Results

Competition: Štúrov Bajúz - Slovak ranking event

Event: Slovak ranking event - E1 (14.05.2022)

01C     02M     02O     02R     02U     06D     08Z     BBA     EBB     FBA     HBB     KYS     PEZ     RBA     SKS     SPE     SSN     TBB     TKE     TNR     VBA     VZA     ZMT    

Categories

W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- B    W 21- E    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- B    M 21- D    M 21- E    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -10      M -10      MW-R       K3         N         

W -12 A 1.90 km / 90 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Bobovská SPE1051 Klub OB Sokol Pezinok 25:44
2 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 25:56 + 0:12
3 Anna Tomašová 01C10BC Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 28:59 + 3:15
4 Juliana Szlováková FBA1053 ŠK Farmaceut Bratislava 33:16 + 7:32
5 Hana Máčajová SKS1153 Športový klub Sandberg 36:09 + 10:25
6 Natália Bucková 37:12 + 11:28
7 Lara Tesáková 39:40 + 13:56
8 Nela Urbanczyková VBA11AA ŠK VAZKA Bratislava 40:11 + 14:27
Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DISK
Zuzana Kamanová DISK

W -14 A 2.10 km / 105 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 20:44
2 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 21:47 + 1:03
3 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:50 + 2:06
4 Alexandra Sára Chudá HBB0852 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:09 + 5:25
5 Diana Brňáková SKS0952 Športový klub Sandberg 28:11 + 7:27
6 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 31:38 + 10:54
7 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 34:54 + 14:10
8 Klára Brazdovičová SPE0851 Klub OB Sokol Pezinok 35:59 + 15:15
9 Zina Máčajová SKS0954 Športový klub Sandberg 36:34 + 15:50
10 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 39:04 + 18:20
11 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 52:33 + 31:49
12 Tereza Baranovičová SPE0954 Klub OB Sokol Pezinok 58:14 + 37:30
13 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 83:50 + 63:06
Júlia Slimáková DISK

W -16 A 3.40 km / 160 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 37:19
2 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 42:22 + 5:03
3 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 52:11 + 14:52
4 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 78:26 + 41:07
Anna Plavčanová SPE0757 Klub OB Sokol Pezinok DNS

W -18 A 3.80 km / 180 m Split times

W -20 A 3.90 km / 180 m Split times

W 21- B 4.30 km / 210 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 42:39
2 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 58:23 + 15:44
3 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 59:58 + 17:19
4 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 68:05 + 25:26
5 Eva Marková BBA76AA KOBRA Bratislava 109:46 + 67:07

W 21- E 4.70 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristýna Hlubučková 02R95AA (CZE) OK Kamenice 41:23
2 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 41:27 + 0:04
3 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 44:32 + 3:09
4 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 44:46 + 3:23
5 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 48:51 + 7:28
6 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 66:00 + 24:37

W 35- A 4.30 km / 210 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 50:53
2 Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 63:22 + 12:29
3 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 80:54 + 30:01

W 40- A 4.10 km / 200 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 37:52
2 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 60:26 + 22:34
3 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 60:47 + 22:55
4 Katarína Sýkorová FBA8253 ŠK Farmaceut Bratislava 62:47 + 24:55
5 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 64:29 + 26:37
6 Ivana Bartalosová SKS78AC Športový klub Sandberg 79:33 + 41:41
7 Lenka Knížová 06D77AA TRIAX 130:21 + 92:29
Janka Bálintová DNS

W 45- A 4.00 km / 190 m Split times

W 50- A 3.90 km / 190 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 51:27
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 57:17 + 5:50
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 64:28 + 13:01
4 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 69:27 + 18:00
5 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 70:33 + 19:06
Ida Herna FBA7253 ŠK Farmaceut Bratislava DNF
Ingrid Kuníková SPE7251 Klub OB Sokol Pezinok DNF

W 55- A 3.50 km / 180 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 38:35
2 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 39:48 + 1:13
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 42:21 + 3:46
4 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 57:56 + 19:21
5 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 95:56 + 57:21

W 60- A 3.00 km / 150 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 36:45
2 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 36:46 + 0:01
3 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 41:04 + 4:19
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 42:57 + 6:12
5 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 48:37 + 11:52
6 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 55:22 + 18:37
7 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 79:34 + 42:49
8 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 88:39 + 51:54

W 65- A 2.70 km / 130 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Pijáková SPE57AA Klub OB Sokol Pezinok 47:17
2 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 48:52 + 1:35
3 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 51:24 + 4:07
4 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 53:48 + 6:31
5 Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok 83:32 + 36:15

