Ranking results

Competition: Štúrov Bajúz - Slovak ranking event

Event: Slovak ranking event - E2 (15.05.2022)

Categories

W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- B    W 21- E    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- B    M 21- D    M 21- E    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A   

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 23:49 900
2 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 24:35 + 0:46 871
3 Lucia Lanátorová RBA1051 TJ Rapid Bratislava 29:14 + 5:25 695
4 Hana Máčajová SKS1153 Športový klub Sandberg 71:51 + 48:02 0
5 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 79:41 + 55:52 0
6 Juliana Szlováková FBA1053 ŠK Farmaceut Bratislava 88:26 + 64:37 0
Gréta Brazdovičová SPE1152 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 33:05 900
2 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 33:20 + 0:15 893
3 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 33:35 + 0:30 886
4 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 38:57 + 5:52 740
5 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 39:07 + 6:02 736
6 Alexandra Sára Chudá HBB0852 ŠK HADVEO Banská Bystrica 50:49 + 17:44 418
7 Klára Brazdovičová SPE0851 Klub OB Sokol Pezinok 51:49 + 18:44 390
8 Zina Máčajová SKS0954 Športový klub Sandberg 60:37 + 27:32 151
9 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 63:22 + 30:17 76
10 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 64:36 + 31:31 43
11 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 71:13 + 38:08 0
12 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 84:33 + 51:28 0
Tereza Baranovičová SPE0954 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 41:12 900
2 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 47:29 + 6:17 763
3 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 55:41 + 14:29 584

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 45:36 900
2 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 45:42 + 0:06 898
3 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 55:53 + 10:17 697
4 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 57:38 + 12:02 663
5 Anna Širicová FBA0555 ŠK Farmaceut Bratislava 58:08 + 12:32 653
6 Alžbeta Kopčíková SPE0453 Klub OB Sokol Pezinok 66:50 + 21:14 481
7 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 80:49 + 35:13 205
8 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 123:50 + 78:14 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 46:04 900
2 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 47:41 + 1:37 868
3 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 53:36 + 7:32 753
4 Adéla Navrátilová VBA0251 ŠK VAZKA Bratislava 60:01 + 13:57 627
5 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 66:22 + 20:18 503

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 53:56 800
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 57:07 + 3:11 753
3 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 61:20 + 7:24 690
4 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 74:51 + 20:55 490

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 63:05 1100
2 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 72:11 + 9:06 941
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 78:46 + 15:41 827
4 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 81:07 + 18:02 786
5 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 84:57 + 21:52 719
6 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 89:59 + 26:54 631
7 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 98:48 + 35:43 477
8 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 115:34 + 52:29 185

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 59:32 900
2 Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 65:05 + 5:33 816
3 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 114:22 + 54:50 71

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 45:39 900
2 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 46:10 + 0:31 890
3 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 61:34 + 15:55 586
4 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 65:40 + 20:01 505
5 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 73:41 + 28:02 347
6 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 81:09 + 35:30 200
7 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 87:47 + 42:08 69

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 58:17 900
2 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 61:28 + 3:11 851
3 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 70:23 + 12:06 713
4 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 86:41 + 28:24 461
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 91:48 + 33:31 382
6 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 92:56 + 34:39 365

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 58:50 900
2 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 63:12 + 4:22 833
3 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 66:14 + 7:24 787
4 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 72:22 + 13:32 693
5 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 103:10 + 44:20 222

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 49:02 900
2 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 52:04 + 3:02 844
3 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 71:50 + 22:48 482
4 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 78:45 + 29:43 355
Izabela Štefko ZMT6554 Klub OB Martin DISK 0

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 37:48 900
2 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 49:46 + 11:58 615
3 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 51:05 + 13:17 584
4 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 57:36 + 19:48 429
5 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 61:16 + 23:28 341
6 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 82:18 + 44:30 0
7 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 83:04 + 45:16 0
Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok DNF 0

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 57:53 900
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 66:46 + 8:53 762
3 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 79:49 + 21:56 559
4 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 86:07 + 28:14 461

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 49:24 900
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 69:19 + 19:55 537

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 36:06 900
2 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 41:02 + 4:56 777
3 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 42:00 + 5:54 753
4 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 45:17 + 9:11 671
5 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 45:52 + 9:46 657
6 Richard Kanávor FBA1006 ŠK Farmaceut Bratislava 67:42 + 31:36 112
Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 53:38 900
2 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 53:39 + 0:01 900
3 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 58:57 + 5:19 811
4 Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak 61:50 + 8:12 762
5 Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 66:58 + 13:20 676
6 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 77:36 + 23:58 498
7 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 89:23 + 35:45 300

