Results

Competition: Slovenský rebríček

Event: Slovenský rebríček (sobota) (07.09.2019)

Categories

M -10      M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -10      W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    T1         T2         Z         

M -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matouš Dittrich 28999 21:53
2 David Pekárek 30806 22:08 + 0:15
3 Vilém Doušek 26326 22:48 + 0:55
4 Jan Matoušek 31314 23:01 + 1:08
5 Matěj Hustý 46008 24:05 + 2:12
6 Ondřej Slováček 33088 24:40 + 2:47
7 Jan Solař 38324 28:09 + 6:16
8 Michal Surovčík VZA0902 Slávia Žilinská univerzita 28:57 + 7:04
8 Jan Cetl 20920 28:57 + 7:04
10 Petr Fišer 46224 34:16 + 12:23
11 Martin Marek 25480 34:56 + 13:03
12 Václav Liber 39672 35:03 + 13:10
13 Ferdinand Procházka 28891 37:09 + 15:16
14 Peter Kotuliak FBA1003 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:56 + 18:03
15 Marián Michálek 14566 41:33 + 19:40
16 Šebestián Halata 37201 45:26 + 23:33
17 Alexander Kusák 37827 46:34 + 24:41
18 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 49:45 + 27:52
19 Juraj Knutelský VZA Slávia Žilinská univerzita 52:42 + 30:49
20 Matyáš Plachý 32016 54:51 + 32:58
21 Dalibor Šidla 44359 56:26 + 34:33
22 Filip Šíma 38203 60:25 + 38:32
M.S. Vojtěch Václavík TZL07XX 41:59

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 22:15
2 Jiří Račanský 24377 22:43 + 0:28
3 Tomáš Vlček 38330 24:09 + 1:54
4 Jakub Donda 33647 24:22 + 2:07
5 Max Denemarek 12848 26:19 + 4:04
6 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 26:44 + 4:29
7 Vít Kundrata 22020 26:53 + 4:38
8 Jakub Linhart 25584 27:10 + 4:55
9 Petr Kovalčík 164 27:27 + 5:12
10 Martin Pernička 24855 27:36 + 5:21
11 Jakub Pěček 33363 28:04 + 5:49
12 Jan Krupa 38099 29:16 + 7:01
13 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 29:49 + 7:34
14 David Ježek 33258 29:56 + 7:41
15 Viktor Čech 32169 30:17 + 8:02
16 Štěpán Veselý 21009 31:05 + 8:50
17 Martin Zřídkaveselý 6929 31:29 + 9:14
18 Václav Stacke 34038 31:41 + 9:26
19 Adam Pavlík 39403 32:14 + 9:59
20 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:17 + 10:02
21 Vojtěch Macek 25614 32:24 + 10:09
22 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 33:30 + 11:15
23 Filip Finstrle 21677 33:42 + 11:27
24 Jáchym Janeček 40641 33:55 + 11:40
25 Jakub Truneček 37021 34:51 + 12:36
26 Michal Petrla 41292 35:05 + 12:50
27 Tomáš Jahudka 45450 35:15 + 13:00
28 Štěpán Hozík 36362 35:47 + 13:32
29 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 37:27 + 15:12
30 Štěpán Holas 163 37:42 + 15:27
31 Vavřinec Kubíček 40318 37:55 + 15:40
32 Adam Solař 31623 39:20 + 17:05
33 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 40:19 + 18:04
34 Adam Linhart 25583 41:21 + 19:06
35 Michal Němec 36360 41:57 + 19:42
36 Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:05 + 19:50
37 Jakub Valla 45522 42:51 + 20:36
38 Zdeněk Hala 38339 45:13 + 22:58
39 Jaroslav Honner 20924 45:51 + 23:36
40 Ondřej Čuda 45741 46:18 + 24:03
41 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 49:33 + 27:18
42 Jan Maxmilián Lebánek 38655 51:56 + 29:41
43 Ondřej Plachý 32015 52:02 + 29:47
44 Matěj Mikláš 36325 67:55 + 45:40
45 Jan Trávníček 40837 75:41 + 53:26
46 Petr Minařík 45451 81:29 + 59:14
47 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 82:36 + 60:21
Ondrej Jendek SPE0704 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Martin Surovčík VZA0703 Slávia Žilinská univerzita DISK
M.S. Šimon Čepický TZL06xx 49:54

