Results

Competition: Slovak Karst Cup

Event: Slovak Karst Cup - E3 (30.07.2022)

01A     01C     01F     01W     01Z     02Q     02U     02Z     03K     03V     05D     05U     07P     07T     08D     08K     08L     08Y     09C     09Y     10A     10G     10H     10T     11J     11R     13E     14B     14V     15G     15P     15W     15Z     16A     16B     16C     16E     16F     16J     16K     16N     16P     16Q     16R     16T     16V     16X     16Y     BBA     EBB     FBA     HBB     KYS     PEZ     RBA     SKS     SPE     SSN     TKE     VBA     VIA     VZA     ZMT    

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    M -10 C    MW-R       W -10 C    N          W 65- A    W 70- A    M 21- D    M 75- A    M 80- A    Open L L   Open S S  

M -12 A 1.80 km / 50 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Knutelský VZA1001 Slávia Žilinská univerzita 12:19
2 Sági Balázs 15:13 + 2:54
3 András Lakatos 16X10AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 17:39 + 5:20
4 Molnár Borisz 18:12 + 5:53
5 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 19:54 + 7:35
Vacant DNS
Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

M -14 A 2.20 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Vince Nagy-Kovács 16X08AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 12:43
2 Marcell Piller-Dávid 10A08AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 13:25 + 0:42
3 Zoltán Sámuel Papp 16X08AC (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 14:23 + 1:40
4 Botond Jónás 10A09AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 16:23 + 3:40
5 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 16:48 + 4:05
6 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 18:29 + 5:46
7 Ľudovít Pavela KYS0801 Klub OB Kysak 18:43 + 6:00
8 Kelemen Zalán 19:50 + 7:07
9 Anana John 19:55 + 7:12
10 Mátyás Hujduš KYS0802 Klub OB Kysak 20:39 + 7:56
11 Matúš Vaňo SKS0804 Športový klub Sandberg 20:50 + 8:07
12 Csanád Hamar 10A09AB (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 21:06 + 8:23
13 Molnár Iván 21:32 + 8:49
14 Miroslav Steiner TKE0903 Klub OB ATU Košice 21:52 + 9:09
15 Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice 28:21 + 15:38
Ihor Kyrylyshyn 15P09AA (CZE) OK Slavia Hradec Králové DNS
Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice DNS
Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica DNS
Vacant DNS

M -16 A 2.83 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 14:33
2 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 16:15 + 1:42
3 Votoček Michal JIL0601 18:18 + 3:45
4 Stach Ondřej JIL0602 18:31 + 3:58
5 Třešňák Matěj JIL0701 18:39 + 4:06
6 Saranen Mikael 18:56 + 4:23
7 Matěásko Marek JIL0702 24:39 + 10:06
8 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 28:19 + 13:46
9 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 29:02 + 14:29
10 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 31:04 + 16:31
11 Andrej Borský FBA0703 ŠK Farmaceut Bratislava 44:47 + 30:14
Dósa László DISK
Vacant DNS
Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice DNS

M -18 A 3.11 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miklós Barát 15G05AA (HUN) VHS, Veszprémi Honvéd SE 17:50
2 Tamás Balatoni 16X05AB (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 18:00 + 0:10
3 Salaba Dan JIL0404 18:20 + 0:30
4 Dragoev Tervel 18:27 + 0:37
5 Wachter András 18:42 + 0:52
6 Valenta Ondřej JIL0401 19:10 + 1:20
7 Lehtomäki Paavo 19:20 + 1:30
8 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 19:56 + 2:06
9 Mikes Tamás Kiss 10A04AB (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 20:11 + 2:21
10 Dragoev Ivaylo 21:07 + 3:17
11 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 21:50 + 4:00
12 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 22:10 + 4:20
13 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 23:52 + 6:02
14 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 28:39 + 10:49
15 Milota Jan MLA0500 84:34 + 66:44
Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Vacant DNS
Vacant DNS
Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Viktor Kotuliak FBA0401 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

