Results

Competition: Slovenský rebríček

Event: Slovenský rebríček - E1 (19.09.2020)

Categories

M -12 A    M -14 A    M -16 A    M -18 A    M -20 A    M 21- E    M 21- B    M 21- D    M 35- A    M 40- A    M 45- A    M 50- A    M 55- A    M 60- A    M 65- A    M 70- A    W -12 A    W -14 A    W -16 A    W -18 A    W -20 A    W 21- E    W 21- B    W 35- A    W 40- A    W 45- A    W 50- A    W 55- A    W 60- A    W 65- A    W 70- A    M -10      W -10      MW-R       N          K3        

M -12 A 2.35 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Samuel Michač HBB0802 ŠK HADVEO Banská Bystrica 22:24
2 Daniel Ondovčík SPE0801 Klub OB Sokol Pezinok 28:58 + 6:34
3 Michal Marko TKE0901 Klub OB ATU Košice 31:18 + 8:54
4 Šimon Timko TKE0801 Klub OB ATU Košice 34:48 + 12:24
5 Juhás Peter 45:39 + 23:15

M -14 A 4.56 km / 130 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Filip Jančík SPE0604 Klub OB Sokol Pezinok 32:51
2 Daniel Šmelík RBA0702 TJ Rapid Bratislava 40:29 + 7:38
3 Jakub Karol Janšo TKE0602 Klub OB ATU Košice 44:33 + 11:42
4 Jakub Lanátor RBA0701 TJ Rapid Bratislava 49:23 + 16:32
5 Maksym Volkov VZA0701 Slávia Žilinská univerzita 50:18 + 17:27
6 Matúš Mikloš SPE0702 Klub OB Sokol Pezinok 61:18 + 28:27
Samuel Šebo HBB0702 ŠK HADVEO Banská Bystrica DISK
Dávid Cisár SPE0708 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Tomáš Syrový SPE0601 Klub OB Sokol Pezinok DNS

M -16 A 7.52 km / 245 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Andrej Mikloš SPE0401 Klub OB Sokol Pezinok 46:54
2 Filip Bukovac FBA0501 ŠK Farmaceut Bratislava 50:25 + 3:31
3 Šimon Šipoš SPE0406 Klub OB Sokol Pezinok 52:08 + 5:14
4 Šimon Kukurugya SKS0402 Športový klub Sandberg 54:06 + 7:12
5 Tomáš Kasza FBA0503 ŠK Farmaceut Bratislava 56:19 + 9:25
6 Miroslav Pajger VZA0502 Slávia Žilinská univerzita 62:03 + 15:09
7 Jakub Berčík FBA0507 ŠK Farmaceut Bratislava 78:04 + 31:10
Ján Koman FBA0504 ŠK Farmaceut Bratislava DISK

M -18 A 8.69 km / 315 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tomáš Šipoš SPE0311 Klub OB Sokol Pezinok 53:05
2 Martin Roháč TKE0301 Klub OB ATU Košice 56:34 + 3:29
3 Martin Knor ZMT0201 Klub OB Martin 60:25 + 7:20
4 Lukáš Mário Novota TKE0302 Klub OB ATU Košice 63:09 + 10:04
5 Richard Sláma TKE0303 Klub OB ATU Košice 64:28 + 11:23
6 Tomáš Jurčík VZA0301 Slávia Žilinská univerzita 65:19 + 12:14
7 Maximilián Kubik RBA0303 TJ Rapid Bratislava 65:29 + 12:24
8 Oliver Lago VBA0301 ŠK VAZKA Bratislava 71:59 + 18:54
Nicholas Ditri SPE0304 Klub OB Sokol Pezinok DNS

M -20 A 10.76 km / 355 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Adam Jonáš BBA0101 KOBRA Bratislava 67:56
2 Daniel Pompura TBB0101 ŠK Terezka Banská Bystrica 72:04 + 4:08
3 Tobiáš Goldschmidt RBA0003 TJ Rapid Bratislava 75:37 + 7:41
4 Lukáš Simočko TKE0003 Klub OB ATU Košice 91:52 + 23:56
5 Matej Kukurugya SKS0103 Športový klub Sandberg 96:22 + 28:26
6 Martin Polyácsko TKE0102 Klub OB ATU Košice 109:00 + 41:04

