Ranking results

Competition: INOV8 cup

Event: INOV8 cup - E2 (12.09.2021)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W 65- A    W -20 A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 19:37 900
2 Alex Luis Šutka SKS0901 Športový klub Sandberg 21:00 + 1:23 837
3 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 24:10 + 4:33 691
4 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:31 + 4:54 675
5 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 27:41 + 8:04 530
6 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 28:48 + 9:11 479

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 20:25 900
2 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 21:11 + 0:46 866
3 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 23:09 + 2:44 780
4 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 23:31 + 3:06 763
5 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 23:52 + 3:27 748
6 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 27:05 + 6:40 606
7 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:58 + 7:33 567
8 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 34:56 + 14:31 260
9 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 35:02 + 14:37 256
10 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 42:24 + 21:59 0
11 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 64:31 + 44:06 0
12 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 76:56 + 56:31 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 24:30 900
2 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 27:34 + 3:04 787
3 Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava 49:49 + 25:19 0
4 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 53:58 + 29:28 0
5 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 55:37 + 31:07 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 33:56 900
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 35:35 + 1:39 856
3 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 42:03 + 8:07 685

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 56:58 900

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 37:39 1100
2 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 37:54 + 0:15 1093
3 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 38:17 + 0:38 1081
4 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 40:50 + 3:11 1007
5 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 43:06 + 5:27 941
6 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 43:13 + 5:34 937
7 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 45:53 + 8:14 859
8 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 48:38 + 10:59 779
9 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 59:16 + 21:37 468

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 43:08 900
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 45:59 + 2:51 841
3 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 46:18 + 3:10 834
4 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 48:24 + 5:16 790
5 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 57:53 + 14:45 592

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 37:52 900
2 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:25 + 4:33 792
3 Peter Bohuš FBA7904 ŠK Farmaceut Bratislava 45:26 + 7:34 720
4 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 47:52 + 10:00 662
5 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 64:39 + 26:47 263

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 35:07 900
2 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 36:24 + 1:17 867
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 37:33 + 2:26 838
4 Peter Illés BBA7601 KOBRA Bratislava 37:42 + 2:35 834
5 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 45:12 + 10:05 642
6 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 46:17 + 11:10 614
7 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 47:40 + 12:33 578
8 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:28 + 17:21 455
9 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 61:25 + 26:18 226
10 Vladimír Bobovský SPE7202 Klub OB Sokol Pezinok 102:48 + 67:41 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 28:35 900
2 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 34:21 + 5:46 718
3 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 37:58 + 9:23 605
4 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 39:28 + 10:53 557
5 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 45:17 + 16:42 374
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 45:46 + 17:11 359
7 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 50:06 + 21:31 223

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 42:00 900
2 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 45:13 + 3:13 831
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 45:20 + 3:20 829
4 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 49:07 + 7:07 748

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 28:25 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 28:41 + 0:16 892
3 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 34:29 + 6:04 708
4 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 34:50 + 6:25 697
5 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 39:28 + 11:03 550
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 40:36 + 12:11 514
7 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 43:50 + 15:25 412
8 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:50 + 15:25 412
9 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 44:37 + 16:12 387

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 22:52 900
2 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 24:07 + 1:15 851
3 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 27:11 + 4:19 730
4 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 32:23 + 9:31 525
5 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 47:53 + 25:01 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 29:15 900
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 31:14 + 1:59 839
3 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 32:09 + 2:54 811
4 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 32:48 + 3:33 791
5 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 35:02 + 5:47 722
6 Alexandra Sára Chudá HBB0751 ŠK HADVEO Banská Bystrica 45:00 + 15:45 415
7 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 53:51 + 24:36 143

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 31:37 900
2 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 32:03 + 0:26 888
3 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 34:20 + 2:43 823
4 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 38:20 + 6:43 709
5 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 49:56 + 18:19 379
6 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 80:26 + 48:49 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 41:52 900
2 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 41:56 + 0:04 899
3 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 42:23 + 0:31 889
4 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 50:56 + 9:04 705
5 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 55:27 + 13:35 608
6 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 55:53 + 14:01 599
7 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 61:56 + 20:04 469

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 40:18 1100
2 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 40:34 + 0:16 1093
3 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 46:32 + 6:14 930
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 47:21 + 7:03 908
5 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 71:32 + 31:14 247

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Magdaléna Hrabošová FBA0052 ŠK Farmaceut Bratislava 44:01 800
2 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 51:33 + 7:32 663
3 Veronika Koľveková VBA9351 ŠK VAZKA Bratislava 55:22 + 11:21 594

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 45:20 900
2 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 49:23 + 4:03 820
3 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 53:35 + 8:15 736
4 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 57:42 + 12:22 654

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 34:25 900
2 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 44:00 + 9:35 649
3 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 46:08 + 11:43 594
4 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 54:36 + 20:11 372

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 39:52 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 44:17 + 4:25 800
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 46:37 + 6:45 748
4 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 50:43 + 10:51 655
5 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 61:15 + 21:23 417
6 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 67:00 + 27:08 287
7 Svelana Puls RBA7251 TJ Rapid Bratislava 110:58 + 71:06 0

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 34:40 900
2 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 38:08 + 3:28 810
3 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 40:10 + 5:30 757
4 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 43:27 + 8:47 672
5 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:38 + 12:58 563
6 Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice 59:03 + 24:23 267
7 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 59:25 + 24:45 257

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 33:32 900
2 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 33:38 + 0:06 897
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 34:55 + 1:23 863
4 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 40:15 + 6:43 720
5 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 52:43 + 19:11 385
6 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 52:58 + 19:26 378
7 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 72:04 + 38:32 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 34:23 900
2 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 58:28 + 24:05 270

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 54:48 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 58:16 + 3:28 843

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 50:02 900

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 42:56 900
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 50:34 + 7:38 740
3 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 73:45 + 30:49 254

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 44:13 900

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 47:37 900
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 60:38 + 13:01 654
3 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 65:04 + 17:27 570