Ranking results

Competition: CESOM

Event: CESOM - E2 (07.04.2019)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A   

M -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
Martin Németh FBA0603 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 57:47 0
1 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 23:27 + -35:-20 900
2 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 24:52 + -33:-55 846
3 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 25:04 + -33:-43 838
4 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 25:42 + -33:-5 814
5 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:01 + -32:-46 801
6 Jakub Brňák SKS0701 Športový klub Sandberg 28:05 + -30:-42 722
7 Ján Dokupil SKS0801 Športový klub Sandberg 28:58 + -29:-49 688
8 Patrik Prutkay SKS0703 Športový klub Sandberg 29:00 + -29:-47 687
9 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 32:55 + -25:-52 537
10 Samuel Bobovský SPE0803 Klub OB Sokol Pezinok 33:44 + -25:-3 505
11 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 37:09 + -21:-38 374
12 Tomáš Babík VZA0802 Slávia Žilinská univerzita 37:12 + -21:-35 372
13 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 40:34 + -18:-13 243
14 Samuel Šebo HBB0702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 41:40 + -17:-7 201
15 Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 46:35 + -12:-12 12
16 Maroš Golian FBA0702 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 49:29 + -9:-18 0
17 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 50:47 + -7:00 0
18 Martin Surovčík VZA0703 Slávia Žilinská univerzita 57:04 + -1:-43 0
19 Matúš Chvojka ZMT0801 Klub OB Martin 65:50 + 8:03 0
20 Maximilián Janota FBA0701 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 70:10 + 12:23 0

M -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Filip Bukovac FBA0501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 36:12 900
2 Tomáš Kasza FBA0503 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 40:07 + 3:55 803
3 Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok 40:08 + 3:56 802
4 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 40:25 + 4:13 795
5 Adam Trepáč VZA0501 Slávia Žilinská univerzita 45:08 + 8:56 678
6 Jakub Berčík FBA0507 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 46:26 + 10:14 646
7 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 48:20 + 12:08 598
8 Karol Paluska FBA0601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 52:30 + 16:18 495
9 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 55:41 + 19:29 416
10 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 75:32 + 39:20 0
11 Ondrej Kováč VBA0601 ŠK VAZKA Bratislava 76:58 + 40:46 0
12 Samuel Hostačný SPE0501 Klub OB Sokol Pezinok 80:17 + 44:05 0
13 Daniel Dokupil SKS0502 Športový klub Sandberg 80:41 + 44:29 0
14 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 85:43 + 49:31 0
15 Lukáš Kapusta SPE0602 Klub OB Sokol Pezinok 88:26 + 52:14 0
16 Ondrej Pařízek FBA0604 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 128:32 + 92:20 0

M -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 48:34 900
2 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 49:52 + 1:18 876
3 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 51:18 + 2:44 849
4 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 52:18 + 3:44 831
5 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 53:38 + 5:04 806
6 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 53:50 + 5:16 802
7 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 57:13 + 8:39 740
8 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 59:18 + 10:44 701
9 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 64:26 + 15:52 606
10 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 64:35 + 16:01 603
11 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 65:47 + 17:13 581
12 Michal Nosáľ VZA0302 Slávia Žilinská univerzita 66:08 + 17:34 574
13 Viktor Kotuliak FBA0401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 69:44 + 21:10 508
14 Jakub Hummel RBA0304 TJ Rapid Bratislava 72:45 + 24:11 452
15 Filip Prutkay SKS0403 Športový klub Sandberg 83:30 + 34:56 253
16 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 84:59 + 36:25 225
17 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 100:34 + 52:00 0
18 Michal Urban SKS0401 Športový klub Sandberg 109:25 + 60:51 0
19 Stanislav Kuník SPE0305 Klub OB Sokol Pezinok 141:12 + 92:38 0