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 40:28 900
2 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 40:49 + 0:21 892
3 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 42:47 + 2:19 848
4 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 47:48 + 7:20 737
5 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 49:10 + 8:42 707
6 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 51:10 + 10:42 662
7 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 51:43 + 11:15 650
8 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 54:45 + 14:17 582
9 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 63:27 + 22:59 389
10 Michal Domonkoš SKS0704 Športový klub Sandberg 78:37 + 38:09 52
11 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 80:47 + 40:19 3
12 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 91:37 + 51:09 0
13 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 92:59 + 52:31 0
14 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 109:00 + 68:32 0
15 Andrej Borský FBA0703 ŠK Farmaceut Bratislava 122:28 + 82:00 0
Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 61:37 900
2 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 62:51 + 1:14 882
3 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 63:32 + 1:55 872
4 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 101:49 + 40:12 313

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 61:17 900
2 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 66:28 + 5:11 824
3 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 75:05 + 13:48 697
4 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 78:30 + 17:13 647
5 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 86:29 + 25:12 530

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 75:44 800
2 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 87:45 + 12:01 673
3 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 93:13 + 17:29 615
4 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 95:07 + 19:23 595
5 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 99:54 + 24:10 545
Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava DNF 0

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 129:06 600
2 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 139:36 + 10:30 551
3 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 139:59 + 10:53 549
Branislav Kuník SPE9902 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0
Vladyslav Myrets SKS8902 Športový klub Sandberg DISK 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 90:37 1100
2 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 92:48 + 2:11 1073
3 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 93:16 + 2:39 1068
4 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 93:35 + 2:58 1064
5 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 93:44 + 3:07 1062
6 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 95:48 + 5:11 1037
7 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 100:01 + 9:24 986
8 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 105:37 + 15:00 918
9 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 113:47 + 23:10 819
10 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 115:26 + 24:49 799
11 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 117:40 + 27:03 772
12 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 122:33 + 31:56 712
13 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 138:59 + 48:22 513
14 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 158:49 + 68:12 272
15 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 175:13 + 84:36 73

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 84:56 900
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 92:22 + 7:26 821
3 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 128:37 + 43:41 437
4 Oleh Volkov VZA8701 Slávia Žilinská univerzita 136:38 + 51:42 352

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 63:08 900
2 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 69:24 + 6:16 811
3 Igor Štefko ZMT6808 Klub OB Martin 78:03 + 14:55 687
4 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 80:52 + 17:44 647
5 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 80:53 + 17:45 647
6 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 83:42 + 20:34 607
7 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 84:22 + 21:14 597
8 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 104:13 + 41:05 314
9 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 114:41 + 51:33 165
10 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 129:42 + 66:34 0
11 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 136:35 + 73:27 0
12 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 138:35 + 75:27 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 74:49 900
2 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 76:55 + 2:06 875
3 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 84:23 + 9:34 785
4 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 93:25 + 18:36 676
5 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 107:21 + 32:32 509
6 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 111:00 + 36:11 465
7 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 114:21 + 39:32 424
8 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 117:54 + 43:05 382

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 51:29 900
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 54:28 + 2:59 848
3 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 67:24 + 15:55 622
4 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 70:48 + 19:19 562
5 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 74:06 + 22:37 505
6 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 90:19 + 38:50 221
7 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 94:21 + 42:52 151
8 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 135:36 + 84:07 0
9 Vladimír Bobovský SPE7202 Klub OB Sokol Pezinok 216:08 + 164:39 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 68:01 900
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 76:29 + 8:28 788
3 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 79:50 + 11:49 744
4 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 81:31 + 13:30 721

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 55:38 900
2 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 66:35 + 10:57 723
3 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 69:30 + 13:52 676
4 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 70:25 + 14:47 661
5 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 73:54 + 18:16 604
6 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 76:01 + 20:23 570
7 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 78:24 + 22:46 532
8 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 83:26 + 27:48 450
9 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 89:04 + 33:26 359
10 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 97:47 + 42:09 218
11 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 102:41 + 47:03 139
Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok DNF 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 47:56 900
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 50:36 + 2:40 850
3 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 59:41 + 11:45 679
4 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 76:01 + 28:05 373
5 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 93:42 + 45:46 41
Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice DISK 0

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 61:16 900
2 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 64:54 + 3:38 847
Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava DISK 0