M 21- E 14.50 km / 480 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Pavol Bukovac FBA8102 ŠK Farmaceut Bratislava 87:46
2 Matej Müller VBA9601 ŠK VAZKA Bratislava 99:50 + 12:04
3 Filip Kubina SKS8901 Športový klub Sandberg 104:39 + 16:53
4 Martin Jonáš BBA9601 KOBRA Bratislava 105:05 + 17:19
5 Miroslav Papuga TKE9002 Klub OB ATU Košice 120:11 + 32:25
6 Mikuláš Novota TKE6002 Klub OB ATU Košice 152:37 + 64:51
Maroš Bukovac FBA7601 ŠK Farmaceut Bratislava DNS
Marian Dávidík BBA7713 KOBRA Bratislava DNS

M 21- B 9.87 km / 330 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Šimon Mižúr FBA9401 ŠK Farmaceut Bratislava 96:53
2 Peter Karch SPE9112 Klub OB Sokol Pezinok 98:51 + 1:58
3 Peter Vričan VZA8901 Slávia Žilinská univerzita 108:22 + 11:29
4 Peter Macinský TKE8603 Klub OB ATU Košice 155:57 + 59:04
Michal Pavlík SSN9001 KOB Čingov Spišská Nová Ves DNS

M 21- D 6.75 km / 245 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Juraj Nemec EBB8901 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 53:31
2 Matúš Balogh SKS0101 Športový klub Sandberg 68:28 + 14:57
Michal Tomašovič SPE8902 Klub OB Sokol Pezinok DNS

M 35- A 10.76 km / 355 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Lago VBA7601 ŠK VAZKA Bratislava 94:35
2 Marián Mikluš RBA7204 TJ Rapid Bratislava 94:53 + 0:18
3 Július Porubský TNR7301 ŠK Triturus Nitra 96:24 + 1:49
4 Juraj Mihalič TKE7903 Klub OB ATU Košice 128:34 + 33:59

M 40- A 8.69 km / 315 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alexander Volkov VZA8002 Slávia Žilinská univerzita 73:29
2 Dušan Hrnčiar FBA7703 ŠK Farmaceut Bratislava 77:24 + 3:55
3 Peter Illés BBA7601 KOBRA Bratislava 79:39 + 6:10
4 Tomáš Jančík SPE7603 Klub OB Sokol Pezinok 81:13 + 7:44
5 Martin Borský FBA7704 ŠK Farmaceut Bratislava 87:01 + 13:32
6 Tibor Lanátor RBA7903 TJ Rapid Bratislava 105:29 + 32:00
7 Andrej Mikloš SPE7503 Klub OB Sokol Pezinok 135:09 + 61:40
8 Marek Koman FBA7905 ŠK Farmaceut Bratislava 162:05 + 88:36
Marian Spišiak SPE7601 Klub OB Sokol Pezinok DISK

M 45- A 8.12 km / 255 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Radoslav Jonáš SKS6902 Športový klub Sandberg 59:44
2 Karol Hierweg BBA5801 KOBRA Bratislava 60:58 + 1:14
3 Zdenko Roháč TKE7301 Klub OB ATU Košice 63:07 + 3:23
4 Martin Velgos TKE7202 Klub OB ATU Košice 69:13 + 9:29

M 50- A 7.52 km / 245 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jozef Pollák TKE6001 Klub OB ATU Košice 47:34
2 Juraj Šmelík RBA6603 TJ Rapid Bratislava 54:09 + 6:35
3 František Šoltés SSN6202 KOB Čingov Spišská Nová Ves 69:52 + 22:18
4 Pavol Šoltés SSN6402 KOB Čingov Spišská Nová Ves 70:26 + 22:52
5 Martin Jerguš TKE6702 Klub OB ATU Košice 70:29 + 22:55
6 Peter Jurčík VZA6802 Slávia Žilinská univerzita 74:16 + 26:42
7 Peter Sláma TKE6401 Klub OB ATU Košice 75:55 + 28:21
8 Milan Kurák TKE6801 Klub OB ATU Košice 80:19 + 32:45
9 Richard Balogh SKS6901 Športový klub Sandberg 89:11 + 41:37
10 Peter Borčin 02U70AA nereg. Klub OB BOR Topoľčianky 104:02 + 56:28

M 55- A 7.01 km / 250 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Miroslav Palička SSN5902 KOB Čingov Spišská Nová Ves 54:39
2 Hartmann Dirk 57:49 + 3:10
3 Milan Beleš SPE5901 Klub OB Sokol Pezinok 63:22 + 8:43
4 Karol Janšo TKE6206 Klub OB ATU Košice 68:10 + 13:31
5 Roman Ščehovič EBB6401 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 75:55 + 21:16
6 Ladislav Pompura TBB6301 ŠK Terezka Banská Bystrica 76:17 + 21:38
7 Vladimír Tysz TKE6202 Klub OB ATU Košice 94:09 + 39:30
8 Boris Ďurčo TKE6301 Klub OB ATU Košice 106:27 + 51:48

