Ranking results

Competition: Central European Spring Orienteering Meeting

Event: Central European Spring Orienteering Meeting - E2 (03.04.2022)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 19:35 900
2 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 22:32 + 2:57 764
3 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 24:58 + 5:23 653
4 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 26:26 + 6:51 585
5 Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita 33:19 + 13:44 269

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Peter Juhas ZMT0701 Klub OB Martin 87:27 0
1 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 54:26 + -34:-1 900
2 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:41 + -33:-46 896
3 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 69:36 + -18:-51 649
4 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 75:18 + -13:-9 555
5 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 75:33 + -12:-54 551
6 Matúš Velán SPE0806 Klub OB Sokol Pezinok 77:35 + -10:-52 517
7 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 78:31 + -9:-56 502
8 Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 81:50 + -6:-37 447
9 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 88:39 + 1:12 334
10 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 94:59 + 7:32 230
Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak DNF 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 44:04 900
2 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 50:47 + 6:43 763
3 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 54:15 + 10:11 692
4 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 54:29 + 10:25 687
5 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 57:52 + 13:48 618
6 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 59:20 + 15:16 588
7 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 65:17 + 21:13 467
8 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 72:12 + 28:08 325
9 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 74:46 + 30:42 273
10 Martin Babík VZA0702 Slávia Žilinská univerzita 79:28 + 35:24 177
11 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 122:30 + 78:26 0
12 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 122:42 + 78:38 0
13 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 126:19 + 82:15 0
14 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 128:25 + 84:21 0
15 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 147:12 + 103:08 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 57:48 900
2 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 65:11 + 7:23 785
3 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 68:51 + 11:03 728
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 70:27 + 12:39 703
5 Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok 92:21 + 34:33 362
6 Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava 97:58 + 40:10 275
7 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 109:06 + 51:18 101

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 64:36 900
2 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 69:50 + 5:14 827
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 76:29 + 11:53 734
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 80:06 + 15:30 684
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 82:35 + 17:59 649
6 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 82:51 + 18:15 646
7 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 94:06 + 29:30 489
8 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 110:59 + 46:23 254
Jakub Hummel RBA0304 TJ Rapid Bratislava DISK 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 75:24 1100
2 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 83:36 + 8:12 980
3 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 86:09 + 10:45 943
4 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 90:37 + 15:13 878
5 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 90:52 + 15:28 874
6 Vojtěch Gryc TBB0102 ŠK Terezka Banská Bystrica 94:36 + 19:12 820
7 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 94:41 + 19:17 819
8 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 95:00 + 19:36 814
9 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 98:54 + 23:30 757
10 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 98:56 + 23:32 757
11 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 99:08 + 23:44 754
12 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 102:29 + 27:05 705
13 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 110:15 + 34:51 592
14 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 115:18 + 39:54 518
15 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 139:09 + 63:45 170

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 81:01 800
2 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 85:46 + 4:45 753
3 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 92:38 + 11:37 685
4 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 92:40 + 11:39 685
5 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 99:14 + 18:13 620
6 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 112:26 + 31:25 490
7 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 120:06 + 39:05 414

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 63:29 600
2 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 78:46 + 15:17 456
3 Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava 79:03 + 15:34 453
4 Adam Müller VBA8802 ŠK VAZKA Bratislava 83:41 + 20:12 409
5 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 120:56 + 57:27 57

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 80:56 900
2 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 84:28 + 3:32 861
3 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 86:02 + 5:06 843
4 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 90:30 + 9:34 794
5 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 93:19 + 12:23 762
6 Pavol Poláček SPE8401 Klub OB Sokol Pezinok 127:39 + 46:43 380

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 60:12 900
2 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 68:36 + 8:24 774
3 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 71:46 + 11:34 727
4 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 73:53 + 13:41 695
5 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 75:30 + 15:18 671
6 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 77:14 + 17:02 645
7 Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 83:19 + 23:07 554
8 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 85:23 + 25:11 524
9 Ivan Syrový SPE8101 Klub OB Sokol Pezinok 86:22 + 26:10 509
10 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 95:17 + 35:05 375
11 Marián Cisár SPE7803 Klub OB Sokol Pezinok 102:56 + 42:44 261
12 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 112:25 + 52:13 119