M -20 A 3.17 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 19:35
2 Milán Sztojka 16X03AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 20:12 + 0:37
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 21:45 + 2:10
4 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 22:23 + 2:48
5 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 25:46 + 6:11
6 Milota Břetislav MLA0300 28:09 + 8:34
Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Vacant DNS

M 21- E 3.52 km / 90 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rozhko Oleh 18:43
2 Barnabás Jacsó 10A01AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 18:46 + 0:03
2 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 18:46 + 0:03
4 Zviahin Mykyta 18:51 + 0:08
5 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 19:43 + 1:00
6 Tamás Bárány 10A99AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 19:47 + 1:04
7 Gottstein Jonáš JIL0107 19:52 + 1:09
8 Lukáš Barták BBA8301 KOBRA Bratislava 20:01 + 1:18
9 Štefan Šurgan VBA7904 ŠK VAZKA Bratislava 21:00 + 2:17
10 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 21:19 + 2:36
11 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 21:32 + 2:49
12 Pinter Abel 21:33 + 2:50
13 Tamás Gyulai 10H82AA (HUN) Silvanus SE 21:48 + 3:05
14 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 21:59 + 3:16
15 Attila Korózs 10A92AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 22:11 + 3:28
16 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 22:34 + 3:51
17 Michal Barták BBA7801 KOBRA Bratislava 22:37 + 3:54
18 Marek Benedikty 16A94AA Spartan Training Group Rožňava 31:24 + 12:41
Máté Dalos 01Z97AA (HUN) TIPO Orienteering Club DISK
Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok DNS
Vacant DNS
Peter Glončák FBA7901 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

M 21- B 3.05 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 19:16
2 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 20:35 + 1:19
3 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 21:17 + 2:01
4 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 21:25 + 2:09
5 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 21:45 + 2:29
6 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 21:56 + 2:40
7 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 23:42 + 4:26
8 Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak 23:48 + 4:32
9 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 24:23 + 5:07
10 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 24:33 + 5:17
11 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 24:39 + 5:23
12 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 24:46 + 5:30
13 Košut Martin 25:47 + 6:31
14 Gergő Vöröss 10A03AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 26:32 + 7:16
15 Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice 30:27 + 11:11
16 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 30:33 + 11:17
17 Ján Mazák SKS84AB Športový klub Sandberg 48:02 + 28:46
Vacant DNS
Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak DNS
Jan Kondula 16E92AA (NOR) NTNUI DNS
Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg DNS
Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves DNS

M 35- A 3.17 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:51
2 Karvonen Matti 22:37 + 0:46
3 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 24:09 + 2:18
4 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:27 + 2:36
5 Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava 26:15 + 4:24
6 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 27:22 + 5:31
7 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 27:42 + 5:51
8 Martin Macháček VIA8201 Viatoris 47:01 + 25:10
Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica DNS

M 40- A 3.11 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Molnár Zoltán 20:35
2 Bence Sprok 16V82AA (HUN) Szolnoki Honvéd Sportegyesület 22:14 + 1:39
3 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 23:16 + 2:41
4 Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 24:37 + 4:02
5 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 27:23 + 6:48
6 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 28:25 + 7:50
7 Kubíček Petr 29:28 + 8:53
8 Radovan Marton KYS7802 Klub OB Kysak 30:55 + 10:20
9 Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg 31:25 + 10:50
10 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 32:48 + 12:13
11 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 32:54 + 12:19
Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK
Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava DNS
Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica DNS

