Ranking results

Competition: Slovak ranking event

Event: Slovak ranking event - E1 (14.05.2023)

Categories

M 12 A     M 14 A     M 16 A     M 18 A     M 20 A     M 21 A     M 21 B     M 21 C     M 35 A     M 40 A     M 45 A     M 50 A     M 55 A     M 60 A     M 65 A     M 70 A     W 12 A     W 14 A     W 16 A     W 18 A     W 20 A     W 21 A     W 35 A     W 40 A     W 45 A     W 50 A     W 55 A     W 60 A     W 65 A     W 70 A    

M 12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 16:01 1100
2 Sebastián Brezovský SPE1206 Klub OB Sokol Pezinok 24:03 + 8:02 548
3 Miroslav Lukáč ZMT1103 Klub OB Martin 28:43 + 12:42 228
4 Tobias Pahola ZMT1202 Klub OB Martin 32:45 + 16:44 0
5 Rafael Goffa ZMT1203 Klub OB Martin 41:21 + 25:20 0

M 14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Michal Paulus VZA0904 Slávia Žilinská univerzita 17:41 1100
2 Boris Kocúr FBA1004 ŠK Farmaceut Bratislava 17:58 + 0:17 1082
3 Daniel Jozef Nemček SPE0905 Klub OB Sokol Pezinok 19:26 + 1:45 991
4 Vladislav Volkov VZA1002 Slávia Žilinská univerzita 21:35 + 3:54 857
5 Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava 25:45 + 8:04 598
6 Juraj Knutelský VZA1001 Slávia Žilinská univerzita 26:58 + 9:17 523
7 Andrej Havlík SPE0901 Klub OB Sokol Pezinok 27:25 + 9:44 495
8 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:46 + 10:05 473
9 Peter Kotuliak FBA1003 ŠK Farmaceut Bratislava 28:57 + 11:16 399
10 Matúš Perašin ZMT1001 Klub OB Martin 32:53 + 15:12 154
11 Richard Kanávor FBA1006 ŠK Farmaceut Bratislava 41:40 + 23:59 0
12 Vojtech Bálint VZA1003 Slávia Žilinská univerzita 47:21 + 29:40 0
13 Tobiáš Goffa ZMT0904 Klub OB Martin 56:09 + 38:28 0
Tomáš Nociar SPE1004 Klub OB Sokol Pezinok MP 0
Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita MP 0
Dušan Silnica ZMT0903 Klub OB Martin MP 0

M 16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Matej Balogh SPE0710 Klub OB Sokol Pezinok 17:37 1100
2 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 19:24 + 1:47 989
3 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 19:31 + 1:54 981
4 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 22:18 + 4:41 808
5 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 24:12 + 6:35 689
6 Jonatán Furucz FBA0801 ŠK Farmaceut Bratislava 24:38 + 7:01 662
7 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 29:19 + 11:42 369
8 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 31:37 + 14:00 226
9 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 34:45 + 17:08 30
10 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 40:30 + 22:53 0
11 Martin Horáček ZMT0803 Klub OB Martin 43:34 + 25:57 0
Damián Dojčar SPE0709 Klub OB Sokol Pezinok MP 0

M 18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 22:51 1100
2 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 26:47 + 3:56 911
3 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 29:03 + 6:12 802
4 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 31:15 + 8:24 696
5 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 44:39 + 21:48 51
6 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 60:36 + 37:45 0
7 Tobiás Trajanov SPE0711 Klub OB Sokol Pezinok 68:37 + 45:46 0
8 Andrej Zelník SPE0606 Klub OB Sokol Pezinok 82:33 + 59:42 0
Ján Kuchárik SPE0504 Klub OB Sokol Pezinok MP 0

M 20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 23:06 1100
2 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 29:24 + 6:18 800
3 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 31:01 + 7:55 723
4 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 33:35 + 10:29 601
5 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 40:02 + 16:56 294
6 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 50:08 + 27:02 0

M 21 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 29:08 1100
2 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 30:07 + 0:59 1063
3 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 30:57 + 1:49 1031
4 Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice 31:53 + 2:45 996
5 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 31:57 + 2:49 994
6 Michal Krajčík TKE8704 Klub OB ATU Košice 32:27 + 3:19 975
7 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 32:38 + 3:30 968
8 Medard Féder BBA0102 KOBRA Bratislava 35:57 + 6:49 843
9 Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava 36:39 + 7:31 816
10 Peter Mižúr FBA9101 ŠK Farmaceut Bratislava 37:58 + 8:50 766
11 Štefan Šurgan VZA7903 Slávia Žilinská univerzita 38:45 + 9:37 737
12 Vojtěch Gryc TBB0102 ŠK Terezka Banská Bystrica 39:49 + 10:41 697
13 Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice 40:49 + 11:41 659
14 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 40:50 + 11:42 658
15 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 41:14 + 12:06 643
16 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 46:09 + 17:01 457
17 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 54:31 + 25:23 142
18 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 57:09 + 28:01 42
Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok MP 0

