Ranking results

Competition: Slovak Orienteering Championship - Sprint distance

Event: Slovak Orienteering Championship - Sprint distance (30.04.2022)

Categories

M -14 E    M -16 E    M -18 E    M -20 E    M 21- E    M 35- E    M 40- E    M 45- E    M 50- E    M 55- E    M 60- E    M 65- E    M 70- E    W -14 E    W -16 E    W -18 E    W -20 E    W 21- E    W 35- E    W 40- E    W 45- E    W 50- E    W 55- E    W 60- E    W 65- E    W 70- E    M -12 C    W -12 C   

M -14 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 9:55 1100
2 silver Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 10:47 + 0:52 1004
3 bronze Jonatán Furucz FBA0801 ŠK Farmaceut Bratislava 10:48 + 0:53 1002
4 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 11:53 + 1:58 882
5 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 12:28 + 2:33 817
6 Ľudovít Pavela KYS0801 Klub OB Kysak 12:42 + 2:47 791
7 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 13:17 + 3:22 727
8 Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice 14:11 + 4:16 627
9 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 14:17 + 4:22 616
10 Marco Scala SPE0907 Klub OB Sokol Pezinok 15:02 + 5:07 532
11 Martin Horáček ZMT0803 Klub OB Martin 16:17 + 6:22 394
12 Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg 16:45 + 6:50 342
13 Juraj Knutelský VZA1001 Slávia Žilinská univerzita 16:57 + 7:02 320
14 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 20:54 + 10:59 0
Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 7:50 1100
2 silver Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 7:54 + 0:04 1091
3 bronze Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 7:58 + 0:08 1081
4 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 8:22 + 0:32 1025
5 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 8:32 + 0:42 1002
6 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 8:40 + 0:50 983
7 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 9:30 + 1:40 866
8 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 12:18 + 4:28 473
9 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 13:00 + 5:10 374
10 Andrej Borský FBA0703 ŠK Farmaceut Bratislava 13:11 + 5:21 349
11 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 14:04 + 6:14 225
12 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 14:15 + 6:25 199
13 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 14:27 + 6:37 171
14 Matúš Chvojka ZMT0801 Klub OB Martin 18:38 + 10:48 0
15 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 27:14 + 19:24 0

M -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 16:32 1100
2 silver Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 16:32 + 0:00 1100
3 bronze Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 17:32 + 1:00 1033
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 17:50 + 1:18 1014
5 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 18:49 + 2:17 948
6 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 19:01 + 2:29 935
7 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 21:04 + 4:32 798
8 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 24:39 + 8:07 560

M -20 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 15:57 1100
2 silver Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 17:31 + 1:34 992
3 bronze Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 18:24 + 2:27 931
4 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 18:43 + 2:46 909
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 19:48 + 3:51 834
6 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 20:28 + 4:31 789
7 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 20:37 + 4:40 778
8 Adam Paško RBA0301 TJ Rapid Bratislava 24:40 + 8:43 499

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 14:22 1200
2 silver Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 15:19 + 0:57 1121
3 bronze Filip Adámek HBB0102 ŠK HADVEO Banská Bystrica 15:39 + 1:17 1093
4 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 15:46 + 1:24 1083
5 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 15:51 + 1:29 1076
6 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 16:02 + 1:40 1061
7 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 16:07 + 1:45 1054
8 Jakub Dekrét EBB9902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 16:17 + 1:55 1040
9 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 16:28 + 2:06 1025
10 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 16:29 + 2:07 1023
11 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 16:30 + 2:08 1022
12 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 16:37 + 2:15 1012
13 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 16:44 + 2:22 1002
14 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 17:30 + 3:08 938
15 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 17:32 + 3:10 935
16 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 17:44 + 3:22 919
17 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 17:51 + 3:29 909
18 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 19:10 + 4:48 799
19 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 19:17 + 4:55 789
20 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 20:30 + 6:08 688
21 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 21:00 + 6:38 646
22 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 21:24 + 7:02 613
23 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 21:31 + 7:09 603
24 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 22:19 + 7:57 536
25 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 23:48 + 9:26 412
26 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 25:06 + 10:44 303
27 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 35:19 + 20:57 0
Michal Paško RBA9903 TJ Rapid Bratislava DISK 0

M 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 20:11 1100
2 silver Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 20:18 + 0:07 1094
3 bronze Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 22:21 + 2:10 982
4 Oleh Volkov VZA8701 Slávia Žilinská univerzita 31:55 + 11:44 461
5 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:41 + 12:30 419
Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