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Strýček 25008 29:30
2 Tomáš Kučera 25028 32:35 + 3:05
3 Tomáš Urbánek 25027 32:58 + 3:28
4 Vilém Bednařík 20231 34:36 + 5:06
5 Adam Zřídkaveselý 6927 35:06 + 5:36
6 Bořek Vaněk 32908 35:28 + 5:58
7 Tobias Pekárek 6373 36:09 + 6:39
8 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:24 + 6:54
9 Patrik Štábl 14540 36:35 + 7:05
10 Jakub Račanský 6126 37:25 + 7:55
11 Ondřej Brosch 14833 37:54 + 8:24
12 Jan Bíčánek 20295 38:14 + 8:44
13 Tomáš Odehnal 16083 38:33 + 9:03
14 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 38:54 + 9:24
15 Martin Černoch 21086 39:24 + 9:54
16 František Otruba 12993 39:53 + 10:23
17 Šimon Sláma 25092 40:04 + 10:34
18 Igor Vodička 27970 40:18 + 10:48
19 Radan Čech 5424 40:44 + 11:14
20 Vojtěch Koča 21923 40:57 + 11:27
21 Jakub Byrtus 36457 41:41 + 12:11
22 Jan Štěpánek 5423 41:51 + 12:21
23 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 42:07 + 12:37
24 Václav Pernička 24854 43:02 + 13:32
25 Damian Kirschner 23734 43:22 + 13:52
26 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 46:00 + 16:30
27 Matěj Borunský 157 47:57 + 18:27
28 Daniel Mudrák 29733 47:59 + 18:29
29 Jonatan Svirák 27317 48:45 + 19:15
30 Martin Huleja 36482 48:57 + 19:27
31 Vojtěch Eliáš 13245 50:19 + 20:49
32 Matyáš Folprecht 28745 50:23 + 20:53
33 Filip Marek 33213 51:22 + 21:52
34 Jan Štorek 24994 51:53 + 22:23
35 Jakub Berčík FBA0507 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 52:35 + 23:05
36 Robert Šána 26085 52:37 + 23:07
37 Tobiáš Vedra 5425 52:55 + 23:25
38 Adam Bláha 36220 56:36 + 27:06
39 Ondřej Strakoš 24509 58:14 + 28:44
40 Alexandr Jordán 36221 58:16 + 28:46
41 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 58:55 + 29:25
42 Antonín Menzel 32487 61:00 + 31:30
43 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 61:35 + 32:05
44 Marian Petr Zádrapa 45648 62:22 + 32:52
45 Jan Palas 36361 67:35 + 38:05
46 Robin Soldán 20305 70:21 + 40:51
47 Filip Němec 31620 71:01 + 41:31
48 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 71:44 + 42:14
49 Hubert Tichý 14361 76:53 + 47:23
50 Petr Špaňhel 33014 79:07 + 49:37
51 Richard Križan SPE0503 Klub OB Sokol Pezinok 82:52 + 53:22
52 Štěpán Švestka 41942 95:07 + 65:37
53 Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 100:00 + 70:30
54 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 130:34 + 101:04
Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava DISK

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 41:38
2 Vojtěch Marek 25021 43:00 + 1:22
3 Radek Peňáz 15130 44:44 + 3:06
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 45:46 + 4:08
5 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 46:46 + 5:08
6 Adam Lička 28920 46:54 + 5:16
7 Michal Bjolek 26277 48:08 + 6:30
8 Vítek Eichler 24510 49:53 + 8:15
9 Filip Rajman 38100 53:39 + 12:01
10 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 55:04 + 13:26
11 Vojtěch Peňáz 15129 55:14 + 13:36
12 Prokop Patterman 17631 55:22 + 13:44
13 Jakub Krupa 36536 55:23 + 13:45
14 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 56:08 + 14:30
15 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 56:12 + 14:34
16 Rostislav Sliž 36159 57:04 + 15:26
17 Matyáš Oujezdský 42707 57:16 + 15:38
18 Matěj Hanousek 33256 57:49 + 16:11
19 Josef Racek 21705 59:51 + 18:13
20 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 60:18 + 18:40
21 Pawel Mrózek 5747 60:22 + 18:44
22 Jonáš Veselý 15103 61:18 + 19:40
23 Tomáš Kovařík 13276 63:48 + 22:10
24 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 64:48 + 23:10
25 Matej Demovič RBA0305 TJ Rapid Bratislava 67:21 + 25:43
26 Štěpán Rada 21 67:49 + 26:11
27 Michal Jan Krampla 47130 68:52 + 27:14
28 Tomáš Malý 24665 70:35 + 28:57
29 Erik Novotný 15231 71:06 + 29:28
30 Filip Ježek 33259 72:56 + 31:18
31 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 73:59 + 32:21
32 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 75:06 + 33:28
33 Martin Janků 5155 75:51 + 34:13
34 Jakub Hummel RBA0304 TJ Rapid Bratislava 76:52 + 35:14
35 Petr Martynek 41453 88:20 + 46:42
36 Martin Štoudek 14268 93:08 + 51:30
37 Filip Prutkay SKS0403 Športový klub Sandberg 133:35 + 91:57
Dominik Pěček 4703 DISK

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 48:35
2 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 56:41 + 8:06
3 Marek Haltof 15030 57:21 + 8:46
4 Vojtěch Gryc 5413 57:55 + 9:20
5 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 61:44 + 13:09
6 Radek Svoboda 14966 62:55 + 14:20
7 František Dostál 29676 64:20 + 15:45
8 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 64:53 + 16:18
9 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 65:42 + 17:07
10 František Hecl 2091 66:28 + 17:53
11 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 71:08 + 22:33
12 Matyáš Jirka 7099 72:44 + 24:09
13 David Štorek 24995 73:00 + 24:25
14 Martin Šafář 2088 75:07 + 26:32
15 Noah Blank 20382 79:11 + 30:36
16 Jáchym Seidenglanz 21443 89:17 + 40:42

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 64:54
2 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 70:11 + 5:17
3 Jan Komenda 12620 73:35 + 8:41
4 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 74:35 + 9:41
5 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 79:13 + 14:19
6 Zdeněk Procházka 4983 82:21 + 17:27
7 Tomáš Vavřík 21631 82:24 + 17:30
8 Kryštof Panovec 3485 84:59 + 20:05
9 David Rajnoha 6110 90:15 + 25:21
10 Michal Šklíba 5071 93:41 + 28:47
11 Vojta Kaděra 1188 126:27 + 61:33
Dušan Zentrich 3486 DISK

