Ranking results

Competition: INOV8 cup

Event: INOV8 cup - E1 (11.09.2021)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W 65- A    W -20 A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alex Luis Šutka SKS0901 Športový klub Sandberg 21:53 900
2 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 22:04 + 0:11 892
3 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 23:02 + 1:09 853
4 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 23:06 + 1:13 850
5 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 26:06 + 4:13 727
6 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:51 + 25:58 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 17:39 900
2 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 19:29 + 1:50 807
3 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 19:37 + 1:58 800
4 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 20:34 + 2:55 751
5 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 22:03 + 4:24 676
6 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:24 + 4:45 658
7 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 29:34 + 11:55 292
8 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 32:30 + 14:51 143
9 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 40:08 + 22:29 0
10 Matúš Velán SPE0806 Klub OB Sokol Pezinok 43:18 + 25:39 0
11 Ján Plavčan SPE0812 Klub OB Sokol Pezinok 47:50 + 30:11 0
12 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 48:50 + 31:11 0
13 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 50:29 + 32:50 0
14 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 51:22 + 33:43 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 24:14 900
2 Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava 39:10 + 14:56 345
3 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 50:16 + 26:02 0
4 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 76:34 + 52:20 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 30:48 900
2 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 31:47 + 0:59 871
3 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 39:54 + 9:06 634

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 41:46 900

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 33:46 1100
2 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 35:15 + 1:29 1052
3 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 35:48 + 2:02 1034
4 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 35:59 + 2:13 1028
5 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 36:21 + 2:35 1016
6 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 37:56 + 4:10 964
7 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 38:04 + 4:18 960
8 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 41:06 + 7:20 861
9 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 42:02 + 8:16 831
10 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 43:36 + 9:50 780
11 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 53:08 + 19:22 469

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 43:26 800
2 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 47:37 + 4:11 723
3 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 53:49 + 10:23 609

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 31:49 900
2 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 35:41 + 3:52 791
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 37:23 + 5:34 743
4 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 39:40 + 7:51 678

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 34:56 900
2 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 37:19 + 2:23 839
3 Peter Bohuš FBA7904 ŠK Farmaceut Bratislava 43:35 + 8:39 677
4 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 46:13 + 11:17 609
5 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 61:34 + 26:38 214
6 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 77:57 + 43:01 0
Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 28:45 900
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 30:46 + 2:01 837
3 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 31:34 + 2:49 812
4 Peter Illés BBA7601 KOBRA Bratislava 32:27 + 3:42 784
5 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 33:58 + 5:13 737
6 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 38:53 + 10:08 583
Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0
Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok DISK 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 28:57 900
2 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 29:30 + 0:33 883
3 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 33:41 + 4:44 753
4 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 37:31 + 8:34 634
5 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 40:26 + 11:29 543
6 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 51:46 + 22:49 191
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 52:22 + 23:25 172

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 27:08 900
2 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 32:38 + 5:30 718
3 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 33:26 + 6:18 691
4 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 35:36 + 8:28 619
5 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 45:00 + 17:52 307
6 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 45:08 + 18:00 303
Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 23:22 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 24:41 + 1:19 849
3 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 26:04 + 2:42 796
4 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 27:29 + 4:07 741
5 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 29:35 + 6:13 661
6 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 30:38 + 7:16 620
7 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 32:48 + 9:26 537
8 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 40:06 + 16:44 255

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zina Máčajová SKS0954 Športový klub Sandberg 27:29 900
2 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 32:33 + 5:04 734
3 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 37:07 + 9:38 585
4 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 39:57 + 12:28 492
5 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:14 + 20:45 220
Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg DISK 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 23:02 900
2 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:56 + 4:54 709
3 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 29:54 + 6:52 632
4 Alexandra Sára Chudá HBB0751 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:27 + 9:25 532
5 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 33:02 + 10:00 509
6 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 61:53 + 38:51 0
Anna Plavčanová SPE0757 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 24:14 900
2 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 24:17 + 0:03 898
3 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 25:50 + 1:36 841
4 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 32:41 + 8:27 586
5 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 39:39 + 15:25 327
6 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 44:13 + 19:59 158

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 28:12 900
2 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 30:13 + 2:01 836
3 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 38:22 + 10:10 576
4 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 39:37 + 11:25 536
5 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 41:58 + 13:46 461
6 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 48:43 + 20:31 245
7 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 49:19 + 21:07 226

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 31:16 1100
2 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 33:49 + 2:33 1010
3 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 41:56 + 10:40 725
4 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 42:56 + 11:40 690
5 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 61:55 + 30:39 22

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Magdaléna Hrabošová FBA0052 ŠK Farmaceut Bratislava 31:48 800
2 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 34:55 + 3:07 722
3 Veronika Koľveková VBA9351 ŠK VAZKA Bratislava 46:54 + 15:06 420

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 44:19 900
2 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 48:20 + 4:01 818
3 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 52:43 + 8:24 729

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 29:58 900
2 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 39:16 + 9:18 621
3 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 41:14 + 11:16 562
4 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 47:55 + 17:57 361
5 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 55:47 + 25:49 125
6 Lenka Jančíková SPE7751 Klub OB Sokol Pezinok 108:20 + 78:22 0

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 29:51 900
2 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 36:44 + 6:53 692
3 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 37:35 + 7:44 667
4 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 45:03 + 15:12 442
5 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 45:21 + 15:30 433

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 28:24 900
2 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 32:24 + 4:00 773
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 32:49 + 4:25 760
4 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 34:47 + 6:23 698
5 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 39:52 + 11:28 537
6 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:16 + 12:52 492
7 Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice 79:25 + 51:01 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 22:53 900
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 24:51 + 1:58 823
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 25:30 + 2:37 797
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 28:38 + 5:45 674
5 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 40:15 + 17:22 217
6 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 51:56 + 29:03 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 24:34 900
2 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 26:18 + 1:44 836
3 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 33:59 + 9:25 555

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 35:40 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 41:12 + 5:32 760

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 40:41 900
2 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 44:53 + 4:12 807

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 46:47 900
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 66:54 + 20:07 513

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 30:35 900

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 35:03 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 36:48 + 1:45 855
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 53:21 + 18:18 430