Results

Competition: Slovak Karst cup

Event: Slovak Karst cup - E3 (10.08.2019)

Categories

M -10      M -10 R    M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- A    M 21- B    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 45- B    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    M 75- A    W -10      W -10 R    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W 21- E    W 21- A    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 45- B    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    Open L     Open S     N         

M -10 1.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dan Machar DKP1002 14:01
2 Daniel Schmidt 08J66A0 DEUTSG Wiesloch 15:08 + 1:07
3 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 18:13 + 4:12
4 Bertalan Biro 09Z11AA (HUN) Vizsla SE 20:25 + 6:24
5 Peter Kotuliak FBA1003 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:54 + 6:53
6 Gregor Halás TKE0902 Klub OB ATU Košice 21:49 + 7:48
7 Samuel Polónyi VZA0903 Slávia Žilinská univerzita 22:52 + 8:51
7 Samuel Mojžiš TKE7955 Klub OB ATU Košice 22:52 + 8:51
9 Krištof Markovič JPV0907 24:51 + 10:50
10 Matyáš Plachý JPV1010 26:49 + 12:48
11 Marián Michálek LCE1111 29:29 + 15:28
Filip Chmelář JPV0900 DISK

M -10 R 1.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 16:50
2 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:04 + 2:14
3 Erik Lauenstein 06A74AE CHEANCO Switzerland 21:58 + 5:08
4 Lukáš Bukovác FBA1002 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:46 + 5:56
5 Benjámin Égető 10A0019 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 22:58 + 6:08
6 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 25:29 + 8:39
7 Mézes Hunor Keve 07O0007 HUNGöcsej Orienteering Club 27:30 + 10:40
8 David BEN PERETZ TKE7954 Klub OB ATU Košice 30:32 + 13:42
9 Jakub Wartiak FBA19AA TJ Slávia Farmaceut Bratislava 39:35 + 22:45
10 Adam Pikulík 01C10AD Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 45:27 + 28:37

M -12 A 1.70 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 9:50
2 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 10:01 + 0:11
3 Eda Machar DKP0803 10:28 + 0:38
4 Antonín Hofhanzl RUZ0902 11:11 + 1:21
5 Marcell Piller-Dávid 10A0002 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 11:24 + 1:34
6 Jonáš Veljačik 02Y08AA (CZE) Oddíl OB Kotlářka, z.s. 11:31 + 1:41
7 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 11:45 + 1:55
8 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 12:12 + 2:22
9 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 12:13 + 2:23
10 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 12:18 + 2:28
11 Mézes Botond Csegő 07O0004 HUNGöcsej Orienteering Club 12:29 + 2:39
12 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 12:47 + 2:57
13 Csenger Gál 10A0014 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 13:29 + 3:39
14 Ondřej Plachý JPV0707 13:42 + 3:52
15 Lorinc Biro 09Z09AB (HUN) Vizsla SE 13:45 + 3:55
16 Jónás Botond 10A0013 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 15:20 + 5:30
17 Mieszko Chachurski 11T07AA (POL) KU AZS WAT Warszawa 16:28 + 6:38
17 Tomáš Legáth KYS09AA Klub OB Kysak 16:28 + 6:38
19 Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice 17:10 + 7:20
20 Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 17:43 + 7:53
21 Ľudovít Pavela KYS0801 Klub OB Kysak 20:25 + 10:35
22 Daniel Codreanu Pustai 9AJ0001 24:53 + 15:03
23 Matyás Hujduš KYS08AC Klub OB Kysak 26:11 + 16:21

M -14 A 2.40 km / 15 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 13:15
2 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 14:05 + 0:50
3 András Wachter 10A0016 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 14:09 + 0:54
4 Matěj Vítek SJI0500 14:11 + 0:56
5 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 14:31 + 1:16
6 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 14:35 + 1:20
7 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:04 + 1:49
7 Jan Štorek JPV0505 15:04 + 1:49
9 Martin Huleja 01T06AB (CZE) SKOB Zlín 16:15 + 3:00
10 Gergely Bonifert 09Z08AC (HUN) Vizsla SE 16:38 + 3:23
10 Ondřej Strakoš 01T06AA (CZE) SKOB Zlín 16:38 + 3:23
12 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 17:13 + 3:58
13 Matěj Machar DKP0604 17:34 + 4:19
14 Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:05 + 4:50
15 Jakub Berčík FBA0507 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:15 + 5:00
16 Sergiu Dumitrean 9AJ0004 18:16 + 5:01
17 Maroš Dudra KYS0601 Klub OB Kysak 18:45 + 5:30
18 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 19:06 + 5:51
19 Vojtěch Myslík ONO0602 19:11 + 5:56
20 Matyáš Ječmen ONO0600 19:33 + 6:18
21 Lucas Tamas 9B40001 20:13 + 6:58
22 Stanislav Rachůnek 04V06AA (CZE) OK Jihlava 20:35 + 7:20
23 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 20:57 + 7:42
24 Artúr Biro 09Z08AA (HUN) Vizsla SE 22:59 + 9:44
25 Tomáš Porubčan KYS0501 Klub OB Kysak 24:06 + 10:51
26 Vilmos Braun 09Z08AD (HUN) Vizsla SE 24:52 + 11:37
27 Martin Gyurasic HUN0002 29:27 + 16:12
28 Gergely Sipos 9AI0005 29:34 + 16:19
29 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 32:53 + 19:38

M -16 A 2.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eric Loré Amigó 9AB0003 12:01
2 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 12:33 + 0:32
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 12:38 + 0:37
4 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 13:05 + 1:04
5 Mikes Tamás Kiss 10A0020 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 13:24 + 1:23
6 Gergő Kiszel 9AI0002 13:39 + 1:38
7 Kende Pál Kovács 01Z03AB (HUN) TIPO Orienteering Club 13:53 + 1:52
8 Jan Lauenstein 06A74AC CHEANCO Switzerland 13:54 + 1:53
9 Adam Voros 09X72AF ROUCluj Kolozsvár 14:16 + 2:15
10 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 14:19 + 2:18
11 Oliver Calvet 08M04AA (AUT) OLC Währing 14:27 + 2:26
12 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 14:32 + 2:31
13 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 14:54 + 2:53
14 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 15:07 + 3:06
15 Ondřej Zabořil JEN0401 15:08 + 3:07
16 Gergő Vöröss 10A0005 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 15:17 + 3:16
17 Michal Balogh SKS0301 Športový klub Sandberg 15:21 + 3:20
18 Endre Jancsik 09X72AG ROUCluj Kolozsvár 15:38 + 3:37
19 Matyas Egri 09Z03AA (HUN) Vizsla SE 15:45 + 3:44
20 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:02 + 4:01
21 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 16:28 + 4:27
22 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 16:29 + 4:28
23 Pavel Chmelář JPV0333 17:39 + 5:38
24 Levente Dobrocsi 10A0017 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 18:08 + 6:07
25 Filip Prutkay SKS0403 Športový klub Sandberg 22:07 + 10:06
26 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 23:41 + 11:40
27 Barnabás Labancz 9AI0004 23:52 + 11:51
28 Tomáš Zedníček SPE0405 Klub OB Sokol Pezinok 24:46 + 12:45
29 Tibor Fedor SPE0303 Klub OB Sokol Pezinok 31:46 + 19:45
Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice DISK