M 45- A 3.04 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kamil Arnošt 15Z73AA (CZE) Sportovní akademie Dobříš 18:39
2 Borbás Nándor 09Y19AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 20:14 + 1:35
3 Dénes Zoltán 09Y72AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 21:00 + 2:21
4 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 22:57 + 4:18
5 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 23:58 + 5:19
6 Tibor Jacsó 10A74AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 24:04 + 5:25
7 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:13 + 5:34
8 János Barát 15G73AA (HUN) VHS, Veszprémi Honvéd SE 25:30 + 6:51
8 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 25:30 + 6:51
10 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 26:11 + 7:32
11 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 26:21 + 7:42
12 László Papp 16X75AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 26:38 + 7:59
13 Peter Sági 01W76AA (HUN) MAFC / Budapest 27:22 + 8:43
14 Tamás Lakatos 16X73AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 30:42 + 12:03
15 Titz Pavel 31:06 + 12:27
16 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 33:40 + 15:01
17 Bálint st. Vojtech 34:57 + 16:18
18 Péter Molnár 16F74AA (HUN) Veszprémi Tájfutó Club 37:39 + 19:00
19 Juraj Vajduliak 01C61AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 38:51 + 20:12
20 Norbert Piller 10A76AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 43:15 + 24:36
21 Martin Hujduš KYS7202 Klub OB Kysak 46:30 + 27:51
Lajos Mauer 08K74AA (HUN) Gerecse Tájfutó Club DNS
Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak DNS
Kristóf Antal 10H74AA (HUN) Silvanus SE DNS

M 50- A 2.83 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Netuka 15P70AA (CZE) OK Slavia Hradec Králové 22:03
2 Vlastník Zdeněk JIL6901 23:19 + 1:16
3 Attila Bader 16C69AA (HUN) Bader FM 24:12 + 2:09
4 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 24:14 + 2:11
5 Dragoev Milen 24:33 + 2:30
6 Attila Dalos 01W67AA (HUN) MAFC / Budapest 24:40 + 2:37
7 Svěchota Milan MOV7202 25:27 + 3:24
8 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 26:29 + 4:26
9 Krisztian Erdelyi dr. 15G70AA (HUN) VHS, Veszprémi Honvéd SE 26:37 + 4:34
10 Jaromír Mielec 09C69AA (CZE) OOB TJ Baník Ostrava 27:07 + 5:04
11 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 28:58 + 6:55
12 Tomáš Kulíšek 16N71AA (CZE) SKOB Horní Benešov 29:05 + 7:02
13 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 29:17 + 7:14
14 Peter Borčin 02U70AA nereg. Klub OB BOR Topoľčianky 34:08 + 12:05
15 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 35:49 + 13:46
16 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 36:43 + 14:40
Vacant DNS
Vacant DNS
Vacant DNS
Gutak Mykhailo DNS
Kolev Krasimir DNS
Tomáš Podivínský 01F72AA (CZE) OK Sparta Praha DNS

M 55- A 2.76 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamás Egei 01Z63AA (HUN) TIPO Orienteering Club 19:26
2 Tamás Mohácsy FBA6401 ŠK Farmaceut Bratislava 21:02 + 1:36
3 Hadač Mirek 21:03 + 1:37
4 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 23:13 + 3:47
5 Koskinen Juha 23:33 + 4:07
6 Ján Košut TKE6303 Klub OB ATU Košice 23:44 + 4:18
7 József Török 24:11 + 4:45
8 Navrátil Václav KON6427 24:28 + 5:02
9 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 26:54 + 7:28
10 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 34:17 + 14:51
11 Németh Zsolt 15G65AA (HUN) VHS, Veszprémi Honvéd SE 34:34 + 15:08
12 Aleš Petráček 07P63AA (CZE) KCTM Vysočina 38:59 + 19:33
13 Marian Kuzmiak 07T64AA Košice 54:45 + 35:19
14 Paskuj Mátyás 67:23 + 47:57
15 Dósa László 71:52 + 52:26
Ptáček Pavel BBM6508 DNS
Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS
Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves DNS

M 60- A 2.37 km / 65 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Josef Milota 16B58AA (CZE) MLOK Mariánské Lázně 14:37
2 Zsolt Weiler 01W62AA (HUN) MAFC / Budapest 16:29 + 1:52
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 16:45 + 2:08
4 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 16:49 + 2:12
5 Petr Kaňák 07P61AA (CZE) KCTM Vysočina 17:10 + 2:33
6 Tibor Tölgyesi 16X05AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 18:17 + 3:40
7 Jaroslav Zeman 07P59AA (CZE) KCTM Vysočina 19:33 + 4:56
8 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 20:29 + 5:52
9 Toppari Mauri 21:49 + 7:12
10 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 21:56 + 7:19
11 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 22:18 + 7:41
12 Dimitar Dimitrov 16R55AA (BGR) Brown Team 22:29 + 7:52
13 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 23:22 + 8:45
14 Ľubomír Krajňák KYS6105 Klub OB Kysak 24:11 + 9:34
Veli-Matti Heinonen 11J54AA (FIN) Rajamäen Rykmentti DISK
Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava DISK
Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice DNS
Raimondas Kondrotas 16Y62AA (LTU) Fortūna OK DNS
Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava DNS
Algimantas Rudis 08D62AB (LTU) OK Saule DNS
Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS
Vacant DNS
Vacant DNS
Vacant DNS
Vacant DNS

