Ranking results

Competition: Slovak Karst cup

Event: Karst cup - E1 (31.07.2021)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- A    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A   
W 70-     

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice 28:10 900
2 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 32:11 + 4:01 772

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 24:05 900
2 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 26:49 + 2:44 798
3 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 28:49 + 4:44 723
4 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 30:47 + 6:42 650
5 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 35:10 + 11:05 486
6 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 35:57 + 11:52 457
7 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 42:37 + 18:32 207
8 Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice 47:28 + 23:23 26
9 Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg 51:52 + 27:47 0
10 Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak 55:32 + 31:27 0
11 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 56:35 + 32:30 0
12 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 75:23 + 51:18 0
13 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 80:04 + 55:59 0
14 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 84:34 + 60:29 0
15 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 95:30 + 71:25 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jakub Berčík FBA0507 ŠK Farmaceut Bratislava 35:23 900
2 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 39:02 + 3:39 807
3 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 47:47 + 12:24 585
4 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 57:23 + 22:00 340
5 Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava 59:04 + 23:41 298
6 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 73:32 + 38:09 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 28:52 900
2 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 33:10 + 4:18 766
3 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 34:30 + 5:38 724
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 34:43 + 5:51 718
5 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 35:45 + 6:53 685
6 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 37:03 + 8:11 645
7 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 37:05 + 8:13 644
8 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 41:02 + 12:10 521
9 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 41:29 + 12:37 507
10 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 51:29 + 22:37 195

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 44:49 900
2 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 45:41 + 0:52 883
3 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 50:32 + 5:43 785
4 Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice 52:54 + 8:05 738

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 34:06 1100
2 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 35:47 + 1:41 1046
3 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 36:53 + 2:47 1010
4 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 38:27 + 4:21 960
5 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 38:53 + 4:47 946
6 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 40:19 + 6:13 899
7 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 44:57 + 10:51 750
Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava DISK 0
Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin DISK 0
Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

M 21- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 37:10 0
2 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 39:57 + 2:47 0
3 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:03 + 5:53 0
4 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 47:50 + 10:40 0
5 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 48:48 + 11:38 0
6 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 58:03 + 20:53 0

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 34:24 800
2 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 35:29 + 1:05 775
3 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 36:42 + 2:18 747
4 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 37:01 + 2:37 739
5 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 38:23 + 3:59 707
6 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 38:28 + 4:04 705
7 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:38 + 9:14 585
8 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 53:44 + 19:20 350
9 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 56:24 + 22:00 288
10 Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava 86:06 + 51:42 0
11 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 86:39 + 52:15 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 33:00 900
2 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 37:46 + 4:46 770
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 38:22 + 5:22 754
4 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 41:40 + 8:40 664
5 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 42:15 + 9:15 648
6 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 43:57 + 10:57 601
7 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 49:03 + 16:03 462
8 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 57:21 + 24:21 236

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 36:53 900
2 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 38:08 + 1:15 869
3 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 43:56 + 7:03 728
4 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 45:42 + 8:49 685
5 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 50:32 + 13:39 567
6 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 50:39 + 13:46 564
Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 32:52 900
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 33:13 + 0:21 890
3 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:18 + 8:26 669
4 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 51:16 + 18:24 396
5 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 52:09 + 19:17 372
6 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:33 + 19:41 361
7 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 54:28 + 21:36 309
8 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 65:29 + 32:37 7
9 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 74:57 + 42:05 0
10 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 75:55 + 43:03 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 34:08 900
2 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 40:38 + 6:30 729
3 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 41:38 + 7:30 702
4 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 42:36 + 8:28 677
5 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 45:51 + 11:43 591
6 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 47:59 + 13:51 535
7 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 48:48 + 14:40 513
8 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 102:34 + 68:26 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 35:38 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 35:53 + 0:15 894
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 42:00 + 6:22 739
4 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 56:33 + 20:55 372
5 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 88:01 + 52:23 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 29:14 900
2 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 31:59 + 2:45 815
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:42 + 6:28 701
4 Stanislav Gajdoš KYS6103 Klub OB Kysak 36:56 + 7:42 663
5 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 40:56 + 11:42 540
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 42:33 + 13:19 490
7 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 45:39 + 16:25 395
8 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 65:12 + 35:58 0
9 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 87:46 + 58:32 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 34:48 900
2 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 38:42 + 3:54 799
3 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 40:37 + 5:49 750
4 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 51:08 + 16:20 478
5 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 61:01 + 26:13 222
Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin DISK 0