M -18 A 3.00 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barnabás Jacsó 10A0007 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 12:57
2 Juraj Tkáč 04V02AA (CZE) OK Jihlava 13:08 + 0:11
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 13:14 + 0:17
4 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 13:55 + 0:58
5 Peter Gonczi 01Z03AA (HUN) TIPO Orienteering Club 14:09 + 1:12
6 Jáchym Coufal 02S02AA (CZE) SK Žabovřesky Brno 14:15 + 1:18
6 Keve Gonczi 01Z0001 HUNTIPO Orienteering Club 14:15 + 1:18
8 Vojtěch Zabořil TUR0110 14:34 + 1:37
9 David Štorek JPV0202 14:35 + 1:38
10 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 14:50 + 1:53
11 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 15:45 + 2:48
12 Jan Chmelář JPV0102 17:26 + 4:29
13 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 18:42 + 5:45
14 Balázs Labancz 9AI0003 18:54 + 5:57
15 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 23:26 + 10:29

M -20 A 3.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Csongor Horváth 01Z00AA (HUN) TIPO Orienteering Club 13:00
2 Tamás Bárány 10A0012 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 13:01 + 0:01
3 Vince Weiler 9C40005 15:59 + 2:59
4 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 16:01 + 3:01
5 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 16:03 + 3:03
6 Jan Honkyš JPV9912 21:44 + 8:44
Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita DISK
Tomáš Vavřík 9B20002 DISK

M 21- E 3.60 km / 15 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:28
2 Tamas Tolgyesi 08C84A4 HUNPista Alkesz Team 15:44 + 0:16
3 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 16:52 + 1:24
4 Péter Divin 10B98AA (ROU) Ady Oradea 16:56 + 1:28
5 Stanislav Mokrý 02S92AA (CZE) SK Žabovřesky Brno 16:59 + 1:31
6 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 17:16 + 1:48
7 Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:20 + 1:52
8 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 17:35 + 2:07
9 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 17:37 + 2:09
10 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 17:39 + 2:11
11 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 17:56 + 2:28
12 Dariusz Sokalski 11T84AA (POL) KU AZS WAT Warszawa 18:16 + 2:48
12 Ondřej Pešek 01D85AA (CZE) K.O.B. Choceň 18:16 + 2:48
14 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:25 + 2:57
15 Tomáš Rusňák SSN86AA KOB Čingov Spišská Nová Ves 18:43 + 3:15
16 Radim Fajkus JPV9509 18:47 + 3:19
17 Matej Hraboš HBB9501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 18:53 + 3:25
18 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:54 + 3:26
19 David Mikel 01T97AA (CZE) SKOB Zlín 19:05 + 3:37
19 Stefan Lauenstein 06A74AA (CHE) ANCO Switzerland 19:05 + 3:37
21 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 19:22 + 3:54
22 Lobel Horvat 9AL0002 19:44 + 4:16
23 Szabolcs Bojtor 11O90AA (HUN) Hungarian Deaf Sport Federation 21:17 + 5:49
24 Michal Lami TKE8601 Klub OB ATU Košice 22:58 + 7:30
Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica DISK
Ferenc Mihályi 11O84AA (HUN) Hungarian Deaf Sport Federation DISK
Matúš Kaprál TKE8804 Klub OB ATU Košice DISK

M 21- A 3.20 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 12:37
2 Attila Korózs 10A0022 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 13:13 + 0:36
3 Alexey Morozov 11Y76AB RUSYaroslavl 13:44 + 1:07
4 Jan Klapal 11C90AA (CZE) OOB Vamberk 14:17 + 1:40
5 Aleksandr Angelov 11Y76AE RUSYaroslavl 14:35 + 1:58
6 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 14:54 + 2:17
7 Petr Přikryl 02S67AA (CZE) SK Žabovřesky Brno 15:02 + 2:25
8 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 15:04 + 2:27
9 Martin Majláth EBB8902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 15:17 + 2:40
10 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 15:42 + 3:05
11 Angel Frontela 09P0001 ESPFRONTELA-O 15:46 + 3:09
12 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 15:53 + 3:16
13 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 15:55 + 3:18
14 Daniel Isla 09P0006 ESPFRONTELA-O 16:01 + 3:24
15 Miroslav Kollár KYS8801 Klub OB Kysak 16:08 + 3:31
16 Ján Kvaka KYS9002 Klub OB Kysak 16:21 + 3:44
17 Alejandro Hernandez 09P0003 ESPFRONTELA-O 16:24 + 3:47
18 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 16:59 + 4:22
19 Dušan Hrnčiar FBA7703 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:07 + 4:30
20 Juraj Sokol KYS9201 Klub OB Kysak 17:39 + 5:02
21 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 17:57 + 5:20
22 Cesar Torrejon 09P0005 ESPFRONTELA-O 18:41 + 6:04
23 Vojtěch Gabriel ONO8353 20:00 + 7:23
24 Radek Vehovský 11U89AA (CZE) Kobeřice 28:15 + 15:38

M 21- B 3.10 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Mižúr FBA9401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:28
2 Péter Borbás 10A0021 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 16:13 + 0:45
3 Christián Heffner SPE9801 Klub OB Sokol Pezinok 16:41 + 1:13
4 Rozsdi Alkesz 08C84AA (HUN) Pista Alkesz Team 16:46 + 1:18
5 Tamás Gyulai 08K82AA (HUN) Gerecse Tájfutó Club 16:50 + 1:22
6 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 17:09 + 1:41
7 Celkesz Alkesz 08C84A0 HUNPista Alkesz Team 17:42 + 2:14
8 Adam Král VZA9601 Slávia Žilinská univerzita 17:47 + 2:19
9 Michal Pátek 01D86AA (CZE) K.O.B. Choceň 17:50 + 2:22
10 Martin Košut VZB8001 18:19 + 2:51
11 Martin Bejdák RBA9605 TJ Rapid Bratislava 18:47 + 3:19
12 Marek Hrašna SPE9803 Klub OB Sokol Pezinok 19:13 + 3:45
13 Peter Wartiak FBA8001 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:32 + 5:04
14 Pavel Honkyš JPV9707 20:40 + 5:12
15 Petr Horčička UOL7007 21:23 + 5:55
16 Vojtěch Otruba JPV9717 21:43 + 6:15
17 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 21:54 + 6:26
18 Pavol Hreus VIA8501 Viatoris 22:33 + 7:05
19 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:34 + 11:06

M 35- A 3.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jiří Otrusina JPV8201 14:21
2 Jaroslav Vítek SJI7201 14:59 + 0:38
3 Andrei Zhukov 11Y76AD RUSYaroslavl 15:08 + 0:47
4 Jozef Chupek VZA7101 Slávia Žilinská univerzita 15:09 + 0:48
5 Dima Vorobyov 11M80AB (BLR) Kamvol SK 15:12 + 0:51
6 Nagy Viktor 09Y77AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 15:26 + 1:05
7 Edoardo Cortellazzi AGR8001 16:08 + 1:47
8 Attila Tóth 07U80AA (HUN) Pannon Supersonics 16:10 + 1:49
9 Joachim Wansölin 07K84AA (SWE) OK Ravinen 18:22 + 4:01
10 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 18:39 + 4:18
11 Milan Dudra KYS7201 Klub OB Kysak 19:09 + 4:48
12 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 20:08 + 5:47
13 Tomáš Pikulík 01C84AC Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 25:02 + 10:41
Pavel Krasko 11M80AA (BLR) Kamvol SK DISK
Kamil Lesisz 10J84AA (POL) UNTS Warszawa DISK
Bohumil Stoklasa 04U84AA (CZE) TJ Sokol Plumlov DISK
Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra DISK
Gergely Kain 07U78AB (HUN) Pannon Supersonics DISK
Pavel Martínek JPV7700 DNF

