Results

Competition: Grand prix Nógrad

Event: Grand prix Nógrad - E1 (27.04.2019)

Categories

M -10 R    M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M 21- A    M 21- BR   M 21- C    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -10 R    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- A    W 21- BR   W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    Open A     Open B    

M -10 R 3.08 km / 70 m, 4 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Matej Trenčan HBB1001 ŠK HADVEO Banská Bystrica 25:32
2 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:09 + 1:37
3 Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok 30:33 + 5:01
4 Filip Vyzvari 35:14 + 9:42

M -12 A 2.20 km / 115 m, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok 17:25
2 Michal Dolný SPE0706 Klub OB Sokol Pezinok 20:36 + 3:11
3 Eli Valach SPE0703 Klub OB Sokol Pezinok 23:51 + 6:26
4 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 25:17 + 7:52
5 Samuel Šebo HBB0702 ŠK HADVEO Banská Bystrica 27:44 + 10:19
6 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 28:55 + 11:30
7 Tomas Legath 29:05 + 11:40
8 Milan Trenčan HBB0703 ŠK HADVEO Banská Bystrica 44:34 + 27:09
Jonáš Čief HBB0701 ŠK HADVEO Banská Bystrica DNS

M -14 A 2.50 km / 110 m, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 21:48
2 Gabriel Legáth KYS0502 Klub OB Kysak 33:23 + 11:35
3 Adam Roháč TKE0601 Klub OB ATU Košice 34:19 + 12:31
4 Michal Zedníček SPE0603 Klub OB Sokol Pezinok 39:42 + 17:54
Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice DISK
Ján Koman FBA0504 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DISK

M -16 A 3.19 km / 180 m, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 24:20
2 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 28:47 + 4:27
3 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 28:50 + 4:30
4 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 30:13 + 5:53
5 Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok 30:36 + 6:16
6 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 31:33 + 7:13
7 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 35:25 + 11:05
8 Jakub Fraňo SPE0302 Klub OB Sokol Pezinok 35:55 + 11:35
9 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 39:11 + 14:51
10 Marek Dolný SPE0407 Klub OB Sokol Pezinok 54:14 + 29:54
11 Martin Vaľa KYS0301 Klub OB Kysak 64:46 + 40:26

M -18 A 3.92 km / 190 m, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 25:43
2 Medard Féder PEZ0102 Klub OB AŠK Pezinok 26:06 + 0:23
3 Matúš Šimo SPE0107 Klub OB Sokol Pezinok 29:24 + 3:41
4 Michal Kurák TKE0101 Klub OB ATU Košice 36:46 + 11:03
5 Adam Filip Niton RBA0104 TJ Rapid Bratislava 56:10 + 30:27
Adam Havlík SPE0201 Klub OB Sokol Pezinok DISK
Matúš Oravec ZMT0101 Klub OB Martin DNS
Michal Schenk RBA0201 TJ Rapid Bratislava DNS

M 21- A 5.48 km / 275 m, 18 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava 36:59
2 Tomáš Mušinský TKE9301 Klub OB ATU Košice 40:49 + 3:50
3 Peter Mižúr FBA9101 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 43:20 + 6:21
4 Adam Tysz TKE8703 Klub OB ATU Košice 48:44 + 11:45
5 Tomáš Sokol KYS9103 Klub OB Kysak 50:13 + 13:14
6 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 51:44 + 14:45
7 Tomáš Ondrejka VZA0001 Slávia Žilinská univerzita 53:07 + 16:08
8 Rastislav Szabó HBB8701 ŠK HADVEO Banská Bystrica 54:21 + 17:22
9 Dominik Lovás RBA9902 TJ Rapid Bratislava 57:15 + 20:16
10 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 58:58 + 21:59
11 Libor Semančík KYS9006 Klub OB Kysak 60:16 + 23:17
Stanislav Franko KYS9802 Klub OB Kysak DNS

M 21- BR 4.42 km / 185 m, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 45:06
2 Christián Heffner SPE9801 Klub OB Sokol Pezinok 46:41 + 1:35
3 Miroslav Hríbik HBB8501 ŠK HADVEO Banská Bystrica 76:47 + 31:41
4 Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok 101:28 + 56:22