W -12 A 1.80 km / 50 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Molnár Zulejka 15:38
2 Lea Knutelská VZA1251 Slávia Žilinská univerzita 19:17 + 3:39
3 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 20:13 + 4:35
4 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 22:06 + 6:28
5 Lucia Kováčová VBA1051 ŠK VAZKA Bratislava 22:40 + 7:02
6 Anna Pavelová KYS1151 Klub OB Kysak 25:02 + 9:24

W -14 A 2.01 km / 45 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Veress 16X08AB (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 12:44
2 Kynčlová Anna JIL0852 12:58 + 0:14
3 Salabová Pavlína JIL0954 13:56 + 1:12
4 Mauer Luca 14:31 + 1:47
5 Luca Vöröss 10A08AB (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 15:04 + 2:20
6 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 15:39 + 2:55
7 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 19:06 + 6:22
8 Petra Nina Macháčková VIA0951 Viatoris 19:39 + 6:55
9 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 20:48 + 8:04
10 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 29:36 + 16:52
Vacant DNS

W -16 A 2.20 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 15:11
2 Róza Lakatos 16X06AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 15:44 + 0:33
3 Adela Marková SPE0755 Klub OB Sokol Pezinok 15:55 + 0:44
4 Dorina Bóta 10A07AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 15:58 + 0:47
5 Netukova Anezka 15P07AA (CZE) OK Slavia Hradec Králové 16:15 + 1:04
6 Malá Anežka JIL0751 16:43 + 1:32
7 OROSZ Panna 16:58 + 1:47
8 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 18:00 + 2:49
9 Votočková Amélie JIL0750 18:09 + 2:58
10 Júlia Pavelová KYS0651 Klub OB Kysak 20:52 + 5:41
11 Holohlavská Ema JIL0652 21:18 + 6:07
Vacant DNS
Sára Bilecz 16X07AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza DNS
Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

W -18 A 2.69 km / 75 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Arnoštová Veronika 18:37
2 Gottsteinová Ema JIL0451 18:43 + 0:06
3 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:25 + 0:48
4 Janovská Vendula JIL0453 20:09 + 1:32
5 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 21:42 + 3:05
6 Kopecká Anna JIL0552 23:07 + 4:30
7 Matěásková Šárka JIL0551 24:40 + 6:03
8 Borbás Ágota 09Y05AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 26:04 + 7:27
9 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 26:17 + 7:40
10 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 27:23 + 8:46
11 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 29:45 + 11:08
12 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 32:43 + 14:06
Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Dóra Máramarosi 16X05AC (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza DNS
Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice DNS
Vacant DNS
Vacant DNS

W 21- E 3.11 km / 85 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:58
2 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 20:29 + 0:31
3 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 21:35 + 1:37
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 23:03 + 3:05
5 Veronika Vavrova 08L85AA (AUS) Kulgun Orienteers 23:13 + 3:15
6 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 23:15 + 3:17
7 Zita Borbás 14B01AA (HUN) Tabáni Spartacus (SPA) 25:13 + 5:15
8 Ľudmila Hančárová KYS9451 Klub OB Kysak 25:52 + 5:54
9 Antónia Lamiová TKE9753 Klub OB ATU Košice 27:51 + 7:53
Vacant DNS
Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice DNS
Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice DNS
Vacant DNS