M 40- A 3.00 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Shane Lynch 09N79AA (IRL) CORKO 13:17
2 Edi Ocvirk 10N75AA (HRV) OK Japetic 13:54 + 0:37
3 Dénes Zoltán 09Y72AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 14:17 + 1:00
4 Pavel Švadlena 01D75AA (CZE) K.O.B. Choceň 15:27 + 2:10
5 Marcus Pinker 09N74AA (IRL) CORKO 15:29 + 2:12
6 Petr Ševčík ONO7200 15:48 + 2:31
7 Marek Rigó 10Y71AA (CZE) SKOB Odry 16:08 + 2:51
8 Mikuláš Šabo RBA7820 TJ Rapid Bratislava 16:09 + 2:52
9 Marcus Schmidt 08J66AA (DEU) TSG Wiesloch 16:13 + 2:56
10 Sandor Kiszel 10K77AA (HUN) KZSE 16:22 + 3:05
11 Michal Barták 11N78AA OK Bartakson 17:00 + 3:43
12 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 17:23 + 4:06
13 Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak 17:49 + 4:32
14 Ladislav Nejedlý ONO8352 18:00 + 4:43
15 Vladimír Ječmen 06K79AA (CZE) SKOB Ostrov 18:13 + 4:56
16 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 18:27 + 5:10
17 Igor Porubčan KYS7101 Klub OB Kysak 18:30 + 5:13
18 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 18:36 + 5:19
19 Toni Perez 07E78AA (ESP) Ermassets 19:01 + 5:44
20 Milan Šimoník HBB7501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 19:07 + 5:50
21 Jan Chmelář JPV7501 19:15 + 5:58
22 Gábor Venczel 9AC0004 19:50 + 6:33
23 Marek Vaňo SKS7901 Športový klub Sandberg 19:58 + 6:41
24 Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 20:11 + 6:54
25 Jiří Šafek 02S76AA (CZE) SK Žabovřesky Brno 20:37 + 7:20
26 János Mráz 9AC0005 20:41 + 7:24
27 Vladimir Fujak 07R72AA Kysucke Nove Mesto 21:25 + 8:08
28 Jaromír Holík ONO7502 21:42 + 8:25
29 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:57 + 8:40
30 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 22:05 + 8:48

M 45- A 3.10 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 István Nagy 07Q87AC HUNGödöllői Kirchhofer SE 14:45
2 Mézes Tibor Sólyom 07O74AA (HUN) Göcsej Orienteering Club 14:47 + 0:02
3 Kaspars Cerjaks 11Q70AA (LVA) Kapa OK 15:21 + 0:36
4 Borbás Nándor 09Y19AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 15:51 + 1:06
5 ALBERTO MINGUEZ 10E67AA (ESP) IMPERDIBLE 15:53 + 1:08
6 Robert Gonczi 01Z72AA (HUN) TIPO Orienteering Club 15:56 + 1:11
7 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 15:57 + 1:12
8 Martin Hajdu 01Z70AA (HUN) TIPO Orienteering Club 15:59 + 1:14
8 Relu Tamas 9B50001 15:59 + 1:14
10 György Divin 10B70AA (ROU) Ady Oradea 16:23 + 1:38
11 Abrahám Hofhanzl RUZ7300 17:00 + 2:15
12 Szabolcs Tornai 08Z71AA (HUN) Szabi SE 17:03 + 2:18
13 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 17:10 + 2:25
14 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 17:12 + 2:27
15 Tibor Jacsó 10A0006 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 17:13 + 2:28
16 Pekka Lauri 02O65AA (FIN) Keravan Urheiljat 17:26 + 2:41
17 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 17:35 + 2:50
18 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 17:46 + 3:01
19 Marek Otruba PLU7417 17:56 + 3:11
20 Péter Szakál 09Y97AB HUNKalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 18:27 + 3:42
21 Remo Madella 11I94AB GBRSLOWITALY 18:30 + 3:45
22 Milan Svěchota 9B20005 18:55 + 4:10
23 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 19:08 + 4:23
24 Gergely Kovacs 01Z73AA (HUN) TIPO Orienteering Club 19:31 + 4:46
25 Victor Mikhaylov 08V73AA (UKR) Odessa Team 19:44 + 4:59
26 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 19:49 + 5:04
27 Martin Plachý JPV6515 19:59 + 5:14
28 Jiří Přikryl JPV7404 20:01 + 5:16
29 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 20:48 + 6:03
30 Vladimír Soldán JPV6526 21:08 + 6:23
31 René Vavřík 9B20003 21:35 + 6:50
32 Tomáš Podivínský 01F72AA (CZE) OK Sparta Praha 21:59 + 7:14
32 Petr Štorek JPV6505 21:59 + 7:14
34 Martin Hujduš KYS72AA Klub OB Kysak 23:11 + 8:26
35 Juraj Vajduliak 01C61AA Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 23:13 + 8:28
36 Peter Borčin 02U70AA nereg. Klub OB BOR Topoľčianky 24:13 + 9:28
37 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 24:44 + 9:59
38 László Iván 07U71AA (HUN) Pannon Supersonics 24:59 + 10:14
39 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 26:31 + 11:46
40 Radoslav Medzihradský 03V73AA Klub OB Metropol Košice 32:13 + 17:28
Piotr Cych AAB0001 DISK
Marek Filičko 03D71AA (CZE) OK Lokomotiv Pardubice DISK
Attila Bader 01Z69AA (HUN) TIPO Orienteering Club DISK
Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

M 45- B 2.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Samir Pop 9AJ0007 12:19
2 Michal Zabořil JEN7101 12:44 + 0:25
3 József Török SDS6301 13:40 + 1:21
4 Günther Klöckl 08G71AA (AUT) Vienna Orienteers 14:30 + 2:11
5 Peter Jancsik 09X72AE ROUCluj Kolozsvár 15:22 + 3:03
6 Tibor Novosad FBA7103 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:46 + 3:27
7 Alpar Voros 09X72AA (ROU) Cluj Kolozsvár 15:56 + 3:37
8 István Dankó 01Z69AC (HUN) TIPO Orienteering Club 17:05 + 4:46
9 Dušan Hýbl JPV7202 20:01 + 7:42