W 70- A 2.70 km / 130 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 42:32
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 55:56 + 13:24

M -12 A 2.10 km / 105 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 25:53
2 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 28:31 + 2:38
3 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:35 + 6:42
4 Daniel Szabó SPE1001 Klub OB Sokol Pezinok 32:48 + 6:55
5 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 38:45 + 12:52
6 Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita 73:09 + 47:16
7 Richard Kanávor FBA1006 ŠK Farmaceut Bratislava 79:32 + 53:39
Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita DNS

M -14 A 3.40 km / 160 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 41:36
2 Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 43:45 + 2:09
3 Tomáš Legath KYS0803 Klub OB Kysak 54:28 + 12:52
4 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 57:49 + 16:13
5 Ján Varga 70:35 + 28:59
6 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 72:56 + 31:20
7 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 76:21 + 34:45
8 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 79:52 + 38:16
9 Jakub Kaman 95:56 + 54:20
Ján Plavčan SPE0812 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita DNS

M -16 A 3.80 km / 180 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 27:58
2 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 29:26 + 1:28
3 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 33:06 + 5:08
4 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 34:47 + 6:49
5 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 45:05 + 17:07
6 Michal Domonkoš SKS0704 Športový klub Sandberg 60:07 + 32:09
7 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 62:20 + 34:22
8 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 63:47 + 35:49
9 Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok 63:58 + 36:00
10 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 66:33 + 38:35
11 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 71:37 + 43:39
12 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 73:36 + 45:38
13 Andrej Borský FBA0703 ŠK Farmaceut Bratislava 77:44 + 49:46
14 David Krivoklatský 78:53 + 50:55
Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita DISK
Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg DISK

M -18 A 3.90 km / 180 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 26:00
2 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 26:16 + 0:16
3 Vladimír Molnár SPE0409 Klub OB Sokol Pezinok 46:30 + 20:30
4 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 52:01 + 26:01
Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg DNS

M -20 A 4.70 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 33:42
2 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 37:12 + 3:30
3 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 39:02 + 5:20
4 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 44:30 + 10:48
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 47:15 + 13:33
Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava DNS

M 21- B 4.70 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 37:43
2 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 41:10 + 3:27
3 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 42:23 + 4:40
4 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:45 + 6:02
5 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 53:01 + 15:18
6 Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava 112:08 + 74:25

M 21- D 3.90 km / 180 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 41:27
2 Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok 43:15 + 1:48
3 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 46:24 + 4:57
4 Branislav Kuník SPE9902 Klub OB Sokol Pezinok 49:41 + 8:14
5 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 58:35 + 17:08
Vladyslav Myrets SKS8902 Športový klub Sandberg DISK

M 21- E 5.70 km / 290 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 34:26
2 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 34:34 + 0:08
3 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 34:38 + 0:12
4 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 35:50 + 1:24
5 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 36:56 + 2:30
6 Martin Šmelík TKE9604 Klub OB ATU Košice 37:35 + 3:09
7 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 38:21 + 3:55
8 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 40:22 + 5:56
9 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 42:32 + 8:06
10 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 42:35 + 8:09
11 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 43:26 + 9:00
12 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 44:08 + 9:42
13 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 50:18 + 15:52
14 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 50:25 + 15:59
15 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 51:35 + 17:09
16 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 53:03 + 18:37
Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice DISK
Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava DISK
Szabolcs Tornai 08Z71AA (HUN) Szabi SE DNS

M 35- A 4.70 km / 230 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 41:09
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 43:29 + 2:20
3 Martin Bednárik TNR72AA ŠK Triturus Nitra 45:49 + 4:40
4 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 57:26 + 16:17
5 Michal Stasz BBA8203 KOBRA Bratislava 59:11 + 18:02

M 40- A 4.30 km / 210 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 40:11
2 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:07 + 0:56
3 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 43:33 + 3:22
4 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 43:55 + 3:44
5 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 45:30 + 5:19
6 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 58:48 + 18:37
7 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 60:42 + 20:31
8 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 64:13 + 24:02
9 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 74:51 + 34:40
10 Miroslav Stupavský 01C76AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 76:57 + 36:46
Marián Cisár SPE7803 Klub OB Sokol Pezinok DNF

M 45- A 4.10 km / 200 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 39:54
2 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 44:52 + 4:58
3 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 48:13 + 8:19
4 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 53:57 + 14:03
5 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 55:36 + 15:42
6 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 64:13 + 24:19
Pekka Lauri 02O65AA (FIN) Keravan Urheiljat DNS
Vojtech Bálint st. DNS

