Ranking results

Competition: Slovak championship Orienteering - sprint

Event: Slovak championship Orienteering - sprint - E1 (16.06.2018)

Categories

M -14 E    M -16 E    M -18 E    M -20 E    M 21- E    M 35- E    M 40- E    M 45- E    M 50- E    M 55- E    M 60- E    M 65- E    M 70- E    W -14 E    W -16 E    W -18 E    W 21- E    W 35- E    W 40- E    W 45- E    W 50- E    W 55- E    W 60- E    W 65- E    M -12      W -12     

M -14 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 14:52 1100
2 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 15:50 + 0:58 1028
3 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:56 + 2:04 947
4 Marek Kováč TNR0401 ŠK Triturus Nitra 17:30 + 2:38 905
5 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:54 + 3:02 876
6 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 18:07 + 3:15 860
7 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:19 + 3:27 845
8 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 18:43 + 3:51 815
9 Filip Prutkay SKS0403 Športový klub Sandberg 20:00 + 5:08 720
10 Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok 21:19 + 6:27 623
11 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 25:01 + 10:09 349
12 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 27:50 + 12:58 141
13 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 30:30 + 15:38 0
14 Oliver Gross SKS0404 Športový klub Sandberg 33:39 + 18:47 0

M -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 15:38 1100
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 15:46 + 0:08 1091
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 15:47 + 0:09 1089
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 15:54 + 0:16 1081
5 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 15:56 + 0:18 1079
6 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 16:04 + 0:26 1070
7 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 16:20 + 0:42 1051
8 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 16:21 + 0:43 1050
9 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 17:00 + 1:22 1004
10 Michal Ondrejka VZA0201 Slávia Žilinská univerzita 17:05 + 1:27 998
11 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 17:31 + 1:53 967
12 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 18:15 + 2:37 916
13 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 19:05 + 3:27 857
14 Michal Sláma TKE0304 Klub OB ATU Košice 20:22 + 4:44 767
15 Adam Paško RBA0301 TJ Rapid Bratislava 20:32 + 4:54 755
16 Stanislav Kuník SPE0305 Klub OB Sokol Pezinok 27:15 + 11:37 283
17 Matej Navrátil VBA0201 ŠK VAZKA Bratislava 28:54 + 13:16 167

M -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 14:50 1100
2 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 15:28 + 0:38 1053
3 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 15:35 + 0:45 1044
4 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 16:05 + 1:15 1007
5 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 16:45 + 1:55 958
6 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 16:59 + 2:09 941
7 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 17:18 + 2:28 917
8 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 18:25 + 3:35 834
9 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 18:58 + 4:08 793
10 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 19:03 + 4:13 787
11 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 19:36 + 4:46 747
12 Daniel Breiner TKE0005 Klub OB ATU Košice 21:21 + 6:31 617
13 Peter Porubský TNR0001 ŠK Triturus Nitra 22:42 + 7:52 517

M -20 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 16:07 1100
2 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 19:51 + 3:44 845
3 Michal Paško RBA9903 TJ Rapid Bratislava 21:44 + 5:37 717
4 Branislav Kuník SPE9901 Klub OB Sokol Pezinok 32:01 + 15:54 15
5 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 32:55 + 16:48 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:45 1100
2 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 18:46 + 0:01 1099
3 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 19:13 + 0:28 1073
4 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 20:12 + 1:27 1015
5 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 20:20 + 1:35 1007
6 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 20:28 + 1:43 999
7 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:51 + 2:06 977
8 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:34 + 2:49 935
9 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 22:03 + 3:18 906
10 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:20 + 3:35 890
11 Dušan Krajčovič HBB8402 ŠK HADVEO Banská Bystrica 23:10 + 4:25 841
12 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 23:13 + 4:28 838
13 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 23:40 + 4:55 812
14 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 23:55 + 5:10 797
15 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 24:15 + 5:30 777
16 Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice 24:34 + 5:49 759
17 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:00 + 7:15 675
18 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 26:51 + 8:06 625
19 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 26:52 + 8:07 624
20 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:03 + 8:18 613
21 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 27:07 + 8:22 609
22 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 27:19 + 8:34 597
23 Martin Klabouch VZA9602 Slávia Žilinská univerzita 29:43 + 10:58 457
24 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 29:46 + 11:01 454
25 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 33:07 + 14:22 257
26 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 34:36 + 15:51 170
27 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:50 + 18:05 39
28 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 38:07 + 19:22 0
Jozef Pelikán HBB8401 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0

M 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 17:09 1100
2 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 19:57 + 2:48 920
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 20:58 + 3:49 855
4 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:12 + 4:03 840
5 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 22:08 + 4:59 780
6 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 23:26 + 6:17 697
7 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 23:40 + 6:31 682
8 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 26:54 + 9:45 475