M 50- A 2.70 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 12:51
2 Mykhaylo Gutak 04N57A2 UKRO-club Kyiv 13:02 + 0:11
3 János Marton 09K68AA (HUN) Hidegkúti Spartacus 13:06 + 0:15
4 Mirek Hadač 05U71A1 CZEOrientacni beh Opava 13:25 + 0:34
5 Gabor Pataki 9AN0001 14:03 + 1:12
5 Boris Kastner-Jirka 09F69AA (AUT) Naturfreunde Wien - Orienteering Team 14:03 + 1:12
7 Ivo Novák 10W62AA (CZE) OK 24 Praha 14:07 + 1:16
8 Petr Vavrys LCE6413 14:39 + 1:48
9 Erich Göschl 08M66AA (AUT) OLC Währing 15:06 + 2:15
10 Werner Pietsch 09F70A1 AUTNaturfreunde Wien - Orienteering Team 15:11 + 2:20
11 Krzysztof Wrzesiński 10Q68AA (POL) September Team 15:13 + 2:22
12 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 15:14 + 2:23
13 Axel Biel 09F70A3 AUTNaturfreunde Wien - Orienteering Team 15:16 + 2:25
14 Martin Holinka 9AH0002 15:20 + 2:29
15 Roland Reisenberger 08F68AB (AUT) Orienteering Klosterneuburg 15:42 + 2:51
16 Martin Grünberger 08F68A1 AUTOrienteering Klosterneuburg 15:44 + 2:53
17 Harald Lipphart-kirchmeir 03B53AC AUTHSV OL Wiener Neustadt 15:49 + 2:58
18 Ran Shaviv 9AG0001 16:18 + 3:27
19 Stanislav Rachůnek 04V68AA (CZE) OK Jihlava 17:01 + 4:10
20 Sándor Horváth 01Z66AA (HUN) TIPO Orienteering Club 17:17 + 4:26
21 Libor Novák OKP6504 17:30 + 4:39
22 Francisco Delgado 09P73AA (ESP) FRONTELA-O 17:43 + 4:52
23 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 17:54 + 5:03
24 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 18:11 + 5:20
25 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 18:56 + 6:05
25 Lumír Urbánek 06K67AA (CZE) SKOB Ostrov 18:56 + 6:05
27 Martin Barč SSN6801 KOB Čingov Spišská Nová Ves 19:06 + 6:15
28 daniel stefan 09A65AA (ROU) CS Babarunca 19:53 + 7:02
29 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 22:01 + 9:10
30 Milan Sudovský CNR6902 ŠK Cart print Nitra 22:19 + 9:28
31 Daniel Pelikán JPV6800 24:00 + 11:09
Varga József 07O0003 HUNGöcsej Orienteering Club DISK
Gábor Benke 01Z65AA (HUN) TIPO Orienteering Club DISK

M 55- A 2.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavel Veljačik 01F62AA (CZE) OK Sparta Praha 14:03
2 Jurgis Valiūnas 08D62AC (LTU) OK Saule 14:25 + 0:22
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 14:28 + 0:25
4 Oleksandr Palahniuk 04N57A1 UKRO-club Kyiv 14:32 + 0:29
5 Tamás dr. Mohácsy 9AP0001 14:33 + 0:30
6 Siegfried Opetnik 11D63AA (AUT) HSV Klagenfurt 14:47 + 0:44
7 Tamás Egei 01Z63AA (HUN) TIPO Orienteering Club 14:48 + 0:45
8 Phil Newall 06O61AB GBRKERNO 15:13 + 1:10
9 Tibor Tolgyesi 9D10001 15:29 + 1:26
10 ARPAD TOKES 09X61AA (ROU) Cluj Kolozsvár 15:32 + 1:29
10 Ryszard Chachurski 11T63AA (POL) KU AZS WAT Warszawa 15:32 + 1:29
12 Graeme Dawson 9AD0001 15:43 + 1:40
13 Szlatényi Ferenc 07O0001 HUNGöcsej Orienteering Club 16:03 + 2:00
14 Miroslav Křeček 9AH0003 16:19 + 2:16
15 Darko Merunka 9AL0001 16:23 + 2:20
16 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 16:50 + 2:47
17 Andras Zempleni 04K60AA (HUN) MOM Budapest 17:08 + 3:05
18 Anton Kniebügl BBA6401 KOBRA Bratislava 17:16 + 3:13
19 Bogdan Lech 04Z89AB POLUMKS Orkan Ostróda 17:52 + 3:49
20 Miroslav Chmelar JPV6217 19:10 + 5:07
21 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 19:15 + 5:12
22 Petr Kaňák 07P61AA (CZE) KCTM Vysočina 19:25 + 5:22
23 Martin Václavík ZMT6404 Klub OB Martin 19:45 + 5:42
24 Gheorghe Nicu 9AJ0008 20:02 + 5:59
25 Zsolt Weiler 9C40002 20:17 + 6:14
26 Gábor Sebők 10A0010 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 20:23 + 6:20
27 Aleš Petráček 07P63AA (CZE) KCTM Vysočina 20:30 + 6:27
28 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 20:40 + 6:37
29 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 20:51 + 6:48
30 Algimantas Rudis 08D62AB (LTU) OK Saule 21:06 + 7:03
31 Miklos Mets 07Y62A2 HUNOSC Hungary 21:26 + 7:23
32 Ján Košut 02K63AA ROB klub KYSUCA n.o. 21:36 + 7:33
33 Václav Chotětický 07W52AA (CZE) KOB Kladno 23:05 + 9:02
34 Przemyslaw Mossakowski 11V60AA (POL) Samodzielny 23:10 + 9:07
35 Bohumil Strakoš 01T63AA (CZE) SKOB Zlín 23:27 + 9:24
36 Oldřich Lecián 01J61AA (CZE) TJ Opava 24:21 + 10:18
37 Sergii Landiak 04N57A0 UKRO-club Kyiv 24:55 + 10:52
38 Molnár Tibor 09W63AA (HUN) Soproni Mafc 37:51 + 23:48
39 Milan Borovička 03P61AA (CZE) VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha 39:04 + 25:01
László Prill FBA6302 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

M 60- A 2.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kestutis Abramikas 08D57AA (LTU) OK Saule 11:19
2 Josef Zapletal 09F70A0 AUTNaturfreunde Wien - Orienteering Team 11:32 + 0:13
2 Adrian Pickles 10C55A0 GBRLimestone Cowboys 11:32 + 0:13
4 Ivan Tumak 04N57A5 UKRO-club Kyiv 11:40 + 0:21
5 Jurgis Karnavicius 08D57AB (LTU) OK Saule 11:54 + 0:35
6 Peter Vankó 04059AA 12:29 + 1:10
7 Agoston Dosek 07Y62A0 HUNOSC Hungary 12:38 + 1:19
8 Josef Hejzlar 08S56AA (CZE) TJ OB České Budějovice 12:44 + 1:25
9 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 12:49 + 1:30
10 Jaroslav Zeman 07P59AA (CZE) KCTM Vysočina 12:53 + 1:34
11 Gyulai Zoltán 09I58AA (HUN) Megalódusz Sportegylet (MSE) 12:54 + 1:35
12 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 13:03 + 1:44
13 Mike Capper 10C55AA (GBR) Limestone Cowboys 13:29 + 2:10
14 Istvan Bokros 9AK0001 13:39 + 2:20
15 Andrzej Krochmal 09T56AA (POL) Spójnia Warszawa 14:08 + 2:49
16 Ladislav Mizera ROV5301 14:16 + 2:57
17 Mircea Pop 9AJ0010 14:23 + 3:04
18 Gábor Honfi 10A0015 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 14:43 + 3:24
19 Frederic Genevois 09F70A2 AUTNaturfreunde Wien - Orienteering Team 15:20 + 4:01
20 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 15:21 + 4:02
21 Romuald Guga 9B30001 15:30 + 4:11
22 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 15:52 + 4:33
23 Zbyněk Krejčík 01T57AB (CZE) SKOB Zlín 15:56 + 4:37
24 Iva Kavánková 01T97AB (CZE) SKOB Zlín 15:57 + 4:38
25 Kristian Leonhardt 10X55AB (AUT) OC Fürstenfeld 16:03 + 4:44
26 Evžen Kostka 05U71A0 CZEOrientacni beh Opava 16:10 + 4:51
27 József Kovács HUN0453 16:15 + 4:56
28 Janusz Olbrycht 09T55AA (POL) Spójnia Warszawa 17:12 + 5:53
29 Aleš Špičák DKP5500 17:19 + 6:00
30 Viktor Zsilkin 9AE0001 19:20 + 8:01
31 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 19:21 + 8:02
32 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 19:30 + 8:11
33 Lubomír Poklop 01I56AA (CZE) UOL - SOB Olomouc (Spolek orientačních běžců Olomouc) 20:01 + 8:42
34 Petr Strohalm KRN5601 20:23 + 9:04
35 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 23:32 + 12:13