M 50- A 4.00 km / 190 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 30:06
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 37:34 + 7:28
3 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 43:11 + 13:05
4 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 47:16 + 17:10
5 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 48:37 + 18:31
6 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 55:21 + 25:15
7 Tibor Novosad FBA7103 ŠK Farmaceut Bratislava 56:25 + 26:19
8 Peter Borčin 02U70AA nereg. Klub OB BOR Topoľčianky 62:55 + 32:49
9 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 67:54 + 37:48
10 Vladimír Bobovský SPE7202 Klub OB Sokol Pezinok 90:54 + 60:48
Marcel Sýkora 01C71AC Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos DNS
Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice DNS

M 55- A 3.90 km / 190 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 41:51
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 45:42 + 3:51
3 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 47:00 + 5:09
4 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 48:27 + 6:36

M 60- A 3.50 km / 180 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 35:08
2 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 35:13 + 0:05
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 39:22 + 4:14
4 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 41:05 + 5:57
5 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 42:24 + 7:16
6 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 47:18 + 12:10
7 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 47:28 + 12:20
8 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 48:33 + 13:25
9 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 57:43 + 22:35
10 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 58:31 + 23:23
Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice DNS

M 65- A 3.00 km / 150 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 30:39
2 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 32:45 + 2:06
3 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 37:05 + 6:26
4 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 44:46 + 14:07
5 Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava 45:23 + 14:44
Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice DNS

M 70- A 2.70 km / 130 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 41:36
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 46:54 + 5:18
3 Ján Nebeský FBA4101 ŠK Farmaceut Bratislava 84:42 + 43:06
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DNF

W -10 1.70 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barbora Kocúrová FBA1251 ŠK Farmaceut Bratislava 16:23
2 Tereza Čuvalová 47:49 + 31:26
Zoja Vargová DNS

M -10 1.70 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 13:47
2 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 15:18 + 1:31
3 Adrián Ferianc 26:52 + 13:05

MW-R 1.20 km / 30 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Šipošová 13:27
2 Sebastián Brezovský 14:34 + 1:07
3 Jakub Trenčan 14:44 + 1:17
4 Zuzana Lachká SPE1451 Klub OB Sokol Pezinok 15:07 + 1:40
5 Anička Syrová SPE1555 Klub OB Sokol Pezinok 15:47 + 2:20
6 Lukáš Dávidík BBA14AA KOBRA Bratislava 16:26 + 2:59
7 Anna Brázdovičová 19:41 + 6:14
8 Lucia Müllerová VBA1551 ŠK VAZKA Bratislava 28:33 + 15:06
9 Dávid Dulák 32:40 + 19:13
10 Semizorov Samko 36:14 + 22:47
11 Semizorová Lia 36:17 + 22:50
12 Tatiana Vrzgulová 36:44 + 23:17
13 Elenka Šabová 01C10AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 37:33 + 24:06
Marta Viola Lago VBA17AB ŠK VAZKA Bratislava DNS
Mila Juhasová DNS
Patrik Jurčík DNS
Zuzana Máčajová SKS1551 Športový klub Sandberg DNS

K3 3.00 km / 160 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Bohuš FBA7904 ŠK Farmaceut Bratislava 29:41
2 Jozef Nemček SPE7701 Klub OB Sokol Pezinok 33:10 + 3:29
3 Adam Müller VBA8802 ŠK VAZKA Bratislava 43:40 + 13:59
4 Zuzana Trenčanová HBB7951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 44:11 + 14:30
5 Ján Buršík 01C68AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 47:59 + 18:18
6 Ján Varga 49:11 + 19:30
7 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 51:39 + 21:58
8 Vladimíra Kutajová VZA9352 Slávia Žilinská univerzita 53:20 + 23:39
9 Edita Máčajová SKS75AB Športový klub Sandberg 56:24 + 26:43
10 Michaela Syrová SPE7951 Klub OB Sokol Pezinok 57:38 + 27:57
11 Jana Školeková SKS79AB Športový klub Sandberg 81:09 + 51:28
Iveta Bobovská SPE8051 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Miroslava Babkova FBA7553 ŠK Farmaceut Bratislava DISK

N 1.80 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marian Hockicko 01C89AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 23:11
2 Jiří Kaman 26:27 + 3:16
3 Romana Tauberová 35:34 + 12:23
4 Diana Stupavská 01C04AC Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 42:19 + 19:08
5 Alexander Slatinsky 02M11AA slatinsky 80:15 + 57:04
6 Maximilián Slatinsky 01C08AD Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 81:19 + 58:08
Stella Karchová DISK
Tamara Vrzgulová DISK
Gregor Berta DNS