W 21- B 2.76 km / 80 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 23:57
2 Kerekes Andrea 24:17 + 0:20
3 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 24:39 + 0:42
4 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 24:54 + 0:57
5 Andrea Papugová VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 25:47 + 1:50
6 Ela Vojtková RBA0254 TJ Rapid Bratislava 27:12 + 3:15
7 Adela Čermáková SPE0359 Klub OB Sokol Pezinok 27:51 + 3:54
8 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 29:01 + 5:04
9 Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok 29:40 + 5:43
9 Anana-Saranen Joanne 29:40 + 5:43
11 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 30:08 + 6:11
12 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 31:09 + 7:12
Valentína Vancáková TKE9951 Klub OB ATU Košice DNS
Vacant DNS
Vacant DNS
Eva Marková BBA76AA KOBRA Bratislava DNS
Szilagyi Emese DNS

W 35- A 2.69 km / 75 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Kapinusová SSN8352 KOB Čingov Spišská Nová Ves 25:10
2 Veronika Vachová SPE8551 Klub OB Sokol Pezinok 25:24 + 0:14
3 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 25:48 + 0:38
4 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 26:52 + 1:42
5 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 27:19 + 2:09
6 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:36 + 2:26
Natália Macháčková VIA8551 Viatoris DISK
Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita DNS

W 40- A 2.37 km / 65 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 18:33
2 Martina Klučarovská 14V81AA (ESP) CDN 19:51 + 1:18
3 Ágnes Gábor 10G76AA (HUN) Ceglédi Bem Vasutas 20:50 + 2:17
4 Szabó Ágnes 22:29 + 3:56
5 Bálintová Janka 23:53 + 5:20
Vacant DNS
Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava DNS
Olga Šimerková 08Y75AA (CZE) SK PRAGA Praha DNS

W 45- A 2.37 km / 65 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Arnoštová Kateřina 17:13
2 Simon Agnes 10T74AA (HUN) Egri Testedzo Club 17:40 + 0:27
3 Mónika Tokaji 16V77AA (HUN) Szolnoki Honvéd Sportegyesület 17:52 + 0:39
4 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 18:19 + 1:06
5 Lucie Vlastníková 15W75AA (CZE) OK jilemnice 18:39 + 1:26
6 Rostás Anikó 09Y75AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 18:40 + 1:27
7 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 19:25 + 2:12
8 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 20:01 + 2:48
9 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 20:38 + 3:25
10 Annamária Pavelová KYS7651 Klub OB Kysak 22:26 + 5:13
11 Mátyásné Erzsébet Paskuj 16K77AA (HUN) OFFLINE Orienteering Klub 24:09 + 6:56
12 Szecskó Viktória 26:11 + 8:58
13 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 27:46 + 10:33
14 Balázs Ildikó 28:05 + 10:52
15 Lucia Steinerová TKE7752 Klub OB ATU Košice 28:16 + 11:03
16 Tóth Katalin 28:57 + 11:44
17 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 31:19 + 14:06
18 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 39:32 + 22:19
Vacant DNS

W 50- A 2.21 km / 60 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Renáta Barcíková 02Q67AA BK Sliač 16:11
2 Jana Kostková 05U71AA (CZE) Orientacni beh Opava 18:00 + 1:49
3 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 20:06 + 3:55
4 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 22:30 + 6:19
5 Németh Zsoltné 23:09 + 6:58
6 Kiss Teodóra 10T68AA (HUN) Egri Testedzo Club 24:29 + 8:18
7 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 25:59 + 9:48
8 Agnes Cseresnyes 01Z68AB (HUN) TIPO Orienteering Club 26:48 + 10:37
9 Hana Netuková 15P70AB (CZE) OK Slavia Hradec Králové 28:02 + 11:51
10 Jelínková Radomíra MLA6951 39:47 + 23:36
Vacant DNS
Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak DNS

W 55- A 2.14 km / 60 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radics Anna 19:15
2 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 20:18 + 1:03
3 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:06 + 4:51
4 Mária Kováčová TKE6751 Klub OB ATU Košice 32:49 + 13:34
Vacant DNS
Eva Nemkyová 03V66AA Klub OB Metropol Košice DNS