M 65- A 2.30 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Markku Pietikäinen 08U52AA (FIN) Joutsenon Kullervo 11:57
2 Jerzy Parzewski 11T84A1 POLKU AZS WAT Warszawa 12:23 + 0:26
3 Mikko Sani 08N52AA (FIN) Hollolan Urheilijat -46 12:34 + 0:37
4 Helmut Härtelt 11P51AA (DEU) SSV Planeta Radebeul 12:41 + 0:44
5 Oleksandr Avramenko 08H51AA (UKR) Karnika 13:22 + 1:25
6 Tadeusz Wolejszo 11T84A2 POLKU AZS WAT Warszawa 13:26 + 1:29
7 Zoltan Hegedus 07Y62A1 HUNOSC Hungary 13:28 + 1:31
8 Józef Wozniak 11T84A3 POLKU AZS WAT Warszawa 13:56 + 1:59
9 Ondřej Herdegen 09C69A0 CZEOOB TJ Baník Ostrava 13:58 + 2:01
10 Denes Pelyhe SDS6401 14:44 + 2:47
11 Jozsef Bugár 9AA0002 14:50 + 2:53
11 Jacenty Łapanowski 09T50AA (POL) Spójnia Warszawa 14:50 + 2:53
13 Jiri Gurka 03B46AA (AUT) HSV OL Wiener Neustadt 15:08 + 3:11
14 Gabor Molnar 04O50AA (HUN) HSE 15:28 + 3:31
15 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 16:02 + 4:05
16 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 16:07 + 4:10
16 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 16:07 + 4:10
18 Andrzej Wysocki 9B30003 17:01 + 5:04
19 Poul Erik Christensen 07F52AA (DNK) Horsens OK 17:30 + 5:33
20 Miklós Kéki 9B60002 24:15 + 12:18
21 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 30:11 + 18:14
Raimo Hyyryläinen 08X51AA (FIN) Juvan Urheilijat DISK
Oldřich Pilc 9B10001 DISK
Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice DISK

M 70- A 1.90 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mykola Bozhko 04N49AA (UKR) O-club Kyiv 11:18
2 Matti Railimo 60167296 11:55 + 0:37
3 Pavel Kříž 01A48AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 12:42 + 1:24
4 Rob Garden 08B49AA (NZL) North West Orienteering Club 13:58 + 2:40
5 Antonín Peška 05J48AA (CZE) HLV 15:21 + 4:03
6 Oldřich Vlach 09C69A1 CZEOOB TJ Baník Ostrava 15:26 + 4:08
7 Ferenc Kardos 04047AA 18:44 + 7:26
8 Ladislav Kocbach 10P45AB NORBergens TF 20:45 + 9:27
Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava DISK
Ivan Lux 08E46AA (HUN) B-Aces DISK
Vladimír Zelený PGP4800 DISK

M 75- A 1.90 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tassilo Schmalfeld 11P51AB DEUSSV Planeta Radebeul 18:34
2 Péter Gombkötő Dr. 01Z73AB HUNTIPO Orienteering Club 23:23 + 4:49
3 Siegfried Gieldanowski 9C30001 25:43 + 7:09
4 Peter Gonczi 09K1000 HUNHidegkúti Spartacus 31:51 + 13:17
5 Dezső Nagy 09X72AB ROUCluj Kolozsvár 38:41 + 20:07

W -10 1.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hanna Parádi 9AI0007 16:21
2 Anička Krňová JPV0951 17:28 + 1:07
3 Veronika Ječmenová ONO0950 23:09 + 6:48
4 Lucia Kováčová VBA10AA ŠK VAZKA Bratislava 24:49 + 8:28
5 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 25:48 + 9:27
6 Lucie Urbánková ONO1150 29:44 + 13:23
7 Martina Schwarzová EBB0951 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 43:17 + 26:56
8 Paulína Šoltésová SSN9303 KOB Čingov Spišská Nová Ves 43:25 + 27:04

W -10 R 1.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Veronika Otrubová PLU1277 13:20
2 Žofia Fedorová SPE9802 Klub OB Sokol Pezinok 14:10 + 0:50
3 Mira Klöckl 08G71AC AUTVienna Orienteers 14:28 + 1:08
4 Anna Pavelová KYS10AA Klub OB Kysak 15:09 + 1:49
5 Petra Wartiakova FBA12AB TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:57 + 4:37
6 Sofia Marko TKE1251 Klub OB ATU Košice 18:23 + 5:03
7 Ludmila Markovičová JPV1150 24:56 + 11:36
7 Mézes Emese Csenge 07O0006 HUNGöcsej Orienteering Club 24:56 + 11:36
9 Anna Macháčková SKS1151 Športový klub Sandberg 28:44 + 15:24
10 Katja Berger 08F68A3 AUTOrienteering Klosterneuburg 33:20 + 20:00
11 Júlia Macháčková SKS0854 Športový klub Sandberg 40:16 + 26:56
Annika Gulyas 08F68A4 AUTOrienteering Klosterneuburg DISK

W -12 A 1.70 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Sabina Michálková LCE0851 10:35
2 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 11:02 + 0:27
3 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 11:57 + 1:22
4 Luca Vöröss 10A0004 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 12:06 + 1:31
5 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 12:16 + 1:41
6 Anna Zabořilová JEN0951 13:48 + 3:13
7 Hana Vítková SJI0750 14:02 + 3:27
8 Wilma Lauenstein 06A74AD CHEANCO Switzerland 14:51 + 4:16
9 Kata Erdos 09Z07AB (HUN) Vizsla SE 15:47 + 5:12
10 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 16:29 + 5:54
11 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 17:56 + 7:21
12 Vendula Balvanová JPV0750 17:57 + 7:22
13 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:33 + 8:58
14 Emmy Destrez 9B90004 25:07 + 14:32
Lola Mouliere 9B90003 DISK