M -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 56:31 900
2 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 58:13 + 1:42 873
3 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 61:58 + 5:27 813
4 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 64:22 + 7:51 775
5 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 68:25 + 11:54 710
6 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 68:35 + 12:04 708
7 Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok 78:37 + 22:06 548
8 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 81:40 + 25:09 499
9 Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin 84:39 + 28:08 452
10 Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava 95:34 + 39:03 278
11 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 101:16 + 44:45 187
12 Adam Filip Niton RBA0104 TJ Rapid Bratislava 143:25 + 86:54 0
Radoslav Kuník SPE0103 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

M -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jakub Chupek VZA9901 Slávia Žilinská univerzita 55:02 900
2 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 60:18 + 5:16 814
3 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 73:06 + 18:04 605
4 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 80:53 + 25:51 477
5 Matej Pätoprstý SPE0001 Klub OB Sokol Pezinok 90:01 + 34:59 328
6 Branislav Kuník SPE9901 Klub OB Sokol Pezinok 97:57 + 42:55 198
Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava DISK 0

M 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 78:32 1100
2 Pavol Bukovac FBA8102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 81:31 + 2:59 1058
3 Maroš Bukovac FBA7601 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 89:30 + 10:58 946
4 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 91:23 + 12:51 920
5 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 98:48 + 20:16 816
6 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 104:17 + 25:45 739
7 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 115:01 + 36:29 589
8 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 115:28 + 36:56 583
9 Šimon Mižúr FBA9401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 133:11 + 54:39 335
10 Dušan Furucz FBA7101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 155:41 + 77:09 19
Dušan Sláma TKE9801 Klub OB ATU Košice DISK 0
Peter Glončák FBA7901 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DNF 0

M 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dávid Franko KYS9301 Klub OB Kysak 72:51 800
2 Dávid Ugray TKE9605 Klub OB ATU Košice 78:34 + 5:43 737
3 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 85:06 + 12:15 665
4 Miroslav Pilát HBB8502 ŠK HADVEO Banská Bystrica 85:26 + 12:35 662
5 Michal Lami TKE8601 Klub OB ATU Košice 87:19 + 14:28 641
6 Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves 88:24 + 15:33 629
7 Július Macháček SKS8402 Športový klub Sandberg 89:52 + 17:01 613
8 Tomáš Sokolík SPE9109 Klub OB Sokol Pezinok 90:59 + 18:08 601
9 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 96:40 + 23:49 538
10 Martin Majláth EBB8902 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 99:17 + 26:26 510
11 Dušan Hrnčiar FBA7703 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 101:46 + 28:55 482
12 Lukáš Poláček SPE8601 Klub OB Sokol Pezinok 108:44 + 35:53 406
13 Matej Ďuriš VIA8601 Viatoris 119:27 + 46:36 288

M 21- D

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tomáš Drenčák TKE8502 Klub OB ATU Košice 56:33 600
2 Silvester Dulák SSN9007 KOB Čingov Spišská Nová Ves 59:09 + 2:36 572
3 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 60:43 + 4:10 556
4 Dominic Ditri SPE0002 Klub OB Sokol Pezinok 61:12 + 4:39 551
5 Matúš Topor SPE0102 Klub OB Sokol Pezinok 63:56 + 7:23 522
6 Pavol Kebis SPE0003 Klub OB Sokol Pezinok 64:53 + 8:20 512
7 Ondrej Kurák TKE9703 Klub OB ATU Košice 66:41 + 10:08 492
8 Andrej Petrinec RBA8903 TJ Rapid Bratislava 70:12 + 13:39 455
9 Peter Wartiak FBA8001 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 70:25 + 13:52 453
10 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 73:36 + 17:03 419
11 Philip Stubna RBA9304 TJ Rapid Bratislava 74:37 + 18:04 408
12 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 86:24 + 29:51 283
13 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 136:41 + 80:08 0

M 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Štefan Šurgan HBB7905 ŠK HADVEO Banská Bystrica 62:04 900
2 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 75:13 + 13:09 709
3 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 77:53 + 15:49 671
4 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 79:21 + 17:17 649
5 Peter Chvojka ZMT8016 Klub OB Martin 86:19 + 24:15 548
6 Andrej Patráš HBB8201 ŠK HADVEO Banská Bystrica 98:14 + 36:10 376
Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita DISK 0
Michal Surovčík VZA8101 Slávia Žilinská univerzita DISK 0

