Ranking results

Competition: Central European Spring Orienteering Meeting

Event: Central European Spring Orienteering Meeting - E1 (02.04.2022)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 17:32 900
2 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 19:08 + 1:36 818
3 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 19:55 + 2:23 778
4 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 23:53 + 6:21 574
5 Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita 59:30 + 41:58 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Peter Juhas ZMT0701 Klub OB Martin 42:15 0
1 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 29:20 + -13:-55 900
2 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 29:51 + -13:-24 884
3 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 30:06 + -13:-9 876
4 Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 30:09 + -13:-6 875
5 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 31:35 + -11:-40 831
6 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 33:41 + -9:-34 767
7 Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak 37:38 + -5:-37 645
8 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 39:41 + -3:-34 582
9 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 45:34 + 3:19 402
10 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 45:49 + 3:34 394
11 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 45:52 + 3:37 393
12 Matúš Velán SPE0806 Klub OB Sokol Pezinok 49:17 + 7:02 288

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 21:18 900
2 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 22:06 + 0:48 866
3 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 23:52 + 2:34 792
4 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 25:18 + 4:00 731
5 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 25:57 + 4:39 704
6 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 28:53 + 7:35 580
7 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 30:39 + 9:21 505
8 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 31:55 + 10:37 451
9 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 33:33 + 12:15 382
10 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 35:02 + 13:44 320
11 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 41:23 + 20:05 51
12 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 42:14 + 20:56 15
13 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 45:23 + 24:05 0
14 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 54:18 + 33:00 0
15 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 65:01 + 43:43 0
16 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 66:20 + 45:02 0
Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 28:18 900
2 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 33:02 + 4:44 749
3 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 33:55 + 5:37 721
4 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 41:30 + 13:12 480
5 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 46:21 + 18:03 326
6 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 53:39 + 25:21 94
7 Daniel Dokupil SKS0502 Športový klub Sandberg 60:34 + 32:16 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 26:50 900
2 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 28:04 + 1:14 859
3 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 31:54 + 5:04 730
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 33:29 + 6:39 677
5 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 33:51 + 7:01 665
6 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 35:16 + 8:26 617
7 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 39:41 + 12:51 469
8 Samuel Dokupil SKS0304 Športový klub Sandberg 47:52 + 21:02 195
9 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 57:55 + 31:05 0
10 Adam Paško RBA0301 TJ Rapid Bratislava 63:58 + 37:08 0
11 Jakub Hummel RBA0304 TJ Rapid Bratislava 71:32 + 44:42 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 32:46 1100
2 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 34:15 + 1:29 1050
3 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 35:07 + 2:21 1021
4 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 35:37 + 2:51 1004
5 Vojtěch Gryc TBB0102 ŠK Terezka Banská Bystrica 35:38 + 2:52 1004
6 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 37:27 + 4:41 943
7 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 37:54 + 5:08 928
8 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 38:14 + 5:28 916
9 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 39:17 + 6:31 881
10 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 39:32 + 6:46 873
11 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 41:35 + 8:49 804
12 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 42:07 + 9:21 786
13 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 45:47 + 13:01 663
14 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 48:29 + 15:43 572
15 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 50:55 + 18:09 491

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 31:41 800
2 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 34:17 + 2:36 734
3 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 34:40 + 2:59 725
4 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 36:25 + 4:44 680
5 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 37:33 + 5:52 652
6 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 42:41 + 11:00 522
7 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 43:56 + 12:15 491
8 Branislav Kuník SPE9902 Klub OB Sokol Pezinok 46:52 + 15:11 417
9 Michal Paško RBA9903 TJ Rapid Bratislava 55:32 + 23:51 198

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 29:49 600
2 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 35:26 + 5:37 487
3 Adam Müller VBA8802 ŠK VAZKA Bratislava 38:44 + 8:55 421
4 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 60:44 + 30:55 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 33:07 900
2 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 37:14 + 4:07 788
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 37:23 + 4:16 784
4 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 39:34 + 6:27 725
5 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 39:55 + 6:48 715
6 Pavol Poláček SPE8401 Klub OB Sokol Pezinok 45:23 + 12:16 567
7 Oleh Volkov VZA8701 Slávia Žilinská univerzita 54:32 + 21:25 318