W -14 A 2.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zsuzsa Gonczi 01Z06AA (HUN) TIPO Orienteering Club 11:36
2 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 12:35 + 0:59
3 Laura Kulová ONO0552 12:45 + 1:09
4 Simona Holíková ONO0553 12:53 + 1:17
5 Tereza Kendrová FBA0651 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 13:10 + 1:34
6 Anna Otrubová PLU0577 13:13 + 1:37
7 Betti Tóth 9AI0006 13:15 + 1:39
8 Eva Urbánková ONO0650 13:47 + 2:11
9 Borbás Ágota 09Y05AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 14:16 + 2:40
10 Tanja Klöckl 08F68A0 AUTOrienteering Klosterneuburg 14:48 + 3:12
11 Corinna Biel 09F70A4 AUTNaturfreunde Wien - Orienteering Team 14:57 + 3:21
12 Eszter Parádi 9AI0008 15:09 + 3:33
13 Alba Loré Amigó 9AB0002 15:11 + 3:35
14 Sara Szakal-Biro 09Z09AA (HUN) Vizsla SE 15:27 + 3:51
15 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 15:32 + 3:56
16 Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 16:01 + 4:25
17 Petra Holíková ONO0653 16:15 + 4:39
18 Ema Michačová HBB0551 ŠK HADVEO Banská Bystrica 16:36 + 5:00
19 Anežka Ševčíková ONO0550 16:53 + 5:17
20 Štěpánka Hofhanzlová RUZ0650 16:59 + 5:23
21 Katarína Cuninková VZB0051 17:07 + 5:31
22 Otilia Neuschli 9AJ0003 17:42 + 6:06
23 Mara Codreanu Pustai 9AJ0002 17:59 + 6:23
24 Louise Mouliere 9B90002 18:38 + 7:02
25 Aneta Plachá JPV0555 19:03 + 7:27
26 Jana Přikrylová JPV0652 19:24 + 7:48
27 Lelle Doroszlai 09Z07AA (HUN) Vizsla SE 19:50 + 8:14
28 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 19:58 + 8:22
29 Júlia Pavelová KYS0651 Klub OB Kysak 20:26 + 8:50
30 Ivana Přikrylová JPV0653 20:58 + 9:22
31 Eszter Nemeth 09Z05AA (HUN) Vizsla SE 22:46 + 11:10
32 Villo Mohos 09Z06AA (HUN) Vizsla SE 33:01 + 21:25
32 Maayan Shaviv 9AG0005 33:01 + 21:25

W -16 A 2.40 km / 15 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Klára Nejedlá ONO0450 15:23
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 16:06 + 0:43
3 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 16:42 + 1:19
4 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 17:13 + 1:50
5 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 17:29 + 2:06
6 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 17:41 + 2:18
7 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 17:44 + 2:21
8 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 18:38 + 3:15
9 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 21:38 + 6:15
10 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 21:44 + 6:21
11 Einav Shaviv 9AG0004 21:46 + 6:23
12 Kamila Pompurová TBB0551 ŠK Terezka Banská Bystrica 25:08 + 9:45
13 Žofia Kováčová VBA0451 ŠK VAZKA Bratislava 25:21 + 9:58

W -18 A 2.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 13:34
2 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 14:34 + 1:00
3 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 14:58 + 1:24
4 Judit Divin 10B02AA (ROU) Ady Oradea 15:09 + 1:35
5 Zita Borbás 10A0008 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 16:28 + 2:54
6 Sofia Calvet 08M02AA (AUT) OLC Währing 16:50 + 3:16
7 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 16:55 + 3:21
8 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:03 + 4:29
9 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 18:42 + 5:08
10 Martina Václavíková ZMT0151 Klub OB Martin 19:59 + 6:25
11 Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg 24:00 + 10:26
12 Liliana Rusu 9AJ0011 25:28 + 11:54

W 21- E 3.00 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Renee Beveridge 08B67AB NZLNorth West Orienteering Club 15:27
1 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 15:27 + 0:00
3 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 15:32 + 0:05
4 Heini Saarimäki 06W87AA (FIN) Angelniemen Ankkuri 15:51 + 0:24
5 Veronika Tiszlavicz 10A0023 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 16:01 + 0:34
6 Silvia Chupeková VZA7250 Slávia Žilinská univerzita 16:23 + 0:56
7 Rebecca Dal Bon 11I94AA (GBR) SLOWITALY 16:36 + 1:09
8 Klára Petráčková 07P92AA (CZE) KCTM Vysočina 16:41 + 1:14
9 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 16:48 + 1:21
10 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 17:20 + 1:53
11 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 18:40 + 3:13
12 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 18:53 + 3:26
13 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 19:17 + 3:50

W 21- A 2.70 km / 20 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Verona Chernik 11M80AD BLRKamvol SK 14:09
2 Nata Shakhmetava 11M80AC BLRKamvol SK 14:21 + 0:12
3 Romana Zabořilová JEN7457 14:43 + 0:34
4 Marlene Berger 08F8001 AUTOrienteering Klosterneuburg 15:00 + 0:51
5 Monika Molnárová BBA9451 KOBRA Bratislava 15:23 + 1:14
6 Kinga Górska 04Z89AA (POL) UMKS Orkan Ostróda 15:38 + 1:29
7 Andrea Dékány 07Q87AA (HUN) Gödöllői Kirchhofer SE 15:45 + 1:36
7 Marie Krejčíková 01T92AA (CZE) SKOB Zlín 15:45 + 1:36
9 Veronika Vavrova 08L85AA (AUS) Kulgun Orienteers 15:46 + 1:37
10 Szilvia Dékány 07Q87AB HUNGödöllői Kirchhofer SE 15:47 + 1:38
11 Marta Wartiaková FBA8252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 16:02 + 1:53
12 Marta Perez 09P0004 ESPFRONTELA-O 16:23 + 2:14
13 Martyna Miśkiewicz 05A89AA (POL) OK! Sport 17:02 + 2:53
14 Ľudmila Sokolová KYS9451 Klub OB Kysak 17:49 + 3:40
15 Ioana Pop 9AJ0005 18:57 + 4:48
16 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 19:57 + 5:48
17 Alba Gavela 09P0002 ESPFRONTELA-O 24:57 + 10:48

W 21- B 2.40 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kitti Boros 10V97AA (AUT) ASKÖ Henndorf 13:56
2 Edina Gyulai-Kertesi 08K82AB HUNGerecse Tájfutó Club 14:49 + 0:53
3 Dénes Réka 09Y97AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 15:51 + 1:55
4 Barbora Pavliková KYS9152 Klub OB Kysak 16:02 + 2:06
4 Michaela Klapalová 11C84AA (CZE) OOB Vamberk 16:02 + 2:06
6 Lenka Vítková SJI7852 16:30 + 2:34
7 Zuzana Sleziaková VIA9251 Viatoris 17:47 + 3:51
8 Linda Horčičková UOL8650 17:58 + 4:02
9 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 18:01 + 4:05
10 Hana Hofhanzlová RUZ7951 18:31 + 4:35
11 Nikolett Szűcs 10A0009 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 18:57 + 5:01
12 Virág Tősi 10A0001 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 19:42 + 5:46
13 Tereza Schenková RBA9751 TJ Rapid Bratislava 20:10 + 6:14
14 Maria Pop 9AJ0006 20:31 + 6:35
15 Bibiána Perátová KYS9752 Klub OB Kysak 22:25 + 8:29
16 Erika Nemcová EBB8752 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 23:12 + 9:16
Kristýna Petráčková 07P98AA (CZE) KCTM Vysočina DISK

W 35- A 2.60 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Lauenstein 06A74AB CHEANCO Switzerland 15:31
2 Markéta Uhnavá 02S84AB (CZE) SK Žabovřesky Brno 15:53 + 0:22
3 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 16:52 + 1:21
4 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:27 + 1:56
5 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 17:28 + 1:57
6 Orsolya Scultety 10H84AA (HUN) Silvanus SE 17:42 + 2:11
7 Ilona Śliwczyńska 11W78AA (POL) Team 360º Warszawa 17:51 + 2:20
8 Renata Michálková LCE8151 18:01 + 2:30
9 Nikolett Lada 09Z79AA (HUN) Vizsla SE 18:49 + 3:18
10 Anna Zhukova 11Y76AC RUSYaroslavl 18:54 + 3:23
11 Borbála Józsa 9AC0003 19:59 + 4:28
12 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 20:46 + 5:15
13 Věra Ječmenová ONO8050 24:59 + 9:28
14 Hana Hrzinová ONO8350 26:06 + 10:35
15 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 26:56 + 11:25
16 Petra Huszár 07U78AA (HUN) Pannon Supersonics 27:31 + 12:00
17 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 27:35 + 12:04