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 79:42
2 Jonáš Hubáček 2370 80:55 + 1:13
3 Radovan Čech 5498 81:33 + 1:51
4 Lukáš Barták TZL8302 84:48 + 5:06
5 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 84:58 + 5:16
6 Vladimír Kelbl 76 85:06 + 5:24
7 Lukáš Hovorka 2807 85:36 + 5:54
8 Jan Drábek 6989 87:30 + 7:48
9 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 87:34 + 7:52
10 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 88:17 + 8:35
11 Jiří Ehl 6952 88:19 + 8:37
12 Ondřej Kantor 5770 88:24 + 8:42
13 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 88:45 + 9:03
14 Alexandr Jordanov 7042 89:52 + 10:10
15 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 90:26 + 10:44
16 Juraj Bencúr 2328 90:51 + 11:09
17 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 91:08 + 11:26
18 Jakub Landovský 3667 91:16 + 11:34
19 Zdeněk Slezák 2353 92:45 + 13:03
20 Jan Perůtka 2349 92:55 + 13:13
21 Petr Kadeřávek 3785 93:32 + 13:50
22 Luděk Finstrle 25038 95:09 + 15:27
23 Josef Hubáček 2303 95:11 + 15:29
24 Jan Hübner 704 96:04 + 16:22
25 Jakub Jílek 2123 96:54 + 17:12
26 Tomáš Kovalčík 196 98:38 + 18:56
27 Tomáš Zdráhal 3406 99:53 + 20:11
28 Vojtěch Peterka 2524 100:09 + 20:27
29 Matěj Hrouda 12955 101:33 + 21:51
30 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 102:33 + 22:51
31 Vojtěch Dvorský 4734 103:26 + 23:44
32 Adam Bravený 6327 104:43 + 25:01
33 David Zlámal 4529 105:52 + 26:10
34 Tomáš Holas 204 106:44 + 27:02
35 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 107:01 + 27:19
36 Jiří Valenta 2364 111:30 + 31:48
37 Martin Sklenář 4233 112:16 + 32:34
38 Tomáš Václavek 5162 114:01 + 34:19
Milan Seitler 328 DISK

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ondřej Mokrý 72 73:01
2 Karel Haas 2735 73:04 + 0:03
3 Filip Hadač 227 76:54 + 3:53
4 Filip Ostřanský 333 78:20 + 5:19
5 Jan Vlažný 2352 82:25 + 9:24
6 Robert Zbíral 42566 85:59 + 12:58
7 Jan Trávníček 6184 86:07 + 13:06
8 Jan Lachendro 33367 86:34 + 13:33
9 Pavel Kořan 6303 92:06 + 19:05
10 Jiří Šedivý 42448 104:23 + 31:22
11 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 105:17 + 32:16
12 Jarda Pudel 5184 105:28 + 32:27
13 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 112:59 + 39:58
14 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 114:52 + 41:51
15 Martin Zapletal 43398 120:16 + 47:15
Martin Papež 021 DISK

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavel Rychlý 3433 53:57
2 Michal Bialožyt 6999 65:27 + 11:30
3 Jan Otrusina 65 67:44 + 13:47
4 Miroslav Beneš 1941 85:56 + 31:59
5 Antonín Walaski 5764 91:19 + 37:22
6 Tomáš Charvát SPE8502 Klub OB Sokol Pezinok 92:02 + 38:05
7 Petr Horčička 6181 94:27 + 40:30
8 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 128:07 + 74:10
9 Marek Hrašna SPE Klub OB Sokol Pezinok 136:15 + 82:18
10 Ladislav Jadviščok 26828 145:34 + 91:37
11 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 152:50 + 98:53

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavel Dittrich 4717 70:13
2 Jiří Otrusina 6967 72:24 + 2:11
3 Jan Horký 6183 74:50 + 4:37
4 Jiří Martan 6459 76:03 + 5:50
5 Jiří Matoušek 5093 81:29 + 11:16
6 Mário Holík 0090001 84:55 + 14:42
7 Robert Doušek 26325 86:08 + 15:55
8 Jan Hrouza 2039 86:35 + 16:22
9 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 87:36 + 17:23
10 Ondřej Svoboda 4368 87:56 + 17:43
11 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 88:24 + 18:11
12 Luděk Nejedlý 4720 88:37 + 18:24
13 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 88:50 + 18:37
14 Jan Rytíř 4721 92:05 + 21:52
15 Pavel Rotek 31207 93:41 + 23:28
16 Roman Měrka 15106 93:59 + 23:46
17 Lumír Sláma 26060 94:24 + 24:11
18 Jakub Ošmera 46958 94:27 + 24:14
19 Tomáš Liščinský 6977 96:49 + 26:36
20 Petr Brosch 29633 98:06 + 27:53
21 Ondřej Hubáček 31325 101:33 + 31:20
22 Kamil Hanousek 37722 118:47 + 48:34
23 Tomáš Krampla 47487 123:10 + 52:57
24 David Kinšt 21214 124:59 + 54:46
25 Jiří Procházka 7190 139:08 + 68:55