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 32:01 900
2 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 32:01 + 0:00 900
3 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 33:40 + 1:39 854
4 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 34:54 + 2:53 819
5 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 35:54 + 3:53 791
6 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 39:06 + 7:05 701
7 Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 41:42 + 9:41 628
8 Ivan Syrový SPE8101 Klub OB Sokol Pezinok 42:57 + 10:56 593
9 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 43:00 + 10:59 591
10 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 43:25 + 11:24 580
11 Marián Cisár SPE7803 Klub OB Sokol Pezinok 46:54 + 14:53 482
12 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 50:46 + 18:45 373
13 Juraj Dolný SPE7802 Klub OB Sokol Pezinok 58:00 + 25:59 170

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 32:35 900
2 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 36:58 + 4:23 779
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 37:56 + 5:21 752
4 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:11 + 5:36 745
5 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 38:45 + 6:10 730
6 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 41:06 + 8:31 665
7 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 44:08 + 11:33 581
8 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 48:01 + 15:26 474
9 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 49:41 + 17:06 428

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 22:37 900
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 24:16 + 1:39 834
3 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 25:27 + 2:50 787
4 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 27:49 + 5:12 693
5 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 30:36 + 7:59 582
6 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 33:18 + 10:41 475
7 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 33:48 + 11:11 455
8 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 34:10 + 11:33 440
9 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 37:10 + 14:33 321
10 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 41:12 + 18:35 161
11 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 43:55 + 21:18 52
12 Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava 51:33 + 28:56 0
13 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 63:53 + 41:16 0
Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Košut TKE6303 Klub OB ATU Košice 29:13 900
2 László Prill FBA6302 ŠK Farmaceut Bratislava 29:35 + 0:22 889
3 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 31:37 + 2:24 826
4 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 32:12 + 2:59 808
5 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 32:46 + 3:33 791
6 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 34:03 + 4:50 751
7 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 36:25 + 7:12 678
8 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 42:39 + 13:26 486
9 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 42:40 + 13:27 486
10 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 44:52 + 15:39 418
11 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 51:23 + 22:10 217
12 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 53:32 + 24:19 151
13 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 64:13 + 35:00 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 28:00 900
2 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 29:10 + 1:10 863
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 29:51 + 1:51 841
4 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 29:55 + 1:55 838
5 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 31:26 + 3:26 790
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 35:45 + 7:45 651
7 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 38:31 + 10:31 562
8 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 38:39 + 10:39 558
9 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 39:27 + 11:27 532
10 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 41:22 + 13:22 470
11 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 43:09 + 15:09 413
12 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 44:13 + 16:13 379
13 Stanislav Stančík MZV5801 TJ Mladosť Domino Zvolen 50:25 + 22:25 179
14 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 56:45 + 28:45 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 26:36 900
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 29:16 + 2:40 810
3 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 32:22 + 5:46 705
4 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 33:25 + 6:49 669
5 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 36:53 + 10:17 552
6 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 41:36 + 15:00 392
7 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 44:56 + 18:20 280

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 27:04 900
2 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 27:39 + 0:35 881
3 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 34:03 + 6:59 668
Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin DISK 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 18:09 900
2 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 20:34 + 2:25 780
3 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 21:12 + 3:03 749
4 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 37:35 + 19:26 0
5 Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava 39:39 + 21:30 0
6 Gréta Brazdovičová SPE1152 Klub OB Sokol Pezinok 40:56 + 22:47 0
7 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 41:52 + 23:43 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 21:28 900
2 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 23:25 + 1:57 818
3 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 24:16 + 2:48 783
4 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 25:07 + 3:39 747
5 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 30:32 + 9:04 520
6 Alexandra Sára Chudá HBB0852 ŠK HADVEO Banská Bystrica 31:57 + 10:29 460
7 Klára Brazdovičová SPE0851 Klub OB Sokol Pezinok 37:29 + 16:01 228
8 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 39:15 + 17:47 154
9 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 46:15 + 24:47 0
10 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 54:39 + 33:11 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 24:20 900
2 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 26:39 + 2:19 814
3 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 32:23 + 8:03 602
4 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 34:06 + 9:46 539
5 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 34:33 + 10:13 522
6 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 47:29 + 23:09 44