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 64:13 900
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 69:40 + 5:27 824
3 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 74:00 + 9:47 763
4 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 82:05 + 17:52 650
5 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 89:35 + 25:22 544
6 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 89:50 + 25:37 541
7 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 96:07 + 31:54 453
8 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 97:10 + 32:57 438
9 Ladislav Kasza FBA7102 ŠK Farmaceut Bratislava 116:27 + 52:14 168

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 50:20 900
2 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 54:27 + 4:07 826
3 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 59:23 + 9:03 738
4 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 59:52 + 9:32 730
5 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 68:15 + 17:55 580
6 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 70:27 + 20:07 540
7 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 79:08 + 28:48 385
8 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 79:19 + 28:59 382
9 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 81:14 + 30:54 347
10 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 91:41 + 41:21 161
11 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 93:19 + 42:59 131
12 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 100:33 + 50:13 2
13 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 101:30 + 51:10 0
Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 László Prill FBA6302 ŠK Farmaceut Bratislava 55:28 900
2 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 56:05 + 0:37 890
3 György Filö KYS6302 Klub OB Kysak 56:59 + 1:31 875
4 Ján Košut TKE6303 Klub OB ATU Košice 57:24 + 1:56 869
5 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 57:29 + 2:01 867
6 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 59:21 + 3:53 837
7 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 72:24 + 16:56 625
8 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 73:01 + 17:33 615
9 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 76:48 + 21:20 554
10 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 86:55 + 31:27 390
11 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 92:25 + 36:57 300
12 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 105:21 + 49:53 91
13 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 109:19 + 53:51 26

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 47:56 900
2 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 53:55 + 5:59 788
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 56:20 + 8:24 742
4 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 56:33 + 8:37 738
5 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 56:59 + 9:03 730
6 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 63:05 + 15:09 616
7 Stanislav Stančík MZV5801 TJ Mladosť Domino Zvolen 68:50 + 20:54 508
8 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 70:37 + 22:41 474
9 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 71:06 + 23:10 465
10 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 72:32 + 24:36 438
11 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 73:24 + 25:28 422
12 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 79:09 + 31:13 314
13 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 80:14 + 32:18 294
14 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 84:03 + 36:07 222

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 48:49 900
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 52:13 + 3:24 837
3 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 56:03 + 7:14 767
4 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 60:38 + 11:49 682
5 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 79:54 + 31:05 327
6 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 88:47 + 39:58 163
7 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 96:24 + 47:35 23

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 48:24 900
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 54:07 + 5:43 794
3 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 56:20 + 7:56 752
4 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 91:48 + 43:24 93

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 20:24 900
2 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 29:55 + 9:31 480
3 Gréta Brazdovičová SPE1152 Klub OB Sokol Pezinok 31:01 + 10:37 432
4 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 34:53 + 14:29 261
5 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 36:42 + 16:18 181
6 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:47 + 28:23 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 31:07 900
2 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 35:15 + 4:08 780
3 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 35:47 + 4:40 765
4 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 40:41 + 9:34 623
5 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 43:32 + 12:25 541
6 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 46:43 + 15:36 449
7 Klára Brazdovičová SPE0851 Klub OB Sokol Pezinok 52:08 + 21:01 292
8 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 82:30 + 51:23 0
9 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 88:51 + 57:44 0
Alexandra Sára Chudá HBB0852 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 33:44 900
2 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 40:19 + 6:35 724
3 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 44:23 + 10:39 616
4 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 57:15 + 23:31 273
5 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 65:04 + 31:20 64