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jiří Zicha 2329 71:10
2 Michal Průša 5476 72:34 + 1:24
3 Martin Sadílek 6386 72:54 + 1:44
4 Pavel Mudrák 26612 73:28 + 2:18
5 Marek Rigó 3256 74:13 + 3:03
6 Luděk Valík 192 76:02 + 4:52
7 Jaromír Šrámek 2097 81:11 + 10:01
8 Martin Marek 6392 81:19 + 10:09
9 Tomáš Borunský 199 81:35 + 10:25
10 Luboš Greschner 27822 82:01 + 10:51
11 David Aleš 299 83:45 + 12:35
12 Petr Kolek 981 86:40 + 15:30
13 Roman Vlček 20375 87:20 + 16:10
14 Petr Fišer 11621 88:22 + 17:12
15 Jiří Vlček 38332 89:25 + 18:15
16 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 89:47 + 18:37
17 Petr Byrtus 39880 89:48 + 18:38
18 Libor Slezák 2304 92:57 + 21:47
19 Martin Pěček 4715 92:59 + 21:49
20 Michal Rytíř 4716 96:15 + 25:05
21 Martin Fousek 27710 96:25 + 25:15
22 Roman Štábl 14544 97:10 + 26:00
23 David Smékal 6185 97:50 + 26:40
24 Antonín Marek 22647 98:45 + 27:35
25 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 99:22 + 28:12
26 Vítězslav Pěček 4714 100:38 + 29:28
27 Milan Škarvada HBB7401 ŠK HADVEO Banská Bystrica 101:15 + 30:05
28 Petr Kubíček 41067 102:45 + 31:35
29 Jiří Pavlica 48954 103:32 + 32:22
30 Tomáš Burda 40507 104:53 + 33:43
31 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 111:18 + 40:08
32 Milan Bíčánek 20291 113:28 + 42:18
33 Martin Good 24285 116:32 + 45:22
34 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 119:51 + 48:41
35 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 125:08 + 53:58
36 Zbyněk Bochňák 20509 152:04 + 80:54

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 59:57
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 68:08 + 8:11
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 69:23 + 9:26
4 Luděk Vandas 6243 69:39 + 9:42
5 Marek Janků 5176 71:01 + 11:04
6 Petr Dvořáček 5467 71:57 + 12:00
7 Jiří Rýdl 5633 74:06 + 14:09
8 Vít Auermüller 48352 74:22 + 14:25
9 Tomáš Novotný 7087 75:38 + 15:41
10 Szabolcs Tornai 01571xx 78:37 + 18:40
11 Vítězslav Švestka 2183 79:04 + 19:07
12 Marek Otruba 3886 79:14 + 19:17
13 Luboš Hepnar 5166 80:49 + 20:52
14 Jiří Chvátil 14795 82:33 + 22:36
15 Luděk Odehnal 16091 83:01 + 23:04
16 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 83:54 + 23:57
17 Tomáš Čech 189 84:42 + 24:45
18 Aleš Mička 42259 86:29 + 26:32
19 Tomáš Berger 3147 86:30 + 26:33
20 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 89:44 + 29:47
21 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 91:25 + 31:28
22 Lukáš Lička 32607 91:36 + 31:39
23 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 94:01 + 34:04
24 Robert Kurečka 25339 95:42 + 35:45
25 Libor Müller 3501 97:17 + 37:20
26 Karel Macek 27669 97:20 + 37:23
27 Vladimír Dušek 26314 100:33 + 40:36
28 Marek Mička 0020001 107:31 + 47:34
29 Milan Svěchota 3154 111:10 + 51:13
30 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 115:45 + 55:48
31 René Vavřík 21630 123:28 + 63:31
32 Jiří Silnoušek 22326 128:49 + 68:52
33 Miroslav Šneider 22214 132:02 + 72:05
34 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 176:37 + 116:40
Luboš Poláček 33180 DISK

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 62:17
2 Radek Pavlík 290 66:31 + 4:14
3 Miroslav Hadač 181 67:18 + 5:01
4 Ladislav Grepl 1907 67:38 + 5:21
5 Martin Schuster 182 70:39 + 8:22
6 Petr Vavrys 2313 70:57 + 8:40
7 Václav Navrátil 1911 71:27 + 9:10
8 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 71:47 + 9:30
9 Jiří Tesař 6515 72:35 + 10:18
10 Zdeněk Vlastník 24025 72:38 + 10:21
11 Jiří Kubíček 40317 74:12 + 11:55
12 Petr Řeháček 93 75:40 + 13:23
13 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 76:25 + 14:08
14 Tomáš Slavík 6627 78:50 + 16:33
15 Petr Bílý 1518 81:30 + 19:13
16 Jan Mokrý 31 81:51 + 19:34
17 Vladimír Soldán 1632 82:37 + 20:20
18 Aleš Richtr 6577 85:18 + 23:01
19 Miroslav Gola 6384 88:09 + 25:52
20 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 92:33 + 30:16
21 Petr Kunz 7569 98:32 + 36:15
22 Josef Sklenář 4229 99:18 + 37:01
23 Luděk Vodička 4225 100:51 + 38:34
24 Martin Plachý 32012 101:11 + 38:54
25 Martin Svoboda 406 101:26 + 39:09
26 Petr Válek SBRXXXX 103:21 + 41:04
27 Vladislav Raclavský 29058 113:16 + 50:59
28 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 116:12 + 53:55
29 Tomáš Zatloukal 13201 124:25 + 62:08
30 Otto Riessler 22784 130:57 + 68:40
Dušan Piše 2319 DISK

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jiří Hlaváč 5452 52:42
2 Miroslav Křeček 7108 61:48 + 9:06
3 Luboš Jeřábek 1625 63:36 + 10:54
4 László Prill FBA6302 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 65:44 + 13:02
5 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 66:16 + 13:34
6 Jaroslav Sedláček 1240 67:44 + 15:02
7 Tomáš Sochor 1199 67:46 + 15:04
8 Jaroslav Korpas 2264 69:18 + 16:36
9 Jan Peřinka 176 69:28 + 16:46
10 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 69:57 + 17:15
11 Jaroslav Končák 1239 71:09 + 18:27
12 Miroslav Sklenář 177 75:48 + 23:06
13 Vojtěch Jaroš 7107 75:54 + 23:12
14 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 79:05 + 26:23
15 Jiří Ryšavý 3138 79:55 + 27:13
16 Jaroslav Argaláš 5751 81:20 + 28:38
17 Vladimír Šenkýř 21815 96:08 + 43:26
18 Vlastimil Liber 39674 100:11 + 47:29
Jiří Valenta 2307 DISK

