Ranking results

Competition: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup

Event: Slovak National Ranking Orienteering Competition - INOV8 cup - E2 (08.05.2017)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M 21- E    M 21- B    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    M 65- A    W 60- A    M 70- A    W 65- A    M 21- D   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 15:47 900
2 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:09 + 0:22 879
3 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 16:47 + 1:00 843
4 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 19:40 + 3:53 679
5 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:17 + 5:30 586
6 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:44 + 5:57 561
7 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 25:17 + 9:30 358
8 Tristan Sýkora FBA0602 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:17 + 23:30 0
9 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 68:57 + 53:10 0
Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 20:59 900
2 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 22:47 + 1:48 823
3 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 24:07 + 3:08 766
4 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 24:56 + 3:57 731
5 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 26:38 + 5:39 658
6 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 27:14 + 6:15 632
7 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 27:39 + 6:40 614
8 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 28:09 + 7:10 593
9 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 30:06 + 9:07 509
10 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 37:45 + 16:46 181
11 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 50:48 + 29:49 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 22:22 900
2 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 23:14 + 0:52 865
3 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 24:33 + 2:11 812
4 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 26:59 + 4:37 714
5 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 27:50 + 5:28 680
6 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 31:50 + 9:28 519
7 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 32:20 + 9:58 499
8 Filip Dubovský PEZ0201 Klub OB AŠK Pezinok 34:32 + 12:10 410
9 Matej Urban SKS0102 Športový klub Sandberg 36:08 + 13:46 346
10 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 39:53 + 17:31 195
11 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 40:26 + 18:04 173
12 Michal Ondrejka VZA0201 Slávia Žilinská univerzita 44:30 + 22:08 9
13 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 49:45 + 27:23 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Andrej Dubovský PEZ9901 Klub OB AŠK Pezinok 34:49 900
2 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 37:01 + 2:12 843
3 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 37:26 + 2:37 832
4 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 41:43 + 6:54 722
5 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 50:41 + 15:52 490
6 Pavol Kebis SPE0003 Klub OB Sokol Pezinok 59:58 + 25:09 250
Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ondrej Piják BBA8204 KOBRA Bratislava 43:29 1000
2 Yoann Garde VBA8401 ŠK VAZKA Bratislava 44:38 + 1:09 974
3 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 45:51 + 2:22 946
4 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 45:53 + 2:24 945
5 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 47:32 + 4:03 907
6 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 48:39 + 5:10 881
7 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 50:36 + 7:07 836
8 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 56:41 + 13:12 696
9 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 58:11 + 14:42 662
10 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 61:57 + 18:28 575

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 35:56 800
2 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:46 + 3:50 715
3 Juraj Horniak BBA8202 KOBRA Bratislava 42:26 + 6:30 655
4 Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice 42:46 + 6:50 648
5 Karol Hierweg BBA9201 KOBRA Bratislava 43:48 + 7:52 625
6 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 45:47 + 9:51 581
7 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 46:35 + 10:39 563
8 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:07 + 12:11 529
9 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 48:55 + 12:59 511
10 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 49:21 + 13:25 501
11 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 49:22 + 13:26 501
12 Christián Heffner SPE9801 Klub OB Sokol Pezinok 51:56 + 16:00 444
13 Martin Klabouch VZA9602 Slávia Žilinská univerzita 55:11 + 19:15 371

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 38:09 900
2 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 40:48 + 2:39 837
3 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 43:37 + 5:28 771
4 Peter Illés BBA7601 KOBRA Bratislava 45:18 + 7:09 731
5 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 55:49 + 17:40 483
6 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 58:47 + 20:38 413
7 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 62:58 + 24:49 315
8 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 67:26 + 29:17 209
9 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 69:00 + 30:51 172

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 32:49 900
2 Róbert Miček SSN7101 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:10 + 2:21 836
3 Karel Poštulka VZA7102 Slávia Žilinská univerzita 38:00 + 5:11 758
4 Juraj Petrinec BBA6403 KOBRA Bratislava 40:35 + 7:46 687
5 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 44:39 + 11:50 575
6 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 49:38 + 16:49 439
7 Peter Hojko SPE7001 Klub OB Sokol Pezinok 51:11 + 18:22 396
8 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 61:00 + 28:11 127

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 29:13 900
2 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 35:00 + 5:47 722
3 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 36:54 + 7:41 663
4 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 44:42 + 15:29 423
5 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 47:59 + 18:46 322
6 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 49:26 + 20:13 277
7 Martin Václavík ZMT6404 Klub OB Martin 51:10 + 21:57 224
8 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 53:32 + 24:19 151
György Filö KYS6302 Klub OB Kysak DISK 0

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ivan Repáč EBB5901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 28:24 900
2 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 28:44 + 0:20 889
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 32:44 + 4:20 763
4 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 43:31 + 15:07 421
5 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 45:28 + 17:04 359

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Fedor SPE5701 Klub OB Sokol Pezinok 23:59 900
2 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 29:14 + 5:15 703
3 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 30:18 + 6:19 663
4 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 33:02 + 9:03 560
5 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 33:24 + 9:25 547
6 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 39:29 + 15:30 318
7 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 45:36 + 21:37 89
8 Bohuš Šimonovič PEZ5601 Klub OB AŠK Pezinok 68:42 + 44:43 0

