Ranking results

Competition: National ranking event

Event: National ranking event - E1 (05.09.2020)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W -20 A    W 70- A   
W 65-     

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 24:36 900
2 Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak 28:06 + 3:30 772
3 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 30:55 + 6:19 669
4 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 32:00 + 7:24 629
5 Ľudovít Pavela KYS0801 Klub OB Kysak 58:49 + 34:13 0
6 Samuel Mojžiš TKE1001 Klub OB ATU Košice 90:23 + 65:47 0
Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice DISK 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 17:08 900
2 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 19:09 + 2:01 794
3 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 23:42 + 6:34 555
4 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 24:23 + 7:15 519
5 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 25:03 + 7:55 484
6 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 25:42 + 8:34 450
7 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 25:54 + 8:46 439
8 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 27:38 + 10:30 348
9 Karol Paluska FBA0601 ŠK Farmaceut Bratislava 33:54 + 16:46 19
10 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 44:32 + 27:24 0
Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 25:28 900
2 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 25:39 + 0:11 894
3 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 27:31 + 2:03 828
4 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 27:43 + 2:15 820
5 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 27:59 + 2:31 811
6 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 29:43 + 4:15 750
7 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 32:38 + 7:10 647
8 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 34:29 + 9:01 581
9 Gabriel Legáth KYS0502 Klub OB Kysak 39:57 + 14:29 388
10 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 43:55 + 18:27 248
11 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 48:41 + 23:13 80
12 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 51:41 + 26:13 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 28:15 900
2 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 28:28 + 0:13 893
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 32:31 + 4:16 764
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 33:27 + 5:12 734
5 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 35:34 + 7:19 667
6 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 38:14 + 9:59 582
7 Matej Demovič RBA0305 TJ Rapid Bratislava 44:07 + 15:52 395
8 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 48:35 + 20:20 252

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 42:29 900
2 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 50:09 + 7:40 738

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 33:30 1100
2 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 34:18 + 0:48 1074
3 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 34:31 + 1:01 1067
4 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 34:36 + 1:06 1064
5 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 34:41 + 1:11 1061
6 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 35:10 + 1:40 1045
7 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:35 + 3:05 999
8 Rastislav Oľhava TKE8901 Klub OB ATU Košice 38:01 + 4:31 952
9 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 39:02 + 5:32 918
10 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 39:12 + 5:42 913
11 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 40:26 + 6:56 872
12 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 40:42 + 7:12 864
13 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 41:11 + 7:41 848
14 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 41:59 + 8:29 821
15 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 43:28 + 9:58 773
16 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 50:03 + 16:33 557
17 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 51:40 + 18:10 503
18 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 54:24 + 20:54 414
19 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 56:03 + 22:33 360
20 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 58:07 + 24:37 292

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:29 800
2 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 49:24 + 4:55 712
3 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 52:45 + 8:16 651
4 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 54:13 + 9:44 625
5 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 59:15 + 14:46 534
6 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 62:10 + 17:41 482
7 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 67:29 + 23:00 386

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 42:40 900
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 44:10 + 1:30 868
3 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 45:17 + 2:37 845
4 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 46:53 + 4:13 811
5 Pavol Hreus VIA8501 Viatoris 63:42 + 21:02 456
6 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 72:53 + 30:13 263

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 33:30 900
2 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 39:57 + 6:27 727
3 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 40:27 + 6:57 713
4 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 44:10 + 10:40 613
5 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:53 + 15:23 487
6 Valter Sohler RBK7701 Klub orientačných športov Ružomberok 64:05 + 30:35 78
Peter Krnáč VIA7701 Viatoris DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 32:14 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 34:12 + 1:58 845
3 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 37:03 + 4:49 766
4 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 37:28 + 5:14 754
5 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 44:36 + 12:22 555
6 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:20 + 22:06 283
7 Ladislav Kasza FBA7102 ŠK Farmaceut Bratislava 60:09 + 27:55 121
8 Jozef Paluska FBA7401 ŠK Farmaceut Bratislava 88:04 + 55:50 0
Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak DISK 0
Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak DISK 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 31:41 900
2 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:37 + 3:56 788
3 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 39:14 + 7:33 686
4 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 41:33 + 9:52 620
5 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 42:10 + 10:29 602
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 60:00 + 28:19 96
7 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 74:16 + 42:35 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 33:08 900
2 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 35:15 + 2:07 843
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 35:33 + 2:25 834
4 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 39:55 + 6:47 716
5 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 46:49 + 13:41 528
6 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 48:35 + 15:27 480
7 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 70:19 + 37:11 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 30:53 900
2 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 33:16 + 2:23 831
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 33:30 + 2:37 824
4 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 37:49 + 6:56 698
5 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 45:26 + 14:33 476