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 47:06
2 Zdeněk Jakobi 1193 52:31 + 5:25
3 Tomáš Zdráhal 5159 53:53 + 6:47
4 Robert Zdráhal 3393 56:07 + 9:01
5 Jaroslav Strachota 276 56:45 + 9:39
6 Jaroslav Neumann 5163 56:46 + 9:40
7 Miroslav Bialožyt 5719 59:31 + 12:25
8 Josef Juřeník 3132 63:36 + 16:30
9 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 67:13 + 20:07
10 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 71:21 + 24:15
11 Rudolf Vašek 4960 73:49 + 26:43
12 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 75:21 + 28:15
13 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 81:46 + 34:40
14 Zdeněk Buráň 0060001 90:26 + 43:20
15 Jan Šváb 6791 98:33 + 51:27
16 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 99:26 + 52:20
17 Josef Lužný 0120001 129:21 + 82:15
František Albert 5161 DISK
Milan Višňa 5164 DISK

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jiri Gurka 5949 48:54
2 Miloš Rychlý 3420 49:10 + 0:16
3 Oldřich Pilc 7104 50:07 + 1:13
4 Jan Hrouza 2022 51:32 + 2:38
5 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 57:26 + 8:32
6 Karel Pospíšil 1829 57:40 + 8:46
7 Karel Jurčák 4956 62:43 + 13:49
8 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 63:51 + 14:57
9 Jan Bednář 6168 68:15 + 19:21
10 Ladislav Jadviščok 6165 69:16 + 20:22
11 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 73:42 + 24:48
12 Jaroslav Polínek 38240 76:26 + 27:32
13 Antonín Janošík 6166 78:36 + 29:42
14 Ladislav Ptáček 373 81:07 + 32:13
15 Břetislav Ševčík 3418 84:16 + 35:22
16 František Chromčák 1681 99:38 + 50:44

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Aleš Chmelík 6282 38:19
2 Stanislav Toman 88 40:06 + 1:47
3 Oldřich Vlach 6511 44:50 + 6:31
4 Antonín Peška 1238 48:06 + 9:47
5 Antonín Šidla 3496 48:35 + 10:16
6 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 50:49 + 12:30
7 Vladimír Dokoupil 6283 51:02 + 12:43
8 Stanisl Novotný 3416 51:48 + 13:29
9 Jiří Huňka 0010001 61:18 + 22:59
10 Antonín Sklenář 5158 62:33 + 24:14
11 Jaroslav Dospíšil 4220 75:54 + 37:35
12 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 130:47 + 92:28
Vlastimil Dvořák 551 DISK

W -10

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Markéta Vlčková 38331 23:47
2 Viktorie Eliášová 25464 32:07 + 8:20
3 Lucie Kubíčková 40031 33:47 + 10:00
4 Julie Slámová 36742 34:50 + 11:03
5 Žofie Růžičková 40721 39:16 + 15:29
6 Klára Novosadová 37565 40:00 + 16:13
7 Klára Walaská 15039 40:43 + 16:56
8 Hana Klimešová 45452 41:34 + 17:47
9 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 41:59 + 18:12
10 Nela Švidrnochová 25053 42:58 + 19:11
11 Kristýna Hečová 45572 46:49 + 23:02
12 Eva Kundratová 22021 47:08 + 23:21
13 Julie Šímová 26517 66:17 + 42:30
14 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 75:04 + 51:17
15 Katka Poslušná 46225 92:41 + 68:54
16 Alena Ebnerová 37955 125:16 + 101:29
Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristýna Finstrlová 25031 25:51
2 Pavla Jílková 24620 26:52 + 1:01
3 Sabina Michálková 13031 28:29 + 2:38
4 Karolína Cetlová 14729 29:32 + 3:41
5 Alena Kovalčíková 161 30:06 + 4:15
6 Anna Dobrovolná 30211 30:58 + 5:07
7 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 31:23 + 5:32
8 Eva Marková 33214 32:41 + 6:50
9 Karolína Otrubová 21986 32:52 + 7:01
10 Markéta Fišerová 42442 32:58 + 7:07
11 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 33:30 + 7:39
12 Veronika Rotková 31209 35:54 + 10:03
13 Johana Matoušková 23022 36:09 + 10:18
14 Kateřina Entová 31960 37:22 + 11:31
15 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 37:50 + 11:59
16 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 38:34 + 12:43
17 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 38:56 + 13:05
18 Klára Sedláčková 43311 41:32 + 15:41
19 Alžběta Lázničková 24511 44:44 + 18:53
20 Klaudie Kučerová 39945 47:45 + 21:54
21 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 54:19 + 28:28
22 Klára Byrtusová 42913 56:53 + 31:02
23 Nela Kovalčíková 43751 62:34 + 36:43
24 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 69:16 + 43:25
25 Alžběta Borunská 165 70:10 + 44:19
26 Jana Špaňhelová 33015 72:25 + 46:34
27 Jitka Poslušná 36363 79:56 + 54:05
Anna Lorencová 41189 DISK