M 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 64:34 900
2 Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok 65:57 + 1:23 881
3 Martin Borský FBA7704 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 66:35 + 2:01 872
4 Milan Škarvada HBB7401 ŠK HADVEO Banská Bystrica 67:04 + 2:30 865
5 Peter Vorlíček SKS7501 Športový klub Sandberg 69:17 + 4:43 834
6 Marek Urban SKS7401 Športový klub Sandberg 72:17 + 7:43 792
7 Štefan Brňák SKS7601 Športový klub Sandberg 76:07 + 11:33 739
8 Peter Krnáč VIA7701 Viatoris 79:33 + 14:59 691
9 Vladislav Janota FBA7903 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 82:36 + 18:02 649
10 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 83:55 + 19:21 630
11 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 85:11 + 20:37 613
12 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 98:55 + 34:21 421
Ivan Kotuliak FBA7402 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK 0

M 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 46:13 900
2 Valér Franko KYS6601 Klub OB Kysak 52:39 + 6:26 775
3 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 53:26 + 7:13 759
4 Peter Vandlíček VZA7300 Slávia Žilinská univerzita 53:55 + 7:42 750
5 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 56:33 + 10:20 699
6 Martin Bednárik CNR7201 ŠK Cart print Nitra 63:52 + 17:39 556
7 Rastislav Dokupil SKS7402 Športový klub Sandberg 67:34 + 21:21 484
8 Milan Kováč VBA7101 ŠK VAZKA Bratislava 68:40 + 22:27 463
9 Marián Šipoš SPE7102 Klub OB Sokol Pezinok 70:12 + 23:59 433
10 Ivan Butaš SPE7201 Klub OB Sokol Pezinok 73:50 + 27:37 362
11 Dušan Snopko EBB7001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 74:24 + 28:11 351
12 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 77:48 + 31:35 285
13 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 79:41 + 33:28 248
14 Jozef Paluska FBA7401 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 86:53 + 40:40 108
15 Ladislav Kasza FBA7102 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 88:56 + 42:43 68
16 Ivan Trepáč VZA7001 Slávia Žilinská univerzita 98:56 + 52:43 0

M 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 38:32 900
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 43:02 + 4:30 795
3 Peter Mlynárik VBA6501 ŠK VAZKA Bratislava 48:58 + 10:26 656
4 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 50:47 + 12:15 614
5 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 57:26 + 18:54 459
6 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 57:34 + 19:02 455
7 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 58:01 + 19:29 445
8 Emil Kukurugya SKS6603 Športový klub Sandberg 72:34 + 34:02 105
9 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 76:57 + 38:25 3

M 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 42:14 900
2 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 42:40 + 0:26 891
3 Ján Štubňa RBA5803 TJ Rapid Bratislava 46:58 + 4:44 799
4 František Papuga TKE6302 Klub OB ATU Košice 48:33 + 6:19 765
5 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 48:51 + 6:37 759
6 Pavol Kebis SPE6004 Klub OB Sokol Pezinok 53:57 + 11:43 650
7 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 56:23 + 14:09 598
8 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 59:20 + 17:06 536
9 Miloš Paulo SPE6301 Klub OB Sokol Pezinok 62:36 + 20:22 466
10 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 66:14 + 24:00 389
11 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 70:37 + 28:23 295
12 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 80:31 + 38:17 84
13 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 89:48 + 47:34 0

M 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 38:42 900
2 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 48:52 + 10:10 664
3 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 50:52 + 12:10 617
4 Jozef Jánoška RBA5902 TJ Rapid Bratislava 54:29 + 15:47 533
5 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 57:03 + 18:21 473
6 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 58:15 + 19:33 445
7 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 59:13 + 20:31 423
8 František Priesol RBA5901 TJ Rapid Bratislava 60:46 + 22:04 387
9 Jozef Fekiač VBA5801 ŠK VAZKA Bratislava 60:59 + 22:17 382
10 Ján Turský VZA5602 Slávia Žilinská univerzita 65:37 + 26:55 274
11 Milan Mitelman VZA5801 Slávia Žilinská univerzita 66:55 + 28:13 244
12 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 82:51 + 44:09 0