M 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Šabo RBA7820 TJ Rapid Bratislava 17:05 1100
2 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:36 + 2:31 938
3 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 20:37 + 3:32 872
4 Dušan Hrnčiar FBA7703 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:25 + 5:20 757
5 Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak 22:39 + 5:34 742
6 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 23:27 + 6:22 690
7 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 23:30 + 6:25 687
8 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:02 + 6:57 652
9 Michal Eliáš RBA6604 TJ Rapid Bratislava 24:06 + 7:01 648
10 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 24:42 + 7:37 610
11 Ján Šebo HBB7801 ŠK HADVEO Banská Bystrica 28:38 + 11:33 356
12 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 29:20 + 12:15 311
Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karel Poštulka VZA7102 Slávia Žilinská univerzita 16:47 1100
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 17:39 + 0:52 1043
3 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 18:29 + 1:42 989
4 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 18:42 + 1:55 974
5 Ivan Butaš SPE7201 Klub OB Sokol Pezinok 20:52 + 4:05 832
6 Michal Patassi FBA6901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:05 + 4:18 818
7 Marko Paško RBA7001 TJ Rapid Bratislava 23:32 + 6:45 658
8 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 25:50 + 9:03 507
9 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 27:20 + 10:33 409

M 50- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 14:27 1100
2 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 14:29 + 0:02 1097
3 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 16:07 + 1:40 973
4 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 16:17 + 1:50 960
5 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 18:02 + 3:35 827
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 18:05 + 3:38 823
7 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 19:39 + 5:12 704
8 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 21:14 + 6:47 584
9 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 21:28 + 7:01 566
10 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 21:56 + 7:29 530
11 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 21:57 + 7:30 529

M 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 12:56 1100
2 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 14:32 + 1:36 964
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 14:52 + 1:56 936
4 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 15:14 + 2:18 904
5 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 17:17 + 4:21 730
6 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 17:25 + 4:29 719
7 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 18:09 + 5:13 656
8 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 18:16 + 5:20 646
9 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 19:01 + 6:05 583
10 Juraj Korim TKE6003 Klub OB ATU Košice 32:15 + 19:19 0

M 60- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 10:56 1100
2 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 11:15 + 0:19 1068
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 11:45 + 0:49 1018
4 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 11:50 + 0:54 1009
5 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 13:07 + 2:11 880
6 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 13:21 + 2:25 857
7 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 19:25 + 8:29 246

M 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 13:00 1100
2 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 13:23 + 0:23 1068
3 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 13:41 + 0:41 1042
4 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 14:22 + 1:22 984
5 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 14:32 + 1:32 970
6 István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice 14:53 + 1:53 941
7 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 15:41 + 2:41 873
8 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 15:58 + 2:58 849

M 70- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK 0
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK 0

W -14 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 10:03 1100
2 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 10:55 + 0:52 1005
3 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 11:12 + 1:09 974
4 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 11:25 + 1:22 950
5 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 12:09 + 2:06 870
6 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 12:13 + 2:10 863
7 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 13:04 + 3:01 770
8 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 14:31 + 4:28 611
9 Katarína Mravíková SKS0451 Športový klub Sandberg 14:44 + 4:41 587
10 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 15:53 + 5:50 462
11 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 17:24 + 7:21 296
12 Patrícia Patassiová FBA0554 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:40 + 7:37 266
13 Michaela Breinerová TKE0552 Klub OB ATU Košice 18:39 + 8:36 159
Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK 0

W -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 11:41 1100
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 12:09 + 0:28 1056
3 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 12:53 + 1:12 987
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 13:09 + 1:28 962
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 14:00 + 2:19 882
6 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 14:03 + 2:22 877
7 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 14:04 + 2:23 876
8 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 14:40 + 2:59 819
9 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 15:12 + 3:31 769
10 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 15:23 + 3:42 752

W -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 11:33 1100
2 Tereza Pružincová FBA0053 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 12:27 + 0:54 1014
3 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 13:38 + 2:05 902
4 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 15:22 + 3:49 737
5 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 15:40 + 4:07 708
6 Veronika Klabouchová VZA0151 Slávia Žilinská univerzita 22:42 + 11:09 38