M 21- C 3.32 km / 155 m, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Kiss TKE8503 Klub OB ATU Košice 38:48

M 35- A 4.33 km / 250 m, 16 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 39:11
2 Michal Pavelek SPE7902 Klub OB Sokol Pezinok 42:16 + 3:05

M 40- A 4.20 km / 240 m, 16 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Igor Patráš HBB7901 ŠK HADVEO Banská Bystrica 46:36
2 Milan Škarvada HBB7401 ŠK HADVEO Banská Bystrica 64:45 + 18:09
3 Marek Koman FBA7905 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 71:13 + 24:37
4 Ľudovít Pavela KYS7501 Klub OB Kysak 75:15 + 28:39

M 45- A 4.00 km / 205 m, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 35:05
2 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 44:02 + 8:57
3 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 47:23 + 12:18
4 Medard Féder PEZ7303 Klub OB AŠK Pezinok 58:15 + 23:10

M 50- A 3.18 km / 175 m, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 31:58
2 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 36:38 + 4:40
3 Róbert Schenk RBA6802 TJ Rapid Bratislava 46:06 + 14:08

M 55- A 3.29 km / 170 m, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Csaba Takács TKE6205 Klub OB ATU Košice 35:07
2 László Prill FBA6302 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 35:36 + 0:29
3 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 35:47 + 0:40
4 Peter Ďurčo EBB6102 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 36:13 + 1:06
5 Jaroslav Kollár KYS6102 Klub OB Kysak 41:46 + 6:39
6 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 46:54 + 11:47
7 Dušan Rybár RBA6202 TJ Rapid Bratislava 56:20 + 21:13

M 60- A 2.90 km / 140 m, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 25:32
2 Ján Mižúr FBA5501 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 31:10 + 5:38
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 32:06 + 6:34
4 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 35:04 + 9:32
5 Ján Kuchta TKE5701 Klub OB ATU Košice 36:52 + 11:20
6 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 41:00 + 15:28
7 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 42:44 + 17:12
8 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 46:29 + 20:57

M 65- A 2.35 km / 115 m, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Štefan Máj BBA5201 KOBRA Bratislava 28:25
2 Igor Roháč TKE4301 Klub OB ATU Košice 32:23 + 3:58
3 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 46:20 + 17:55

M 70- A 1.84 km / 90 m, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľudovít Šmelík RBA4301 TJ Rapid Bratislava 24:21
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK

W -10 R 3.08 km / 70 m, 4 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Anna Pavelová KYS10AA Klub OB Kysak 22:03
2 Žofia Fedorová 22:41 + 0:38

W -12 A 1.70 km / 70 m, 5 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Šipošová SPE0951 Klub OB Sokol Pezinok 16:44
2 Ella Michaela Patrášová HBB0951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 26:42 + 9:58

W -14 A 2.07 km / 100 m, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 22:09
2 Simona Mihaličová TKE0551 Klub OB ATU Košice 23:30 + 1:21
3 Gabriela Ježíková SPE0551 Klub OB Sokol Pezinok 26:45 + 4:36

W -16 A 2.80 km / 150 m, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ema Havlíková SPE0451 Klub OB Sokol Pezinok 31:15
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 33:07 + 1:52
3 Gabriela Trepáčová VZA0351 Slávia Žilinská univerzita 33:26 + 2:11
4 Natália Ježíková SPE0454 Klub OB Sokol Pezinok 35:28 + 4:13
5 Lenka Porubská TNR0451 ŠK Triturus Nitra 35:37 + 4:22
6 Klára Fedorová SPE0455 Klub OB Sokol Pezinok 37:33 + 6:18
7 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 39:46 + 8:31
8 Martina Vorlíčková SKS0551 Športový klub Sandberg 41:50 + 10:35
9 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 43:24 + 12:09
10 Ivona Rohaľová SKS0453 Športový klub Sandberg 50:03 + 18:48
Barbora Zelníková SPE0457 Klub OB Sokol Pezinok DNS