M 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 15:08 1100
2 silver Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 15:24 + 0:16 1081
3 bronze Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 15:57 + 0:49 1041
4 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 16:11 + 1:03 1024
5 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 20:19 + 5:11 723
6 Ivan Syrový SPE8101 Klub OB Sokol Pezinok 23:02 + 7:54 526
7 Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg 30:10 + 15:02 7
Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita DISK 0
Peter Chvojka ZMT8016 Klub OB Martin DISK 0

M 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 14:36 1100
2 silver Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 15:01 + 0:25 1069
3 bronze Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 15:27 + 0:51 1036
4 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 16:04 + 1:28 989
5 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 16:16 + 1:40 974
6 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 17:49 + 3:13 858
7 Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak 19:31 + 4:55 730
8 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 19:44 + 5:08 713
Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak DISK 0

M 50- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 11:03 1100
2 silver Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 11:03 + 0:00 1100
3 bronze Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 12:00 + 0:57 1005
4 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 12:46 + 1:43 929
5 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 12:49 + 1:46 924
6 Igor Štefko ZMT6808 Klub OB Martin 13:39 + 2:36 841
7 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 14:11 + 3:08 788
8 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 17:40 + 6:37 441
9 Marko Paško RBA7001 TJ Rapid Bratislava 18:06 + 7:03 398
10 Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava 19:19 + 8:16 277
11 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 19:21 + 8:18 274
12 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 19:54 + 8:51 219

M 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 13:22 1100
2 silver František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 13:55 + 0:33 1055
3 bronze František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 13:57 + 0:35 1052
4 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 15:41 + 2:19 909
5 László Prill FBA6302 ŠK Farmaceut Bratislava 15:50 + 2:28 897
6 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 15:53 + 2:31 893
7 Martin Václavík ZMT6404 Klub OB Martin 16:30 + 3:08 842
8 Ján Košut TKE6303 Klub OB ATU Košice 17:08 + 3:46 790
9 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 17:13 + 3:51 783
10 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 20:55 + 7:33 479

M 60- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 12:44 1100
2 silver Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 13:59 + 1:15 992
3 bronze Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 14:07 + 1:23 980
4 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 14:38 + 1:54 936
5 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 15:17 + 2:33 880
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 16:01 + 3:17 816
7 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 16:13 + 3:29 799
8 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 16:28 + 3:44 777

M 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 12:38 1100
2 silver Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 12:45 + 0:07 1090
3 bronze Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 13:11 + 0:33 1052
4 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 17:51 + 5:13 646
5 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 19:33 + 6:55 498
6 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 19:52 + 7:14 470
7 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 20:04 + 7:26 453

M 70- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 27:35 1100
2 silver Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 36:34 + 8:59 742
Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin DISK 0

W -14 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 9:04 1100
2 silver Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 10:10 + 1:06 967
3 bronze Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 10:45 + 1:41 896
4 Alexandra Sára Chudá HBB0852 ŠK HADVEO Banská Bystrica 13:15 + 4:11 592
5 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 13:33 + 4:29 556
6 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 14:08 + 5:04 485
7 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 16:56 + 7:52 146
8 Lea Knutelská VZA1251 Slávia Žilinská univerzita 17:51 + 8:47 34
9 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 21:48 + 12:44 0
10 Paulína Šoltésová SSN0951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 27:14 + 18:10 0
11 Sára Borská FBA0951 ŠK Farmaceut Bratislava 40:57 + 31:53 0
Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK 0

W -16 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 8:39 1100
2 silver Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 8:46 + 0:07 1085
3 bronze Júlia Pavelová KYS0651 Klub OB Kysak 11:01 + 2:22 799
4 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 11:10 + 2:31 780
5 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 11:58 + 3:19 678
6 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 12:29 + 3:50 613
7 Kristína Toporová SPE0758 Klub OB Sokol Pezinok 15:56 + 7:17 174

W -18 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 18:40 1100
2 silver Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 19:48 + 1:08 1033
3 bronze Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 19:57 + 1:17 1024
4 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 20:46 + 2:06 976
5 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 23:38 + 4:58 807
6 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 25:10 + 6:30 717
7 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 25:11 + 6:31 716
8 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 27:10 + 8:30 599
9 Alžbeta Kopčíková SPE0453 Klub OB Sokol Pezinok 28:02 + 9:22 548
10 Anna Širicová FBA0555 ŠK Farmaceut Bratislava 29:27 + 10:47 465
11 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 29:47 + 11:07 445
12 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 31:30 + 12:50 344
13 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 36:16 + 17:36 63