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 16:10 1100
2 Lucia Kovalančíková HBB9351 ŠK HADVEO Banská Bystrica 16:19 + 0:09 1090
3 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 17:58 + 1:48 978
4 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 18:04 + 1:54 971
5 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 18:09 + 1:59 965
6 Martina Korim TKE7662 Klub OB ATU Košice 18:39 + 2:29 931
7 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 18:42 + 2:32 928
8 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 18:48 + 2:38 921
9 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 19:16 + 3:06 889
10 Jana Kršiaková TKE8951 Klub OB ATU Košice 19:26 + 3:16 878
11 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 19:46 + 3:36 855
12 Martina Papugová TKE9551 Klub OB ATU Košice 20:19 + 4:09 818
13 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 20:32 + 4:22 803
14 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 20:49 + 4:39 784
15 Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 20:53 + 4:43 779
16 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 21:21 + 5:11 747
17 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:43 + 8:33 518
18 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 27:58 + 11:48 297
19 Nicole Lipková TKE9454 Klub OB ATU Košice 29:29 + 13:19 194

W 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 17:16 1100
2 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 17:27 + 0:11 1088
3 Zora Flassiková RBA8056 TJ Rapid Bratislava 17:47 + 0:31 1067
4 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 20:11 + 2:55 914
5 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 20:57 + 3:41 865
6 Katarína Sýkorová FBA8253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:01 + 3:45 861
7 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 23:14 + 5:58 720
8 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 23:24 + 6:08 709

W 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 15:24 1100
2 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 17:08 + 1:44 976
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 17:17 + 1:53 965
4 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 18:00 + 2:36 914
5 Martina Breinerová TKE7652 Klub OB ATU Košice 18:09 + 2:45 904
6 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 18:26 + 3:02 883
7 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 18:52 + 3:28 852
8 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 18:57 + 3:33 846
9 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 19:29 + 4:05 808
10 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:41 + 4:17 794
11 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:43 + 4:19 792
12 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 25:19 + 9:55 392
13 Natália Sulanová SPE7853 Klub OB Sokol Pezinok 26:33 + 11:09 304
14 Monika Fintorová SPE7653 Klub OB Sokol Pezinok 47:41 + 32:17 0

W 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:09 1100
2 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 16:32 + 0:23 1074
3 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 16:34 + 0:25 1072
4 Bronislava Šimová PEZ6951 Klub OB AŠK Pezinok 17:16 + 1:07 1024
5 Petra Rebrová FBA7252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:08 + 1:59 965
6 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 18:20 + 2:11 951
7 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 18:34 + 2:25 935
8 Andrea Klabouchová VZA7052 Slávia Žilinská univerzita 19:25 + 3:16 878
9 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 19:52 + 3:43 847
10 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:28 + 6:19 670
11 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 24:24 + 8:15 538
12 Marianna Patassiová FBA7351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 24:27 + 8:18 535
13 Eva Kurucová SPE7151 Klub OB Sokol Pezinok 26:50 + 10:41 372
14 Ingrid Kuníková SPE7251 Klub OB Sokol Pezinok 35:14 + 19:05 0
Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava DISK 0

W 50- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 13:57 1100
2 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 15:04 + 1:07 1012
3 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 18:11 + 4:14 766
4 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 19:16 + 5:19 681

W 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 11:10 1100
2 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 11:42 + 0:32 1047
3 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 12:07 + 0:57 1006
4 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 14:14 + 3:04 798
5 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:40 + 4:30 657

W 60- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 16:35 1100
2 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:12 + 0:37 1059
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 20:06 + 3:31 867

W 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 14:22 1100
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 14:47 + 0:25 1068
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 26:37 + 12:15 162

M -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 8:02 800
2 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 8:06 + 0:04 793
3 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 8:14 + 0:12 780
4 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 8:35 + 0:33 745
5 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 8:53 + 0:51 715
6 Tristan Sýkora FBA0602 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 9:10 + 1:08 687
7 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 9:13 + 1:11 682
8 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 9:19 + 1:17 672
9 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 9:40 + 1:38 637
10 Tomáš Kováč SKS0602 Športový klub Sandberg 10:06 + 2:04 594
11 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 10:17 + 2:15 576
12 Samuel Šebo HBB0702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 10:42 + 2:40 534
13 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 11:18 + 3:16 475
14 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 11:38 + 3:36 441
15 Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 11:39 + 3:37 440
16 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 12:25 + 4:23 363
17 Maroš Golian FBA0702 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 13:59 + 5:57 207
18 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 14:51 + 6:49 121
19 Ondrej Jendek SPE0704 Klub OB Sokol Pezinok 19:40 + 11:38 0

W -12

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 8:23 800
2 Petra Kurucová SPE0651 Klub OB Sokol Pezinok 9:00 + 0:37 741
3 Hana Eliášová RBA0651 TJ Rapid Bratislava 9:02 + 0:39 738
4 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 10:33 + 2:10 593
5 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 10:50 + 2:27 566
6 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 11:43 + 3:20 482
7 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 14:37 + 6:14 205