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucie Dittrichová 13165 30:36
2 Hana Doušková 26251 31:14 + 0:38
3 Valentina Batani 27152 33:00 + 2:24
4 Julie Finstrlová 21922 34:11 + 3:35
5 Doubravka Procházková 20415 34:22 + 3:46
5 Lenka Jílková 24618 34:22 + 3:46
7 Barbora Holasová 159 35:10 + 4:34
8 Lucie Hlaváčová 5426 35:36 + 5:00
9 Kateřina Doušková 23598 36:13 + 5:37
10 Magdaléna Cetlová 14727 36:47 + 6:11
11 Martina Ehlová 13246 37:05 + 6:29
12 Ivana Ježková 39173 37:36 + 7:00
13 Jana Matoušková 40681 38:51 + 8:15
14 Ema Fuchsová 24379 38:53 + 8:17
15 Eliška Tomanová 2253 38:54 + 8:18
16 Eliška Pavlová 30414 40:35 + 9:59
17 Anna Otrubová 3883 40:48 + 10:12
18 Tereza Štětínská 13083 42:00 + 11:24
19 Karolína Rychlá 2019 42:09 + 11:33
20 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 42:26 + 11:50
21 Růžena Eliška Rosíková 31660 42:45 + 12:09
22 Adéla Pišová 13030 42:59 + 12:23
23 Katka Pachmannová 31408 43:19 + 12:43
24 Helena Burdová 36025 43:34 + 12:58
25 Valentýna Kusáková 28976 43:48 + 13:12
26 Stella Pospíšilová 14970 45:23 + 14:47
27 Marie Mikošková 36288 45:30 + 14:54
28 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 45:42 + 15:06
29 Tereza Dušková 26105 45:48 + 15:12
30 Kateřina Zahradníková 22111 46:46 + 16:10
31 Tereza Kendrová FBA0651 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:02 + 17:26
32 Eliška Tomčíková 24667 48:27 + 17:51
33 Klára Kurečková 25340 48:43 + 18:07
34 Eliška Kolarczyková 32268 50:10 + 19:34
35 Klára Mikulová 27481 52:15 + 21:39
36 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:42 + 22:06
37 Valeria Batani 27151 53:21 + 22:45
38 Anna Venusová 48125 58:38 + 28:02
39 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 59:37 + 29:01
40 Lucie Finstrlová 21678 61:12 + 30:36
41 Kristýna Mališková 21667 64:22 + 33:46
42 Tereza Ošmerová 46066 64:45 + 34:09
43 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 68:42 + 38:06
44 Aneta Plachá 32014 77:47 + 47:11
Kristýna Čudková 36286 DISK

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 40:37
2 Bára Pachmannová 31407 41:37 + 1:00
3 Karolína Smékalová 13309 42:25 + 1:48
4 Viktorie Smékalová 13308 43:11 + 2:34
5 Karolína Klechová 155 44:18 + 3:41
6 Michaela Černochová 21087 44:35 + 3:58
7 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 45:14 + 4:37
8 Markéta Bídová 41011 47:53 + 7:16
9 Romana Haltofová 15036 48:28 + 7:51
10 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 49:18 + 8:41
11 Vendula Rybková 32269 49:32 + 8:55
12 Petra Bruková 15035 50:21 + 9:44
13 Lenka Miková 5422 50:27 + 9:50
14 Veronika Procnerová 22110 50:52 + 10:15
15 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 51:53 + 11:16
16 Eliška Mudráková 2291 52:05 + 11:28
17 Anna Kovalčíková 156 52:43 + 12:06
18 Veronika Lubrichová 32599 53:10 + 12:33
19 Kateřina Němečková 14807 56:30 + 15:53
20 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 57:23 + 16:46
21 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 58:09 + 17:32
22 Adéla Janečková 27637 60:40 + 20:03
23 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 60:44 + 20:07
24 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 60:58 + 20:21
25 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 67:27 + 26:50
26 Daniela Šneiderová 20986 69:47 + 29:10
27 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 73:24 + 32:47
28 Štěpánka Haluzová 43811 97:59 + 57:22

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 47:25
2 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 55:20 + 7:55
3 Vendula Skoupá 5151 59:58 + 12:33
4 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 65:28 + 18:03
5 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 67:35 + 20:10
6 Zuzana Raclavská 29059 69:57 + 22:32
7 Anna Plášková 13028 72:02 + 24:37
8 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 72:25 + 25:00
9 Alžběta Končáková 47378 77:47 + 30:22
10 Lenka Raclavská 29060 82:38 + 35:13
11 Christine Janacek RBA015A TJ Rapid Bratislava 160:21 + 112:56

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Magdaléna Hrabošová FBA0052 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 62:28
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 62:39 + 0:11
3 Romana Zatloukalová 13202 64:38 + 2:10
4 Lenka Hájková 2198 65:39 + 3:11
5 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 74:11 + 11:43
6 Iva Paříková 36400 76:07 + 13:39
7 Jana Štrosová 43753 81:50 + 19:22

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 76:45
2 Nikola Kochová 5919 78:30 + 1:45
3 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 79:19 + 2:34
4 Radka Vernerová 6321 79:37 + 2:52
5 Veronika Vavrova 0030001 83:18 + 6:33
6 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 84:25 + 7:40
7 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 84:39 + 7:54
8 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 85:41 + 8:56
9 Petra Koporová 7035 88:15 + 11:30
10 Kateřina Argalášová 5787 88:19 + 11:34
11 Markéta Sabelová 5785 104:01 + 27:16

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Kavánková 6087 65:34
2 Lenka Janošíková 6188 66:12 + 0:38
3 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 69:37 + 4:03
4 Pavlína Rychlá 6530 70:14 + 4:40
5 Linda Horčičková 32697 75:58 + 10:24
6 Šárka Škrabalová 33111 92:22 + 26:48
7 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 109:22 + 43:48
8 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 136:03 + 70:29