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 26:28 900
2 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 28:15 + 1:47 839
3 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 28:44 + 2:16 823
4 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 29:05 + 2:37 811
5 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 32:08 + 5:40 707
6 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 34:57 + 8:29 612
7 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 35:39 + 9:11 588
8 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 41:04 + 14:36 404
9 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 42:34 + 16:06 353
10 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 42:58 + 16:30 339
11 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 43:40 + 17:12 315
12 Anna Širicová FBA0555 ŠK Farmaceut Bratislava 45:05 + 18:37 267
13 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 46:49 + 20:21 208
14 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 47:19 + 20:51 191
15 Katarína Mravíková SKS0451 Športový klub Sandberg 56:53 + 30:25 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 37:43 900
2 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 39:45 + 2:02 851
3 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 40:08 + 2:25 842
4 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 42:23 + 4:40 789
5 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 44:05 + 6:22 748
6 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 46:01 + 8:18 702
7 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 54:07 + 16:24 509
8 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 72:14 + 34:31 76
9 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 76:19 + 38:36 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 30:35 1100
2 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 30:41 + 0:06 1096
3 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 31:06 + 0:31 1081
4 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 31:39 + 1:04 1062
5 Tereza Korpasová TBB9852 ŠK Terezka Banská Bystrica 33:07 + 2:32 1009
6 Lucie Korpasová TBB0151 ŠK Terezka Banská Bystrica 34:51 + 4:16 947
7 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 35:08 + 4:33 936
8 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 36:11 + 5:36 899
9 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 36:12 + 5:37 898
10 Marta Wartiaková FBA8252 ŠK Farmaceut Bratislava 36:16 + 5:41 896
11 Martina Opálková TBB0051 ŠK Terezka Banská Bystrica 36:53 + 6:18 873
12 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 37:00 + 6:25 869

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 41:25 800
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 44:01 + 2:36 750
3 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 50:52 + 9:27 617
4 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:34 + 11:09 585
5 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 55:13 + 13:48 533
6 Martina Papugová TKE9551 Klub OB ATU Košice 58:45 + 17:20 465
7 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 60:13 + 18:48 437
8 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 61:31 + 20:06 412
9 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 70:30 + 29:05 238
Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 38:36 900
2 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 38:42 + 0:06 898
3 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:56 + 1:20 869
4 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 42:19 + 3:43 813

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 28:39 900
2 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 29:29 + 0:50 874
3 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 37:41 + 9:02 616
4 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 37:49 + 9:10 612
5 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 38:08 + 9:29 602
6 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 40:36 + 11:57 525
7 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 41:26 + 12:47 498
8 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 47:21 + 18:42 313
9 Iveta Bobovská SPE8051 Klub OB Sokol Pezinok 93:59 + 65:20 0

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 33:38 900
2 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 34:47 + 1:09 869
3 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 35:04 + 1:26 862
4 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 37:24 + 3:46 799
5 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 39:52 + 6:14 733
6 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 45:23 + 11:45 586
7 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 49:02 + 15:24 488
8 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 49:11 + 15:33 484
9 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 49:24 + 15:46 478
10 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 86:56 + 53:18 0

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 31:28 900
2 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 33:29 + 2:01 842
3 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 34:40 + 3:12 808
4 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 37:50 + 6:22 718
5 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 42:40 + 11:12 580
6 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 43:43 + 12:15 550
7 Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava 48:00 + 16:32 427
8 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 50:50 + 19:22 346
9 Ingrid Kuníková SPE7251 Klub OB Sokol Pezinok 104:06 + 72:38 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 29:42 900
2 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 38:05 + 8:23 646
3 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 38:58 + 9:16 619
4 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 40:07 + 10:25 584
5 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:13 + 11:31 551
6 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 61:18 + 31:36 0
7 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 72:59 + 43:17 0
8 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 102:48 + 73:06 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 34:51 900
2 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 37:51 + 3:00 823
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 38:11 + 3:20 814
4 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 47:34 + 12:43 572
5 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 51:09 + 16:18 479
6 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 57:24 + 22:33 318
7 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 62:38 + 27:47 182
Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok DNF 0

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 26:26 900
2 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 33:53 + 7:27 646
3 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 45:13 + 18:47 260

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 28:46 900
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 31:50 + 3:04 804
3 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 34:13 + 5:27 729
4 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 40:01 + 11:15 548