M 60- A 5.73 km / 185 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Jaroslav Piják SPE5801 Klub OB Sokol Pezinok 44:57
2 Juraj Nemec EBB6001 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 51:28 + 6:31
3 Milan Petrinec RBA5802 TJ Rapid Bratislava 60:25 + 15:28
4 Slávko Žilinčík TKE5602 Klub OB ATU Košice 60:51 + 15:54
5 Dušan Formanko RBA5801 TJ Rapid Bratislava 89:08 + 44:11

M 65- A 4.56 km / 130 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Peter Polakovič VZA5501 Slávia Žilinská univerzita 43:42
2 Ján Mižúr FBA5501 ŠK Farmaceut Bratislava 44:56 + 1:14
3 Anton Onder TKE5401 Klub OB ATU Košice 49:36 + 5:54
4 Jozef Gajdošík VZA5200 Slávia Žilinská univerzita 62:37 + 18:55
4 Vladislav Piják SPE52AA Klub OB Sokol Pezinok 62:37 + 18:55
6 Michal Simočko TKE5302 Klub OB ATU Košice 62:43 + 19:01
7 Pavol Poláček SPE5501 Klub OB Sokol Pezinok 64:25 + 20:43
8 Ivan Oravec SPE5502 Klub OB Sokol Pezinok 72:36 + 28:54
9 Ivan Zacharovský ZMT5201 Klub OB Martin 127:30 + 83:48

M 70- A 2.83 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Milan Meriač ZMT4205 Klub OB Martin DISK
Stanislav Nosál EBB4601 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS

W -12 A 2.35 km / 70 m

W -14 A 3.80 km / 125 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tereza Kendrová FBA0651 ŠK Farmaceut Bratislava 32:49
2 Lucia Šipošová SPE0654 Klub OB Sokol Pezinok 35:47 + 2:58
3 Nina Jurčíková VZA0752 Slávia Žilinská univerzita 42:24 + 9:35
4 Lea Kotuliaková FBA0751 ŠK Farmaceut Bratislava 44:30 + 11:41
5 Zora Baloghová SKS0751 Športový klub Sandberg 54:37 + 21:48

W -16 A 5.86 km / 190 m

W -18 A 7.01 km / 250 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Ľuboslava Weissová TKE0252 Klub OB ATU Košice 50:56
2 Petronela Filipová TKE0352 Klub OB ATU Košice 56:40 + 5:44
3 Viktória Kostercová SKS0251 Športový klub Sandberg 63:59 + 13:03
4 Sandra Ivanková TKE0253 Klub OB ATU Košice 67:30 + 16:34
5 Miroslava Velgosová TKE0351 Klub OB ATU Košice 76:32 + 25:36
6 Eva Ondovčíková SPE0358 Klub OB Sokol Pezinok 81:17 + 30:21
7 Michaela Patassiová SKS0252 Športový klub Sandberg 82:29 + 31:33
Zuzana Kováčová SPE0256 Klub OB Sokol Pezinok DNS
Khrystyna Myhovych SPE0255 Klub OB Sokol Pezinok DNS

W -20 A 8.12 km / 255 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viktória Roháčová TKE0051 Klub OB ATU Košice 80:38
2 Lucia Ondovčíková SPE0051 Klub OB Sokol Pezinok 80:55 + 0:17
3 Michaela Velgosová TKE0151 Klub OB ATU Košice 87:38 + 7:00

W 21- E 9.87 km / 330 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Tamara Miklušová RBA0252 TJ Rapid Bratislava 71:19
2 Katarína Lamiová TKE8351 Klub OB ATU Košice 76:56 + 5:37
3 Jana Macinská TKE8651 Klub OB ATU Košice 77:21 + 6:02
4 Barbora Pijáková SPE9451 Klub OB Sokol Pezinok 83:27 + 12:08
5 Katarína Müller Papugová TKE9255 Klub OB ATU Košice 87:11 + 15:52
6 Kristína Krajčíková TKE9254 Klub OB ATU Košice 88:19 + 17:00
7 Katarína Kubinová SKS9051 Športový klub Sandberg 96:29 + 25:10
8 Andrea Papugová VZA9351 Slávia Žilinská univerzita 99:22 + 28:03
9 Natália Tyszová TKE8851 Klub OB ATU Košice 105:56 + 34:37

W 21- B 6.75 km / 245 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Terézia Knorová ZMT9852 Klub OB Martin 81:31
2 Terézia Pompurová TBB9851 ŠK Terezka Banská Bystrica 82:57 + 1:26
3 Jana Vríčanová VZA8952 Slávia Žilinská univerzita 85:03 + 3:32
4 Tsipushtanova Anastasiia 107:33 + 26:02