W -20 E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 19:30 1100
2 silver Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 20:35 + 1:05 1039
3 bronze Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 22:45 + 3:15 917
4 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 25:17 + 5:47 774
5 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 31:48 + 12:18 406
Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 16:15 1200
2 silver Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 16:33 + 0:18 1178
3 bronze Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 17:13 + 0:58 1129
4 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 17:18 + 1:03 1122
5 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 18:00 + 1:45 1071
6 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 18:26 + 2:11 1039
7 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 18:33 + 2:18 1030
8 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 19:41 + 3:26 946
9 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 20:40 + 4:25 874
10 Katarína Müller Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 22:03 + 5:48 772
11 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 24:25 + 8:10 597
12 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 24:40 + 8:25 578
13 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 26:41 + 10:26 430
14 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 30:54 + 14:39 118

W 35- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Marta Wartiaková FBA8252 ŠK Farmaceut Bratislava 18:32 1100
2 silver Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 23:53 + 5:21 782
3 bronze Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 25:08 + 6:36 708
4 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 27:11 + 8:39 587
5 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 28:28 + 9:56 510
6 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 30:20 + 11:48 400
7 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:21 + 13:49 280
8 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 37:03 + 18:31 1

W 40- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 12:49 1100
2 silver Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 15:17 + 2:28 888
3 bronze Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 16:21 + 3:32 797
4 Michaela Syrová SPE7951 Klub OB Sokol Pezinok 25:46 + 12:57 0

W 45- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 13:51 1100
2 silver Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 14:55 + 1:04 1015
3 bronze Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 15:08 + 1:17 998
4 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 15:19 + 1:28 984
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 15:43 + 1:52 952
6 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 16:04 + 2:13 924
7 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 17:32 + 3:41 807
8 Martina Breinerová TKE7652 Klub OB ATU Košice 18:16 + 4:25 749
9 Annamária Pavelová KYS7651 Klub OB Kysak 19:20 + 5:29 665
10 Zuzana Miklošová SPE7652 Klub OB Sokol Pezinok 26:28 + 12:37 98
Lenka Jančíková SPE7751 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W 50- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 13:08 1100
2 silver Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 13:42 + 0:34 1053
3 bronze Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 13:50 + 0:42 1041
4 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 14:03 + 0:55 1023
5 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 14:14 + 1:06 1008
6 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 14:58 + 1:50 946
7 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 16:32 + 3:24 815
8 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 18:06 + 4:58 684
9 Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava 21:35 + 8:27 392
10 Alena Pašková RBA7151 TJ Rapid Bratislava 29:54 + 16:46 0

W 55- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 14:10 1100
2 silver Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 14:28 + 0:18 1077
3 bronze Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 14:38 + 0:28 1064
4 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 15:50 + 1:40 971
5 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 17:11 + 3:01 866
6 Izabela Štefko ZMT6554 Klub OB Martin 21:59 + 7:49 493

W 60- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 13:18 1100
2 silver Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 14:37 + 1:19 991
3 bronze Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 19:45 + 6:27 567
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 23:52 + 10:34 226

W 65- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 24:11 1100
2 silver Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 35:16 + 11:05 596

W 70- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 gold Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 19:39 1100
2 silver Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 20:44 + 1:05 1039
3 bronze Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 31:14 + 11:35 452

M -12 C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matúš Perašin ZMT1001 Klub OB Martin 11:13 800
2 Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita 11:49 + 0:36 757
3 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 12:50 + 1:37 685
4 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 13:31 + 2:18 636
5 Tobias Pahola ZMT1202 Klub OB Martin 15:49 + 4:36 472
6 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 16:40 + 5:27 411
Miroslav Lukáč ZMT1103 Klub OB Martin DISK 0
Tomáš Nociar SPE1004 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Matúš Oravec ZMT1104 Klub OB Martin DISK 0

W -12 C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 9:24 800
2 Anna Pavelová KYS1151 Klub OB Kysak 12:38 + 3:14 525
3 Lenka Krivková ZMT1152 Klub OB Martin 16:25 + 7:01 203
4 Sophia Tomčány ZMT1051 Klub OB Martin 19:11 + 9:47 0
5 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 20:59 + 11:35 0
Monika Trnková ZMT1153 Klub OB Martin DISK 0