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 47:59 900
2 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 52:33 + 4:34 814
3 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 56:28 + 8:29 741
4 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 58:04 + 10:05 711
5 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 60:11 + 12:12 671
6 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 67:06 + 19:07 541
7 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 73:40 + 25:41 418
8 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 77:07 + 29:08 354
9 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 78:22 + 30:23 330
10 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 86:19 + 38:20 181
11 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 89:29 + 41:30 122
12 Anna Širicová FBA0555 ŠK Farmaceut Bratislava 94:05 + 46:06 35
13 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 99:35 + 51:36 0
14 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 100:17 + 52:18 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 43:04 900
2 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 48:57 + 5:53 777
3 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 52:46 + 9:42 697
4 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 57:48 + 14:44 592
5 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 61:35 + 18:31 513
6 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 68:17 + 25:13 373
7 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 75:06 + 32:02 231
8 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 89:55 + 46:51 0
9 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 93:09 + 50:05 0

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 61:43 1100
2 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 62:34 + 0:51 1085
3 Martina Opálková TBB0051 ŠK Terezka Banská Bystrica 67:08 + 5:25 1003
4 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 67:37 + 5:54 995
5 Tereza Korpasová TBB9852 ŠK Terezka Banská Bystrica 69:54 + 8:11 954
6 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 71:13 + 9:30 931
7 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 74:52 + 13:09 866
8 Marta Wartiaková FBA8252 ŠK Farmaceut Bratislava 76:55 + 15:12 829
9 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 76:57 + 15:14 828
10 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 77:58 + 16:15 810
11 Lucie Korpasová TBB0151 ŠK Terezka Banská Bystrica 78:40 + 16:57 798

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 55:25 800
2 Ivana Ďurčová TKE9256 Klub OB ATU Košice 61:46 + 6:21 708
3 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 64:50 + 9:25 664
4 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 68:57 + 13:32 605
5 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 72:22 + 16:57 555
6 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 73:01 + 17:36 546
7 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 74:07 + 18:42 530
8 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 114:06 + 58:41 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 62:58 900
2 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 67:00 + 4:02 842
3 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 71:42 + 8:44 775
4 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 87:11 + 24:13 554

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 52:00 900
2 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 56:02 + 4:02 830
3 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 67:54 + 15:54 625
4 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 68:49 + 16:49 609
5 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 68:51 + 16:51 608
6 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 83:31 + 31:31 355
7 Michaela Syrová SPE7951 Klub OB Sokol Pezinok 130:58 + 78:58 0
Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves DISK 0

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 40:01 900
2 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 42:27 + 2:26 845
3 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 44:02 + 4:01 810
4 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 44:15 + 4:14 805
5 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 44:48 + 4:47 792
6 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 52:10 + 12:09 627
7 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 52:54 + 12:53 610
8 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 54:10 + 14:09 582
9 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 56:08 + 16:07 538
10 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 69:19 + 29:18 241
11 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 77:50 + 37:49 49

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 36:46 900
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:49 + 2:03 850
3 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 39:34 + 2:48 831
4 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 40:30 + 3:44 809
5 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 40:41 + 3:55 804
6 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 43:07 + 6:21 745
7 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 51:32 + 14:46 539
8 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 57:07 + 20:21 402
9 Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava 61:42 + 24:56 290
10 Ingrid Kuníková SPE7251 Klub OB Sokol Pezinok 71:22 + 34:36 53

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 37:44 900
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 41:26 + 3:42 812
3 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 43:53 + 6:09 753
4 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 44:56 + 7:12 728
5 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 52:05 + 14:21 558
6 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 102:16 + 64:32 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 35:39 900
2 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 45:48 + 10:09 644
3 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 46:00 + 10:21 639
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 46:17 + 10:38 632
5 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 51:51 + 16:12 491
6 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 55:15 + 19:36 405
7 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 58:49 + 23:10 315
8 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 67:00 + 31:21 109

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 43:42 900
2 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 58:13 + 14:31 601
3 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 62:19 + 18:37 517

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 43:39 900
2 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 50:55 + 7:16 750
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 55:34 + 11:55 654
4 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 58:56 + 15:17 585