M 21 B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Jánoška RBA9301 TJ Rapid Bratislava 35:28 800
2 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 43:46 + 8:18 613

M 21 C

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Adam Navrátil VBA9901 ŠK VAZKA Bratislava 48:31 600
2 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 53:53 + 5:22 534

M 35 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 30:24 1100
2 Martin Mazúr HBB8702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:53 + 2:29 1010
3 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 35:42 + 5:18 908
4 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 35:43 + 5:19 908
5 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 37:43 + 7:19 835
6 Martin Bednárik TNR7201 ŠK Triturus Nitra 41:18 + 10:54 706
7 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 42:56 + 12:32 646
8 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 43:21 + 12:57 631
9 Oleh Volkov VZA8701 Slávia Žilinská univerzita 46:39 + 16:15 512
10 Martin Macháček VIA8201 Viatoris 58:51 + 28:27 71
Dušan Furucz FBA7101 ŠK Farmaceut Bratislava M.S. 0

M 40 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Mikuláš Šabo RBA7820 TJ Rapid Bratislava 33:33 1100
2 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 34:09 + 0:36 1080
3 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 35:28 + 1:55 1037
4 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:11 + 2:38 1014
5 Peter Wartiak FBA8001 ŠK Farmaceut Bratislava 42:15 + 8:42 815
6 Juraj Knutelský VZA7902 Slávia Žilinská univerzita 43:49 + 10:16 763
7 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 44:33 + 11:00 739
8 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 46:08 + 12:35 687
9 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 48:32 + 14:59 609
10 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 51:54 + 18:21 498
11 Ivan Kotuliak FBA7402 ŠK Farmaceut Bratislava 58:47 + 25:14 273

M 45 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 43:45 1100
2 Denis Kizhaev SKS7403 Športový klub Sandberg 56:17 + 12:32 785
3 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 57:05 + 13:20 765
4 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 57:11 + 13:26 762
Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica MP 0
Róbert Miček SSN7101 KOB Čingov Spišská Nová Ves M.S. 0

M 50 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Rostislav Navrátil VBA6601 ŠK VAZKA Bratislava 31:07 1100
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 32:25 + 1:18 1054
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 32:45 + 1:38 1042
4 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 35:17 + 4:10 953
5 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 94:52 + 63:45 0
Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg M.S. 0

M 55 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 33:14 1100
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 34:46 + 1:32 1049
3 Jozef Král VZA6801 Slávia Žilinská univerzita 37:07 + 3:53 971
4 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 41:33 + 8:19 825
5 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 42:47 + 9:33 784
6 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:18 + 10:04 767
7 Mojmír Šťastný BBA5901 KOBRA Bratislava 44:09 + 10:55 739
8 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 45:47 + 12:33 685
9 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 47:16 + 14:02 636
10 Michal Eliáš RBA6604 TJ Rapid Bratislava 52:46 + 19:32 453
11 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 62:01 + 28:47 147

M 60 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 26:54 1100
2 László Prill FBA6302 ŠK Farmaceut Bratislava 28:56 + 2:02 1017
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 33:43 + 6:49 821
4 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 35:21 + 8:27 754
5 Milan Mazúr RBA6201 TJ Rapid Bratislava 35:42 + 8:48 740
6 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 37:52 + 10:58 652
7 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 39:03 + 12:09 603
8 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 47:41 + 20:47 250
9 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 48:57 + 22:03 198

M 65 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 27:55 1100
2 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 33:33 + 5:38 878
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 35:43 + 7:48 793
4 Volodymyr Shuniakov SKS5701 Športový klub Sandberg 36:02 + 8:07 780
5 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 40:11 + 12:16 617
6 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 54:04 + 26:09 70
Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok MP 0

M 70 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 32:41 1100
2 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 34:16 + 1:35 1047
3 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 51:15 + 18:34 475
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin MP 0
Viktor Mikluš FBA5201 ŠK Farmaceut Bratislava MP 0

W 12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lea Knutelská VZA1251 Slávia Žilinská univerzita 16:13 1100
2 Barbora Kocúrová FBA1251 ŠK Farmaceut Bratislava 20:13 + 4:00 829
3 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 26:52 + 10:39 378
4 Lenka Krivková ZMT1152 Klub OB Martin 31:25 + 15:12 69
5 Viktória Menďan SPE1154 Klub OB Sokol Pezinok 34:55 + 18:42 0
6 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:15 + 27:02 0