M 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 49:05 900
2 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 57:03 + 7:58 754
3 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 64:42 + 15:37 614
4 Viktor Vávra RBA5001 TJ Rapid Bratislava 68:43 + 19:38 540
5 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 71:28 + 22:23 490
6 Vladimír Grauzel FBA5101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 71:47 + 22:42 484
7 Viktor Mikluš FBA5201 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 97:08 + 48:03 19

M 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ján Nebeský FBA4101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 125:50 900

W -12 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Vorlíčková SKS0851 Športový klub Sandberg 26:48 900
2 Lea Kotuliaková FBA0751 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 26:48 + 0:00 900
3 Maja Volkova VZA0951 Slávia Žilinská univerzita 29:21 + 2:33 814
4 Kristína Toporová SPE0751 Klub OB Sokol Pezinok 30:02 + 3:14 791
5 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 30:17 + 3:29 783
6 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 30:37 + 3:49 772
7 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 30:59 + 4:11 760
8 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 34:44 + 7:56 634
9 Viktoriya Valyavka VZA0851 Slávia Žilinská univerzita 55:17 + 28:29 0

W -14 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 26:54 900
2 Rebecca Herna FBA0553 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 27:14 + 0:20 889
3 Tereza Kendrová FBA0651 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 29:14 + 2:20 822
4 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 29:37 + 2:43 809
5 Elena Lago VBA0551 ŠK VAZKA Bratislava 42:42 + 15:48 371
6 Hana Eliášová RBA0651 TJ Rapid Bratislava 43:29 + 16:35 345
7 Judita Illésová BBA0551 KOBRA Bratislava 91:08 + 64:14 0

W -16 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 35:00 900
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 37:15 + 2:15 842
3 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 37:39 + 2:39 832
4 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 38:10 + 3:10 819
5 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 41:52 + 6:52 723
6 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 43:29 + 8:29 682
7 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 45:02 + 10:02 642
8 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 45:06 + 10:06 640
9 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 47:58 + 12:58 567
10 Ema Honzírková SKS0351 Športový klub Sandberg 48:12 + 13:12 561
11 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 49:31 + 14:31 527
12 Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok 56:28 + 21:28 348
13 Martina Dorozlová SPE0456 Klub OB Sokol Pezinok 60:35 + 25:35 242
14 Katarína Mravíková SKS0451 Športový klub Sandberg 63:51 + 28:51 158

W -18 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 39:53 900
2 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 41:35 + 1:42 862
3 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 46:34 + 6:41 749
4 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 47:23 + 7:30 731
5 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 50:48 + 10:55 654
6 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 52:43 + 12:50 610
7 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 55:47 + 15:54 541
8 Veronika Jánošová SKS0151 Športový klub Sandberg 61:29 + 21:36 413
9 Katarína Pajtášová SKS0152 Športový klub Sandberg 77:44 + 37:51 46
10 Michaela Mozolíková SPE0254 Klub OB Sokol Pezinok 82:50 + 42:57 0
11 Katarína Palusková FBA0251 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 85:28 + 45:35 0

W -20 A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 54:05 900
2 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 62:11 + 8:06 765
3 Magdaléna Hrabošová FBA0052 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 66:26 + 12:21 694

W 21- E

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Lucia Kovalančíková HBB9351 ŠK HADVEO Banská Bystrica 67:37 1100
2 Tereza Miklušová RBA9952 TJ Rapid Bratislava 73:09 + 5:32 1010
3 Katarzyna Galla HBB9552 ŠK HADVEO Banská Bystrica 96:13 + 28:36 635

