Ranking results

Competition: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup

Event: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup - E1 (22.09.2018)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 13:16 900
2 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 13:23 + 0:07 892
3 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 13:45 + 0:29 867
4 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 14:00 + 0:44 850
5 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 14:41 + 1:25 804
6 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 15:40 + 2:24 737
7 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 18:48 + 5:32 525
8 Tomáš Kováč SKS0602 Športový klub Sandberg 20:31 + 7:15 408
9 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:50 + 7:34 387
10 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 22:05 + 8:49 302
11 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 22:20 + 9:04 285
12 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 23:53 + 10:37 180
13 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 24:56 + 11:40 109
14 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 26:26 + 13:10 7
15 Ondrej Jendek SPE0704 Klub OB Sokol Pezinok 33:45 + 20:29 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:16 900
2 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:16 + 3:00 734
3 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 20:00 + 3:44 693
4 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 20:21 + 4:05 674
5 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 20:37 + 4:21 659
6 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 23:12 + 6:56 516
7 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 27:24 + 11:08 284
8 Marek Kováč TNR0401 ŠK Triturus Nitra 29:51 + 13:35 148

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 22:10 900
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 22:31 + 0:21 886
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 23:44 + 1:34 836
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 24:43 + 2:33 796
5 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 29:11 + 7:01 615
6 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 30:06 + 7:56 578
7 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 30:21 + 8:11 568
8 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 32:28 + 10:18 482
9 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 34:47 + 12:37 388
10 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 36:31 + 14:21 317
11 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 53:20 + 31:10 0
12 Tomáš Tvrdý SKS0201 Športový klub Sandberg 57:22 + 35:12 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 28:08 900
2 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 28:30 + 0:22 888
3 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 29:11 + 1:03 866
4 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 30:15 + 2:07 832
5 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 33:09 + 5:01 740
6 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 34:43 + 6:35 689
7 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 35:35 + 7:27 662
8 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 39:24 + 11:16 540
9 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 39:51 + 11:43 525
10 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 53:55 + 25:47 75
11 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 87:46 + 59:38 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jakub Dekrét EBB9902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 36:39 900
2 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 46:29 + 9:50 659

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 34:27 1000
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 34:44 + 0:17 992
3 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 37:34 + 3:07 910
4 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:08 + 6:41 806
5 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 41:54 + 7:27 784
6 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 42:44 + 8:17 760
7 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 46:12 + 11:45 659
8 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 46:18 + 11:51 656
9 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 47:14 + 12:47 629
10 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 51:59 + 17:32 491
11 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 95:29 + 61:02 0

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 44:10 800
2 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 56:57 + 12:47 568
3 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 58:07 + 13:57 547
4 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 67:36 + 23:26 376
5 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 73:08 + 28:58 275

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 39:07 900
2 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 43:05 + 3:58 809
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 44:03 + 4:56 786
4 Peter Bohuš FBA7904 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 53:06 + 13:59 578
5 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 53:43 + 14:36 564

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 37:03 900
2 Michal Eliáš RBA6604 TJ Rapid Bratislava 48:46 + 11:43 615
3 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:05 + 12:02 608
4 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:21 + 15:18 528
5 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 56:03 + 19:00 438

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 30:39 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 35:39 + 5:00 753
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 39:40 + 9:01 635
4 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 48:24 + 17:45 379
5 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 59:34 + 28:55 51
6 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 108:11 + 77:32 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 28:58 900
2 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 32:41 + 3:43 785
3 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 34:52 + 5:54 717
4 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 36:48 + 7:50 657
5 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 45:31 + 16:33 386
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 50:22 + 21:24 235
7 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 57:36 + 28:38 10

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 34:46 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:05 + 0:19 892
3 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 38:52 + 4:06 794
4 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 44:22 + 9:36 651
5 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 46:15 + 11:29 603
6 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 47:57 + 13:11 559
7 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 55:26 + 20:40 365
8 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 57:53 + 23:07 302
9 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 69:22 + 34:36 4

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 54:20 900
2 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 64:24 + 10:04 733

