:13 + 45:17 158

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 47:25 900
2 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 56:08 + 8:43 735
3 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 57:21 + 9:56 711
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 63:27 + 16:02 596

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 56:35 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:26 + 0:51 886
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 60:24 + 3:49 839
4 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 65:20 + 8:45 761
5 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 68:06 + 11:31 717
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 75:17 + 18:42 603
7 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 79:25 + 22:50 537

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 44:00 900
2 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 48:52 + 4:52 800
3 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 60:31 + 16:31 562
4 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 74:32 + 30:32 275

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 38:12 900
2 Tereza Kendrová FBA0651 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:21 + 3:09 826

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 43:05 900
2 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 43:34 + 0:29 890
3 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 46:39 + 3:34 825
4 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 46:48 + 3:43 822
5 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 52:34 + 9:29 702
6 Ema Honzírková SKS0351 Športový klub Sandberg 61:27 + 18:22 516
7 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 61:56 + 18:51 506
8 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 71:37 + 28:32 304

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 35:12 900
2 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 42:48 + 7:36 706
3 Alžbeta Dubovská PEZ0151 Klub OB AŠK Pezinok 46:55 + 11:43 600
4 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 50:20 + 15:08 513
5 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 51:42 + 16:30 478
6 Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg 70:06 + 34:54 8
7 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 71:35 + 36:23 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 54:00 900
2 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 56:25 + 2:25 860
3 Magdaléna Hrabošová FBA0052 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 60:16 + 6:16 796
4 Tereza Pružincová FBA0053 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 81:22 + 27:22 444
5 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 94:54 + 40:54 218
6 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 107:05 + 53:05 15

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Kovalančíková HBB9351 ŠK HADVEO Banská Bystrica 66:49 1000
2 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 74:27 + 7:38 886
3 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 75:41 + 8:52 867
4 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 79:54 + 13:05 804
5 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 86:13 + 19:24 710
6 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 88:49 + 22:00 671
7 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 101:34 + 34:45 480

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 60:34 800
2 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 75:08 + 14:34 608

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 60:59 900
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 67:12 + 6:13 808
3 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 70:46 + 9:47 756
4 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 71:23 + 10:24 747
5 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 76:54 + 15:55 665
6 Katarína Sýkorová FBA8253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 130:45 + 69:46 0

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 50:32 900
2 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 81:40 + 31:08 346
3 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 83:55 + 33:23 305
4 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 87:38 + 37:06 239
5 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 88:10 + 37:38 230
6 Katarína Baľová SKS7551 Športový klub Sandberg 90:01 + 39:29 197
7 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 97:31 + 46:59 63

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 63:16 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 63:17 + 0:01 900
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 69:18 + 6:02 814
4 Bronislava Šimová PEZ6951 Klub OB AŠK Pezinok 91:34 + 28:18 497

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 53:51 900
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 56:42 + 2:51 852
3 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 82:39 + 28:48 419
4 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 85:43 + 31:52 367

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 58:27 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 73:15 + 14:48 672

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 47:10 900
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 55:01 + 7:51 750
3 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 59:26 + 12:16 666
4 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 81:55 + 34:45 237
5 Medard Féder PEZ5001 Klub OB AŠK Pezinok 106:37 + 59:27 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 60:55 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 70:15 + 9:20 762
3 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 79:35 + 18:40 624
4 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 81:01 + 20:06 603

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 99:56 900
2 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 107:22 + 7:26 833

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 46:10 600
2 Samuel Rybár RBA9801 TJ Rapid Bratislava 69:18 + 23:08 299
3 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 96:06 + 49:56 0

W 65- *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 60:55 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita, oddiel orientačných športov 70:15 + 9:20 762