Ranking results

Competition: Slovenský rebríček

Event: Slovenský rebríček - E1 (19.09.2020)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:24 900
2 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 28:58 + 6:34 636
3 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 31:18 + 8:54 542
4 Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice 34:48 + 12:24 402

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 32:51 900
2 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 40:29 + 7:38 691
3 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 44:33 + 11:42 579
4 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 49:23 + 16:32 447
5 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 50:18 + 17:27 422
6 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 61:18 + 28:27 121
Samuel Šebo HBB0702 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 46:54 900
2 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 50:25 + 3:31 833
3 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 52:08 + 5:14 800
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 54:06 + 7:12 762
5 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 56:19 + 9:25 719
6 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 62:03 + 15:09 609
7 Jakub Berčík FBA0507 ŠK Farmaceut Bratislava 78:04 + 31:10 302
Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 53:05 900
2 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 56:34 + 3:29 841
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 60:25 + 7:20 776
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 63:09 + 10:04 729
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 64:28 + 11:23 707
6 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 65:19 + 12:14 693
7 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 65:29 + 12:24 690
8 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 71:59 + 18:54 580

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 67:56 900
2 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 72:04 + 4:08 845
3 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 75:37 + 7:41 798
4 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 91:52 + 23:56 583
5 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 96:22 + 28:26 523
6 Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice 109:00 + 41:04 356

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 87:46 1100
2 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 99:50 + 12:04 949
3 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 104:39 + 16:53 888
4 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 105:05 + 17:19 883
5 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 120:11 + 32:25 694
6 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 152:37 + 64:51 287

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 96:53 800
2 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 98:51 + 1:58 784
3 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 108:22 + 11:29 705
4 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 155:57 + 59:04 312

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 53:31 600
2 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 68:28 + 14:57 432

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 94:35 900
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 94:53 + 0:18 897
3 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 96:24 + 1:49 883
4 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 128:34 + 33:59 577

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 73:29 900
2 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 77:24 + 3:55 852
3 Peter Illés BBA7601 KOBRA Bratislava 79:39 + 6:10 824
4 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 81:13 + 7:44 805
5 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 87:01 + 13:32 734
6 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 105:29 + 32:00 508
7 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 135:09 + 61:40 145
8 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 162:05 + 88:36 0
Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 59:44 900
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 60:58 + 1:14 881
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 63:07 + 3:23 849
4 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 69:13 + 9:29 757

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 47:34 900
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 54:09 + 6:35 775
3 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 69:52 + 22:18 478
4 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 70:26 + 22:52 467
5 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 70:29 + 22:55 466
6 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 74:16 + 26:42 395
7 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 75:55 + 28:21 364
8 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 80:19 + 32:45 280
9 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 89:11 + 41:37 113

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 54:39 900
2 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 63:22 + 8:43 756
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 68:10 + 13:31 677
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 75:55 + 21:16 550
5 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 76:17 + 21:38 544
6 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 94:09 + 39:30 249
7 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 106:27 + 51:48 47

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 44:57 900
2 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 51:28 + 6:31 770
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 60:25 + 15:28 590
4 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 60:51 + 15:54 582
5 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 89:08 + 44:11 15

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 43:42 900
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 44:56 + 1:14 875
3 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 49:36 + 5:54 778
4 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 62:37 + 18:55 510
5 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 62:43 + 19:01 508
6 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 64:25 + 20:43 473
7 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 72:36 + 28:54 305
8 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 127:30 + 83:48 0

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 21:31 900
2 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:48 + 0:17 888
3 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 24:44 + 3:13 765
4 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 43:21 + 21:50 0
5 Paulína Šoltésová SSN0951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:41 + 31:10 0
6 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 57:23 + 35:52 0
7 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 61:39 + 40:08 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 32:49 900
2 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 35:47 + 2:58 819
3 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 42:24 + 9:35 637
4 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 44:30 + 11:41 580
5 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 54:37 + 21:48 302

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 49:22 900
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 50:37 + 1:15 877
3 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 52:03 + 2:41 851
4 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:45 + 5:23 802
5 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 59:13 + 9:51 720
6 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 60:43 + 11:21 693
7 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 69:38 + 20:16 531
Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 50:56 900
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 56:40 + 5:44 799
3 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 63:59 + 13:03 669
4 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 67:30 + 16:34 607
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 76:32 + 25:36 448
6 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 81:17 + 30:21 364
7 Michaela Patassiová SKS0252 Športový klub Sandberg 82:29 + 31:33 343

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 80:38 900
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 80:55 + 0:17 897
3 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 87:38 + 7:00 822

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 71:19 1100
2 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 76:56 + 5:37 1013
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 77:21 + 6:02 1007
4 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 83:27 + 12:08 913
5 Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 87:11 + 15:52 855
6 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 88:19 + 17:00 838
7 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 96:29 + 25:10 712
8 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 99:22 + 28:03 667
9 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 105:56 + 34:37 566

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 81:31 800
2 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 82:57 + 1:26 786
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 85:03 + 3:32 765

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 70:56 900
2 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 86:23 + 15:27 704

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 61:08 900
2 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 61:20 + 0:12 897
3 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 81:23 + 20:15 602

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 58:25 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 59:55 + 1:30 877
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 60:22 + 1:57 870
4 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 73:15 + 14:50 671
5 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 74:40 + 16:15 650
6 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 75:49 + 17:24 632
Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 47:46 900
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 48:15 + 0:29 891
3 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 173:57 + 126:11 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 34:46 900
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 38:33 + 3:47 802
3 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 43:19 + 8:33 679
4 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 52:36 + 17:50 438
5 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 52:42 + 17:56 436
6 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 55:32 + 20:46 362
7 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 57:32 + 22:46 311
8 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 69:16 + 34:30 7

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 46:04 900
2 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 50:48 + 4:44 808
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 59:13 + 13:09 643
4 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 69:03 + 22:59 451
5 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 70:03 + 23:59 431

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 43:15 900

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 32:27 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 36:17 + 3:50 794
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 48:44 + 16:17 448