M 65- A 2.14 km / 60 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 18:29
2 Honfi Gábor 21:50 + 3:21
3 Pauli Rautanen 16Q50AA (FIN) Palo 22:40 + 4:11
4 Zentai József 23:29 + 5:00
5 Zdráhal Tomáš OOL5301 23:47 + 5:18
6 Kostka Evžen 24:12 + 5:43
7 Komárek Jaromír KSU4900 28:21 + 9:52
8 Skácel Jaroslav KON4617 29:33 + 11:04
9 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 32:25 + 13:56
10 Kálmán Lévai 16P54AA (HUN) Karcagi SE 33:35 + 15:06
11 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 36:14 + 17:45
12 Václav Potěšil 03K56AA (CZE) VSK Mendelu Brno 36:15 + 17:46
Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice DNS
Kestutis Abramikas 08D57AA (LTU) OK Saule DNS
Vacant DNS
Vacant DNS
Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice DNS

W 60- A 2.07 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Márta Marczis 05D61AA (HUN) Honvéd Bottyán Nyiregyháza 19:11
2 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 20:25 + 1:14
3 Dimitrova Petya 25:08 + 5:57
4 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 26:55 + 7:44
5 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 27:54 + 8:43
6 Neumann Petra 28:10 + 8:59
7 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 39:10 + 19:59
Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice DNS
Vacant DNS

M 70- A 2.07 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Oleksandr Avramenko 16T51AA (UKR) Dnipro 19:48
2 Pavel Kříž 01A48AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 21:35 + 1:47
3 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 28:07 + 8:19
4 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 29:49 + 10:01
5 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 30:04 + 10:16
6 István Vincze TKE4901 Klub OB ATU Košice 33:10 + 13:22
Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice DNS
Toth Sandor DNS

M -10 C 1.40 km / 35 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Saranen Samuel 14:07
2 Arnošt Daniel 21:54 + 7:47
Vacant DNS

MW-R 1.40 km / 35 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Erik Sprok 16V15AA (HUN) Szolnoki Honvéd Sportegyesület 10:00
2 Richard Kapinus SSN1301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 10:04 + 0:04
3 Madunická Nina 11:16 + 1:16
4 Michal Szentkereszty SSN1501 KOB Čingov Spišská Nová Ves 11:29 + 1:29
5 Jakub Wartiak FBA1601 ŠK Farmaceut Bratislava 12:24 + 2:24
6 Petra Wartiakova FBA1451 ŠK Farmaceut Bratislava 18:35 + 8:35
7 Horňák Leo 19:32 + 9:32
8 Sági Pál 20:28 + 10:28
9 Šefarová Hana 27:03 + 17:03
10 Mazur Pascal 28:08 + 18:08
11 Lamiová Anna 34:36 + 24:36
12 Leonard Macinský TKE1901 Klub OB ATU Košice 37:16 + 27:16
Daniel Nemec EBB1801 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS
Pavelová Katarína DNS
Pilátová Emma DNS
Jakub Šašinka TKE1301 Klub OB ATU Košice DNS
Szabó Lukáš DNS
Kvaka Janík DNS
Anna Mazáková SKS1451 Športový klub Sandberg DNS

W -10 C 1.40 km / 35 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zorka Sprok 16V12AA (HUN) Szolnoki Honvéd Sportegyesület 12:52
2 Tamara Halásová TKE1351 Klub OB ATU Košice 15:50 + 2:58
3 Sofia Marko TKE1251 Klub OB ATU Košice 16:09 + 3:17
4 Szafkó Réka 16:16 + 3:24
5 Sági Rita 17:14 + 4:22
Vacant DNS

N 1.80 km / 50 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Levente Mihály Vajda 10A07AB (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 14:04
2 Kynčlová Dagmar JIL7256 15:29 + 1:25
3 Šofranková Terézia 17:18 + 3:14
4 Sára Borská FBA0951 ŠK Farmaceut Bratislava 20:26 + 6:22
5 Trgina Ondrej 22:05 + 8:01
6 Réka Júlia Barta 10A06AA (HUN) Egri Spartacus Tájékozódási Futó SE 24:30 + 10:26
7 Júlia Macháčková SKS0854 Športový klub Sandberg 40:49 + 26:45