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Renata Michálková 2341 66:37
2 Andrea Dittrichová 4723 68:49 + 2:12
3 Eva Ebnerová 1927 71:30 + 4:53
4 Alena Bukovacová 6941 75:06 + 8:29
5 Ivona Otrubová 3888 75:53 + 9:16
6 Ludmila Good 24284 81:37 + 15:00
7 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 82:05 + 15:28
8 Hana Švidrnochová 14706 85:52 + 19:15
9 Hana Jílková 24617 86:35 + 19:58
10 Dominka Kinštová 21215 87:09 + 20:32
11 Lucie Librová 39673 87:55 + 21:18
12 Pavlína Chvátilová 14800 102:57 + 36:20
13 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 110:03 + 43:26
14 Alena Slámová 36741 117:42 + 51:05

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 54:42
2 Pavlína Chaloupská 3761 60:53 + 6:11
3 Jindřiška Milánová 5488 62:57 + 8:15
4 Lucie Vlastníková 24023 65:54 + 11:12
5 Johana Otrubová 1923 67:28 + 12:46
6 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 68:49 + 14:07
7 Lucie Broschová 14834 70:45 + 16:03
8 Jana Bíčánková 33667 70:54 + 16:12
9 Petra Valíková 197 73:41 + 18:59
10 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 79:30 + 24:48
11 Barbora Nešporová 6049 79:42 + 25:00
12 Eva Kubíčková 43779 79:47 + 25:05
13 Věra Otrubová 14811 81:40 + 26:58
14 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 81:55 + 27:13
15 Martina Linhartová 8036 82:06 + 27:24
16 Alena Finstrlová 33187 83:49 + 29:07
17 Andrea Plachá 32013 87:04 + 32:22
18 Eva Kovalčíková 206 89:39 + 34:57
19 Monika Poláčková 33181 90:20 + 35:38
20 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 92:59 + 38:17
21 Šarka Holasová 207 96:00 + 41:18
22 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 98:56 + 44:14
23 Eva Vyhnálková 23814 100:37 + 45:55
24 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 100:40 + 45:58
25 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 105:24 + 50:42
26 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 107:55 + 53:13
27 Eva Lubrichová 37455 121:38 + 66:56
28 Soňa Štětínská 28563 135:41 + 80:59

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mária Kovaříková 5760 45:32
2 Jana Kubáňová 5474 47:11 + 1:39
3 Pavla Sedlářová 191 48:55 + 3:23
4 Marcela Hiršová 6301 50:43 + 5:11
5 Dagmar Hubáčková 2315 51:52 + 6:20
6 Lada Jemelíková 6297 53:36 + 8:04
7 Anna Pavlicová 48531 55:57 + 10:25
8 Pavla Ehlová 6939 56:59 + 11:27
9 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 57:19 + 11:47
10 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 57:49 + 12:17
11 Lenka Slavíková 6629 58:49 + 13:17
12 Martina Hulenková 3156 58:51 + 13:19
13 Tereza Mudráková 2325 60:11 + 14:39
14 Ivana Korpasová 2268 61:23 + 15:51
15 Jana Sedláčková 1244 62:30 + 16:58
16 Jana Kostková 194 63:43 + 18:11
17 Kateřina Riby 20280 63:54 + 18:22
18 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 64:32 + 19:00
19 Marcela Fuchsová 31310 64:59 + 19:27
20 Lenka Hrušková 6869 67:42 + 22:10
21 Michaela Palasová 0040002 67:53 + 22:21
22 Petra Křečková 7116 68:18 + 22:46
23 Lenka Sadílková 6387 68:31 + 22:59
24 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 68:39 + 23:07
25 Magda Zbraňková 5179 72:56 + 27:24
26 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 74:50 + 29:18
27 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 79:03 + 33:31
28 Iva Miková 5469 79:19 + 33:47
29 Lucie Šneiderová 23917 81:26 + 35:54
30 Vlasta Doušková 28026 85:47 + 40:15
31 Monika Pěčková 20377 86:22 + 40:50
32 Martina Procházková 4965 89:44 + 44:12
33 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 90:26 + 44:54
34 Dagmar Sedláčková 38619 94:48 + 49:16
35 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 95:01 + 49:29
36 Lenka Zajíčková 13253 112:43 + 67:11
37 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 115:21 + 69:49

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ivana Poklopová 6174 41:12
2 Petra Jarošová 7112 41:25 + 0:13
3 Svatava Voltrová 4155 42:15 + 1:03
4 Jana Grycová 5466 43:09 + 1:57
5 Iva Vavrysová 2311 44:02 + 2:50
6 Ivana Kašparová 5089 44:26 + 3:14
7 Zuzana Čechová 4650 46:41 + 5:29
8 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 47:37 + 6:25
9 Miroslava Hlavová 1910 47:59 + 6:47
10 Gabriela Argalášová 5758 49:29 + 8:17
11 Regina Mokrá 37 50:58 + 9:46
12 Eva Kociánová 3428 52:41 + 11:29
13 Ivana Thýnová 4345 55:20 + 14:08
14 Iveta Ostřanská 5086 55:43 + 14:31
15 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 56:15 + 15:03
16 Katka Končáková 1243 66:53 + 25:41
17 Simona Štorková 25108 68:16 + 27:04
18 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 97:20 + 56:08