W -18 A 3.18 km / 175 m, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 27:30
2 Dorota Šmelíková RBA0251 TJ Rapid Bratislava 32:20 + 4:50
3 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 35:44 + 8:14
4 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 36:50 + 9:20
5 Petra VARGA MZV0251 TJ Mladosť Domino Zvolen 40:20 + 12:50
6 Michaela Patassiová FBA0252 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 41:13 + 13:43
7 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 41:45 + 14:15

W -20 A 3.19 km / 180 m, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 45:52
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 64:27 + 18:35
Magdaléna Hrabošová FBA0052 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DNS

W 21- A 3.92 km / 190 m, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Lenka Jablonovská SPE9063 Klub OB Sokol Pezinok 38:41
2 Ela Sedileková HBB9352 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:28 + 0:47
3 Katarína Kotrlová SKS9051 Športový klub Sandberg 46:24 + 7:43
4 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 52:47 + 14:06

W 21- BR 2.81 km / 140 m, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Eva Farkašová SSN9053 KOB Čingov Spišská Nová Ves 29:53

W 35- A 3.29 km / 170 m, 13 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Martina Bialeková EBB7351 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 38:18
2 Andrea Hríbiková HBB8451 ŠK HADVEO Banská Bystrica 49:25 + 11:07
3 Ľubomíra Ježíková SPE8351 Klub OB Sokol Pezinok 64:55 + 26:37
4 Michaela Zedníčková SPE8253 Klub OB Sokol Pezinok 82:56 + 44:38

W 40- A 2.90 km / 140 m, 15 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Fedorová SPE7451 Klub OB Sokol Pezinok 24:58
2 Katarína Schenková RBA7451 TJ Rapid Bratislava 35:15 + 10:17
3 Jana Slámová TKE7252 Klub OB ATU Košice 36:02 + 11:04
4 Barbora Šmelíková VBA6951 ŠK VAZKA Bratislava 37:31 + 12:33
5 Martina Breinerová TKE7652 Klub OB ATU Košice 38:21 + 13:23
6 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 39:35 + 14:37
7 Valéria Marko TKE7952 Klub OB ATU Košice 42:45 + 17:47
8 Kristína Komanová FBA7853 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 43:59 + 19:01

W 45- A 2.84 km / 125 m, 12 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Hana Šmelíková FBA6951 TJ Slávia Farmaceut Bratislava 33:08
2 Táňa Časnochová HBB7051 ŠK HADVEO Banská Bystrica 39:14 + 6:06
3 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 51:52 + 18:44
4 Ingrid Roháčová TKE7051 Klub OB ATU Košice 75:59 + 42:51
5 Svelana Puls RBA7251 TJ Rapid Bratislava 99:45 + 66:37

W 55- A 2.15 km / 115 m, 11 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 24:32
2 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 28:19 + 3:47
3 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 28:56 + 4:24
4 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 35:08 + 10:36
Jana Mižúrová FBA6351 TJ Slávia Farmaceut Bratislava DNS

W 60- A 1.84 km / 90 m, 9 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 65:53
Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok DNS

W 65- A 1.71 km / 85 m, 7 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Paulína Májová BBA5351 KOBRA Bratislava 22:30
2 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 37:48 + 15:18

W 70- A 1.56 km / 70 m, 7 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 25:15
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 26:38 + 1:23

Open A 3.42 km / 165 m, 14 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ján Šebo HBB7801 ŠK HADVEO Banská Bystrica 49:38
2 Milan Trenčan HBB7906 ŠK HADVEO Banská Bystrica 65:44 + 16:06
3 Ľuboš Michač HBB7601 ŠK HADVEO Banská Bystrica 78:42 + 29:04

Open B 2.00 km / 70 m, 6 controls

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrea Porubská TNR7651 ŠK Triturus Nitra 21:15
2 Zuzana Trenčanová HBB7951 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:12 + 0:57
3 Ingrid Valachová SPE6752 Klub OB Sokol Pezinok 27:19 + 6:04
Jakub Škarvada HBB0801 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK
Soňa Čiefová DNS