W 65- A 2.07 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 23:17
2 Róza Lévainé Kovács 16P57AA (HUN) Karcagi SE 23:59 + 0:42
3 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 27:43 + 4:26
4 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 29:16 + 5:59
5 Potěšilová Vladimíra 31:31 + 8:14
6 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 32:36 + 9:19
7 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 38:20 + 15:03
8 Katarína Daříčková FBA5551 ŠK Farmaceut Bratislava 43:57 + 20:40
Vacant DNS

W 70- A 1.68 km / 40 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zdenka Křížová 01A50AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 19:46
2 Avramenko Liudmyla 35:59 + 16:13
3 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 37:24 + 17:38
Vacant DNS
Vacant DNS

M 21- D 2.69 km / 75 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 25:09
2 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 25:39 + 0:30
3 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:45 + 1:36
4 Phillip Štubňa RBA9304 TJ Rapid Bratislava 43:12 + 18:03
Vacant DNS
Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS

M 75- A 2.07 km / 55 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Nagy Árpád DISK
Vacant DNS

M 80- A 1.68 km / 40 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK
Vacant DNS

Open L L 2.21 km / 60 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Sergei Seleznev 13E90AA (EST) SRD 14:00
2 Balabas Peter Gergo 15:22 + 1:22
3 Maczak-Fellegi Ivett 18:17 + 4:17
4 Dalos Reka 18:31 + 4:31
5 Saranen Aki 19:00 + 5:00
6 Fedelin Tibor 19:43 + 5:43
7 Mezei Anikó 20:37 + 6:37
8 Klajblová Kristýna 21:43 + 7:43
9 Ivana Beranova 02Z71AA (CZE) USK Praha 22:31 + 8:31
10 Milan Sudovský 16J69AA Veľký Grob 23:27 + 9:27
11 Titzová Pavlína 25:50 + 11:50
12 Nechvátal Lukáš 27:22 + 13:22
13 Jakub Forgáč VIA0401 Viatoris 29:52 + 15:52
14 Vladislav Piják SPE52AA Klub OB Sokol Pezinok 30:04 + 16:04
Knutelský st. Juraj DISK
Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava DISK
Tomáš Podivínský 11R01AA (CZE) SK Podivín Šalingrad DNS
Bibiána Perátová KYS9752 Klub OB Kysak DNS
Sýkorová Jana DNS

Open S S 1.79 km / 40 m Split times

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marta Wartiaková FBA8252 ŠK Farmaceut Bratislava 11:53
2 Maria Novokovich 13E88AA (EST) SRD 12:16 + 0:23
3 Molnár Boglárka 13:03 + 1:10
4 László Áron Papp 16X06AB (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 13:42 + 1:49
5 Šebesta Vlastislav TBM5807 15:41 + 3:48
6 Jana Dienová BBA8651 KOBRA Bratislava 16:07 + 4:14
7 Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava 17:41 + 5:48
8 Katarína Miklovičová HBB8751 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:01 + 7:08
9 Tauberová Romana 19:23 + 7:30
10 Martina Szentkeresztyová SSN7951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 19:56 + 8:03
11 Mátyás Lakatos 16X04AA (HUN) Sóstó-ZoO-team Nyíregyháza 21:14 + 9:21
12 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 23:06 + 11:13
13 Maczak Peter 24:11 + 12:18
14 Kubíčková Eva 25:49 + 13:56
15 Knutelská Martina 32:16 + 20:23
16 Krisztina Nanasi 16C71AA (HUN) Bader FM 37:59 + 26:06
17 Juraj Steiner TKE0501 Klub OB ATU Košice 39:10 + 27:17
18 Dalos Georgyi 42:21 + 30:28
Hlava Miroslav KON6515 DISK
Věžník Antonín ADA5505 DISK
Heuer Adrienn DISK
Kairies Helmut DNS
Ivana Podivínská 11R73AA (CZE) SK Podivín Šalingrad DNS
Ondřej Podivínský 11R03AA (CZE) SK Podivín Šalingrad DNS
Vacant DNS
Vacant DNS