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 24:26 900
2 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 25:24 + 0:58 864
3 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 30:24 + 5:58 680
4 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 30:48 + 6:22 665
5 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 43:36 + 19:10 194
6 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 44:16 + 19:50 169

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 70:31 900
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 11:43 900
2 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:16 + 5:33 474
3 Hana Eliášová RBA0651 TJ Rapid Bratislava 19:51 + 8:08 275
4 Paulína Žilincová SKS0651 Športový klub Sandberg 33:45 + 22:02 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:26 900
2 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 20:05 + 0:39 870
3 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 20:55 + 1:29 831
4 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 21:21 + 1:55 811
5 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 22:16 + 2:50 769
6 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 22:32 + 3:06 756
7 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 25:47 + 6:21 606
8 Anamária Šutková SKS0552 Športový klub Sandberg 26:35 + 7:09 569
9 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 26:51 + 7:25 557
10 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 26:57 + 7:31 552
11 Bianka Halčínová SPE0554 Klub OB Sokol Pezinok 36:16 + 16:50 120
12 Katarína Mravíková SKS0451 Športový klub Sandberg 38:57 + 19:31 0
13 Nicole Herna FBA0552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:15 + 21:49 0
14 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 45:01 + 25:35 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 18:46 900
2 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:50 + 1:04 849
3 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 21:51 + 3:05 752
4 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 24:05 + 5:19 645
5 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 25:34 + 6:48 574
6 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 26:09 + 7:23 546
7 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 26:15 + 7:29 541
8 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 29:22 + 10:36 392
9 Ema Honzírková SKS0351 Športový klub Sandberg 33:52 + 15:06 176
10 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:27 + 20:41 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 26:12 900
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 29:35 + 3:23 784
3 Veronika Jánošová SKS0151 Športový klub Sandberg 33:56 + 7:44 634
4 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 34:42 + 8:30 608
5 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 37:42 + 11:30 505
6 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 43:03 + 16:51 321

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 40:36 1000
2 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:25 + 1:49 955
3 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 43:46 + 3:10 922
4 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 46:31 + 5:55 854
5 Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 47:47 + 7:11 823
6 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 49:02 + 8:26 792
7 Jana Styková FBA8051 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:47 + 9:11 774
8 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 51:57 + 11:21 720
9 Martina Papugová TKE9551 Klub OB ATU Košice 52:48 + 12:12 700
10 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 54:46 + 14:10 651
11 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 56:39 + 16:03 605
12 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 60:54 + 20:18 500

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 60:32 800
2 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 69:48 + 9:16 678
3 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 73:32 + 13:00 628

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 44:35 900
2 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 51:51 + 7:16 753
3 Katarína Sýkorová FBA8253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 52:53 + 8:18 732
4 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 54:43 + 10:08 695
5 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 56:59 + 12:24 650

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 46:14 900
2 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 46:18 + 0:04 899
3 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:16 + 3:02 841
4 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 51:30 + 5:16 797
5 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 56:00 + 9:46 710
6 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 60:30 + 14:16 622
7 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 89:16 + 43:02 62

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 44:38 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 47:04 + 2:26 851
3 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:03 + 3:25 831
4 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 56:08 + 11:30 668
5 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 59:11 + 14:33 607
6 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 62:16 + 17:38 544
7 Silvia Kutišová SPE7352 Klub OB Sokol Pezinok 65:55 + 21:17 471
8 Petra Rebrová FBA7252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 74:54 + 30:16 290
9 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 77:30 + 32:52 237
10 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 85:38 + 41:00 73

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 40:19 900
2 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 41:53 + 1:34 865
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 47:46 + 7:27 734

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 25:17 900
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 25:47 + 0:30 882
3 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 28:54 + 3:37 771
4 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 31:26 + 6:09 681
5 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 34:04 + 8:47 587
6 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 35:06 + 9:49 551

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 23:19 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 39:20 + 16:01 282

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 24:05 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 31:13 + 7:08 633
3 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 61:52 + 37:47 0