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 41:31 900
2 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 128:04 + 86:33 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 30:14 900
2 Paulína Šoltésová SSN0951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 65:53 + 35:39 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 30:28 900
2 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 42:15 + 11:47 552
3 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 44:55 + 14:27 473
4 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 54:20 + 23:52 195
5 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 57:28 + 27:00 102

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 29:34 900
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 32:23 + 2:49 814
3 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 43:12 + 13:38 485
4 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 46:11 + 16:37 394
5 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 48:08 + 18:34 335
6 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 73:07 + 43:33 0

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 40:42 900
2 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 48:38 + 7:56 725
3 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 52:02 + 11:20 649
4 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 64:28 + 23:46 374
5 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 74:32 + 33:50 152

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 59:21 900
2 Ela Vojtková RBA0254 TJ Rapid Bratislava 62:07 + 2:46 858
3 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 154:50 + 95:29 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 31:21 1100
2 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 33:17 + 1:56 1032
3 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 33:48 + 2:27 1014
4 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 34:41 + 3:20 983
5 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 35:19 + 3:58 961
6 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 38:43 + 7:22 842
7 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 41:10 + 9:49 756
8 Andrea Papugová VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 46:50 + 15:29 557
9 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 58:05 + 26:44 162
10 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 62:20 + 30:59 13
Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak DISK 0

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 33:43 800
2 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 39:42 + 5:59 658
3 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 44:28 + 10:45 545
4 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 45:50 + 12:07 513
5 Bibiána Perátová KYS9752 Klub OB Kysak 62:51 + 29:08 109
6 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 64:20 + 30:37 74
7 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 95:15 + 61:32 0
8 Dana Šuníková SKS9052 Športový klub Sandberg 100:11 + 66:28 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 33:07 900
2 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 48:26 + 15:19 484
3 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 51:13 + 18:06 408

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 32:42 900
2 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 39:03 + 6:21 725
3 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 44:04 + 11:22 587
4 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 45:54 + 13:12 537
5 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 50:12 + 17:30 418

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 42:47 900
2 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:21 + 9:34 699
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 53:45 + 10:58 669
4 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 55:34 + 12:47 631
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 55:46 + 12:59 627
6 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 56:25 + 13:38 613
7 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 56:48 + 14:01 605
8 Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava 65:39 + 22:52 419
9 Svelana Puls RBA7251 TJ Rapid Bratislava 91:25 + 48:38 0

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 43:01 900
2 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 45:39 + 2:38 845
3 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:27 + 4:26 807
4 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 54:02 + 11:01 670
5 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 56:12 + 13:11 624
6 Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice 83:03 + 40:02 62

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 28:03 900
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 28:15 + 0:12 894
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 29:53 + 1:50 841
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 30:13 + 2:10 830
5 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 36:00 + 7:57 645
6 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 37:05 + 9:02 610
7 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 48:18 + 20:15 250
8 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 54:26 + 26:23 53
9 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 87:39 + 59:36 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 37:47 900
2 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 41:01 + 3:14 823
3 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 52:23 + 14:36 552
4 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 67:41 + 29:54 188

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 31:41 900
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 43:52 + 12:11 554
3 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 45:59 + 14:18 494
Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin DISK 0

These are virtual not opened categories containing runners and their corresponding ranking points. See oficial documents.

W 70- *

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 45:59 900