W 35- A 7.01 km / 250 m

W 40- A 5.86 km / 190 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Kristína Komanová FBA7853 ŠK Farmaceut Bratislava 61:08
2 Daniela Ondovčíková SPE7852 Klub OB Sokol Pezinok 61:20 + 0:12
3 Katarína Lanátorová RBA7856 TJ Rapid Bratislava 81:23 + 20:15

W 45- A 5.73 km / 185 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Alena Barillová SSN6951 KOB Čingov Spišská Nová Ves 58:25
2 Hana Šmelíková FBA6951 ŠK Farmaceut Bratislava 59:55 + 1:30
3 Valéria Kuráková TKE7151 Klub OB ATU Košice 60:22 + 1:57
4 Oksana Velgosová TKE7351 Klub OB ATU Košice 73:15 + 14:50
5 Martina Brém Knorová ZMT7151 Klub OB Martin 74:40 + 16:15
6 Zuzana Šipošová SPE7351 Klub OB Sokol Pezinok 75:49 + 17:24
Oľga Lago VBA7452 ŠK VAZKA Bratislava DISK

W 50- A 4.56 km / 130 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Poštulková VZA7051 Slávia Žilinská univerzita 47:46
2 Eva Mušinská TKE6451 Klub OB ATU Košice 48:15 + 0:29
3 Anna Mária Jergušová TKE6651 Klub OB ATU Košice 173:57 + 126:11

W 55- A 3.80 km / 125 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Iveta Pijáková SPE6251 Klub OB Sokol Pezinok 34:46
2 Tamara Denysenko VZA6151 Slávia Žilinská univerzita 38:33 + 3:47
3 Elena Belicová TKE6251 Klub OB ATU Košice 43:19 + 8:33
4 Iva Kumová RBA6252 TJ Rapid Bratislava 52:36 + 17:50
5 Jana Davi ZMT6151 Klub OB Martin 52:42 + 17:56
6 Jana Mižúrová FBA6351 ŠK Farmaceut Bratislava 55:32 + 20:46
7 Judita Sádecká TKE6253 Klub OB ATU Košice 57:32 + 22:46
8 Hana Baloghová SKS6551 Športový klub Sandberg 69:16 + 34:30

W 60- A 3.64 km / 125 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Maya Karovic SPE5851 Klub OB Sokol Pezinok 46:04
2 Beata Vávrová RBA5651 TJ Rapid Bratislava 50:48 + 4:44
3 Darina Poláčková SPE5852 Klub OB Sokol Pezinok 59:13 + 13:09
4 Eva Pijáková SPE57AA Klub OB Sokol Pezinok 63:36 + 17:32
5 Angela Maľarová TKE5752 Klub OB ATU Košice 69:03 + 22:59
6 Elena Polakovičová VZA5850 Slávia Žilinská univerzita 70:03 + 23:59

W 65- A 2.83 km / 90 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Viola Juhasová ZMT5251 Klub OB Martin 43:15

W 70- A 2.33 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Soňa Kavecká SPE4851 Klub OB Sokol Pezinok 32:27
2 Darina Polónyiová VZA4850 Slávia Žilinská univerzita 36:17 + 3:50
3 Marie Fraňová SPE5051 Klub OB Sokol Pezinok 48:44 + 16:17

M -10 1.94 km / 45 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
Lukáš Bukovác FBA1002 ŠK Farmaceut Bratislava DNS

W -10 1.94 km / 45 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Katarína Schwarzová EBB1151 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 27:06
Lucia Syrová SPE1052 Klub OB Sokol Pezinok DNS

MW-R 2.19 km / 45 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Michal Kajsa 01C12AE Neregistrovani/ No Club/ Vereinslos 24:10
2 Šimon Patráš HBB1301 ŠK HADVEO Banská Bystrica 48:02 + 23:52
3 Daniel Nemec EBB1801 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 60:01 + 35:51
Sofia Marko TKE1251 Klub OB ATU Košice DNS
Viktor Ježík SPE1202 Klub OB Sokol Pezinok DNS

N 2.38 km / 70 m

Place Runner Reg. number Club Time Loss
1 Zuzana Miklošová SPE7652 Klub OB Sokol Pezinok 41:00
2 Radka Repáčová EBB9851 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica 47:17 + 6:17
3 Ugorčáková Kristína PEZ5752 Klub OB AŠK Pezinok 97:10 + 56:10
Adriana Repáčová EBB0552 TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica DNS

K3 3.64 km / 125 m