W 14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Jonášová SKS0951 Športový klub Sandberg 16:10 1100
2 Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok 18:40 + 2:30 930
3 Maria Dubynets SKS0955 Športový klub Sandberg 19:47 + 3:37 854
4 Zuzana Marková SPE0952 Klub OB Sokol Pezinok 22:26 + 6:16 674
5 Petra Nina Macháčková VIA0951 Viatoris 29:08 + 12:58 218
6 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 29:24 + 13:14 200
7 Juliana Szlováková FBA1053 ŠK Farmaceut Bratislava 44:57 + 28:47 0

W 16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:18 1100
2 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 25:09 + 2:51 959
3 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 26:45 + 4:27 880
4 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 29:03 + 6:45 767
5 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 37:52 + 15:34 332

W 18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 31:11 1100
2 Rebecca Herna FBA0553 ŠK Farmaceut Bratislava 31:13 + 0:02 1099
3 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 33:31 + 2:20 1018
4 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 36:47 + 5:36 902
5 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 41:40 + 10:29 730
6 Anna Širicová FBA0555 ŠK Farmaceut Bratislava 51:47 + 20:36 373
7 Alžbeta Baloghová SPE0556 Klub OB Sokol Pezinok 55:04 + 23:53 258
8 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 56:54 + 25:43 193

W 20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 41:58 1100
2 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 46:18 + 4:20 986
3 Sofia Sekaninová TKE0451 Klub OB ATU Košice 49:31 + 7:33 902
4 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 50:06 + 8:08 887

W 21 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tereza Korpasová TBB9852 ŠK Terezka Banská Bystrica 32:17 1100
2 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 32:38 + 0:21 1088
3 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 33:36 + 1:19 1055
4 Lucie Korpasová TBB0151 ŠK Terezka Banská Bystrica 34:16 + 1:59 1032
5 Marta Wartiaková FBA8252 ŠK Farmaceut Bratislava 35:21 + 3:04 996
6 Katarína Labašová TKE8351 Klub OB ATU Košice 35:43 + 3:26 983
7 Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok 37:01 + 4:44 939
8 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 39:50 + 7:33 843
9 Ela Mižúrová HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:36 + 9:19 783
10 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 45:45 + 13:28 641
11 Monika Greschnerová SSN9952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:46 + 20:29 402

W 35 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jela Furuczová FBA7151 ŠK Farmaceut Bratislava 29:57 1100
2 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 30:43 + 0:46 1072
3 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 34:26 + 4:29 935
4 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 36:18 + 6:21 867
5 Tetiana Shuniakova SKS8751 Športový klub Sandberg 40:55 + 10:58 697
6 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:33 + 13:36 601
7 Alena Bukovacová FBA7451 ŠK Farmaceut Bratislava 46:21 + 16:24 498
Natália Macháčková VIA8551 Viatoris MP 0

W 40 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 33:29 1100
2 Zora Flassiková RBA8056 TJ Rapid Bratislava 43:52 + 10:23 759
3 Zuzana Kapinusová SSN8352 KOB Čingov Spišská Nová Ves 44:02 + 10:33 753
4 Petra Kotuliaková FBA7552 ŠK Farmaceut Bratislava 50:26 + 16:57 543
5 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:04 + 18:35 489
6 Martina Szentkeresztyová SSN7951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 57:17 + 23:48 318

W 45 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 33:17 1100
2 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 34:47 + 1:30 1050
3 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 34:57 + 1:40 1045
4 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 38:59 + 5:42 912
5 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 40:32 + 7:15 860
6 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 41:53 + 8:36 816
7 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 52:41 + 19:24 459

W 50 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 38:12 1100
2 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 39:16 + 1:04 1069
3 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 40:37 + 2:25 1030
4 Miriam Králová VZA6951 Slávia Žilinská univerzita 41:45 + 3:33 998
5 Ivana Hasprová VZA7054 Slávia Žilinská univerzita 42:00 + 3:48 991
6 Daniela Bieliková VZA7055 Slávia Žilinská univerzita 53:25 + 15:13 662
7 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 55:48 + 17:36 593
8 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 57:35 + 19:23 542
9 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 71:01 + 32:49 155

W 55 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 30:44 1100
2 Jana Šmelíková HBB6651 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:15 + 1:31 1046
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 34:22 + 3:38 970
4 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 39:05 + 8:21 801

W 60 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 32:18 1100
2 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 38:02 + 5:44 905
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 40:15 + 7:57 829
4 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 45:30 + 13:12 650
5 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 47:28 + 15:10 583
6 Helena Athanasová TKE5951 Klub OB ATU Košice 49:28 + 17:10 515

W 65 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 38:01 1100
2 Eva Pijáková SPE5751 Klub OB Sokol Pezinok 41:58 + 3:57 986
3 Iveta Putnovská TKE5651 Klub OB ATU Košice 46:13 + 8:12 863
4 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 52:02 + 14:01 694
5 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 52:36 + 14:35 678
6 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 55:16 + 17:15 601

W 70 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 44:02 1100
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 56:41 + 12:39 784