W 40- A 2.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Császár Éva 07O0005 HUNGöcsej Orienteering Club 11:28
2 Virág Benedek 07U76AA (HUN) Pannon Supersonics 11:46 + 0:18
3 Krisztina Nagy 07U76AB (HUN) Pannon Supersonics 12:04 + 0:36
4 Radka Chmelářová JPV7650 12:18 + 0:50
5 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 12:20 + 0:52
6 Rostás Anikó 09Y75AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 12:24 + 0:56
7 Ida Balusková OKP7350 12:52 + 1:24
8 Natalia Klöckl 08G71AB AUTVienna Orienteers 13:40 + 2:12
9 Věra Otrubová PLU7777 13:56 + 2:28
10 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 13:58 + 2:30
11 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 14:05 + 2:37
12 Anikó Mezei 9AC0002 14:09 + 2:41
13 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 14:25 + 2:57
14 Andrea Plachá JPV7676 14:41 + 3:13
15 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 15:06 + 3:38
16 Jana Urbánková ONO7851 15:28 + 4:00
17 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 16:34 + 5:06
18 Olga Ševčíková ONO7650 16:49 + 5:21
19 Ágnes Gábor 9AC0001 17:25 + 5:57
20 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:29 + 6:01
21 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 18:21 + 6:53
22 Jitka Přikrylová JPV7979 19:51 + 8:23
23 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 20:53 + 9:25

W 45- A 2.40 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Barbara Kastner 09F70AA (AUT) Naturfreunde Wien - Orienteering Team 12:06
2 Barbara Bótor 07U73AA (HUN) Pannon Supersonics 13:50 + 1:44
3 Dóra Zelena 01Z70AB (HUN) TIPO Orienteering Club 15:16 + 3:10
3 Hana Burian 9A00001 15:16 + 3:10
5 Christine Calvet 08M70AA (AUT) OLC Währing 15:20 + 3:14
6 Tatyana Yavdoschuk 04N57A3 UKRO-club Kyiv 15:34 + 3:28
7 Martina Vidmuchová JPV7171 15:58 + 3:52
8 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 16:30 + 4:24
8 Orsolya Magyari 01Z70AC (HUN) TIPO Orienteering Club 16:30 + 4:24
10 Petra Křečková 9AH0001 16:36 + 4:30
11 Fruzsina Biro 09Z74AA (HUN) Vizsla SE 16:37 + 4:31
12 Jana Kostková 05U71AA (CZE) Orientacni beh Opava 17:00 + 4:54
13 Jusztina Bánki 9AI0001 17:03 + 4:57
14 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 17:22 + 5:16
15 Zsuzsa Sarkozi 09X72AC ROUCluj Kolozsvár 17:35 + 5:29
16 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 17:46 + 5:40
17 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 18:11 + 6:05
18 Camille Mouliere 9B90001 18:13 + 6:07
19 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 19:05 + 6:59
20 Ildikó Érsek 10A0018 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 19:16 + 7:10
21 Michal Shaviv 9AG0002 19:35 + 7:29
22 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 20:23 + 8:17
23 Csilla Hajas 04K60A0 HUNMOM Budapest 21:13 + 9:07
24 Bibiana Perátová KYS7252 Klub OB Kysak 22:14 + 10:08
25 Katarína Kováčová VBA7451 ŠK VAZKA Bratislava 22:31 + 10:25

W 45- B 2.30 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Judit Szűcs 10A0050 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 18:40
2 Lenka Borovičková 03P73AA (CZE) VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha 19:04 + 0:24
3 Vanda Leciánová 01J74AA (CZE) TJ Opava 19:44 + 1:04
4 Markéta Rachůnková 04V71AA (CZE) OK Jihlava 20:24 + 1:44
4 Iveta Vavříková 9B20001 20:24 + 1:44
6 Ida Herna FBA7253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 22:14 + 3:34
7 Dénes Ildikó 09Y69AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 24:29 + 5:49
8 Hana Svěchotová 9B20004 25:13 + 6:33
9 Iveta Hýblová JPV7474 33:07 + 14:27

W 50- A 2.30 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Renáta Barcíková 02Q67AA BK Sliač 11:11
2 Dagmar Hubáčková LCE6569 11:16 + 0:05
3 Hedi Berger 08F68A2 AUTOrienteering Klosterneuburg 12:18 + 1:07
4 Gabriella Györffy 04067AA 12:48 + 1:37
5 Elisabeth Kirchmeir 03B53AB AUTHSV OL Wiener Neustadt 13:37 + 2:26
6 Guni Palme 08F68AA (AUT) Orienteering Klosterneuburg 13:43 + 2:32
7 Ágnes Németh 01Z69AB (HUN) TIPO Orienteering Club 13:47 + 2:36
8 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 14:02 + 2:51
9 Agnes Toth 9C40001 14:09 + 2:58
10 Ágnes Asboltné Kerekes 9AE0002 14:43 + 3:32
11 Anna Amigó 9AB0001 14:50 + 3:39
11 Jitka Fajkusová JPV6773 14:50 + 3:39
13 Lada Jemelíková VBM6555 14:58 + 3:47
14 Simona Štorková JPV6556 15:55 + 4:44
15 Cristina Stefan 09A68AA (ROU) CS Babarunca 16:48 + 5:37
16 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 17:28 + 6:17
17 Irena Nováková OKP6651 17:37 + 6:26
18 Mária Kováčová 03V67AA Klub OB Metropol Košice 17:56 + 6:45
19 Ágnes Cseresnyés 01Z68AA (HUN) TIPO Orienteering Club 18:14 + 7:03
20 Jana Schäferová TZL6566 20:22 + 9:11
21 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 21:54 + 10:43
22 Teo Dóra 07O0002 HUNGöcsej Orienteering Club 22:07 + 10:56
23 Eva Nemkyová 03V66AA Klub OB Metropol Košice 24:34 + 13:23
Marquita Gelderman 08B67AA (NZL) North West Orienteering Club DISK
Ivana Kašparová JPV6951 DISK
Petra Chroustová VBM6655 DISK

W 55- A 1.90 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iva Vavrysová LCE6359 11:51
2 Adele Newall 06O61AA (GBR) KERNO 12:54 + 1:03
3 Ildikó Mátyás 04063AA 12:59 + 1:08
4 Ivana Poklopova 01I64AA (CZE) UOL - SOB Olomouc (Spolek orientačních běžců Olomouc) 13:10 + 1:19
5 Katalin Kármán 04058AA 13:13 + 1:22
6 Jana Klapalová 11C64AA (CZE) OOB Vamberk 13:51 + 2:00
7 Ivana Vavrečková JPV6363 14:16 + 2:25
7 Márta Marczis 10A0011 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 14:16 + 2:25
9 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 14:27 + 2:36
10 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 14:28 + 2:37
11 Piroska Bacsó 9D00001 14:36 + 2:45
12 Natalia Tsymbalenko 04N57A4 UKRO-club Kyiv 15:11 + 3:20
13 Monika Krejčíková 01T62AA (CZE) SKOB Zlín 17:38 + 5:47
14 Barbara Dawson 9AD0002 19:06 + 7:15
15 Eva Honkyšová JPV6350 20:10 + 8:19
16 Ágnes Lukácsi 07U63AA (HUN) Pannon Supersonics 20:39 + 8:48
17 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 21:25 + 9:34
18 Mira Janáčková RBA6352 TJ Rapid Bratislava 21:33 + 9:42