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 13:47 900
2 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 20:55 + 7:08 434

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 15:49 900
2 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 16:03 + 0:14 887
3 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 18:46 + 2:57 732
4 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 18:46 + 2:57 732
5 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 19:20 + 3:31 700
6 Nina Kutišová SPE0353 Klub OB Sokol Pezinok 24:20 + 8:31 415
7 Karolína Toporová SPE0452 Klub OB Sokol Pezinok 25:15 + 9:26 363
8 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 25:27 + 9:38 352
9 Zuzana Féderová PEZ0351 Klub OB AŠK Pezinok 27:07 + 11:18 257
10 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 28:07 + 12:18 200
11 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 32:33 + 16:44 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 26:02 900
2 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 31:18 + 5:16 718
3 Veronika Jánošová SKS0151 Športový klub Sandberg 33:06 + 7:04 656
4 Alžbeta Dubovská PEZ0151 Klub OB AŠK Pezinok 37:54 + 11:52 490
5 Veronika Klabouchová VZA0151 Slávia Žilinská univerzita 40:19 + 14:17 406
6 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 43:30 + 17:28 296

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 24:21 900
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 31:10 + 6:49 648
3 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 37:26 + 13:05 416
4 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 39:16 + 14:55 349
5 Tereza Pružincová FBA0053 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:22 + 17:01 271
6 Terézia Števicová FBA0054 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 47:41 + 23:20 38

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 44:44 1000
2 Hana Garde VBA8455 ŠK VAZKA Bratislava 45:56 + 1:12 973
3 Antónia Šofranková TKE9753 Klub OB ATU Košice 48:51 + 4:07 908
4 Andrea Papugová TKE9751 Klub OB ATU Košice 49:07 + 4:23 902
5 Jana Kršiaková TKE8951 Klub OB ATU Košice 51:53 + 7:09 840
6 Andrea Poštulková VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 56:00 + 11:16 748
7 Katarína Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 56:00 + 11:16 748
8 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 67:55 + 23:11 482
9 Martina Papugová TKE9551 Klub OB ATU Košice 70:52 + 26:08 416
10 Karolína Takáčová PEZ9851 Klub OB AŠK Pezinok 143:20 + 98:36 0

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 42:41 800
2 Marta Wartiaková FBA8252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 46:44 + 4:03 724
3 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 50:00 + 7:19 663
4 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 52:06 + 9:25 624
5 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 53:17 + 10:36 601
6 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 58:45 + 16:04 499
Simone Skrúcaná VBA9151 ŠK VAZKA Bratislava DISK 0

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 48:12 900
2 Alena Ďurčová VZA7753 Slávia Žilinská univerzita 53:19 + 5:07 804
3 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 56:09 + 7:57 752
4 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 60:34 + 12:22 669
5 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 64:27 + 16:15 597
6 Anastasia Chernivetskaya RBA8051 TJ Rapid Bratislava 72:09 + 23:57 453

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 40:27 900
2 Ľubica Toporová SPE7552 Klub OB Sokol Pezinok 47:46 + 7:19 737
3 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 56:31 + 16:04 543
4 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 56:44 + 16:17 538
5 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 58:23 + 17:56 501
6 Soňa Ondrejková VZA7451 Slávia Žilinská univerzita 58:38 + 18:11 495
7 Mária Dubovská PEZ7451 Klub OB AŠK Pezinok 65:44 + 25:17 337
8 Katarína Baľová SKS7551 Športový klub Sandberg 66:47 + 26:20 314
9 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 78:59 + 38:32 43
10 Marianna Patassiová FBA7351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 119:22 + 78:55 0

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 47:47 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:13 + 1:26 873
3 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 50:24 + 2:37 851
4 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 52:02 + 4:15 820
5 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 54:07 + 6:20 781
6 Petra Rebrová FBA7252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 73:52 + 26:05 409
7 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 78:52 + 31:05 315

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 34:02 900
2 Elena Papugová TKE6552 Klub OB ATU Košice 34:15 + 0:13 894
3 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 35:19 + 1:17 866
4 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 55:27 + 21:25 334
5 Iveta Paulová SPE6751 Klub OB Sokol Pezinok 57:38 + 23:36 276
6 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 62:11 + 28:09 156

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 38:48 900
2 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 47:48 + 9:00 691
3 Bibiana Kebisová SPE6252 Klub OB Sokol Pezinok 63:27 + 24:39 328

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 23:18 900
2 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 24:23 + 1:05 858
3 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 26:23 + 3:05 781
4 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 30:37 + 7:19 617
5 Medard Féder PEZ5001 Klub OB AŠK Pezinok 41:48 + 18:30 185

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 25:23 900
2 Katarína Daříčková FBA5551 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 50:36 + 25:13 6

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 40:01 900
2 Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin 51:14 + 11:13 648

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 28:59 900
2 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 29:54 + 0:55 872
3 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 30:30 + 1:31 853
4 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 39:51 + 10:52 563

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Peter Wartiak FBA8001 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 53:23 600
2 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 55:48 + 2:25 573
3 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 62:52 + 9:29 493