Ranking results

Competition: Grand Prix Slovakia

Event: Grand Prix Slovakia - E2 (14.07.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W 65- A    M 21- C   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 17:37 900
2 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 22:25 + 4:48 655
3 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 31:31 + 13:54 190
4 Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 34:44 + 17:07 26
5 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 36:16 + 18:39 0
6 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:41 + 24:04 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 28:30 900
2 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 34:48 + 6:18 701
3 Jakub Mozolík SPE0502 Klub OB Sokol Pezinok 35:53 + 7:23 667
4 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 45:02 + 16:32 378
5 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 45:10 + 16:40 374
6 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 52:38 + 24:08 138
7 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 53:34 + 25:04 108

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 39:35 900
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 40:49 + 1:14 872
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 45:18 + 5:43 770
4 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 48:37 + 9:02 695
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 54:22 + 14:47 564
6 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 58:41 + 19:06 466
7 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 81:40 + 42:05 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 55:35 900
2 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 58:33 + 2:58 852
3 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 63:15 + 7:40 776
4 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 65:18 + 9:43 743
5 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 90:57 + 35:22 327
Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin DISK 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Christián Heffner SPE9801 Klub OB Sokol Pezinok 113:54 900

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 80:25 1000
2 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 87:15 + 6:50 915
3 Rastislav Oľhava TKE8901 Klub OB ATU Košice 87:51 + 7:26 908
4 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 98:26 + 18:01 776
5 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 106:11 + 25:46 680
6 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 109:25 + 29:00 639
7 Ivan Kuzevič TKE7803 Klub OB ATU Košice 154:17 + 73:52 81
8 Richard Oľhava TKE8802 Klub OB ATU Košice 165:52 + 85:27 0
Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 74:32 800
2 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 75:30 + 0:58 790
3 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 79:53 + 5:21 743
4 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 79:58 + 5:26 742
5 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 80:40 + 6:08 734
6 Karol Hierweg BBA9201 KOBRA Bratislava 82:36 + 8:04 713
7 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 82:54 + 8:22 710
8 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 85:59 + 11:27 677
9 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 87:20 + 12:48 663
10 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 92:17 + 17:45 609
11 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 93:55 + 19:23 592
12 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 99:19 + 24:47 534
13 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 100:01 + 25:29 526
14 Jozef Wallner BBA6812 KOBRA Bratislava 107:37 + 33:05 445
15 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 139:38 + 65:06 101
16 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 203:55 + 129:23 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 89:24 900
2 Joxeba Agirre Urzelai HBB7902 ŠK HADVEO Banská Bystrica 103:18 + 13:54 760

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 68:47 900
2 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 69:34 + 0:47 890
3 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 74:16 + 5:29 828
4 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 76:08 + 7:21 804
5 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 87:45 + 18:58 652
6 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 110:39 + 41:52 352
7 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 115:19 + 46:32 291

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 62:14 900
2 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 80:05 + 17:51 642

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 67:09 900
2 Jozef Král VZA6801 Slávia Žilinská univerzita 68:45 + 1:36 879
3 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 72:46 + 5:37 825
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 75:07 + 7:58 793
5 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 97:24 + 30:15 495

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 50:29 900
2 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 60:51 + 10:22 715
3 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 62:50 + 12:21 680
4 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 66:15 + 15:46 619
5 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 67:12 + 16:43 602
6 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 67:26 + 16:57 598
7 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 78:04 + 27:35 408
Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak DISK 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 42:38 900
2 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 47:21 + 4:43 800
3 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 52:25 + 9:47 693
4 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 66:18 + 23:40 400

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 21:17 900
2 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 23:23 + 2:06 811

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 17:08 900
2 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 19:07 + 1:59 796
3 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 19:57 + 2:49 752
4 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 22:12 + 5:04 634
5 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 24:19 + 7:11 523
6 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 26:30 + 9:22 408
7 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 31:24 + 14:16 151

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 31:07 900
2 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 49:29 + 18:22 369
3 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 63:04 + 31:57 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 65:51 900
2 Alžbeta Kubenová RBA0151 TJ Rapid Bratislava 72:53 + 7:02 804

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 90:47 1000
2 Marta Wartiaková FBA8252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 91:34 + 0:47 991
3 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 92:52 + 2:05 977
4 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 93:15 + 2:28 973
5 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 93:26 + 2:39 971
6 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 95:01 + 4:14 953
7 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 96:07 + 5:20 941
8 Katarína Hrašnová SPE9351 Klub OB Sokol Pezinok 97:33 + 6:46 925
9 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 98:24 + 7:37 916
10 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 116:23 + 25:36 718
11 Martina Papugová TKE9551 Klub OB ATU Košice 133:41 + 42:54 527
Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice DISK 0

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nicole Lipková TKE9454 Klub OB ATU Košice 106:51 800
2 Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice 111:36 + 4:45 764
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 117:02 + 10:11 724
4 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 141:00 + 34:09 544
5 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 157:29 + 50:38 421
Lenka Belicová VZA9952 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 85:45 900
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 92:11 + 6:26 832

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 78:02 900
2 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 79:54 + 1:52 878
3 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 93:11 + 15:09 725
4 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 99:08 + 21:06 657
5 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 141:39 + 63:37 166

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 83:15 900
2 Miriam Králová VZA6951 Slávia Žilinská univerzita 90:27 + 7:12 822
3 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 94:29 + 11:14 779
4 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 94:37 + 11:22 777
5 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 112:43 + 29:28 581
6 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 126:39 + 43:24 431

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 39:51 900
2 István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice 41:33 + 1:42 862
3 Eduard Weiszer TKE5301 Klub OB ATU Košice 42:11 + 2:20 847

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 64:42 900

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 91:50 900

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 59:21 900

M 21- C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 61:59 700
2 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 63:58 + 1:59 678
3 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 66:18 + 4:19 651
4 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 68:58 + 6:59 621
5 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 70:45 + 8:46 601
6 Peter Wartiak FBA8001 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 73:45 + 11:46 567
7 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 84:41 + 22:42 444
8 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 87:20 + 25:21 414
9 Matej Leitner TKE9101 Klub OB ATU Košice 88:32 + 26:33 400
10 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 91:49 + 29:50 363
11 Štefan Ivanko TKE8602 Klub OB ATU Košice 104:31 + 42:32 220