W 21- B

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Dominika Franková KYS9553 Klub OB Kysak 63:20 800
2 Nicole Lipková TKE9454 Klub OB ATU Košice 65:34 + 2:14 772
3 Dajana Snopková EBB9551 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 66:54 + 3:34 755
4 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 70:19 + 6:59 712
5 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 79:54 + 16:34 591

W 35- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Marta Wartiaková FBA8252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 44:30 900
2 Zora Flassiková RBA8056 TJ Rapid Bratislava 46:18 + 1:48 864
3 Alena Bukovacová FBA7451 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 50:09 + 5:39 786
4 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 51:34 + 7:04 757
5 Monika Urbanová SKS7751 Športový klub Sandberg 51:49 + 7:19 752
6 Barbora Vorlíčková SKS7651 Športový klub Sandberg 60:26 + 15:56 578
7 Táňa Bednáriková SSN7952 KOB Čingov Spišská Nová Ves 65:25 + 20:55 477
8 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 66:21 + 21:51 458
9 Katarína Sýkorová FBA8253 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 74:13 + 29:43 299
10 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 75:18 + 30:48 277
11 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 83:36 + 39:06 109

W 40- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 37:10 900
2 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 42:02 + 4:52 782
3 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 50:56 + 13:46 567
4 Martina Breinerová TKE7652 Klub OB ATU Košice 53:43 + 16:33 499
5 Dagmar Miklušová RBA7351 TJ Rapid Bratislava 53:50 + 16:40 496
6 Petra Kotuliaková FBA7552 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 57:11 + 20:01 415
7 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 59:02 + 21:52 370
8 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 59:46 + 22:36 353
9 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 60:43 + 23:33 330
10 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 62:07 + 24:57 296
11 Martina Brňáková SKS7752 Športový klub Sandberg 65:21 + 28:11 218
12 Veronika Prutkayová SKS7852 Športový klub Sandberg 66:13 + 29:03 197
13 Erika Vávrová RBA7751 TJ Rapid Bratislava 80:29 + 43:19 0
14 Bohumila Klangová VBA7652 ŠK VAZKA Bratislava 103:18 + 66:08 0

W 45- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 46:38 900
2 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 52:04 + 5:26 795
3 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:09 + 7:31 755
4 Martina Pánková RBA6953 TJ Rapid Bratislava 55:24 + 8:46 731
5 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 56:47 + 10:09 704
6 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 58:15 + 11:37 676
7 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 58:36 + 11:58 669
8 Eva Trepáčová VZA7053 Slávia Žilinská univerzita 65:39 + 19:01 533
9 Petra Rebrová FBA7252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 73:52 + 27:14 374
10 Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava 74:58 + 28:20 353
11 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 83:53 + 37:15 181

W 50- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 46:06 900
2 Jana Franková KYS6651 Klub OB Kysak 48:42 + 2:36 849
3 Bronislava Šimová PEZ6951 Klub OB AŠK Pezinok 49:33 + 3:27 833
4 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 63:27 + 17:21 561
5 Marta Jonášová SKS6951 Športový klub Sandberg 63:38 + 17:32 558
6 Soňa Mazúrová RBA6551 TJ Rapid Bratislava 69:02 + 22:56 452
7 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 116:34 + 70:28 0

W 55- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 41:01 900
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 44:04 + 3:03 833
3 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 47:01 + 6:00 768
4 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 54:05 + 13:04 613
5 Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 55:30 + 14:29 582
6 Ema Jurašková TKE6453 Klub OB ATU Košice 57:12 + 16:11 545
7 Taťjana Jánošková RBA6051 TJ Rapid Bratislava 60:54 + 19:53 464

W 60- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 46:20 900
2 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 61:08 + 14:48 613
3 Mária Fekiačová VBA5851 ŠK VAZKA Bratislava 68:08 + 21:48 477

W 65- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 61:47 900
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 62:47 + 1:00 885
Marta Brzová SPE5351 Klub OB Sokol Pezinok DISK 0

W 70- A

Place Runner Reg. number Club Time Loss Points
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 56:40 900
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 60:15 + 3:35 843