W 60- A 1.90 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mirka Vlažná LCE5852 13:46
2 Tuula Sani 08N52AB FINHollolan Urheilijat -46 14:27 + 0:41
3 Antonina Tumak 04N57A6 UKRO-club Kyiv 14:41 + 0:55
4 Tetyana Bozhko 04N57AA (UKR) O-club Kyiv 15:05 + 1:19
5 Maija Cerjaka 11Q70AB LVAKapa OK 15:12 + 1:26
6 Markéta Zelená 08Y58AA (CZE) SK PRAGA Praha 15:56 + 2:10
7 Vladimíra Potěšilová 9C20001 16:21 + 2:35
8 Jolanta Wysocka 9B30002 17:11 + 3:25
9 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 17:36 + 3:50
10 Gertraud Leonhardt 10X55AA (AUT) OC Fürstenfeld 18:26 + 4:40
11 Šárka Gabrielová ONO5950 19:26 + 5:40
12 Orban Zsuzsanna 10H84AB HUNSilvanus SE 21:02 + 7:16
13 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 21:43 + 7:57
14 Milena Strohalmová KRN5651 22:34 + 8:48
15 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 25:26 + 11:40
16 Jacqueline Stevens 10C55A1 GBRLimestone Cowboys 26:52 + 13:06
Gabriella Jenovari 04O57AA (HUN) HSE DISK
Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok DISK

W 65- A 1.80 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 15:19
2 Lyubov Ryasna 9AM0001 15:42 + 0:23
3 Zdenka Křížová 01A50AA (CZE) SKP Unitop Žďár nad Sázavou 16:21 + 1:02
4 Márta Lovász 9B60001 16:31 + 1:12
5 Traude Fesselhofer 03B53AA (AUT) HSV OL Wiener Neustadt 19:20 + 4:01
6 Edita Miartušová ZMT5452 Klub OB Martin 23:03 + 7:44
7 Nataliia Otreshko 9AM0002 23:08 + 7:49
8 Maria Fischer 01Z73AC HUNTIPO Orienteering Club 27:09 + 11:50

W 70- A 1.80 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Bjørg Kocbach 10P45AA (NOR) Bergens TF 15:28
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 17:01 + 1:33
3 Renata Vlachová 09C9901 CZEOOB TJ Baník Ostrava 17:59 + 2:31
4 Ildi Komár 9CA0001 21:09 + 5:41
5 Krisztina Cser 09K1002 HUNHidegkúti Spartacus 22:13 + 6:45
6 Ellaida Stepanenko 04N57A7 UKRO-club Kyiv 28:07 + 12:39
7 Lyudmyla Avramenko 08H51AB UKRKarnika 34:08 + 18:40

Open L 2.40 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jan Oncirk ONO0301 12:39
2 Jana Kőnigová 02S86AA (CZE) SK Žabovřesky Brno 14:44 + 2:05
3 Vilmos Weiler 9C40004 14:46 + 2:07
4 Miroslav Tauber SSN9301 KOB Čingov Spišská Nová Ves 15:04 + 2:25
5 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 15:36 + 2:57
6 Gáspár Albert HNN1234 15:39 + 3:00
7 Tibor Fedelin 9AF0001 16:14 + 3:35
8 Kinga Donogan 09X72AD ROUCluj Kolozsvár 18:28 + 5:49
9 Daniel Ševčík ONO0200 20:08 + 7:29
10 Jan Šváb USK0001 21:16 + 8:37
11 Aron Biro 09Z77AA (HUN) Vizsla SE 21:27 + 8:48
12 Christine Janacek RBA01XX TJ Rapid Bratislava 22:53 + 10:14
13 Rebecca Janacek RBA97XX TJ Rapid Bratislava 27:20 + 14:41
14 Ilona Holíková ONO7552 27:28 + 14:49
15 Markéta Milotová ONO8351 29:12 + 16:33
16 Daniel Trojčák USK0003 29:50 + 17:11
17 Erna Germann 07F52AB DNKHorsens OK 39:24 + 26:45
Tomáš Podivínský 11R01AA (CZE) SK Podivín Šalingrad DISK

Open S 2.10 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Yoav Shaviv 9AG0003 12:34
2 Livia Pelhos 01Z0002 HUNTIPO Orienteering Club 15:01 + 2:27
3 Lajter Máté 09Y01AA (HUN) Kalocsai Természetjáró és Szabadidő Sport Egyesület 15:07 + 2:33
4 Peter Markovič JPV8016 15:29 + 2:55
5 Annamária Pavelová KYS80AA Klub OB Kysak 16:58 + 4:24
6 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 17:08 + 4:34
7 Emese Marton 09K68AC HUNHidegkúti Spartacus 17:45 + 5:11
8 Sandra Palmer 07E81AA (ESP) Ermassets 19:01 + 6:27
9 Norbert Piller 10A0003 HUNEgri Spartacus Tájékozódási Futó SE 19:09 + 6:35
10 Judit Cservény 09K68AB HUNHidegkúti Spartacus 19:11 + 6:37
11 Blanka Chmelařová JPV6767 20:12 + 7:38
12 Ferenc Katona 04056AA 20:21 + 7:47
13 Sofia Sekaninová 03V04AA Klub OB Metropol Košice 20:29 + 7:55
14 Zuzana Trenčanová HBB7951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 21:13 + 8:39
15 Anna Szlávy HUN9903 21:24 + 8:50
16 Krisztina Nanasi 01Z71AA (HUN) TIPO Orienteering Club 21:34 + 9:00
17 Ivana Otrusinová JPV8687 21:52 + 9:18
18 Agnieszka Wojciechowicz POL0001 21:58 + 9:24
19 Pavel Krňa JPV7000 22:02 + 9:28
20 Květuše Mamáková 01C61AB Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 22:11 + 9:37
21 Zsuzsanna Koritar HNN1236 22:27 + 9:53
22 Martina Balvanová JPV0000 22:37 + 10:03
23 Andrea Schwarz 08F68A5 AUTOrienteering Klosterneuburg 25:04 + 12:30
24 Petr Honkyš JPV6100 25:24 + 12:50
25 Sorin Filomon 9AJ0009 26:13 + 13:39
26 Zsófia Albert HNN1235 26:24 + 13:50
27 Anna Divin 10B70AB (ROU) Ady Oradea 26:42 + 14:08
28 Magdalena Chachurska 11T78AA (POL) KU AZS WAT Warszawa 27:21 + 14:47
29 Radka Papoušková JPV5959 28:57 + 16:23
30 Václav Potěšil 9C20002 32:48 + 20:14
31 Lenka Jančíková SPE7751 Klub OB Sokol Pezinok 33:23 + 20:49

N 1.70 km / 10 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
0 Jana Beňušková VAK0001 0:00
2 Ivana Podivínská 11R73AA (CZE) SK Podivín Šalingrad 14:29
3 Radka Repáčová EBB9851 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 15:53
4 Ondřej Podivínský 11R03AA (CZE) SK Podivín Šalingrad 22:26
5 Christoph Schmidt 08J66A1 DEUTSG Wiesloch 29:49
6 Patrícia Skovajsová VAK1000 31:55