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Ferdusová 2314 41:14
2 Yvona Švejdíková 178 43:39 + 2:25
3 Jana Glabazňová 175 46:59 + 5:45
4 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 47:05 + 5:51
5 Mirka Vlažná 2299 47:25 + 6:11
6 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 49:25 + 8:11
7 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 51:08 + 9:54
8 Vladimíra Potěšilová 6289 53:14 + 12:00
9 Alexandra Bravená 6294 53:21 + 12:07
10 Pavla Bialožytová 5722 54:34 + 13:20
11 Jarmila Jastrzembská 5753 55:50 + 14:36
12 Zuzana Dokoupilová 6291 56:28 + 15:14
13 Hana Sochorová 1198 58:23 + 17:09
14 Eva Strachotová 280 61:47 + 20:33
15 Katarína Hlaváčiková EBB6152 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 72:27 + 31:13
16 Mira Janáčková RBA635A TJ Rapid Bratislava 82:28 + 41:14

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Stackeová 2296 45:13
2 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 53:19 + 8:06
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 72:43 + 27:30

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 37:42
2 Jana Eremiášová 15005 43:28 + 5:46
3 Marie Bartoňová 14316 44:55 + 7:13
4 Libuše Suchánková 4955 65:43 + 28:01
5 Ivana Volencová 43861 67:09 + 29:27
6 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 69:46 + 32:04

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 59:55
2 Eva Králová VBA4751 ŠK VAZKA Bratislava 68:10 + 8:15
Ludmila Novotná 3417 DISK

T1

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Petr Čech 4610 36:40
2 Marek Cahel 2350 42:43 + 6:03
3 Jaroslav Kašpar 5090 45:46 + 9:06
4 Michal Surovčík VZA8101 Slávia Žilinská univerzita 48:06 + 11:26
5 Václav Kadlček 0100001 48:51 + 12:11
6 Juraj Knutelský NNN 56:09 + 19:29
7 Petr Tužil 0070001 56:46 + 20:06
8 Tomáš Šácha 0080001 58:16 + 21:36
9 Zdeněk Ebner 1926 59:59 + 23:19
10 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 62:19 + 25:39
11 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 64:51 + 28:11
12 Jitka Fajkusová 1635 66:18 + 29:38
13 Marcela Maťátková 5177 67:22 + 30:42
14 Marek Seidenglanz 25889 69:51 + 33:11
15 Terézia Kopčíková SPE9255 Klub OB Sokol Pezinok 72:16 + 35:36
16 Jana Pometlová 47648 74:52 + 38:12
17 Milan Otrusina 1117 81:56 + 45:16
18 Radek Peňáz 24638 82:30 + 45:50
19 Václav Maťátko 13212 90:51 + 54:11
20 Jiří Strýček 33065 92:19 + 55:39
21 Kristýna Solařová TZL 101:53 + 65:13
22 Silvie Rytířová SKMXYXY 128:41 + 92:01
Ivan Borets VZA Slávia Žilinská univerzita DISK
Anna Borets VZA Slávia Žilinská univerzita DISK
Elena Tomanová 6874 DISK

T2

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Vojtěch Svízela 42891 71:52
2 Veronika Grycová 5527 72:41 + 0:49
3 Lenka Johnová 47703 78:51 + 6:59
4 Zoltan Koltai 014 82:10 + 10:18
5 Kristýna Blažková UOL 104:31 + 32:39
6 Vendula Pannová 26335 106:54 + 35:02
7 Miroslav Petrilák 38410 121:24 + 49:32
8 Michal Sýkora SKMYXYX 121:32 + 49:40

Z

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Sláma TKE0305 Klub OB ATU Košice 23:32
2 Zuzana Fišerová GIG7962 25:38 + 2:06
3 David Zácha 46063 27:29 + 3:57
4 Žofia Fedorová SPE Klub OB Sokol Pezinok 29:03 + 5:31
5 Anna Svobodová TZL 31:52 + 8:20
6 Martin Kučera 46389 33:33 + 10:01
7 Ctibor Venus 48415 33:37 + 10:05
8 Dita Sklenářová 21714 33:46 + 10:14
9 Petr Janeček 37:07 + 13:35
10 Jana Košíková 37:24 + 13:52
11 Štefan Čief HBB ŠK HADVEO Banská Bystrica 37:36 + 14:04
12 Hana Buráňová 0060003 37:37 + 14:05
13 Jakub Škarvada HBB0801 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:35 + 15:03
14 Iva Christodoulou 32065 38:42 + 15:10
15 Milan Labudík 22645 38:52 + 15:20
16 Olga Mrozková 17555 39:17 + 15:45
17 Radka Blank 37844 41:23 + 17:51
18 Nina Madunická NNN 42:34 + 19:02
19 Miroslava Babikova VZA Slávia Žilinská univerzita 43:17 + 19:45
20 Ngoc Tran 46:29 + 22:57
21 Dana Pompurová TBB7151 ŠK Terezka Banská Bystrica 46:34 + 23:02
22 Helena Holíková 0090002 46:58 + 23:26
23 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 49:51 + 26:19
24 Michaela Tužilová 0070002 50:29 + 26:57
25 Lea Knutelská VZA Slávia Žilinská univerzita 52:38 + 29:06
26 Eliška Riesslerová 22786 54:00 + 30:28
27 Jan Hrouza 42031 55:04 + 31:32
28 Michaela Kovalíková TZL 56:57 + 33:25
29 Barbora Palasová 0040001 73:47 + 50:15
30 Eva Tesařová 47647 138:18 + 114:46
31 Lucie Tesařová 33567 147:07 + 123:35
Vojtěch Kozák 24407 DISK