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Alexandra Sára Chudá HBB0751 ŠK HADVEO Banská Bystrica 30:38 0
1 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 20:37 + -11:-1 900
2 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:41 + -8:-57 810
3 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 95:59 + 65:21 0
Paulína Šoltésová SSN0951 KOB Čingov Spišská Nová Ves DISK 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 24:38 900
2 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 24:53 + 0:15 891
3 Júlia Pavelová KYS0651 Klub OB Kysak 37:48 + 13:10 419
4 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 38:10 + 13:32 406
5 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 57:13 + 32:35 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 22:31 900
2 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 24:24 + 1:53 825
3 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 26:39 + 4:08 735
4 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 27:23 + 4:52 705
5 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 28:15 + 5:44 671
6 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 28:41 + 6:10 654
7 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 29:28 + 6:57 622
8 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 36:43 + 14:12 332
9 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 37:13 + 14:42 312
10 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 44:39 + 22:08 15
Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 30:39 900
2 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 31:25 + 0:46 877
3 Michaela Patassiová SKS0252 Športový klub Sandberg 37:10 + 6:31 709
4 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 42:48 + 12:09 543
5 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 44:08 + 13:29 504
6 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 46:25 + 15:46 437
7 Katarína Palusková FBA0251 ŠK Farmaceut Bratislava 61:40 + 31:01 0
8 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 70:38 + 39:59 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 32:23 1100
2 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 34:42 + 2:19 1021
3 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 38:31 + 6:08 892
4 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 39:40 + 7:17 853
5 Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 39:47 + 7:24 849
6 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 40:12 + 7:49 834
7 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 42:04 + 9:41 771
8 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 42:30 + 10:07 756
9 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:25 + 15:02 589
10 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 48:03 + 15:40 568

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dominika Franková KYS9553 Klub OB Kysak 40:15 800
2 Veronika Koľveková VBA9351 ŠK VAZKA Bratislava 40:35 + 0:20 793
3 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 46:20 + 6:05 679
4 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 46:30 + 6:15 676
5 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 48:29 + 8:14 636

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 46:24 900
2 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 48:18 + 1:54 863
3 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 49:01 + 2:37 849
4 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 60:44 + 14:20 622
5 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 87:09 + 40:45 110

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Steinerová TKE7752 Klub OB ATU Košice 100:51 900

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 39:41 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 40:48 + 1:07 875
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 44:16 + 4:35 796
4 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 46:20 + 6:39 749
5 Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava 50:47 + 11:06 648
6 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 54:12 + 14:31 571
7 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 61:38 + 21:57 402
8 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 67:56 + 28:15 259

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 40:42 900
2 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 47:54 + 7:12 741
3 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 100:40 + 59:58 0
Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak DISK 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 26:11 900
2 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 31:32 + 5:21 716
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 32:42 + 6:31 676
4 Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice 40:40 + 14:29 402
5 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 47:05 + 20:54 182

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 26:19 900
2 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 27:54 + 1:35 846
3 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 32:30 + 6:11 689
4 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 34:33 + 8:14 618
5 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 37:55 + 11:36 503
6 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 39:47 + 13:28 439
7 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 41:23 + 15:04 385

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 34:27 900
2 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 39:48 + 5:21 760
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 47:20 + 12:53 563
4 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 49:09 + 14:42 516
5 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 52:16 + 17:49 435
6 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 52:19 + 17:52 433

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DNF 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 43:02 900

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 34:49 900
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 44:14 + 9:25 657
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 47:49 + 13:00 564

W 65- *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 39:48 900